Единственото гарантирано от закона разплащане е това в кеш... И в Швейцария, и в Германия, и във Франция, че и у нас...засега... Сега, какво е замислила Европейската комисия е друг въпрос, предстои да се въведе задължение за търговците да предлагат и ПОС терминали задължително, но все още е проект, да изчакаме да видим дали ще види бял свят. Засега само в Холандия и Финландия магазините имат право да отказват кеш, но са задължени да го пишат с големи букви на входа. В Норвегия пък е обратното - всички търговци са задължени по закон да приемат кеш до 20000 крони.