Author Topic: Тролейбусни превози - Стара Загора  (Read 124892 times)

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
Вече има утвърдена от години автобусна линия 3 с по-дълъг маршрут и дублирането помежду им ще бъде безсмислено.
А какво пречи на замяната на автобусната линия с тролейбусна?

В сегашния си вид 3-ката не може да стане тролейбусна, защото минава през тесни улици в кв. Казански и кв. Железник. Според ОУП бул. Славянски след ул. Хаджи Дим. Асенов трябва от 3 ленти да има 4. Ул. Кап. Петко войвода трябва да стане булевард и да мине по дерето, а не проекта за него да се понижава и да се разширява в момента старото трасе, което е грубо нарушение на ОУП...
ДАК-овете, незабравими!

Offline DareDevil

• Запален по ГТ
    • View Profile
След като по тези същите тесни улички минава автобус, какъв е проблемът да мине тролейбус?

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
След като по тези същите тесни улички минава автобус, какъв е проблемът да мине тролейбус?

В Казански много се обикаля с автобусите при наличието на булевард. В Железник автобусите минават по ул. Ген. Ив. Пашинов временно до разрастването на квартала на запад, a по улицата преди нямаше обществен транспорт и не е било предвидено. По-скоро тролеите ще влизат двупосочно по ул. Загорка, когато големия Железник се застрои напълно, без да минават през малкия Железник...
Схемата:
« Last Edit: 09.04.2021, 16:52:23 by klutsohor »
ДАК-овете, незабравими!

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
1010 (бивш софийски 1510) и неизвестен 14Tr на обръщалото в кв. "Железник", снимани от мен на 25. юли 2003 г.

Къде намери тези стари снимки? Има ли още? Снимки на автобуси? На снимката се вижда автобус 112  - Заурер, който никога не съм виждал в движение, а само бракуван в гаража. От номера му, се вижда само буквите ТС и нищо друго. Ако е бил със старозагорска регистрация, би било изненадващо, защото не съм предполагал, че някога е имало серия ТС без синя лента в Стара Загора. Знам за номера СТ****СТ, СТ****ТА,  СТ****АС и СТ*****НА, но за ТС не бял чувал. Може номера да е бил софийски пък. Има номера С****ТС без синя лента.
« Last Edit: 19.04.2021, 22:48:13 by ikarus2102 »

Offline Magirus deutz

• Нямам спирка
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
1010 (бивш софийски 1510) и неизвестен 14Tr на обръщалото в кв. "Железник", снимани от мен на 25. юли 2003 г.

Къде намери тези стари снимки? Има ли още? Снимки на автобуси? На снимката се вижда автобус 112  - Заурер, който никога не съм виждал в движение, а само бракуван в гаража. От номера му, се вижда само буквите ТС и нищо друго. Ако е бил със старозагорска регистрация, би било изненадващо, защото не съм предполагал, че някога е имало серия ТС без синя лента в Стара Загора. Знам за номера СТ****СТ, СТ****ТА,  СТ****АС и СТ*****НА, но за ТС не бял чувал. Може номера да е бил софийски пък. Има номера С****ТС без синя лента.
Потрбителят си е написал, че снимките са негови. Заурерът би трябвало да си е със старозагорски номера, защото има и серия СТ **** ТС без синя лента. Ето и един номер от серията:
« Last Edit: 19.04.2021, 23:09:49 by Magirus deutz »

Offline xtreme2000

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
На снимките на ЛАЗ-овете в transphoto.org oткривам интересна разлика, на една от колите на таблото е изписано: 2 Стадион Берое - Мототехника, докато при останалите пише Стадион Берое - кв. К. Ганчев...
 https://transphoto.org/photo/504227/?vid=115320
- на същата е изписано на таблото и 26 Железник - Мототехника
 https://transphoto.org/photo/649796/?vid=115320
 https://transphoto.org/photo/658516/?vid=115316
На една от бракуваните коли пък виси табелка с линия № 28 - някой има ли представа колко време и до кога се е движила тази линия (Стадион Берое - Тролейбусно депо)?
« Last Edit: 01.06.2021, 20:18:45 by xtreme2000 »

Offline gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
Дефакто "Мототехника" и кв. "Кольо Ганчев" са едно и също място. Просто по неясна за мен причина ги бяха въвели по различен начин. Сега мисля, че на всички Шкоди и Солариси си пише "Мототехника". А относно линия 28, мисля, че съществуваше доста време, но имаше курсове само по 4-5 пъти в деня, ако не се лъжа. След това пък мисля, че имаше период, в който персоналната кола рано сутрин слагаше номер 28. Движеше се до около 2008-2009г.
За закупуването на повече съчленени автобуси за Стара Загора!