Author Topic: Карти и билети за пътуване в ГТ / Таксуване  (Read 453770 times)

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Е ако и за 15 лв на месец има хора, които се скръндзят, най - добре да закриваме градския и да си ходим пеша. Колко повече намаление да направят от това, буквално е направено и бедните да могат да си вземат карта.

Има една граница от която е по-добре да е изцяло безплатен градския транспорт за определената категория пътници и да не им се издава специален документ, иначе цената на картите не покрива разходите по производството им и разпространението. Но все ще се намери някой който и 15 лева ще му се видят много...

Offline xr1st0

• Наистина съм луд
    • View Profile
че те през ваканциите може и да не пътуват толкова и да не им трябват?
Учениците особено в диапазона 6-12 клас ваканциите даже пътуват повече. То нали това е идеята да имат по-евтини карти - да ги залъжем поне тях да имат карти, а не да пътуват гратис

Offline xr1st0

• Наистина съм луд
    • View Profile
Възникна ми едно питане във връзка със съществуващата глоба за невалидирана абонаментна карта.
При "картата за еднократно пътуване" добре позната със старото си наименование билет е абсолютно логично - валидирането заменя добрата стара перфорация - един вид плащаш си за транспортната услуга. Но нали месечната, годишната или дневната карта съществуват за да се осъществяват неограничен брой пътувания в предплатения период - нелогично е да валидираш нещо валидно. Поне за мен преди беше изключително удобство да пътувам с карта, защото знам, че съм с редовен превозен документ, за който съм си предплатил и вече не трябва да му правя нищо

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Възникна ми едно питане във връзка със съществуващата глоба за невалидирана абонаментна карта.

Тази глоба мисля че отпадна наскоро.

Offline petur1111

• Запален по ГТ
    • View Profile
Има един проблем с модерните входни устройства, които сложиха на някои от новите метростанции - тези, които са с летящи стъклени вратички.

Ако влезеш малко по-навътре, преди да си успял да си маркираш картата, започва да пищи и те кара да се отдръпнеш. В повечето случаи става следното - трябва да се отдръпнеш; след това се маркираш внимателно, внимавайки да не го раздразниш пак; и после влизаш.

Обаче понякога се случва следното - успял си да си маркираш картата точно в същата милисекунда, в която си задействал и защитата за доближаване на стъклата. Обаче вместо да те пусне, те кара да се отдръпнеш. Отдръпваш се. пробваш пак да маркираш картата, но вече ти казва, че правиш опит за повторно маркиране на една и съща карта. И няма как да влезеш. ако има касиерка, тя ще те пусне. ама ако няма... вече все повече орязват работата на касиерките.

Това го бях чувал от мои познати, че им се е случвало. изминалата вечер ми се случи и на мен. Не ме пусна. Нямаше касиерка. не мога да се занимавам с гимнастически упражнения да прескачам или да се провирам. Излязох от метростанцията, поразходих се 20-тина минути. Върнах се и ме пусна.

Имайте го предвид.