Author Topic: Re: Пътна инфраструктура - обща тема  (Read 2783 times)


Offline Neronov

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3055
  • R.I.P 1210
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #1 on: 25.07.2015, 21:04:27 »
При мен тръгва.

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10050
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #2 on: 11.12.2015, 09:48:35 »
Редно е да се създаде архитектурен резерват Сточна Гара за опазване на уникалния архитектурен ансамбъл в района. :) Също има нужда от архитектурен резерват Банишора между затвора и Надлез Надежда.  :)
« Last Edit: 11.12.2015, 09:50:33 by V.Peichev »

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10050
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #3 on: 17.01.2017, 13:30:08 »
Браво за постижението - очертава се ремонтиран булевард  да се сдобие със сериозни неравности за по-малко от година. На това място румънците казват "Къде си Цепеш, господарю?", руснаците - "Нет на вас Сталина".  :fan:

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16780
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #4 on: 07.01.2022, 07:20:24 »
Управлението на града е абсолютно длъжно да има във всеки един момент, така че той да съществува на максимум, а да се говори, че в страна членка на ЕС от 15 години нямало пари е жалко, смешно и престъпно. Хайде да не припомням паметника 1300 години България, който с десетилетия съществуваше в разрушение, защото Столична община не желаеше да прояви инициатива като междувременно се оправдаваше с Георги Чапкънов и загрижеността му за скулптурите и продължаваше да го оставя да се руши като срам и позор за цяла София, но изведнъж, когато дойде европредседателството го разрушиха и подмениха от днес за утре. Ако бяхме нормална държава с гражданско общество, което не преклоняваше глава и не се чувстваше длъжно да се съобразява с безумията на властта, Фандъкова отдавна щеше да бъде в историята, ако не и на едно друго топло място само за това, а за разрушаващото се Ларго, пешеходната зона по булевард „Витоша“, съсипването на наземния градски транспорт, некачествените инфраструктурни ремонти и още десетки други да не говорим. Крайно време е да се престане с прекланянето на глава и приемането на абсурдни оправдания срещу безумията. Предвид какво се вижда като демографска картина в България след предварителните данни от преброяването в момента положението изисква спешни действие в тази посока.

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10050
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #5 on: 09.06.2022, 12:14:38 »
Сигнали се подават до tivan@armenianchurch-sofia.org и arhiepiscopie@armeana.ro . :)

Offline TRAMS SOFIA

  • Ограничени права
  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3965
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #6 on: 01.10.2022, 22:00:16 »
За това как карам , - жалко , че видеата от София останаха в стария телефон.....и трябва да снимам наново.  Сигурен съм ,че повечето от вас при тази скорост биха нацапали гащите :laugh:
https://aslpic.com/L0o5
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline wiNt

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1682
  • 9060
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #7 on: 01.10.2022, 22:40:16 »
Огромен повод за гордост. Като видях и марката на колата е доста вероятно някое бутало да избяга другия път. Ама ти продължавай да си вярваш.

Offline bdz43r

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 6477
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #8 on: 01.10.2022, 22:59:09 »
За това как карам , - жалко , че видеата от София останаха в стария телефон.....и трябва да снимам наново.  Сигурен съм ,че повечето от вас при тази скорост биха нацапали гащите :laugh:
https://aslpic.com/L0o5
Каква е идеята на този пост? Да се впечатлим, че караш със 150 на празна магистрала? Сигурен съм, че пред камерата преди Ихтиман набиваш кучките и минаваш със 120. Аз преди на магистралата карах плътно 140-145, ама нещо ми мина мерака и сега държа около 130, рядко 135, но точно за камерата настъпвам винаги на 155.

Но може ти да нацапаш гащите, ако те пуснат например от Будапеща за Виена, където движението е три пъти по-натоварено от София - Пловдив и никой не кара с под 130 или на чешка магистрала в ремонт двупосочно в едното платно с 4 ленти. Изпреварваш камионите (ако ти стиска) с 80-90 на по една боя от двете страни.
« Last Edit: 01.10.2022, 23:04:38 by bdz43r »

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #9 on: 28.12.2023, 13:30:51 »
Забранили са десния завой от Цар Борис III към Борово.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16780
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #10 on: 20.06.2024, 16:44:23 »
Хайде спри се вече, омръзна ни от твоя цирк. Храниш се от противоречията покрай новата организация, за да трупаш внимание на своя страна, а нито си готов да предложиш нещо адекватно със свои думи без да цитираш чужди опорки, нито си готов да поемеш отговорност за такова предложение и да се отстояваш като отговорен софиянец, а не като евтин сеирджия. Само цитираш информации кой как се боричка за правото да каже, че новата организация е правомерна или не е и междувременно с последния си цитат се държиш като адвокат на ГЕРБ, а всъщност си просто безпринципен човек, който е готов да цитира и да напише всичко, за да създава съдържание центрирано около себе си, с което четящите да ти виждат активното участие.

Offline difian

  • Модератор
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18884
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #11 on: 21.07.2025, 17:27:29 »
Под Цариградско има колектори и доста надолу ще трябва да копаеш, за да вкараш пълноценна автомобилна връзка.

Offline difian

  • Модератор
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18884
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #12 on: 22.07.2025, 13:46:43 »
Едва ли ще се появят кръстовища на две нива само за велосипедния трафик, такова чудо по нашите географски ширини е невиждано.
Има вече две - над Шипченски проход и под Цариградско шосе. Може и надлеза при автогара Юг да броим. Други и няма да има, тъй като линейният парк свършва на гара Пионер.
В грешка си - Зеленият ринг има одобрено трасе, което действително образува пълен кръг, няма да свършва при Пионер.

Лично аз в петък завърших работата по задание за ПКТП за участъка между Житница, Вардар и Ивайло, където също сме заложили 3-4 пресичания на две нива, поне на пресичанията с първостепенната улична мрежа.

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10050
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #13 on: 18.09.2025, 16:11:07 »
За неадекватната организация вината е основно на наноционерите. За неандерталците са виновни изпитващите, които им дават книжки. :rolleyes:

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10050
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #14 on: 18.09.2025, 16:15:47 »
Милиционер е прекалено голяма измервателна единица за интелекта на служителите, съгласували такава организация. Нивото им е наноционер.  :rolleyes:

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10050
    • View Profile
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #15 on: 18.09.2025, 16:28:19 »
На практика организацията на движението се прави в оптимистичния случай от служители с интелект един милиционер, в песимистичния - един наноционер. Също възможността неандарталец да получи шофьорска книжка може да се сведе до минимум, но не се прави нищо по въпроса. :rolleyes:
« Last Edit: 18.09.2025, 16:30:37 by V.Peichev »