Author Topic: Химически следи в небето (Chemtrails)  (Read 5529 times)

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Напоследък се наблюдават доста често на небето над София, а и в други градове по целия свят. Самолети без опознавателни знаци разпръскват химични вещества и бацили, вероятно за да увеличат заболяванията и да намалят популацията на населението :/ Лично аз съм виждал как два самолета летят един до друг, единият оставя доста дълга следа, а другият - почти никаква.
Малко инфо в този блог

Offline kris

• Запален по ГТ
  • Computer Freak
    • Skype Me™!
    • MSN Messenger - kkovachev@windowslive.com
    • View Profile
    • Email
Re: Химически следи в небето (Chemtrails)
« Reply #1 on: 19.10.2012, 15:11:44 »
Chemtrails са пълни измишльотини. Следите се получват заради огромната разлика в температурите между струята, която излиза от двигателите на самолетите и околната среда... А за различните дължини на следите - това се дължи заради височината на полета както и температурата на тази височина. Нормално е самолет, който например лети на 38000ft (фута) да има по-дълга следа от самолет на 30000ft.
Canon 70D, Canon 60D, Canon 1000D, Tamron 17-50mm F/2.8, Canon 10-18 F/4.5-5.6 IS, Canon 18-135 F/3.5-5.6 IS, Canon 70-200 f/4L, Canon 50mm F/1.8, Samyang 500mm F/6 :).
Quote from: KRAKOMOBILA
НЕ НА УЖАСНИТЕ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА!!!

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2 on: 19.10.2012, 16:54:32 »
Не знам, днес няма нито една, а оня ден имаше много такива следи, успоредни и перпендикулярни. И със сигурност не са граждански самолети, сравнявал съм на сайта http://planefinder.net/ и самолетите, които пускат следите, не излизат там.

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #3 on: 19.10.2012, 19:09:08 »
По-добре гледай тук, ако искаш да следиш самолети. :)

Иначе Chemtrails наистина са пълни глупости. kris е обяснил малко, аз ще добавя, че дали ще има следа от конденз зад самолета зависи от много неща, но най-вече от температурата на въздуха и неговата влажност. Когато е по-сух и топъл въздуха, тогава следи няма или са много фини и изчезват бързо. При по-студен и влажен въздух следите се задържат по-дълго.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4 on: 21.10.2012, 20:29:07 »
Аз също мисля за глупости Chemtrails, обаче вижте какво заснех преди около месец в района на Камбаните  :arrow:

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #5 on: 21.10.2012, 20:43:26 »
Какво необичайно има в това?

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6 on: 21.10.2012, 20:48:21 »
Какво необичайно има в това?

Формата X - е все едно оградена с квадрат, стана ми интересно и реших да го заснема   :)

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 21.10.2012, 22:17:13 »
Необичайното е в това, че ВВС имат гориво за тренировки.  :devil:
Преди повече от 15 години подобна гледка не беше рядкост.

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8 on: 21.10.2012, 22:41:51 »
Това са пълни глупости! Също така зависи и от атмосферното налягане дали ще оставят следи самолетите или не. Няма как да има самолети без опознавателни знаци във въздушното ни пространство (както и в това на ЕС и НАТО), тъй като има едно нещо наречено "Еър Полисинг". Също така ясно е обяснено защо в разни сайтове като FlightRadar24 и други подобни не излизат всички самолети. Самолетите на, които липсват ADS-B транспондери няма как да бъдат видяни на тези радари - а такива самолети летят много:
Ето и видимите и невидимите самолети в радарите:
 Самолети разполагащи с ADS-B транспондери
    All Airbus models (A300, A310, A318, A319, A320, A321, A330, A340, A380)
    BAe ATP
    BAe Avro RJ70, RJ85, RJ100
    Boeing 737, 747, 757, 767, 777, 787
    Embraer E190 (most new deliveries)
    Fokker 70 and 100
    Gulfstream V, G500/G550
    McDonnell Douglas MD-10, MD-11
    Sukhoi SuperJet 100
    Some newer Ilyushin and Tupolev (for example Il-96 and TU-204)
Самолети с липсващи ADS-B транспондери
    Antonov AN-225
    ATR 42, 72
    Boeing 707, 717, 727, 737-200, 747-100, 747-200, 747SP
    All CASA models
    All Bombardier Dash models
    All Bombardier CRJ models
    Dornier 328
    All Embraer models (except most new deliveries of Embraer E190)
    Jetstream 32
    Fokker 50
    McDonnell Douglas DC-9, MD-80, MD-90
    Saab 340 and 2000
    "Air Force One"
    Most older aircraft
    Most military aircraft

Тъй, че не си въобразявайте глупости - Chemtrails са пълни глупости.
НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 21.10.2012, 22:46:06 »
Следва да се уточни, че сайтове като FlightRadar24 се базират на любителски устройства, често домашни, които не хващат всичко и навсякъде, особено у нас.

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #10 on: 22.10.2012, 00:35:33 »
Добре, а защо тогава следите имат начало и край? Не е ли логично да продължават по посока на самолета?
Освен това защо, като летят толкова ниско, оставят такива следи? Не е ли логично това да става на по-голяма височина (където е по-студено)?

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 22.10.2012, 08:49:06 »
Имат начало и край, защото там е по-студената зона. Горе е -50 °С, водните пари от двигателите веднага кондензират и правят облаци, но ако е по-топло, по-влажно, по-високо налягане и т. н. парите се разсейват и нищо не се получава.
Отпадният продукт от горенето на метана е вода. Загледайте какво излиза от ауспуха на метановите автомобили, когато навън е студено. Повечето таксита са такива.
« Last Edit: 22.10.2012, 09:00:30 by bdz43r »

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #12 on: 22.10.2012, 22:11:38 »
Добре, но въпросните следи ги имаше и в много горещи дни, и то точно над градовете, където би трябвало и атмосферата да е по-топла. Ето, днес беше ясен и хубав ден, но не много топъл, и нямаше нито една следа на небето...

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #13 on: 23.10.2012, 07:47:04 »
Такива следи в небето съм виждал още в най-ранна детска възраст - началото на 70-те години на ХХ век. Едва ли тогава ПВО на Варшавския договор щеше да позволи самолети на частна организация от противния лагер да шетат във въздушното ни пространство ... Освен, ако не се позовем на теорията за Световната конспирация ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #14 on: 23.10.2012, 08:07:38 »
Абе пълни глупости са си това... Няма как чужд неидентифициран самолет да прелети през което и да е въздушно пространство без да бъде засечен.
НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 23.10.2012, 08:55:52 »
Добре, но въпросните следи ги имаше и в много горещи дни, и то точно над градовете, където би трябвало и атмосферата да е по-топла.
На 10 км височина атмосферата няма нищо общо с тази тук долу. Когато тук е 30°С, горе е -30. Когато тук въздухът е спокоен, защото планините пазят завет, горе духа вятър, дошъл от някъде си. Влажността също е от много голямо значение, както и налягането.

Дори парата от един прост парен локомотив зимата при -10°С остава по няколко минути във въздуха. Същото е и с парата от охладителните кули на ТЕЦ-а.
« Last Edit: 23.10.2012, 08:58:26 by bdz43r »

Offline lok45111

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 13.11.2012, 21:16:40 »
Конспирацията за химическите следи е измислица на някой, чиито статии и манипулирани фотографии да се продават скъпо. У нас такива пикантерии се купуват(и четат) от скъпи издания, напр. вестник "Строго сектертно", който струва 3 лв. Аз също съм виждал още преди 90-те такива следи и да ви кажа, същите си бяха както тогава, така и сега. bdz46 много добре обясни как се появяват те и защо имат начало, край и различна дължина.

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 13.11.2012, 23:34:50 »
Такива следи в небето съм виждал още в най-ранна детска възраст - началото на 70-те години на ХХ век. Едва ли тогава ПВО на Варшавския договор щеше да позволи самолети на частна организация от противния лагер да шетат във въздушното ни пространство ... Освен, ако не се позовем на теорията за Световната конспирация ...
Забравяш факта, че в миналото Българските ВВС редовно изпълняваха тренировъчни полети с реактивни самолети МИГ, а целта на ПВО на Варшавският договор е била сигурността на изстребителите
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 14.11.2012, 00:46:02 »
Ох успокоявам се като виждам колко много хора мислят са убедени като мен че това са пълни глупости. Някой съвсем сериозно се опитва да прокара тази безумица в общественото пространство като спами навсякъде по новинарските сайтове,форумите (изненадан съм че дори и тук го виждам това),виждал съм го даже и във фейсбук. Мислех по едно време че в тая страна са останали само хора които са толкова наивни че да повярват на тази КЕМглупости (не искам никого да обиждам) ...

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #19 on: 14.11.2012, 03:42:46 »
Човек има право да се съмнява във всичко, затова и пуснах тази тема. Ако предположим, че някой наистина иска да редуцира човечеството, има и доста по-ефикасни начини от този.  :)  Следи има от доста години, но напоследък ми направи впечатление, че са повече, освен това не ми беше ясно как един самолет оставя следа, а друг - не.