Author Topic: Общински Транспорт Русе АД  (Read 47571 times)

Offline bgdimitrov

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Общински Транспорт Русе АД
« Reply #220 on: 06.05.2021, 09:32:20 »
Ивеко мисля че изцяло вече са пенсионирани. Поне аз не съм виждал такъв тролей в града вече месеци наред.

Рената са доста зле, но се използват. Издават ужасни звуци и тресат яко. Хесовете от 2010 г. също са накрая на живота си. Единствено Шкодите и NAW са в прилично (за Русе) състояние.
« Last Edit: 06.05.2021, 09:34:43 by bgdimitrov »

Offline KillKill

• Запален по ГТ
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #221 on: 06.05.2021, 09:36:09 »
В Клуж-Напока са спряли, техните Астра-Ирисбус Агора, да пуснат запитване за тях 27 бройки са и ще свършат по-добра работа от тези 30+ годишни гробници.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #222 on: 06.05.2021, 11:02:24 »
Пише, че са бракувани през 2020 г., а не спрени от движение. Вече сме месец май 2021 г. А и външният вид не е толкова важен - важно е техническото състояние и най-вече - състоянието на отделните агрегати и електрооборудването. Трябва да се проучи допълнително.

https://transphoto.org/list.php?mid=2846&cid=1052
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #223 on: 06.05.2021, 11:52:34 »
Със сигурност лозанските тролейбуси са в пъти по-добри от тия Ирисбуси. Аз мисля че са добър избор за без пари. Да бяха вашите кметове и ръководители се раздвижили, щяхте да имате транспорт поне на нивото на Плевен. Там и в най-мизерните години се е работило професионално и е било ясно какво трябва да се направи.
The Grand Tour

Offline KillKill

• Запален по ГТ
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #224 on: 06.05.2021, 13:20:02 »
Само ще кажа, че посочените от мен тролейбуси стоят в гаража в Манащур и Георгени, и са спрени, заради насищането с новите им 50 тролейбуса Соларис.Никога едно запитва не пречи да се направи, за да кажат в какво експлотационно състояние са, но щом им са служели от 2004 до 2020, значи не са толкова зле. Или хайде да купим талиги за по 7000 евро на 30 години, защото са в прекрасно състояние.

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #225 on: 06.05.2021, 14:25:00 »
Ще попаря всички надежди за нещо добро. Купуват се 20 Naw със сигурност. Единствено се очаква от общински съвет да дадат пари или заем. След идването на 20те тролея рено и хес се бракуват.
В следващия програмен период ако има пари ще се купят 30 нови тролейбуси.
« Last Edit: 06.05.2021, 14:52:44 by pesho »
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline Bgaming

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #226 on: 06.05.2021, 23:35:41 »
Жалко, това не е сериозно дават се 900 000 лева за 20 тролейбуса NAW, най-старите от които са от 1986, което ги прави на 35 години. Най-новите са от 1990 на по 31 години вече.
Междувременно в Хасково взеха за 150 000 лева 5 Skoda 24Tr на възраст 14-16 години.
Колкото и да са хубави NAW годините вече си казват думата. Колко ли ресурс още им е останал като се има предвид, че на тролейбус се дават максимум към 30 години живот. Не стига, че са двойно по-стари, но накрая излизат и по-скъпи, защото като сметнем 20 Шкоди биха излезли 600 000 лева(в най-добрия възможен случай).
Все пак пожелавам да си ги ползват всички със здраве и безаварийно, ако не друго поне на мен са ми симпатични като визия.  :)
« Last Edit: 07.05.2021, 00:29:46 by Bgaming »

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #227 on: 08.05.2021, 22:23:49 »
Предложение на кмета Пенчо Милков фирма Общински транспорт да изпълнява всички автобусни и тролейбусни линии от новата транспортна схема.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #228 on: 08.05.2021, 23:27:13 »
Ако това се приеме, общинската администрация трябва да изпрати официално уведомление, което да се публикува в официалния вестник на ЕС. То трябва да стои 1 година. След това може да се внесе нов доклад, който да мине през общинския съвет за упълномощаване на кмета да сключи договор с общинското дружество за вътрешен превозвач.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #229 on: 10.05.2021, 18:15:04 »
Първият електробус в Русе ще се достави на 23ти май. Шанс 99 и Геокомерс се отказват да карат повече обществен транспорт след изтичането на договорите им през 2022 година. Повече във видеото на БНТ с гост зам-кмета Димитър Недев. https://bnt.bg/news/idva-li-krayat-na-chastnicite-v-gradskiya-transport-v-ruse-v296693-295034news.html

12 водородни автобуса и още някакви нови в голямо количество.
« Last Edit: 10.05.2021, 19:13:46 by pesho »

Offline KillKill

• Запален по ГТ
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #230 on: 10.05.2021, 20:39:58 »
Да предложа и тук, ако случайно ОТР има интерес, нашите около 25 Ирисбуса се продават по 30 хиляди лева. Не биха ли ви свършили някаква работа, временно поне, ако почнат да обслужват поне силните линии тази година.

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #231 on: 14.05.2021, 19:10:22 »
Новият авариен влекач на ОТР. Машината е от 2020 г. в Русе. Има пръти от бракуван тролейбус Ивеко. Идеята е освен да тегли аварирали машини да чисти и контактната мрежа с препарат.

В допълнение този четвъртък от 9 ч ще се гласува дали ОТР ще стане единствен превозвач.
« Last Edit: 14.05.2021, 19:15:34 by pesho »

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #232 on: 01.06.2021, 15:27:44 »
В събота на ретро парад Русе ще има тролейбус за изрисуване. След това той ще продължи да се движи на линия. Залагам на рено или хес да го рисуват.

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #233 on: 06.06.2021, 14:14:40 »
ОТР на сесията през юни иска заем за за закупуване на 12 бр.  тролейбуси Naw. Идеята е през 2022 г. да се закупят още 8 бр. С тях да се махнат рено и хес.

Offline KillKill

• Запален по ГТ
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #234 on: 06.06.2021, 14:39:53 »
Освен тези 20, още 20 ли, че има ли толкова из Швейцария, вместо да вземат Ирисите от Клуж, Русе става гробницата на Швейцария така или просто да се запасят ако поръчката за 15-те нови тролея пак се провали.

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #235 on: 06.06.2021, 15:00:14 »
Сега ще се купят тролейбусите от сегашната поръчка. Нови 15 ще има и всеки момент се очаква поръчката. Ако всичко с нея е както трябва през есента ще има договор с фирма за доставка.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #236 on: 06.06.2021, 15:01:51 »
Стефан ви каза - Ирисите също не са стока, управляващият им блок е Алстом и струва 12 бона, и също не е ясно дали след врътките из Чехия все още се произвежда. Що се отнася до НАУ - те не са ли пак с Хес-ова каросерия, малко по-нов модел от тези, които отдавна си ги имате? В Швейцария всичките автобуси и тролеи от това време са от тоя род, явно някакъв централен стандарт, подобно на VOV в Германия. Нови тролеи трябват и в никакъв случай Белкомунмаш и подобни. Аз се надявам след поредните Кромидошенкови простотии на въпросния да му блокират всичко чрез санкции, респективно да отпадне доставката на боклуци и във Враца. Не знам коскоджамити фирма като Щадлер с кой акъл се набута в Беларус....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Bgaming

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #237 on: 06.06.2021, 15:54:07 »
В Сент Етиен, Франция изкарват от експлоатация техните Irisbus Cristalis ETB 12, тъй че вече има още едно място от където да се вземат тролейбуси втора ръка. Лион също би трябвало скоро да пусне за продан част от своите (същия модел). Тези според мен имат страхотна визия. Изобщо не им личи, че са произведени 2003 година.

Offline bgdimitrov

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #238 on: 06.06.2021, 16:10:05 »
Точно от Saint Etienne тролейбусите са скъпи и трудни за поддръжка, именно поради тази причина ги пенсионират след само 18 години експлоатация. Въобще не са сполучливи. Същото и в град Лион.

На депото в Русе само това му трябва. :D
« Last Edit: 06.06.2021, 16:12:45 by bgdimitrov »

Offline rs_section

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #239 on: 06.06.2021, 20:35:15 »
То на всички им е ясно, че трябват нови тролеи. Освен това е скандално как махнахме 89-90 г. съветски тролеи, за да ги сменим с 85-87 г. италиански и десет години по-късно купуваме пак 87 г. производство или нещо такова.
Ама очевадно няма пари. То и депо няма много-много. Трябва някаква разумна стратегия, за да има транспорт изобщо и да се прекъсне това градският транспорт да върви по-нарядко от линиите за София. Едва тогава може да мислим в посока за по-нови машини. Ние в момента пак сме 20 години назад от цивилизацията по отношение на градския транспорт. Отделна тема, че с неработещите табла и тикет автомати и малкото го върнахме пак в зрелия соц. На това фон тролеи от Алстом на под 20 години за нас са някаква космическа техника. Видяхме и с Неопланите какво се случи.
Другият вариант е общината да тегли един симпатичен заем в размер на половината ни годишен бюджет и да накупи по-нови тролеи. Ама как ще го връщаме после остава отворен въпрос.