Author Topic: Трамвайни линии при строителството на МД-2  (Read 197498 times)

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Беше по-кратко пътуването. Но нека видим: от Патриарха до Халите са точно 4 светофара -Патриарха, Алабин, Тодор Александров и Халите. По Ботев са: Петте, Македония, Възраждане, Стамболийски, Тодор Александров, Пиротска - 6. От Халите до Ц. Гара са 5?(не съм сигурен, от там скоро не съм минавал и съм забравил) - Халите, Лъвов мост, Козлодуй, Струга, Ц. Гара. По Ботев са 6: Пиротска, Цар Симеон, Сливница, Клокотница, Струга, Ц. Гара.
Или като цяло Ботев-11, М.Луиза и Витоша-8,9. А по М. Луиза не минават 6 линии все пак.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
Eй , аман от неграмотни хора !
Айде първо пребройте от къде до къде колко светофара има и тогава ръсете бисери!

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Аз имам някакъв спомен, че по Ботев се пътуваше по-бързо, но това не е 100% сигурно.
Относно пускането на движението през Лъвов мост и Халите - ясно е, че ТМ18 ще е едната линия, минаваща по трасето. Тъй като ме съмнява да се построи крива към Македония, предлагам да се открие ТМ 2 отново, а 18 да ходи до Надлеза. Все пак е добре да има връзка между Пета градска, Гарата и Халите.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Все пак е добре да има връзка между Пета градска, Гарата и Халите.

Именно заради това ще има МД2.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ако не направят крива от Витоша вдясно към Алабин, няма друг полезен ход, освен ТМ12 и 18 по Мария Луиза. Иначе диспропорцията Мария Луиза/Ботев остава сериозна, а друго не би могло да минава пред Халите.

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Именно заради това ще има МД2.
Да, прав си, но вероятно трамвайното движение ще бъде пуснато преди метрото. То реално при работещ МД-2 дори от Лъвов мост ще е по-добре с метро до Стадиона, особено ако не се таксуват и двете пътувания.
Ако 12 мине по Мария Луиза, то тогава се губи връзката Графа-Ботев, което не знам дали няма да е проблем. Според мен вместо да се правят зиг-заг маршрути на 1 и 7 може 4 да се промени Македония-Алабин-Халите-Гарата. Дори бих предложил ТМ5 да се удължи по така предложения начин, но едва ли ще стане (това по-скоро заради традицията, иначе според мен ще си има пътници за трамвай на 4-5 мин.)
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Аз имам някакъв спомен, че по Ботев се пътуваше по-бързо, но това не е 100% сигурно.

Прав си. Когато имаше тм 14 от Клементинска б-ца до Гарибалди се даваха 18 мин., а на тм 12 по Ботев се даваха 17. Впоследствие увеличиха времето по Ботев с 1 мин. така, че е еднакво. Друг е въпросът, че след пускането на М. Луиза трябва да се намали времетраенето по нея с около 2 мин., но знаем, че това няма да стане.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Това сравниние, което правите, е безсмислено, защото Клементинска болница няма собствен пътникопоток. Така че скоростта зависи и от прехвълянията.
На мен примерно по Мария Луиза винаги ми е било много по-бързо, по простата причина, че минавам участъка Гара-Лъвов мост в автобус ;)

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Много обсъждате евентуалното пускане на трамваи по Мария-Луиза но не се знае дали ще стане факт в близко време. Имаше търг за Лъвов мост за който общината нито обявява победителя нито го прекратява. Ако обаче глупавия според мен проект за Лъвов мост реши да се реализира няма да има трамваи оттам докато се направи кръстовището на две нива а то няма да стане до май месец. Иначе ако има трамваи по Мария Луиза най добре е да има два трамвая 2 Журналист-Орландовци и тм19 парк хотел Москва- гара София север за  сметка на премахването на досегашния тм19. Някой е беше дал тая идея вече но не си спомням кой.

Online difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Доста лесно строителството може да се организира така, че почти да не се спира трамвайното движение, както и автомобилното през кръстовището! ;)

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Доста лесно строителството може да се организира така, че почти да не се спира трамвайното движение, както и автомобилното през кръстовището! ;)
Автомобилното е по лесно със смяна на лентите за движение, но за трамвайното не е така. Но спора е излишен вижда се от постове в трамвайна инфраструктура, че през лятото ще се ремонтира релсовия път по Мария-Луиза и няма да има трамваи поне до есента.
« Last Edit: 26.03.2012, 16:12:15 by elbi »

Online difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Е те като спрат трамвайте към Надлеза, защо да няма към Орландовци, по Ботев и по Мария Луиза. При строителството на пътния възел на Лъвов мост, трамваите ще са засегнати само докато се направят пилотите за траншеите за директните платна на Сливница и мостовете, по които ще минава трамвая. Спомняме си как направиха това на Черни връх и Околовръстното, в рамките на около две седмици според мен може да се направи. Каквото и да си говорим за оптимизации, проекта за кръстовището не е към строителството на метрото, а явно не се организираха финансово и административно да съчетаят нещата. ;)

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Пише че ще се ремонтира трамвайния път от Надлез Надежда до Лъвов мост, а не само до Надлеза. Всичкисе хващат че беше направено удължение на временната промяна на маршрутите на 1,7 и 18 до 1 май, вадейки си извода че след това ще бъде пуснато движението. Най вероятно обаче после ще бъде удължена промяната, а трамвайното трасе от Козлодуй до Лъвов мост няма да бъде готово до 1 май.