Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - IKAR

Pages: [1] 2 3 ... 347
1
Разни / Re: ПОЛИТИКА=?
« on: 07.06.2026, 19:36:35 »
Преди даже беше осми клас....

2
Разни / Re: ПОЛИТИКА=?
« on: 07.06.2026, 07:14:17 »
За случката в Благоевград категорично не си прав. Другото момче, което сега се възстановява в Пирогов, е внук на един чичко от моето село, приятел от детинство на баща ми. Та въпросният 20годишен студент просто не е бил там, когато се разиграва скачането от балкона. А всичките тия банди - Калашниците, Наглите и прочие не знаеш ли, че си имат покровители "отгоре"? И точно заради това законите са така написани, че при нужда да бъдат оттървани "наши" хора и техни близки. Съдиите и прокурорите, че са корумпирани е ясно, отделно че по-старите от тях са си същите от тоталитарно време. И понеже не могат да докажат откъде имат толкова пари, са си накупили по десетина и повече апартаменти, които дават под наем. Брат ми е разследващ полицай - системата в "родината" е такава, че гониш и разследваш не когото трябва, а когото ти кажат и наредят "отгоре". Иначе ще ти скроят шапката и ще те уволнят дисциплинарно. Собствениците на нощните заведения и "клубове", в които се знае, че се разнася и разпространява дрога, не са случайни хора. Ами тоя, дето утрепа Милен Цветков - син на мама-орлица - червена другарка - номенклатурка. Заради много неизвинени отсъствия е бил преместен "по наказание" в елитната 91ва Немска гимназия - знаеш иначе какъв бал ти трябва да влезеш там. Георги Семерджиев е правнук на другаря от МВР и ДС Атанас Семерджиев - направиха го вътрешен министър, сетне и вицепрезидент при Жельо. Австралиецът Джон Пол Фрийман лежа не защото е толкова виновен, а защото бащата на онзи другия самозабравил се "фен" е другар от ДС. Иначе в цял свят затворниците ако работят и имат добро поведение, им се намаляват присъдите. Целта на затвора е поправяне, а не да излизат още по-големи престъпници. Относно проституцията - в най-уредените държави не само не е разрешена, но и е криминално деяние. Както и използването на такива услуги. Знаеш ли защо самолетните билети до Амстердам са скочили до небето? Не заради "газото"...Също има и 21% туристически данък върху цената на хотелските стаи. Страдат нормалните туристи, понеже там основната част от "туристите" са такива, които отиват само за да се напушат с канабис, още повече пък са червенофенераджиите.

3
Казват, че е 81ва година. Виждат се Икаруси 180, включително съветския вариант, Чавдарка, Кароси Шелка и вътре Икарус 280.

4
Живи са и се оказаха стари познайници на полицията....И са от онези с пачките, колите за 200 бона, обаче без никакви официални доходи.

5
На снимките локомотивът е чисто нов, на проби в Австрия. Такива вагони, такива светофори и такива стълбове у нас няма и не е имало. Чакаме догодина да го пуснат като модел, но за БДЖ вариант въобще няма смисъл да се гласим.

6
Сега като се почне с адвокатските въртели: "не е умишлено", "непредпазливост" - после ми обяснете, че съдът не е боклук, че държавата не е ш*бана и питайте защо толкова хора живеем по чужбините. Да не говорим каква правна порнография става ако се окаже, че виновните са "наши" хора или техни близки. Какво стана с другия подобен случай на Възкресение, при който загина сирийският лекар? Като студент навремето се връщах от Мърчаево с нископодов Ден Оустен и на пет метра от ченгетата на входа на Владая една "джибка" се натресе отляво странично в рейса на няма и половин метър от където бях седнал. Сетне разбрах, че съдът е отменил наказателното постановление на "шофьора", понеже катаджията, като го е писал, е сбъркал някаква цифра в ЕГН-то. И явно трябва софтуерно и на колите задължително да се ограничава скоростта, иначе няма оправия с такива танганайци. Миналата седмица при мен уволниха дисциплинарно, без право на обжалване пред съда и с анулиране на допълнителната пенсия полицай, защото в извънработно време, с личната му кола, са го спряли и са го хванали да кара пил. А у нас като си извади картата на МВР, минцифайките треперят и не го проверяват, защото утре можело същият да им стане началник....

7
Трамваи / Re: ČKD Tatra T4D-M/B4D-M (1435мм)
« on: 05.06.2026, 07:43:22 »
Абсолютно е така, обаче едни бивши форумни членове "със специални нужди" и "специалисти по табелкова художествена самодейност" вдигнаха патърдия до небето и заведоха дело в съда, на който също толкова му разбира шлюпката от съвременни пътнически информационни системи, та изрази друго мнение. Кофи с мастило са изписани на тая тема относно чаршафите и некролозите във форума...

8
Конкретно в случая паркът го пре-преименуваха на Заимов преди години, за да направят мърсотия на кандидата за кмет Мартин Заимов, който е внук на генерала. А на него до последно са му давали в ръцете молба за помилване до Цар Борис, която е трябвало просто да подпише, но той не го е направил. Вапцаров пък е осъден за терористична дейност, не заради стихотворенията - бил е част от централната военна комисия на БКП. Няма как да е заради творбите му, след като е успял да ги издаде в стихосбирка, значи са били одобрени от тогавашната цензура.

9
Автобуси / Re: Mercedes-Benz O 345 (G)/Conecto (G)
« on: 03.06.2026, 08:21:35 »
Нали знаете какво значи да кърпиш съдран чувал....

10
Бяха и на пет минути в делнични дни. Автобуси периодично трябва да се купуват, а ще има водачи като махнат тъпото и измислено изискване за категория С.

11
Не е бяла, синьо - бяла е, същата като на тролея Т13-30. Пак с такава имаше и един в циганско - трудовата казарма в Обеля, но от модификацията с две врати и с кабина от Икарус 83та/84та година, без малкия джам вдясно отгоре.

12
Някаква книга на руски.

13
Спирал е на Карлово, Казанлък и Сливен, сетне добавят още спирания. И още към 80та година вече пътува за 5 ч.и 20 мин.

14
Вината да има проблеми с Епълските телефони е преди всичко на Епъл и на тяхната, както казва шефът ми, Crapple операционна система. Така е и с много други външни приложения, затова и повечето такива са само за Андроид.

15
Пак от групата.

16
Автобуси / Re: Ikarus 280
« on: 25.05.2026, 08:51:48 »
Тя тази мошеническа и крадлива ръководна сган за най-новите МАНове не поръчва части, ако няма далавера, вие искате за Икаруса да донесат. Сбъркали сме държавата, хора.

17
За Найроби, още в завода.

18
Автобуси / Re: Ikarus 280
« on: 23.05.2026, 23:53:51 »
Ми то още като го правеха уж за музеен, се видя, че го "правят" в кавички, колкото да отбият номера. А колко общо има пък с оригинала, знаете...

19
То има много просто решение срещу тези цигании - антиграфитен филм, обаче цената му е фрапираща - да се облепи една такава въшка струва колкото самата въшка.

20
Първият съчленен за Ванкувър е готов. По-добро на пазара няма.

Pages: [1] 2 3 ... 347