Author Topic: Въпроси към администратори и модератори  (Read 329116 times)

Offline Chezare

• Маниак
    • View Profile

Аз пиша по друг повод, не е ли време да има нов раздел електробуси, тъй като те съвсем скоро ще станат повече на брой от тролейбусите, а те си имат собствен раздел. Да не говорим, че като брой модели вече ги задминаха. Темите могат да са си тематични( вместо да разводняват раздела за автобуси) и една за всеки експериментален автобус, който се тества тук. Според мен това би облекчило работата с форума в една степен.
Електробусите са вид автобуси. Според мен няма нужда от нов раздел, но нека модераторите да се произнесат.  :)

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Отдавна се чудя и аз защо нямаме такъв раздел. Има доста смисъл според мен, доста модели има вече, може там да се преместят всичките теми за електробусите с все общата тема. Това, че са "вид автобуси", сигурно е вярно, но по тая логика и тролеите са вид автобуси, като елетробусите даже са доста по-близо до тролеите като устройство и смисъл, отколкото до автобусите според мен. Най-малкото тепърва предстои да се набълбукаме с какви ли не турски и китайски изчадия, така че темите ще станат бая и се разводнява сериозно другия раздел (даже първия Карсан явно е тук вече).
« Last Edit: 21.09.2022, 20:45:43 by wiNt »

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Елекробусите имат много повече общо с тролейбусите, отколкото с автобусите. Досега имаше само два вода електробуси, При повече модели като че ли има резон за отделен раздел.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
За какви категории превозни средства издават шофьорски книжки!? Електробусите имат ли си собствена категория?  :rolleyes:

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Аз не знам за метрото да има категория Тмт (примерно), ма не сме ги сложили при трамваите нали. :laugh:

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Аз не знам за метрото да има категория Тмт (примерно), ма не сме ги сложили при трамваите нали. :laugh:
Метрото не се движи по улиците... Ако имаше общо обслужване с трамваите, или конвенционалните жп линии щяхме да се чудим в отделен раздел ли да е, към трамваите или към жп-то да е...

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
Не виждам раздел за ремаркета във форума?  ;D

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Не виждам раздел за ремаркета във форума?  ;D
Има в раздел Автобуси за автобусни ремаркета   https://forum.gtsofia.info/index.php?topic=9197.msg100263253#msg100263253

Товарни ремаркета и каравани не сме обсъждали.
« Last Edit: 22.09.2022, 19:31:47 by blagun »

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Не е нужно да навлизаме в спор, беше по-скоро шега това за метрото. Идеята ми е, че според мен това, което казваш за категориите не е точно най-релеватното нещо в случая. Само подкрепих предложението над мен. :rolleyes:

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Аз също съм на мнение, че електробусите са отделен тип превозни средства и лично за всички, които четем форума ще е по-удобно да са разделени по някакъв начин от останалите превозни средства било то автобуси или тролейбуси. А как се водят в ЗдВП, не е важно, важното е да ни е удобно на всички четящи форума и пишещи в тези теми.