Author Topic: Трамваи на основен ремонт в Трамкар  (Read 469739 times)

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
4147 също е в Трамкар

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Все се каня да питам: Преди няколко дни (вече ремонтът по трасето беше започнал) видях трамвай да влиза в Трамкар по тоя коловоз, който е за излизане, т.е. все едно се е движил обратно на посоката за движение на трамваите и влиза в Трамкар. Бях доста далече, не видях от къде идва. Та исках да питам влизането и излизането от Трамкар и по двата коловоза ли става, или единят е само за влизане, другият за излизане, а трамваят, който съм видял да се е движил обратно на посоката, защото така и така няма други трамваи по трасето заради ремонта? Напред ли влизат или назад, има ли някакви правила или обичаи за това и също така често ли се ползва S-ката и как? Колко често влиза и излиза трамвай там? Много ми е интересно.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Коловозите от „Трамкар“ са свързани с коловоза в посока „Княжево“ тоест трамваите влизащи в „Трамкар“ идват от центъра, а излизащите излизат в посока „Княжево“. S-ката се ползва за смяна на коловоза в случай на пристигане откъм „Княжево“. Не вярвам 1435-милиметровите трамваи отиващи в „Трамкар“ от „Красна поляна“ да се прекарват през града, по-скоро се ползва тази S-ка и ги прекарват през бул. „Овча купел“.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 48 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Тачити за влизане всякакви. Досега 85 (Банишорския) например минаваше обичайно през центъра и влизаше на заден ход от "изхода посока Княжево". Удобно за товаро-разтоварни дейности предполагам. Стрелките са, макар и в окаяно състояние всички, изправни, и съответно маневрите могат да бъдат безброй. Нормалнорелсовите трамваи по правило се карат през Овча Купел - пътят е несравнимо по-кратък, и с много по-малко съоръжения, с които може да се случи някой сакатлък.
Иначе трамваи там влизат и излизат (почти) всеки делничен ден - 84 и 85 карат части от/за ремонт за депата например.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline bahner

• Маниак
    • View Profile
Но се е случвало да се теглят нормалнорелсови CKD на колички през Стамболийски, Македония и към Трамкар по Борис III.
Галерия за градски транспорт - https://www.flickr.com/gp/127247218@N05/qB017P