Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 875938 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #9680 on: 10.06.2024, 14:31:49 »
Както изглежда евродепутати от ПП-ДБ ще са Никола Минчев (водач на листата), Радан Кънев (номер 5, ДСБ, евродепутат и до сега) и Ицо Хазарта (6ти)
https://offnews.bg/izbori/nikola-minchev-radan-kanev-i-itco-hazarta-otivat-v-briuksel-824497.html
Украйна, победа!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9681 on: 10.06.2024, 15:11:54 »
В България има много хора, готови да помогнат с добър съвет.  :)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9682 on: 10.06.2024, 15:28:34 »
В България има много хора, готови да помогнат с добър съвет.  :)
Да, по това, да даваме акъл по всевъзможни теми, нямаме равни. Когато трябва да се свърши някаква работа, обикновено никой не иска да участва.
Аз съм разочарован, че много хора не си замъкнаха задниците до урните, и пак избрахме партиите на мутрите. Сега имаме и още едни мутри - "Величие". Изглежда всяка промяна към по-добро, е обречена...

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9683 on: 10.06.2024, 15:46:00 »
Както изглежда евродепутати от ПП-ДБ ще са Никола Минчев (водач на листата), Радан Кънев (номер 5, ДСБ, евродепутат и до сега) и Ицо Хазарта (6ти)
https://offnews.bg/izbori/nikola-minchev-radan-kanev-i-itco-hazarta-otivat-v-briuksel-824497.html

Ицо Хазарта в европарламента ще е интересно, може да им изпее някое парче на ушенце  :rolleyes: Със сигурност там ще е по-спокоен, в родното подобие на парламент бая се беше изнервил.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9684 on: 10.06.2024, 16:05:20 »
Не съм сигурен ако прекарам 5 години в ЕП дали ще мога да живея после в България! Като и 80% от всеки, който го пробва. Трябва да си си муъричка и да тъпееш там за да ти понесе у нас после.
Украйна, победа!

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9685 on: 10.06.2024, 18:55:09 »
За да няма спекулации и да не се подлъгвате от глупостите на yogimax, откъде идват гласовете на АзГ - мързеливите ДДР-ци пак си искат Хонекер и народната република:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9686 on: 10.06.2024, 21:20:30 »
Явно комунизма в къщи, в училище и по телевизията действа като пестицид и не помага дори общата държава с нормални хора!
Все си мислих, че в Германия е като сплав и дава нови качества на цялото ама ....

Значи поне да сме спокойни, че не е от липсата на лустрация, демокрация Ами е мозъчна и душевна констипация.
Не знам Ким Чен Ун дали го осъзнава, ама е в негова полза!
След Източна Европа никой няма да тръгне да освобождава Северна Корея от никой шото толкова милиони тежки форми на увреждания ще сринат икономически не само Южна Корея, Ами и Котай ще фалира, ако ги пуснат да ходят по света.

Fafan и като си почнал обясни за този лумпен дето го изключили пък го избрали. Звучи идиотски да изкючиш някой пък да го предложиш.
« Last Edit: 10.06.2024, 21:24:35 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9687 on: 10.06.2024, 23:47:08 »
Fafan и като си почнал обясни за този лумпен дето го изключили пък го избрали. Звучи идиотски да изкючиш някой пък да го предложиш.

Шизофренията в АзГ е тежка, не я следя отблизо защото това ще означава да чета за някакви психично нездрави хора непрекъснато, а това не мога да го правя по цял ден. Ако имаш предвид този Максимилиан Кра, това е някакъв перач на парите им, които идват от Русия, бивш адвокат от Саксония, където е котилото на АзГ. Дядо му е бил в Хитлер Югенд и член на Националсоциалистическата работническа партия, а както знаем крушата не пада по-далече от дървото. Нищо по-различно от нормалните психо-нацисти с които е пълно в АзГ, засега са арестували само някакъв негов помощник, но да се надяваме че и него скоро ще го изнесат в белезници от Европейския парламент, изказванията му са дойстойни за поне няколко обвинения, обижда мигранти, призовава към насилие срещу инакомислещи, псува Папа Франциск - абсолютно болен АзГ тип както повечето в това котило.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9688 on: 11.06.2024, 05:07:02 »
Преди две седмици ходих да си купя прахосмукачка. Избрах си една от тези, стоящите. Кашончето не че беше тежко, но много неудобно и обемисто за носене. В автобуса, който беше пълен, веднага ми отстъпиха място да седна...
А преди точно 30 години, ставах на 15, подготве в Испанската. Бяхме поръчали по-голяма торта от Лучано, в блока на ъгъла на България и Емил Марков - понеже се очакваше бая народ вкъщи. И баща ми, нещо беше бръкнал в контакта, отказа категорично да иде да я вземе, та трябваше да ида аз. Та, чакам с тортата на ръце 83, вечер, час пик. Идва един 0 305 Г, пълен - отивам към вратата, като ме заблъскаха всички и от двете ми страни, и млади, и възрастни, въобще не успях да се кача. Следващият - пак Мерцедес, пак пълен. Само че този път и аз почнах да блъскам с крака и отляво, и отдясно, та се качих, но замалко да разпльокам тортата. Шофьорът изчака малко, видя, че никой няма намерение да ми отстъпи и ме покани да седна отпред, до него, на едно столче от голяма макара за кабел. Аз....вече ми текат сълзи от очите. И отзат една лелка ли, бабка ли...."Ма млади господине, никой не ви е длъжен, има таксита, вземете си....". Така стигнах до Надежда, вече след това в трамвая към Обеля ми отстъпиха. Оттогава се зарекох да отстъпвам само на човек, който наистина се нуждае, а не на лакирани и червосани застаряли лелки и бабки, колкото и да ме сочат с пръст. Веднъж паднах и се претрепах на слизане от 150 пак в Обеля - поне 10-15 човека, мъже и жени, ме заобиколиха и си продължиха, без въобще да ме погледнат. Та явно не е до комунизъм.....
« Last Edit: 11.06.2024, 05:09:25 by IKAR »
По рейс и по жена не се тича!

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9689 on: 11.06.2024, 08:46:04 »
Гледах по телевизията репортаж за автобусите с хора от Турция дошли да гласуват тук. Имаше автобус от Измир..., за Бога та това е на около 12 часа път в посока ! Това са хора патриоти, които наистина си обичат родината! Аз не бих си го причинил и срещу заплащане! Докато наш Ганя ходи за риба/гъби или просто си почесва макарите на дивана вкъщи вместо да се разходи до кварталното училище и да вземе съдбата в собствените си ръце, а вместо това все чака някой да го спаси, да му даде пари, паркомясто да му осигури и всички са му длъжни!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9690 on: 11.06.2024, 09:16:51 »
Това, което си правим на избори е на принципа: Все го режа, а то по-късо става!
Не мога да схвана логиката, че наказваш политик, ако те мързи да гласуваш! Наказваш хората шото процентите са си проценти и от 1 човек.
Украйна, победа!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9691 on: 11.06.2024, 09:28:56 »
Преди години в Сърбия поне пет пъти избираха президент. Защото тогава, сега не знам, законът им беше такъв, че ако не гласуват минимум 50 процента от имащите право, изборите са невалидни. При нас се смята по формулата на Донт - един белгиец. А тази формула изкривява резултатите - колкото по-малко гласуват, толкова повече печели този с най-твърдия, най-мобилизирания и най-отишлия да гласува електорат - в случая барба Ганьос с калинките в администрацията, и съответно Доган с турчолята, които твърдо гласуват за него. Защото там се знае кой е гласувал и за кого, и а не си гласувал за ДПС, а ти се случва случка. Отделно в България и пет човека да отидат да гласуват, изборите са напълно валидни. И понеже изборът е между ченгета и ченгета, които държат и всичкия бизнес, не знам как ще си оправи страната, освен ако на всички не им писне накрая и стане война.
По рейс и по жена не се тича!

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9692 on: 11.06.2024, 09:54:54 »
Как да обясниш на Ганя, че броя на депутатите е константна величина? Дали ще гласуват 20 или 100 % те все ще са си 24 за Обикновено Народно Събрание и 400 за Велико . При сегашните нива на гласуващи "стойността" не един Народен представите е около 5000 гласа! При увеличение на броя гласуващи е необходима да се "напазаруват" доста повече хора за да се вкара избраника, което е достатъчен повод да се разходиш до урните и да им бръкнеш отзад. За политиците малката избирателна активност е просто дюшеш. Оправданието, че хората живеят добре и заради това не гласуват е винаги на линия! В резултат ще гледаме следващото...., много ми харесва сръбската дума Позорище !

П.П. Копаем дъното! Снощи ги гледах тези от Величие и пред тях Копейкин е направо академик !

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9693 on: 11.06.2024, 10:36:17 »
Преди години в Сърбия поне пет пъти избираха президент. Защото тогава, сега не знам, законът им беше такъв, че ако не гласуват минимум 50 процента от имащите право, изборите са невалидни. При нас се смята по формулата на Донт - един белгиец. А тази формула изкривява резултатите - колкото по-малко гласуват, толкова повече печели този с най-твърдия, най-мобилизирания и най-отишлия да гласува електорат - в случая барба Ганьос с калинките в администрацията, и съответно Доган с турчолята, които твърдо гласуват за него. Защото там се знае кой е гласувал и за кого, и а не си гласувал за ДПС, а ти се случва случка. Отделно в България и пет човека да отидат да гласуват, изборите са напълно валидни. И понеже изборът е между ченгета и ченгета, които държат и всичкия бизнес, не знам как ще си оправи страната, освен ако на всички не им писне накрая и стане война.
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4_%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8A%D0%BA

От доста години в България не се ползва Донт, а Ниймайер

Николай Марков го следя чат-пат още от скандала с него в НСО. Общо взето съм на мнение, че има периоди, когато закача и приказва разумно и периоди, когато откача и приказва пълни дивотии. В периодите на откачане почва да обикаля ТВ Алфа, ТВ7 и други дивашки медии. Като закачи ходи по смислени телевизии.
Така, че в момента не знам в кой период е.
Вчера слушам една съседка вика от балкона, че някаква баба им била голям фен и я навила да гласува за тях и чак ходила с нея до секцията. Със сигурност резултата им е истински, ама е базиран на "баба ти ми вика".

Иначе не трябва грам да се подценява. Умен е. Според мен периодите му са свързани с това акъла му към къде го води на момента. Според мен е умен и се пррави умишлено на тъп с някава цел. Трябва да се има предвид, че в НСО е работил охрана на Екатерина Михайлова по времето, когато управляваше ПГ на ОДС по времето на Иван Костов и после около създаването на ДСБ и разпада на СДС! Т.е. е попивал през най-силният период от нея. А е влязал в НСО 93та и е научил разни мутряшки работи.

И да не сме голословни
Ново:
https://lupa.bg/news/polk-nikolai-markov-i-negovoto-quotvelichiequot-ot-pepelta-kam-slanceto_298035news.html

Старо:
https://www.mediapool.bg/gardove-na-nso-razrabotvali-taino-ohranyavani-ot-tyah-darzhavnitsi-news129840.html
https://e-vestnik.bg/2123/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B2-%D0%BD%D1%81%D0%BE-%D0%B5-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/
« Last Edit: 11.06.2024, 11:06:42 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9694 on: 11.06.2024, 11:35:58 »
Трябва да се има предвид, че в НСО е работил охрана на Екатерина Михайлова по времето, когато управляваше ПГ на ОДС по времето на Иван Костов и после около създаването на ДСБ и разпада на СДС! Т.е. е попивал през най-силният период от нея. А е влязал в НСО 93та и е научил разни мутряшки работи.

Ясно, значи бледнее пред Тиквун, който е попивал ценните съвети на Тато и крадлив Дедо и естествено е стигнал, където е !

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9695 on: 11.06.2024, 11:49:16 »
Ясно е, че бледнее ама покрай заиграването с Волен Сидеров не знам дали не са направили обучителен курс от сградата до ТВ кула. Може да им трябва "добро момче" , че лошото си свърши капацитета. Или пък пътнически влак към Москва, че бързия е пропуснал малките спирки.
Украйна, победа!

Offline petur1111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #9696 on: 11.06.2024, 18:07:59 »
Твоят близък на пазара или въобще не е случаен човек, или познава "правилните" хора, но и в двата случая слушка, папка и прави, каквото му казват. Не се прави, че не знаеш, че всички фирми и фирмаджии в България, са на хора на барба ти Ганьос, на Шиши, Григор Ганчeв, на Доган, на черепа и все свързани с тях и с останалите ДС ченгета и комунисти.
Не знам кой знае колко за този човек. като се понапие пред кварталното магазинче - разправя, че познава когото трябва и затова няма проблеми, за да си прави тарикатщините. Но не става дума за някакъв мастит бизнесмен, а за човек, който държи само една търговска площ на общински пазар.

А останалата част от твоя коментар намеква, че едва ли не в България само има такива зависимости. А пък в другите държави капитализма и демокрацията са невероятно честни и перфектни.

Не е така! Навсякъде има зависимост между капиталистите и властта. Просто се случва в различни форми. например в САЩ големите бизнеси спонсорират напълно законно предизборните кампании на техните политици и после политиците връщат услугата, когато бъдат избрани. или пък има напълно законна форма на корупция - лобизъм му викат.

Очевидно и в Чехия (където железопътният транспорт уж беше пример за капиталистически рай) е имало някакъв вид корупция, след като държавните им институции са си затваряли очите за прогнилите вагони на частния жп превозвач. Ако не бяха прогнили, нямаше да има починали хора. Дори bdz43r, който е има професионално разбиране за индустрията
Тук смущаващото е, че вагонът се прегъва толкова лесно при удар със сравнително малка скорост, при това пред него има локомотив със задържана спирачка, който поема част от удара и има енергопоглъщащи елементи, създадени точно за погасяване на удари.
- отбелязва, че е ненормално така да се огъва вагона при такава ниска скорост и наличието на спрял локомотив пред него.

Обиждаш страшно много хора!
Ако някой се обидил, значи се е разпознал като част от лошия материал.
Ама какво да направят тези хора? Те не са станали част от този материал по собствен избор. Това се е случило по принуда заради обстоятелствата.

Наистина ли вярваш, че има по-добро общество?
Препоръчвам ти да обиколиш повече държави, но не само да се снимаш пред местните забележителност, а да опознаеш как функционират техните общества. Светът е шарен и има места, където същите принципи работят точно, както трябва, хората живеят спокойно и щастливо и не са вечно намусени.
Казваш, че има места/общества, където принципите работели точно. при тези общества дали има следните неща:
- всеки трудещ се да получава минимално възнаграждение, което да му гарантира достоен живот:
  • да може да си позволи собствен покрив над главата, без това да го осакатява финансово като е роб на банка за 30-40 години
  • да може да си позволи да живее комфортно, без да се налага да прави икономии от битовите сметки
  • да може да си позволи разнообразна и питателна храна
  • да може да си позволи редовни посещения на културни събития - кино, театър, опера, музикални събития и т.н.
  • да може да си позволи да си купува книги и да чете
  • да може да си позволи минимум едно ходене на море и едно на планина на година
  • да може да си позволи минимум една екскурзия в чужбина на 4-5 години
  • да може да си позволи децата му да имат качествено образование без това да го осакатява финансово
  • да има достъп до здравеопазване, без това да го осакатява финансово
  • и след всичко това да може да спестява всеки месец
  • ?
- институциите да гарантират, че храната е чиста и здравословна ИЛИ всъщност храната е ГМО и отгоре на това пълна с всякаква химия, и като резултат се получава исторически най-големия брой болни хора от болести, за които има неоспорими доказателства, че са причинени от капитализма?
- има справедливо заплащане ИЛИ един дюнерджия (или еквивалентна за съответната държава нискоквалифицирана професия) може да взима 2-3 пъти повече от един учител?
- има морал ИЛИ хората (основно младите момичета) може да си продават телата чрез снимки и видеа в интернет?
- има морал ИЛИ броят на джендърите постоянно расте? (подчертавам, че не говоря за гей хората, които са ни напълно нормални и винаги ги е имало)
- има здрав разум ИЛИ се позволява на деца на по 10-12 години да си направят химическа кастрация, защото "се чувстват небинарни"?
- има достатъчно работници, които да работят важните професии, без които обществото ще се разпадне (шофьори, техници, майстори, поддръжка на инфраструктура и т.н.) ИЛИ има огромен недостиг?
- има опазване на природата ИЛИ абсолютно всичко се опакова в еднократни опаковки и найлони?
- има опазване на природата ИЛИ заради криворазбраната свобода има хиляди лични автомобили?
- има опазване на природата ИЛИ всички потребителски стоки се правят с все по-кратък живот, за да може постоянно да се купуват нови (за да може да се върти капиталистическата машина)?
- има качествено образование ИЛИ младите нямат най-елементарна обща култура?

Очаквам, че някой ще каже, че дадена точка от горния списък е изпълнена някъде по света. но въпросът е дали всички точки са изпълнени или поне почти всички? аз се сетих за тези неща на първо четене. Но има и още много фактори, за да може да се каже, че едно общество е качествено.

Online Chezare

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #9697 on: 11.06.2024, 21:15:13 »
Казваш, че има места/общества, където принципите работели точно. при тези общества дали има следните неща:
- всеки трудещ се да получава минимално възнаграждение, което да му гарантира достоен живот:
  • да може да си позволи собствен покрив над главата, без това да го осакатява финансово като е роб на банка за 30-40 години
  • да може да си позволи да живее комфортно, без да се налага да прави икономии от битовите сметки
  • да може да си позволи разнообразна и питателна храна
  • да може да си позволи редовни посещения на културни събития - кино, театър, опера, музикални събития и т.н.
  • да може да си позволи да си купува книги и да чете
  • да може да си позволи минимум едно ходене на море и едно на планина на година
  • да може да си позволи минимум една екскурзия в чужбина на 4-5 години
  • да може да си позволи децата му да имат качествено образование без това да го осакатява финансово
  • да има достъп до здравеопазване, без това да го осакатява финансово
  • и след всичко това да може да спестява всеки месец
Като изключим собствения дом- за повечето държави на запад от Унгария отговорът е повече или по-малко ДА. Ако не за минималното, то за средното възнаграждение със сигурност.
А относно моралът- той е до човек и до възпитание в семейството.
« Last Edit: 11.06.2024, 21:24:34 by Chezare »

Offline petur1111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #9698 on: 11.06.2024, 21:49:11 »
А прогнилите вагони на социалистическото БДЖ как работеха по времето на бай Тошо?
Прогнили вагони тогава нямаше. Дряново постоянно пускаше нови вагони в движение. А освен това и се внасяха от ГДР. Имаше и някакъв унгарски модел вагони, ама не се сещам за подробности.

Най-доброто доказателство е катастрофата на централна гара от края на миналия месец:

Източник - https://www.actualno.com/society/vlak-i-lokomotiv-se-udariha-chelno-na-centralna-gara-v-sofija-ima-postradali-snimki-news_2230828.html

Това е вагон е на възраст някъде между 44 и 32 години (произвеждани са в периода 1980-1992 година в ГДР). И е произведен без да се правят капиталистически икономии. и въпреки поддръжката от бедното демократично БДЖ, се вижда колко яко е направен.

Маневрата се е натресла директно във вагона. Виждаш ли някакви сериозни огъвания? Да не говорим за такива, каквито се виждат на видеата и снимките от катастрофата в Чехия...

Само дето като умреш в такъв вагон или самолет после нямаше даже обезщетение за близките ти.
Повдигаш точната тема, която показва доста добре разликата между днес и тогава.

Като стане трагична катастрофа в днешно време, веднага частниците - застрахователни компании правят всичко възможно да не платят обезщетение или да платят колкото се може по-малко. Все пак това е бизнес и търси печалба. И в много случаи обезщетения няма или са смешни.

Като стане трагична катастрофа по времето на бай Тошо - цялата система е направена така, че да помага да опечалените роднини. Ако починалият има брак, тогава живия съпруг получава пожизнено изплащане на вдовишка пенсия. Ако починалия има деца, до 18 годишна възраст те също получават социална помощ. освен това имаше много други видове помощ. при предприятията имаше специални фондове за помощ на работници, които са претърпели трагедия - например да загубиш съпруг. погребенията при такива трагедии се осигуряваха от местния народен съвет. и много други.

И като цяло по темата може да се каже - всички катастрофи при обществения транспорт на НРБ, при които е имало жертви или тежко ранени, са се случили поради човешка грешка. Няма нито една катастрофа (при която е имало жертви или тежко ранени) заради техническа неизправност.

Може би точно толкова си могат и затова не могат да подобрят нещо?
За кого говориш? За царя? за Слави Трифонов? За ПП? за Спаси София?

Това, което си написал, е приложимо за всички тези.

Затова е много важно като си слагаш кръстчето на бюлетината да мислиш и да внимаваш за кого я слагаш, а не да гласуваш на базата на това колко им е шарен плаката или колко са им гласовити обещанията.
Въпросът е има ли (имало ли е) някой политически субект, за когото е било добра идея да се гласува?

примерите, които съм написал (царя, Слави Трифонов, ПП, Спаси София) са все примери за това, че хората дават шанс на някой нов, но нищо не се променя.

Досега в историята на демократична България не е имало един политик (партия), който да е направил нещо добро за страна. Под добро аз разбирам нещо, което подобрява живота на цялото население или поне на голяма част. А не само на 5-10% свръх богати!

И това обяснява защо хората не искат да гласуват. десетилетия наред гледат същия филм - идва някой нов. дават му шанс. Нищо! 

Още един друг поглед върху това защо хората не гласуват. дори и твърдите електорати на партиите.

По време на предизборната кампания за предишните избори и ГЕРБ и ПП се надпреварваха да обещават как в никакъв случай няма да правят коалиция с другата партия. и какво стана? - сголбка! Как да се чувстват техните избиратели? - излъгани! И затова няма да гласуват повече.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9699 on: 11.06.2024, 23:31:11 »
Като изключим собствения дом- за повечето държави на запад от Унгария отговорът е повече или по-малко ДА. Ако не за минималното, то за средното възнаграждение със сигурност.
А относно моралът- той е до човек и до възпитание в семейството.

И у нас може, ето 3604 българи имат имоти в чужбина, сред тях на островите Аруба и Ман, нищо не му пречи и на petur1111 да бачка яко и да си купи къща на Сейшелите, ама той не иска, иска всичко наготово на държавната социалистическа софра където ръждясали вагони от Дряново са върха на техническото развитие.  :help:

По време на предизборната кампания за предишните избори и ГЕРБ и ПП се надпреварваха да обещават как в никакъв случай няма да правят коалиция с другата партия. и какво стана? - сголбка! Как да се чувстват техните избиратели? - излъгани! И затова няма да гласуват повече.

Явно не ти е ясно как работи демокрацията и има бая да учиш още. Не му се казва сглобка, а коалиционно управление, независимо какви синоними му измислиха през последните месеци. Коалиционни управления са нещо съвсем нормално и са част от работещите демократични механизми, противоположното на коалициите са улични боеве или тоталитарни режими.
« Last Edit: 11.06.2024, 23:41:46 by fafan »