Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 478851 times)

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Че той другият Кауфланд е доста близо...
Този вероятно ще обслужва парковете, камбаните, Бистрица и отвъд... На Лидл дефакто флагмантският им магазин е на Ботевградско и Околовръстното и там се правят отлични обороти от пътуващите си вечер или зя уикенда...

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Е, колко да е близо - един Кауфланд за всички Младости,  които са колкото Русе или Стара Загора! Магазинът направо се задъхва от народ.  За сравнение Фантастико са 4, Lidl и Billa  - по 3.
« Last Edit: 17.11.2021, 14:26:02 by blagun »

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Е, колко да е близо - един Кауфланд за всички Младости,  които са колкото Русе или Стара Загора! Магазинът направо се задъхва от народ.  За сравнение Фантастико са 4, Lidl и Billa  - по 3.
Мащабът на Кауфланд е друг. Досега в София са 10, оъ цитираните от теб вериги по колк има... Метро са само два...

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Метро са само два...

В първоначалната си насоченост Метро са ориентирани към търговците на дребно! Не случайно там се продаваха и продават на стекове и големи разфасовки, които са сравнително неудобни за домакинството!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
В първоначалната си насоченост Метро са ориентирани към търговците на дребно! Не случайно там се продаваха и продават на стекове и големи разфасовки, които са сравнително неудобни за домакинството!
Все още доста малки магазинчета зареждат от Метро, мисля, че все още го има изискването да имаш фирмена карта, за да пазаруваш. Иначе някои зареждат и от Лидл, виждал съм в провинцията малки магазинчета да продават лидл-ски продукти.
А Кауфланд нека си строят магазини, явно са преценили, че има нужда. Вероятно е насочен към кварталите около Околовръстното, а не толкова за Младостите. Лично аз не ги харесвам и рядко пазарувам там, но нека има конкуренция.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Точно тази характеристика съм използвал като аргумент към казаното от Благун. Мащабът на Кауфланд също не предполага да има 3-4 магазина на квартал... При Метро мащабът е още по-голям - имаме 10-ина магазина в цяла България....

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Да, прав си, че Кауфланд работи само в големия мащаб, докато Лидл и Билла имат и по-малки магазини. По-скоро сравним е с Фантастико.
Ето малко сравнителен анализ, базиран на наблюденията ми в Младост, Изгрев, Дианабад и Студентски град плюс големия Лидл на СОП/Ботевградско.
1. Лидл нарочно поддържат по-малък избор на предлаганите продукти. Аз, обаче, съм като Мечо Пух - колкото повече, толкова повече.
2. Не ме кефи, че в Лидл няма разфасовани/нарязани колбаси, месо и млечни продукти, каквито Фантастико, Кауфланд и Билла предлагат.
3. За мен хигиената в доста магазини на Фантастико не е на ниво. Около щандовете за месо се носи смрад (магазини на Г.М.Димитров и малкия в Хаджи Димитър - на В.Кънчев. В големия в Хаджията не е така). Сякаш те останаха най-вонящата верига след споминалата се Пикадили. Много се надявахме на новия ни магазин на Фантастико на Г.М.Димитров, но след проучвателни пазарувания пак се върнахме към ВМВ.
4. От Фантастико, Билла и Кауфланд ценово последните са като че ли с идея по-евтини.
5. И трите вериги, отново за разлика от Лидл, имат топли щандове. В общи линии на Билла и Фантастико може да се разчита. Кауфланд в Младост на няколко пъти си смени оператора (той е външна фирма, ако и щандовете да са вътре в магазина), последните два през тази година са стъпка надолу. В Билла зависи от мениджмънта в конкретния магазин. Някога този в подлеза на СУ беше без грешка, този в Дианабад на Пимен Зографски е пълна скръб, в Младост е добре, новият при МС Г.М.Димитров за начало е добре, пък ще видим.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • Експресивен експрес
    • View Profile
Кауфланд досега са работили на принцип по един магазин на квартал - Младост, Люлин, Овча купел и т.н. Сигурно сега имат нова политика и след като взеха Халите, ще отварят допълнителни магазини. Може пък да вземат несъстоялия се втори мол в Люлин, до Западната дъга. Не че няма перспектива, нали Здравков определи местността след Царица Йоанна като небостъргачна. С оглед бизнес инкубатори в Божурище, може да има нужда от Кауфланд и там.
Софийско метро, стари карти - https://drive.google.com/drive/folders/1v90JEwozXaRGVBWcwSNO0GnU_3pTYZbQ?usp=sharing

Софийско метро, хартиени карти - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Не съм го мерил, но между магазина им в Овча купел и този на Каблешков разстоянието е около километър!

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • Експресивен експрес
    • View Profile
Не са в един квартал.
Софийско метро, стари карти - https://drive.google.com/drive/folders/1v90JEwozXaRGVBWcwSNO0GnU_3pTYZbQ?usp=sharing

Софийско метро, хартиени карти - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Не са в един квартал защото този на Каблешков се води Бъкстон

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • Експресивен експрес
    • View Profile
Откри Америка :laugh:

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Така и така сме на тази тема с магазините чудя се как така никой не е отрази че през лятото на 2022 ще има магазин Мосю Бриколаж и в Перник
 В момента е започнат строежа

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Това с кварталите го пресмятате погрешно, единствено Станкос за мен е прав. На границата между два "квартала" ако построят два магазина, ще са в два квартала, но същевременно един до друг. Изборът им по всяка вероятност е комплексен - обслужвана територия, покупателна способност на населението в нея, транспортна достъпност, наличен свободен терен за строителство, себестойност на терена и други....

Offline niko

• Напредващ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
На 29-ти ноември откриха Лидл-а на бул. Тодор Александров 173, вътре са почели къпалня Чайка.
А на Стамболийски срещу 10 ДКЦ, строят блок в който ще има Билла.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
А предвид експанзията, която подеха Лидъл в последно време - май шансовете за настъпване на вечният им, и основен конкурент Алди тотално се изпариха. Въобще, пазарът май се разпредели и урегулира окончателно. Много дойдоха и си тръгнаха, а тези, които останаха и се утвърдиха, и в бъдеще май няма да се чуват големи новини от този сектор...
« Last Edit: 01.12.2021, 21:37:21 by bagercho »

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • Експресивен експрес
    • View Profile
На 29-ти ноември откриха Лидл-а на бул. Тодор Александров 173, вътре са почели къпалня Чайка.

Как по-точно? Вътре има пано или голяма снимка на къпалнята? Наистина, на това място е имало къпалня. Зеления триъгълник Тодор Александров-Найчо Цанов-Хисаря. Според едни е разрушена през 90те, според други още през 80те заради строителството на метрото, според трети заради изграждането на Тодор Александров. Ако разгледаме старите карти на София (колекцията на Metan), къпалнята фигурира там до 1987 г. На картата от 1988 г. вече я няма, но с пунктир е отбелязано метротрасето.

За Алди не знам как е дереджето. За България - не съм чувал да са планирали. На Слънчака и Златните имаше някакви фейкове - Алдо и тем подобни, колкото да привлекат германци.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Кауфланд ще има и в Горубляне...  :rolleyes:

(източник)
« Last Edit: 18.12.2021, 20:06:58 by difian »

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • Експресивен експрес
    • View Profile

Offline Dimitar155

• Маниак
    • View Profile
    • Email
На 14-ти (понеделник) от 08:00 ще се открие нов Lidl на ул. Вихрен №9.