Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 641767 times)

Online Unicode

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 600
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Някой скоро да е влизал в сайта на "Пени Маркет" http://www.penny.bg/? Направи ми впечатление, че допреди няколко дена в страницата им имаше раздел "Промоции", на който търговската верига публикуваше актуалните седмични промоции. Преди няколко дена обаче веригата по непонятни причини е премахнала напълно този раздел "Промоции" за актуалните ценови оферти от своя сайт. И сега в момента актуалните промоционални цени на "Пени Маркет" не могат да бъдат видени въобще никъде в интернет.

Offline etnies

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7085
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Някой скоро да е влизал в сайта на "Пени Маркет" http://www.penny.bg/? Направи ми впечатление, че допреди няколко дена в страницата им имаше раздел "Промоции", на който търговската верига публикуваше актуалните седмични промоции. Преди няколко дена обаче веригата по непонятни причини е премахнала напълно този раздел "Промоции" за актуалните ценови оферти от своя сайт. И сега в момента актуалните промоционални цени на "Пени Маркет" не могат да бъдат видени въобще никъде в интернет.

Има брошури и директно в магазините.
Пиши им на имейла да ги питаш :)

Offline Deian

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 306
    • View Profile
Вярно, и аз там гледах промоциите! Последваха примера на Кауфланд... толкова хора пазаруват оттам, а не можаха да си качат онлайн "вестника".

Offline lud_pi4

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7978
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
"Галерия Мол Пловдив" пред отваряне, оказасе, че  Мола е на "Карфур", ето тук в тази галерия, накрая се вижда снимката, с името, от горе на сградата.
http://news.plovdiv24.bg/galleries.html

Offline difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18884
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Явно са наематели, ама едва ли е тяхна цялата инвестиция. Всичките Галерии в България са инвестиция на полската Globe Trade Centre.

Online Unicode

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 600
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Освен махнатия раздел с промоциите в сайта на Пени Маркет, от известно време подобен проблем с невъзможността да се видят актуалните ценови оферти има и в уебстраницата на търговската верига Билла. В секцията с промоциите на веригата по принцип се качва актуалната брошура във формат PDF. Допреди време брошурата с промоции си се отваряше и показваше нормално. Сега обаче каталогът във PDF формат нещо не се отваря и дори с инсталиран Acrobat Reader, брошурата с промоциите не може да бъде разгледана въобще. В момента човек няма как да види промоциите на Билла в Интернет и не може да разбере какви са те, ако не разполага с печатното издание на каталога. :angry: :angry:

Offline vesko76

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 4673
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Така само те си губят клиенти.  ;)

Offline slimarkov

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 416
    • View Profile
    • http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=616936
Явно са наематели, ама едва ли е тяхна цялата инвестиция. Всичките Галерии в България са инвестиция на полската Globe Trade Centre.

Galeria Plovdiv не е на Globe Trade Centre, както не веднъж съм казвал в този форум...

Лошото, е че резултат няма. ;)

За справка е техния уебсайт: http://www.gtc.bg/index2.html

Техни молове са следните:

1. Galleria Varna.
2. Galleria Stara Zagora.
3. Galleria Burgas.
4. Galleria Russe.

Offline difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18884
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote
ECDC е инвестиционен фонд, които участва в проекта „Галерия Пловдив” Той е създаден юни 2005 г. Инвестиционният фонд е управляван от инвестиционната компания Charlemagne Capital, която управлява активи в размер на 5.16 млрд. долара.
E, хубаво, извинявам се. А от твоите механично копирани километрични цитати, ако си мислиш, че чета всичките пет-шест постнати наведнъж, лъжеш се! Интересно как са си уредили сходствата в имената.

Offline lud_pi4

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 7978
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
Quote
Отварят най-големия пловдивски мол на 15-ти април
Източник: News.Plovdiv24.bg

http://news.plovdiv24.bg/152433.html

Offline kris

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 254
  • Computer Freak
    • Skype Me™!
    • MSN Messenger - kkovachev@windowslive.com
    • View Profile
    • Email
Здравейте,
Днеска докато вечерях видях, че стената на мол "Сердика" се е напукала. За това взех апарата и направих една снимка :
Canon 70D, Canon 60D, Canon 1000D, Tamron 17-50mm F/2.8, Canon 10-18 F/4.5-5.6 IS, Canon 18-135 F/3.5-5.6 IS, Canon 70-200 f/4L, Canon 50mm F/1.8, Samyang 500mm F/6 :).
Quote from: KRAKOMOBILA
НЕ НА УЖАСНИТЕ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА!!!

Offline Repcho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 11171
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
очакваше се, сега отново ще искам становище от Етниес, който ни убеждаваше колко е качествен мола  :D

Online Unicode

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 600
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Една статия, публикувана вчера в сайта на вестник "Дневник" относно бъдещото развитие на някои от търговските вериги в България:

Quote
"Билла" планира да отвори 20 нови магазина до края на годината



Ще бъдат отворени нови обекти и на редица други вериги

Веригата за бързооборотни стоки "Билла" планира да открие около 20 нови супермаркета в България през тази година, съобщиха от компанията. В края на март ще бъде отворен 13-и магазин в София, който ще се намира на бул. "Владимир Вазов".

Той ще е върху площ от 800 кв.м и ще разполага с 42 паркоместа. До момента "Билла", която е собственост на немския концерн "РЕВЕ груп", има 65 обекта в България. Само през миналата година компанията отвори 25 нови магазина.

Тогава от компанията съобщиха, че кризата не е спряла плановете им за развитие в страната, но ще се съсредоточат върху по-големите градове, като целта е да бъдат покрити с магазини от по-малък формат. Допреди 2009 г. "Билла" влизаше и в градове с около 15-20 хил. население.

През миналата седмица говорител на "РЕВЕ" съобщи, цитиран от "Ройтерс", че България, Русия и Украйна са били пазарите, на които компанията е регистрирала най-голям ръст през 2009 г. Той обаче отказа повече подробности за резултатите в тези и други страни, както и за стратегията на дружеството в следващите години.

Освен "Билла" през тази година ще бъдат отворени нови обекти и на редица други вериги. През април в София ще заработи първият хипермаркет на френската компания "Карфур". Той ще бъде разположен върху търговска площ от около 10 хил. кв.м и ще се намира в комплекса The mall. Досега "Карфур" има един обект в Бургас, а от компанията съобщиха, че плановете им са в следващите три години да бъдат отворени 10-12 магазина в страната.

Преди дни в София започна строителството на първи хипермаркет от веригата "Темпо", собственост на сръбския холдинг "Делта макси". Компанията притежава и магазините "Пикадили" в България, като също планира увеличение на броя им през тази година.

Очаква се нови обекти да отвори и словенската верига "Меркатор", която стъпи на българския пазар през есента на 2009 г. с отварянето на хипермаркет в Стара Загора. Тогава от дружеството съобщиха, че планират да увеличат обектите си до 7 през 2010 г. Те трябва да бъдат в шестте най-големи града.

През тази година ще бъдат отворени и нови обекти от веригите за стоки с намаления (т.нар. дискаунтъри). През февруари стана ясно, че германската компания "Тенгелман" е взела решение да продаде магазините си "Плюс" в България и Румъния на дружеството "Лидл", като сделката предстои да се одобри от регулаторните органи.

Досега "Лидл" няма магазини в България, макар от няколко години да се готви за навлизането си на пазара. До края на годината и компанията "Пени маркет" трябва да увеличи магазинната си мрежа в страната. Тя стъпи на българския пазар през ноември 2009 г. Тогава от дружеството съобщиха, че очакват да отворят 50 магазина до края на настоящата година.

Само че в тази статия няма никаква информация кога точно "Меркатор" ще отвори свой хипермаркет в столицата. Не става ясно дори дали въобще е започнат строежа на някакъв филиал на тази верига в София. :( :( :( :bag: :bag: :bag:
« Last Edit: 07.06.2010, 22:06:38 by Unicode »

Offline slimarkov

  • Запален по ГТ
  • *****
  • Posts: 416
    • View Profile
    • http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=616936
През август тази година (2010 год.) в Галерия Стара Загора мол отваря врати супермаркет Меркатор, номер 2 за града.  :)

Offline Gordon

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 506
    • View Profile
    • Email
@Unicode
Меркатор ще има на Владимир Вазов, близо до Баумакс, Техномаркет и т.н. ритейл обекти.

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Да не би това да е сградата, която се строи между Баумакс и Техномаркет?
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Gordon

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 506
    • View Profile
    • Email
Вероятно, не знам точно. В последния брой на "Капитал" има статия за новата търговска верига, която ще създадат собствениците на "Техномаркет" (магазини за стоки за бита). Отначало ще съчетават локации, вкл. за магазина на Владимир Вазов, и помежду другото пишеше, че до тях ще бъде и първия "Меркатор" в София.
Абе плаче си за метро Вл. Вазов  ;)

Offline difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18884
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Сега погледнах статиите по въпроса и първо ще се настанят в магазина им на Цариградско.

Online Unicode

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 600
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
В сайта на Пени Маркет страницата за промоционалните оферти, която беше изчезнала преди няколко дена, е възстановена и вече си се отваря нормално. 8) 8) :D :D :angel: :angel:

Offline difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18884
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Ама знаеш ли за тези дни, какво си изпуснал, и какви промоции са прикрили!!!  :D :P