Author Topic: Перник - обща тема  (Read 108436 times)

Offline KillKill

• Маниак
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
Re: Перник - обща тема
« Reply #420 on: 01.09.2022, 09:11:34 »
Без изненада СОР печелят.

Online bagercho

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #421 on: 17.09.2022, 22:02:14 »
https://bntnews.bg/news/novi-60-elektricheski-avtobusa-shte-tragnat-skoro-po-ulicite-na-varna-1207521news.html
Както винаги типичното безхаберие. Да ги вземем пък кога ще тръгнат.... А тя гаранцията си върви....

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Това мнение ме подсети, а още повече и след като днес отново ги видях да прашасват на плаца на Булавто в Люлин, че по тази логика Карсаните като нищо ще останат без гаранция докато тръгнат  :laugh: Дали има някаква клауза в договора гаранцията евентуално да важи след пускането в експлоатация, или нъцки?

Offline stohis

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #422 on: 19.09.2022, 18:46:56 »
От години не съм писал коментари в този форум, общо взето откакто целенасочено се довърши съсипването на тролейбусния транспорт в Перник. Все пак периодично посещавам форума и хвърлям по едно око, а натрупаните впечатления от мен през това време достигнаха до най-ниското си равнище от много години насам.

Продължава безочливата подигравка с перничани, що се касае градския транспорт. Новите автобуси гният на паркинг, а хората се блъскат по бусчета ако въобще дойдат. 99% от времето таблата с пристигащите линии не работят или не отговарят на реалността. Няма две еднакви спирки в целия град, да не говоря за указателни табели със схеми на градския транспорт и разписание. Дори не ми се коментира на какво се подлагат хората, които пътуват до селата с мръсни, неотговарящи на никакви стандарти превозни средства. В последните месеци дори по най-натоварените градски линии в делнични дни пътуват бусчета, в които по никакъв начин не може да се качи човек с колело, бебешка количка, повече багаж, какво остава за по-трудноподвижни. Ремонтът на старото тролейбусно депо се забави толкова време, че човек би си помислил, че строят летище.

Местната управа с уж "най-добрият кмет" продължава да толерира и да обслужва мизерията в пернишкия градски транспорт и не защитава по никакъв начин интересите на перничани. На фона на всичко това цените на картите и билетите бяха повишени изключително много.

Бях провокиран да пиша поради поредната гавра с всички перничани и лъжата, че поне от 15 септември учениците ще могат да ползват качествен градски транспорт. Сигурен съм, че автобусите ще тръгнат поне за следващата есен, все пак се задават избори...

« Last Edit: 19.09.2022, 18:49:39 by stohis »
Фен на тролеите в Перник. Най-вече на ДАК-ЧАВДАР 317 ЕТР. :)

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #423 on: 23.09.2022, 15:25:11 »
От години не съм писал коментари в този форум, общо взето откакто целенасочено се довърши съсипването на тролейбусния транспорт в Перник. Все пак периодично посещавам форума и хвърлям по едно око, а натрупаните впечатления от мен през това време достигнаха до най-ниското си равнище от много години насам.

Продължава безочливата подигравка с перничани, що се касае градския транспорт. Новите автобуси гният на паркинг, а хората се блъскат по бусчета ако въобще дойдат. 99% от времето таблата с пристигащите линии не работят или не отговарят на реалността. Няма две еднакви спирки в целия град, да не говоря за указателни табели със схеми на градския транспорт и разписание. Дори не ми се коментира на какво се подлагат хората, които пътуват до селата с мръсни, неотговарящи на никакви стандарти превозни средства. В последните месеци дори по най-натоварените градски линии в делнични дни пътуват бусчета, в които по никакъв начин не може да се качи човек с колело, бебешка количка, повече багаж, какво остава за по-трудноподвижни. Ремонтът на старото тролейбусно депо се забави толкова време, че човек би си помислил, че строят летище.

Местната управа с уж "най-добрият кмет" продължава да толерира и да обслужва мизерията в пернишкия градски транспорт и не защитава по никакъв начин интересите на перничани. На фона на всичко това цените на картите и билетите бяха повишени изключително много.

Бях провокиран да пиша поради поредната гавра с всички перничани и лъжата, че поне от 15 септември учениците ще могат да ползват качествен градски транспорт. Сигурен съм, че автобусите ще тръгнат поне за следващата есен, все пак се задават избори...

И аз като тебе не съм писал от страшно отдавна, отскоро почнах да чета от време на време отново. Абсолютно споделям впечатленията ти, но мисля че единственото нещо което може да се направи в случая е просто съд. Транспортната мафия която захвана това нещо което се нарича транспорт в Перник е с дълбоко вкоренени пипала и не се влияят от смяна на властта, проблема няма да се разреши доброволно, трябва върховенство на закона...

Да не говорим изобщо че е необходима чисто нова транспортна схема, настоящата датираща от 70те и изобщо неотговаряща на днешните необходимости.
« Last Edit: 23.09.2022, 15:27:03 by freepigeon »