109 беше най-красивия и добре изглеждащ ДАК и отвътре и отвън той ми беше любимец от даковете а до колкото знам и на mgk който също си го спомня. Той се различаваше много от останалите и отвънка и отвътре. Отвънка беше със много бледо зелено и патешко жълто а отвътре имаше различен балатум на пода който беше на ресни а плоскостите на салона му бяха светли като на 118 оригиналните.Няма как да го оприлича със някой от останалите в движение но когато през 2003-2004 пуснаха отремонтираните 109 беше най-красивия от всички и излизаше най-рядко.От тях само той и 111 са бракувани.Явно обаче за разлика от как е изглеждал отвън 109 е имал технически проблеми заради което го спряха - спомням си че при набиране на скорост издаваше шум като от автобусен двигател и вибрираше.
112 беше един от старите ДАКове които последни останаха да работят след като пуснаха новите,които и сега се движат - в същото време беше най-запазен от старите приличаше на 110 сега но с различен нюанс на цветовете. Той обаче със сигурност си беше бракма защото нон стоп го виждах развален - последния път когато се возих на него беше точно на линия 17 - чаках го на метал специално половин час като нарочно изпуснах рейс 17 и 21 (17ките имаха огромна почивка на метал - 40 минути) и накрая като дойде и ни качи не успя да тръгне
