Author Topic: Подвижният състав в Перник  (Read 290087 times)

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #280 on: 18.06.2012, 23:24:30 »
според мен във всички тролей  трябва да има по една резервна гума,защото както ти казваш че 110 е спукал гума той е чакал много време докато я донесат и крик много време се бавят и така си изпускат курсове

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #281 on: 18.06.2012, 23:37:00 »
ето една снимка на 119 от от 14 юни

Offline freepigeon

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2304
    • View Profile
    • Email
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #282 on: 19.06.2012, 19:44:18 »
Kаква изненада ! Той отдавна не беше излизал 119. Па и на 10 са го пратили. Супер.Аз съжалявам само че не се намерихме преди 10 години когато имаше наистина какво да се коментира около тролейбусния транспорт в Перник - имаше си ги трите линии,поне 10 повече тролея в движение.... Надявам се да има някакъв напредък с европейски пари за развитието на тролейбусния транспорт и за в бъдеще да има какво да коментираме :)

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #283 on: 19.06.2012, 20:41:23 »
Вчера видях една моя позната контрольорка и тя ми каза че сега се говори че ще докарват нови тролей.Дано само да е истина  :)

Offline stohis

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 375
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #284 on: 19.06.2012, 21:02:40 »
Както каза и Веско, вчера видяхме една контрольорка и тя каза, че в дружеството се говори за докарване на нови тролейбуси. Дано наистина стане нещо. :)
Фен на тролеите в Перник. Най-вече на ДАК-ЧАВДАР 317 ЕТР. :)

Offline stohis

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 375
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #285 on: 19.06.2012, 21:06:48 »
Да, жалко че не се намерихме по-рано. За съжаление най-хубавата линия бе закрита. Направо като вървя по улицата към Метал и като гледам нагоре и ми става някак тъжно...  :rev:
Фен на тролеите в Перник. Най-вече на ДАК-ЧАВДАР 317 ЕТР. :)

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #286 on: 19.06.2012, 21:32:19 »
нищо пак не се намерихме късно.Имали нови новини нещо за тролейте от днес

Offline stohis

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 375
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #287 on: 20.06.2012, 12:08:36 »
Днес ще излизам и ще ходя до Кралевски път. Ще направя снимки на тролейбуси, нали вие казвате че нямате много от Църква. :)
Фен на тролеите в Перник. Най-вече на ДАК-ЧАВДАР 317 ЕТР. :)

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #288 on: 20.06.2012, 21:43:37 »
Здравейте днес аз и Стоян ходихме до Кралевскки път и направихме малко снимки.............Ето ги мойте

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #289 on: 20.06.2012, 21:46:53 »
Ето още  :)

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #290 on: 20.06.2012, 21:51:28 »
Снимките от вътре са на 222......Според мен този тролей е много зле.Вече всички тролей почнаха да боядисват днес още два 202 и 213........сега боядисаните тролей стават четири 202 204 213 и 215.....Дано боядисат някои Дак особено 110 той отвън е най-зле

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #291 on: 20.06.2012, 21:53:32 »
Обърках се стават 5 боядисани тролея 223

Offline freepigeon

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2304
    • View Profile
    • Email
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #292 on: 20.06.2012, 21:53:46 »
Те хубаво ги боядисват ама колко ще изтрае и само отвънка - отвътре са просто някакъв гнус!

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #293 on: 20.06.2012, 21:56:36 »
Прав си отвътре са много зле

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #294 on: 20.06.2012, 21:57:34 »
Прав си отвътре са много зле

Offline freepigeon

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2304
    • View Profile
    • Email
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #295 on: 20.06.2012, 21:58:42 »
Иначе те са си казали - всички ще боядисат - малко разочароващо защото досега отдалече се познаваха кой кой е а сега ги правят еднакви и трябва специално и номера да гледаме  :D

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #296 on: 20.06.2012, 22:02:03 »
Ти помниш ли Даковете по 17 можеш ли да разкажеш да ли са ходили до метал и кой Дак е бил титуляр по 17

Offline freepigeon

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2304
    • View Profile
    • Email
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #297 on: 20.06.2012, 22:25:37 »
Ти помниш ли Даковете по 17 можеш ли да разкажеш да ли са ходили до метал и кой Дак е бил титуляр по 17

Aми не може да се каже че на 17 са се движили само дакове нито че има ДАК който да е бил зачислен на тази линия. Като цяло едно време когато се движеше 112 беше тролей който се движеше предимно по 17 тогава не се качваха на Тева Даковете. Също така 109 беше повече на 17 отколкото всяка друга линия. Даже си спомням веднъж как 109 на идване от депо беше заседнал на Ленински проспект защото пред ДСК липсваше парче от устройство на мрежата и прътовете им засядаха там  :D Но ако може да се говори за ДАК на 17 то в най-честия случай това беше 112,в по-късно време 109 защото двата не се засекоха на линия по едно и също време.
« Last Edit: 20.06.2012, 22:30:58 by freepigeon »

Offline vesko

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 276
    • View Profile
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #298 on: 20.06.2012, 23:36:06 »
Аз за съжаление не си ги спомнам тези Дакове.А винаги ли 17 минаваха през пазара или само в нужен случай.А знаеш ли кой Дак сега от тези  5 прилича някои много на 109 и 112

Offline freepigeon

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2304
    • View Profile
    • Email
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #299 on: 21.06.2012, 08:58:35 »
109 беше най-красивия и добре изглеждащ ДАК и отвътре и отвън той ми беше любимец от даковете а до колкото знам и на mgk който също си го спомня. Той се различаваше много от останалите и отвънка и отвътре. Отвънка беше със много бледо зелено и патешко жълто а отвътре имаше различен балатум на пода който беше на ресни а плоскостите на салона му бяха светли като на 118 оригиналните.Няма как да го оприлича със някой от останалите в движение но когато през 2003-2004 пуснаха отремонтираните 109 беше най-красивия от всички и излизаше най-рядко.От тях само той и 111 са бракувани.Явно обаче за разлика от как е изглеждал отвън 109 е имал технически проблеми заради което го спряха - спомням си че при набиране на скорост издаваше шум като от автобусен двигател и вибрираше.

112 беше един от старите ДАКове които последни останаха да работят след като пуснаха новите,които и сега се движат - в същото време беше най-запазен от старите приличаше на 110 сега но с различен нюанс на цветовете. Той обаче със сигурност си беше бракма защото нон стоп го виждах развален - последния път когато се возих на него беше точно на линия 17 - чаках го на метал специално половин час като нарочно изпуснах рейс 17 и 21 (17ките имаха огромна почивка на метал - 40 минути) и накрая като дойде и ни качи не успя да тръгне  :D