Author Topic: Регистрационни номера на МПС  (Read 377724 times)

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Регистрационни номера на МПС
« Reply #2080 on: 10.10.2021, 23:48:36 »
Значи, за пореден път се иска това нещо тук, и за пореден път ще обясня, че това не са регистрите на КАТ, както и че вероятно никой тук няма достъп до тях, че да даде точна информация за всички серии. Всичко е по спомени, които може и да са се размили във времето. Ето един скромен принос, базиран на автомобили, за които знам кога точно са регистрирани.
Към 24.09.2007 вървеше СА хххх КТ и беше до 98ххх. Към 12.06.2008 вървеше СА хххх МТ и беше до 93ххх. Към 19.06.2017 вървеше СВ хххх КН и беше до 25хх.

Offline gogo1234567

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #2081 on: 11.10.2021, 17:33:53 »
Никой не иска точна информация, попитах по спомени някой дали се сеща за софийските серии, както аз направих такъв списък за монтанската серия по спомени и приблизителни години, точно както ти описа СА хххх КТ , СА хххх МТ и СВ хххх КН. Нядявам се да разбереш какво имах предвид и да не правиш забележки, а ако се сетиш и за някои други серии, да ги напишеш, ако не тук - на лично, защото си правя таблица и  ми е важна всяка една от софийските серие, а живот и здраве като бъде готова таблицата и я сглобя,  ще я споделя с вас във форума. Поздрави.

Offline momchil

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #2082 on: 17.10.2021, 00:16:38 »
Не знам кой беше споделил че на новите регистрационни табели им се изтриват лесно символите, но го забелязах и на въпросната табела от снимката. Интересно ми е обаче дали няма да им хрумне на умниците от КАТ да обяват и старите табели с българския трибагреник за невалидни и ще стане бунт.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #2083 on: 17.10.2021, 13:50:07 »
Няма логика да им хрумва подобно нещо.

Offline mitakaailqka

• Запален по ГТ
  • Мразя чолаков! Мразя хебросбус! Мразя петко!
    • View Profile
« Reply #2084 on: 17.10.2021, 14:03:47 »
Какъв бунт ще става като останалите в движение номера с трибагреник са изключително малко и без това. Да не говорим че няма логична причина да се правят невалидни.

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #2085 on: Yesterday at 10:03:07 »
Дафуя?! :eek: :D Дооста рано са почнали да "продават" специални от следващата серия. Днес видях В 0033 ТМ :)
На 15 октомври 2021 г.

В Деловодството на сектор «Пътна полиция» към отдел «Охранителна полиция» на ОДМВР – Варна, на бул. «Ян Хуняди» № 5 ,
започва приемането на заявления за право на използване на регистрационни номера по избор от В 2001 ТК до В 2500 ТК. Табелите са от тип 1 - две правоъгълни табели.

Номерата са изложени в списък, с който гражданите могат да се запознаят на място и да направят своя избор.

На 14 октомври 2021 г.

В Деловодството на сектор «Пътна полиция» към отдел «Охранителна полиция» на ОДМВР – Варна, на бул. «Ян Хуняди» № 5 ,
започва приемането на заявления за право на използване на регистрационни номера по избор от В 0002ТМ до В 0050ТМ. Табелите са от тип 1 - две правоъгълни табели.

Номерата са изложени в списък, с който гражданите могат да се запознаят на място и да направят своя избор.

Горните две ги има в този източник
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline momchil

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #2086 on: Today at 12:04:43 »
Какъв бунт ще става като останалите в движение номера с трибагреник са изключително малко и без това. Да не говорим че няма логична причина да се правят невалидни.

Да, именно. И аз съм на същото мнение. Впрочем наскоро от скука реших да проверя в регистрите за ГТП и ГО относно валидни номера от вида СС **** СС , Р **** Рх и подобни от североизточния край. Тази силистренската СС и тя за жалост се е стопила като цяло, въпреки че изглеждат добре с четири еднакви букви. Ако някой от този град или област знае кога е въведена тази серия (поне годината) , ще съм много благодарен!