Author Topic: Спомени...  (Read 76344 times)

Offline IKAR

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 6859
    • View Profile
    • Email
Re: Спомени...
« Reply #520 on: 23.03.2026, 01:35:31 »
И тези конструктори бяха адски дефицитни през втората половина на 80те. То всичко беше дефицитно тогава, нищо нямаше из магазините. Искаха ни ги задължително да имаме такъв между първи и трети клас - за часовете по трудово и за ТНТМ кръжоците веднъж седмично, отделно един път в годината правеха и празник на ТНТМ - носехме ги и сглобявахме за изложба. Другата опция от същото място в Брацигово бяха конструкторите "Мусала" - бяха по 5 лева, а тези от клипа - между 10 и 12. Аз бях с "Ретро автомобили". Но имаше и едни по-хубави - Construction от бившата ГДР - бяха една идея по-реалистични - също метални, но и с пластмасови външни части, имаха и моторчета с батерии. Те бяха по 20 лева - тогава 20 лева си бяха бая пари - и също супер дефицитни. Няма да забравя - идваше рожденият ми ден - с майка ми видяхме в Детмаг точно такива. Обаче майка ми: "Ако сега ти купя конструктор, няма да мога яке да ти купя! Хайде утре след работа ще дойда да ти взема!" Казах и: Ако свършат, ти ще си виновна! "Добре, аз ше съм виновна!" За протокола, този ден намерихме и яке дзвънци - нямаше, прибрахме се с празни ръце. На другия ден я чакам да си дойде, дойде си късно...Питам я: Какво става, отиде ли за конструктор? "Отидох - няма, свършили са....." Иначе въпросната ГДРска фабрика съществува и досега, произвежда метални конструктори под името Eitech.
« Last Edit: 23.03.2026, 04:01:03 by IKAR »
По рейс и по жена не се тича!
A developed country is not a place where the poor have cars, it is where the rich ride public transportation.




Online difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18880
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Спомени...
« Reply #524 on: 16.04.2026, 16:53:53 »
Благодаря за видеата! Събуждаш забравени спомени, появяват се и усещания за дежавюта с част от играчките, които показваш!  :fan:


Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16772
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Спомени...
« Reply #526 on: 03.05.2026, 21:20:33 »
Една история за японското производство, такова, каквото го помним и каквото искаме да го запомним завинаги с изящността му в простотата и дребните детайли вложени на точните им места.