Author Topic: Специализирана литература, посветена на градския транспорт  (Read 30296 times)

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Аз също я поръчах, и на мен ми взеха 7 евро за доставка, при плащане с карта.

Offline Dimitar Dragnev

• Маниак
    • View Profile
    • Форумът за класически езици
    • Email
Получих книгата за 85 години производство на тролейбуси "Шкода" и наистина вниманието е върху самото производство с чертежи, технически данни, спецификации. Друга снимка от България освен тази, която видяхме в рекламата (9Tr покрай "Александър Невски"), няма. Няма и конкретни данни за доставки и такива подробности, вниманието, както казах, е друго и е наистина интересно да се проследят всички от 1Tr до 35Tr, както и други проекти, по които заводът е работел - дори просто прелистване на книгата е интересно, за да се види развитието, правят се паралели с Икарус и ЗиУ. Има някои снимки на готови 26Tr и 27Tr за България преди доставката, които ще проверя дали са пускани тук и друг път.

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
Да, и аз я получих и съм със същото впечатление. България е спомената в текста само три-четири пъти из цялата книга, за разлика от някои екзотични доставки (Индия, Норвегия, Афганистан), където има материал на по няколко страници. Липсва подробна разбивка по модели, модификации, години и страни, каквато се надявах да има. Въпреки това си е доста добро издание, представящо логиката на развитието на производството.

Offline Dimitar Dragnev

• Маниак
    • View Profile
    • Форумът за класически езици
    • Email
Впрочем всичко това ми напомня, че тази година се навършват също 85 години от първото производство на трамваи в София. Да се надяваме, че някой ден ще се появи и книга, в която всеки модел и даже всеки екземпляр да бъде описан.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Книгата определено е много интересна, отлично качество спрямо цената. Има доста интересна информация. За България и София има малко, но поне има няколко снимки на Шкодите 26ТР и описаната по-горе снимка.  Определено съм доволен от покупката и с интерес си я чета. :)

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
И при мен дойде книгата, наистина си заслужава, постарали са се. Данни за доставките има, но са разпиляни вътре в текста, не са в таблици като книгите за Икарус. Дразни ме, че има много реклами, но няма друг начин за да се получи добра цена.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.