Author Topic: София 2014  (Read 8981 times)

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
София 2014
« Reply #20 on: 15.02.2006, 23:29:13 »
Самия смисъл на това да се направи олимпиада тук е не да се използват готовите съоръжения а да се реонтират стари или постороят нови такива. Така е по цял свят. Ако рачитаме само на вече построените съоръжения няма да имаме полза. Да ще спестим мног пари, но не наши. Все пак част от състезанията трябва да се преместя и ан витоша. По боровец и банско е пълно с инвестиции, а на витоша няма кой да направи един нов лифт или хубава писат.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Repcho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 11171
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
София 2014
« Reply #21 on: 16.02.2006, 00:22:34 »
Quote
Да ще спестим мног пари, но не наши.
А на кой-държавата отпуска парите за оплимпиада-а парите на държавата са наши. Единственото съоръжение което може да се ползва в София и то след много основен ремонт е Зимния дворец-всичко друго трябва да се строи (без писти)

Offline borosport

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3804
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
София 2014
« Reply #22 on: 16.02.2006, 18:43:52 »
Значи от комисията която оценява ще гледат с какво разполагаме в момента, а не какво мислим да строим.Това ще е предимство за нас, защото имаме изградени съоражения за разлика от екзотичните дестинации(Сочи примерно).
 Нашите предимства са курортите Банско и Боровец, а също и София заради близостта си до тях, а също и за НДК,който е един от най-големите конгресни центрове в света.Освен това в София може да се разположат залите с ледените пързалки.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
София 2014
« Reply #23 on: 16.02.2006, 20:40:56 »
Парите не са наши а на МОК които ще ни отпуснат за да може да се строи и ремонтира.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Repcho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 11171
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
София 2014
« Reply #24 on: 16.02.2006, 21:04:37 »
Quote from: Dragon
Парите не са наши а на МОК които ще ни отпуснат за да може да се строи и ремонтира.
в грешка си

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
София 2014
« Reply #25 on: 17.02.2006, 00:13:00 »
А тогава защо биха избрали нас заради това че ще ни трябват поне 10 пъти по-малко пари, ако те не ги дават?
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline bgpower

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 337
    • ICQ Messenger - 166789683
    • View Profile
    • http://
София 2014
« Reply #26 on: 17.02.2006, 01:30:04 »
Ако мен питате и двамата по малко сте в грешка и МОК и България биха участвали в плащането...

МОК може да даде пари за строеж на съоражния, но метрото например ние трябва да си го построим, или пътищата до Банско и Боровец...

Принципно съм съгласен отделни неща да са на Банско и Боровец, ама да наблежнат все пак малко повече на София и Витоша - да се направи така, че да се освежи Витоша, но нещата, за които са нужни големи строежи и площи да са на готовите съоражения.

Offline Repcho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 11171
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
София 2014
« Reply #27 on: 17.02.2006, 11:24:56 »
Quote from: Dragon
А тогава защо биха избрали нас заради това че ще ни трябват поне 10 пъти по-малко пари, ако те не ги дават?
Държавата отпуска партие за цялото строителство а парите от ТВ права,реклами преки излъчвания, отиват пак в държавата. Точно това беше и въпросът преди няколко седмици-печеливша ли е 1 олимпиада в София

Offline borosport

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3804
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
София 2014
« Reply #28 on: 17.02.2006, 18:24:27 »
Quote from: bgpower
Ако мен питате и двамата по малко сте в грешка и МОК и България биха участвали в плащането...

МОК може да даде пари за строеж на съоражния, но метрото например ние трябва да си го построим, или пътищата до Банско и Боровец...

Принципно съм съгласен отделни неща да са на Банско и Боровец, ама да наблежнат все пак малко повече на София и Витоша - да се направи така, че да се освежи Витоша, но нещата, за които са нужни големи строежи и площи да са на готовите съоражения.
bgpower на всички ни се иска да има повече съоражения на Витоша при евентуално домакинство на олимпиадата,но както споменах по-горе МОК ще гледа с какво разполагаме, а не какво искаме да направим.Така, че е нормално на преден план да са Банско и Боровец, а даже и София.След това всички казаха, че след като мине първото пресяване и се дадат препоръките ще включим и Витоша, но не трябва да напъваме за нещо, което първо няма възможност и след това ще изисква много средства за построяването на съоражения на него.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline JloKyM

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1020
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
София 2014
« Reply #29 on: 19.03.2006, 15:11:42 »
Quote from: bgpower
Мисля така бях чел, или поне тяхната е десетократно по-скъпа.
Боже,вие май не се чувате какво говорите.Каква е тази цена от 20 млрд.Вие изобщо можете ли да си представите колко пари са това.Та за толкова до София втора планина с осем хилядник ще идигнем!Мислете малко преди да пишете.Летните игри,които са по-скъпи от зимните не надвишават 5-6млрд.,а вие за някаква зимна олимпиада ми говорите за 20 млрд. :lol:

Offline maniak

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 4637
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
София 2014
« Reply #30 on: 22.06.2006, 14:29:31 »
Ха да ни е честито непродължаването на София за зимните олимпийски игри 2014г. (Да си пожелаем през 2114 все пак зимната олимпиада да е в София.) Оставям коментарите защо и как на медиите, все пак има достатъчно журналисти в България       B)

Offline conecto

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 4462
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
София 2014
« Reply #31 on: 22.06.2006, 16:17:30 »
За 2018-та пак!
« Last Edit: 22.06.2006, 16:17:45 by conecto »