Ами при ватманите специално е голям проблем, защото на 21 години човек още не знае откъде духа вятъря в живота и лесно би станал „бушон“ на началство, което има за цел процесът да върви на минимум и непрекъснато да има нископоставени служители, които да „горят“, докато весшистоящите сочат правилата и казват ето тук вие нарушихте това правило, направихте катастрофа, причинихте щети, сега ще ви накажем и уволняваме и макар да е лесно да се каже като не се мотивират от обстановката да се мотивират от необходимостта да спазят правилата за свое собствено добро, истината е че ниският морал разяжда до дъно и освен да те накара да си немърлив и безотговорен друго не може, дори и в ъгъла на съзнанието си да знаеш, че сам се поставяш в опасност. Трябва да имаш по-силна воля от обичайното, за да издържиш без да се пречупиш и да се вкараш в беля. Важно е да напомняме на хора, които са се превърнали в „джаста праста“ заради демотивираща служебна обстановка, че правилата за безопасност и правилно изпълнение на служебните задължения са преди всичко в тяхна полза, пък ако не могат да издържат да напуснат и да намерят по-добро място вместо да си стъжняват живота за началство, което пет пари не дава за тях.