Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 1179908 times)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6940 on: 19.01.2024, 00:21:24 »
О, не. В никакъв случай. Споренето със закона си е изконно право на съдилищата. Ние тук си чешем езиците.
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6941 on: 19.01.2024, 00:42:02 »
Пише, че си длъжен да намалиш,  а не да дадеш предимство. Той, човекът, си намали, прекалено даже.
Значи ли, че ако 213 върви по Ботев по трамвайните релси,  всички трябва да забият и да го пропуснат да пикира към спирка Клокотница?
Пишете пълни глупости в нелепи опити да се защитават дивашки изпълнения.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6942 on: 19.01.2024, 00:50:46 »
Маркировката случайно да виждаш ?
Маркировка, забраняваща на колите да се движат в тази лента няма. Няма и причина да дават предимство на престрояващ се от лявата им страна автобус. Автобусът има предимство само при потегляне от спирка.
Аз съм работил 10 години там, а сульо и пульо философсвуват !
Бедна ти е фантазията колко хора познавам, които не 10, а 30 години работят нещо без да го разбират.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6943 on: 19.01.2024, 02:34:49 »
Пише, че си длъжен да намалиш, ...
ЗДвП.

Чл. 65. При движение в пътна лента покрай спиращо, спряло или потеглящо пътно превозно средство от означена с пътен знак трамвайна, тролейбусна или автобусна спирка водачът на нерелсовото пътно превозно средство е длъжен своевременно да намали скоростта, за да може в случай на необходимост да спре.

Пишете пълни глупости в нелепи опити да се защитават дивашки изпълнения.

Знаете, че аз съм последния човек, който би оправдал безумията на водачите, но това пише в закона !

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6944 on: 19.01.2024, 09:23:46 »
Когато се стигне до съд, там законът се тълкува по смисъл и много често съдът казва, че макар да го пише, очевидно е, че това не се отнася за конкретната ситуация.
Изобщо не може да се твърди, че автобус в лента различна от дясната, който се движи по-бързо от теб може да се счита за "спиращ на спирка" и това те задължава да намалиш и да го пропуснеш, още повече, че си има изричен текст за предимството на потеглящите от спирка. В случая има две напълно равностойни ленти и предимството е на който си кара в неговата лента. Спирката не променя това.

Намаляването при спиращ, спрял или потеглящ е за да не сгазиш някой, който е слязъл на спирката и е тръгнал да пресича пред автобуса, което е съвсем различна ситуация.

Offline Mammoth

• Нямам спирка
  • ČKD
    • View Profile
« Reply #6945 on: 05.03.2024, 23:20:15 »
С риск да бъда наплют…
41хх+4171 на 22, сцената се разиграва на ул. Добротич, посока Петър и Павел. Спира зад 11 от който аз слизам, тя тъкмо отваря вратите, 11-ката все още не е тръгнала, аз съм вече пред първа врата и ще се качвам. Затвори си ми под носа, търпеливо изчаквайки 11-ката да тръгне и гледайки ме как стоя пред първа врата. Хвала.  :fan:

Offline Niko.G

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6946 on: 06.03.2024, 07:07:12 »
С риск да бъда наплют…
41хх+4171 на 22, сцената се разиграва на ул. Добротич, посока Петър и Павел. Спира зад 11 от който аз слизам, тя тъкмо отваря вратите, 11-ката все още не е тръгнала, аз съм вече пред първа врата и ще се качвам. Затвори си ми под носа, търпеливо изчаквайки 11-ката да тръгне и гледайки ме как стоя пред първа врата. Хвала.  :fan:

Сега поне 5 човека ще ти обяснят, как спирката не е за тичащи и прескачащи от други превозни средства. :crazy:
SUMC - Desordem e Regresso.

Offline 04Boris22

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #6947 on: 06.03.2024, 09:42:33 »
С риск да бъда наплют…

Аз лично няма да те плюя, и аз съм бил в такава ситуация (даже наскоро ми се случи с 1805 на 107 и трябваше да го гоня до следващата спирка, за да си го хвана, защото спирката на Павлово е изместена в нищото и аз не знаех...)

Иначе съставът е 4170+4171. :)
над 6000 мои снимки във Flickr:
https://www.flickr.com/photos/198506535@N07/

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6948 on: 06.03.2024, 11:59:51 »
Спирката там е единична, по принцип не би трябвало да отваря врати като втори трамвай. Така че една жалба би трябвало да бъде уважена от ЦГМ.

Offline Buses Sofia

• Приятел на ГТ
  • Асен
    • View Profile
    • https://www.flickr.com/people/195663990@N07/
« Reply #6949 on: 06.03.2024, 15:26:19 »
Аз да кажа за шофьора на 1229 днес по 64.
На метростанция Витоша напълно изпусна спирката и трябваше хората да го гонят, а даже накрая почна да казва нещо като: "Еее, колко време ще влизате бе". После леко се изтегля напред и спира за червено (още не е минал изхода от мола) и там едно момче на предната врата се моли да му отвори вратата, но шофьора вика нещо от сорта на: "Абе кво се молиш тука бе, аз да не съм църква, че да се молиш" и не му отвори врата, след което почака едни 15 секунди преди да светне зелено. Знам, че не е длъжен, но толкова ли му коства да качи момчето... Като стана зелено се шмугна през двете ленти към най-лявата, където засече един и до кв. Кръстова вада (не спря на ул. Асен Йорданов) караше все едно, закъснява нещо с 20 минути и ще го уволнят ако закъснее (изобщо не закъсняваше). Изпусна напълно спирката Околовръстен път, както беше на МС Витоша и пак трябваше да го гонят. Караше и по Лешникова гора с висока скорост по дупките, легналите полицаи, шахти и каквото още беше там. Така, малко преди ул. 10 реши да спре на средата на улица, защото е подранил с 4 минути :help:

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6950 on: 06.03.2024, 17:19:12 »
С риск да бъда наплют…
Ами ако са прочели написаното - слиза от 11 , който е пред 22 и отива да се качи на 22. Логично е слязал от последната врата .Ако е било пендел - все едно от 4 врата.

Offline xr1st0

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6951 on: 06.03.2024, 18:06:24 »
Ами ако са прочели написаното - слиза от 11 , който е пред 22 и отива да се качи на 22. Логично е слязал от последната врата .Ако е било пендел - все едно от 4 врата.
Да - най-нормалното поведение на човек, който се опитва да се прекачи на задния трамвай. Явно е видял, че задния също е отворил въпреки късата спирка

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6952 on: 06.03.2024, 18:59:18 »
Спирката е достатъчно дълга да събере 2 трамвая, но е единична и втория трамвай няма право да отваря врати. 22 отваря врати като втори трамвай без такова право, и затваря под носа на пътника, слязъл от 11.
Напоследък колегите от 22ра линия са станали страшно нагли, пресичат 11 на Пиротска или 20 на Опълченска, и след това се влачат зверски, за да дразнят пресечените линии. И 11 и 20 обаче са със много затегнати разписания след отсечките, в които са били влачени, и накрая става манджа с грозде...
Ако пък 22 се падне да е втори в колоната, се лепят за предния трамвай, дават зор, къси/дълги, звънец...

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6953 on: 06.03.2024, 20:13:27 »
Има и индивид от женски пол на тм 22 , която нарочно спира внезапно  за да се удари задния трамвай в нейния . Имало е такъв случай , както и много други, които са се разминали с уплаха.

Offline Kukicha

• Наистина съм луд
  • 3306/1119 ✝(2003-2022)✝
    • View Profile
    • Email
« Reply #6954 on: 06.03.2024, 20:42:30 »
Тази вече шофьора на 1130 реши, че няма смисъл да качва пътници на последен курс на 83 3та кола, от Зоопарка директно си тръгна към Земляне за гараж. Вече дори не се изненадам на наглостта на този гараж, пълен главно с пияници и разни "мераклии" :fan:
« Last Edit: 06.03.2024, 20:45:08 by Kukicha »

Online Chezare

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6955 on: 06.03.2024, 20:49:10 »
Има и индивид от женски пол на тм 22 , която нарочно спира внезапно  за да се удари задния трамвай в нейния .
Това ми е много трудно да го повярвам... Боже, каква простотия е обхванала тези водачи. Освен ако тази водачка спира рязко попринцип, а не с такива помисли?

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6956 on: 06.03.2024, 21:16:56 »
Тази вече шофьора на 1130 реши, че няма смисъл да качва пътници на последен курс на 83 3та кола, от Зоопарка директно си тръгна към Земляне за гараж. Вече дори не се изненадам на наглостта на този гараж, пълен главно с пияници и разни "мераклии" :fan:
А ти беше ли на спирката , сигнализира ли на водача ,че ще се качиш ......не вземам страна , просто питам .

там едно момче на предната врата се моли да му отвори вратата
Автобуса не е на спирката , не може да му отвори. Представи си , че падне и се пребие , кой ще излезе виновен ?
За това , който се качил качил, който не - пръв ще е за следващия.
« Last Edit: 06.03.2024, 21:20:45 by TRAMS SOFIA »
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #6957 on: 06.03.2024, 21:41:12 »
Напомням, че основната идея на обществения транспорт е да вози пътници, а не да се трудоустрояват социопати; некадърни в каквото и да е друго; нереализирани имигранти към Индия и Пакистан; както и друг с психични отклонения…  :rolleyes:
« Last Edit: 06.03.2024, 21:50:18 by difian »

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #6958 on: 06.03.2024, 21:50:45 »
Напомням, че основната идея на обществения транспорт е да вози пътници

Но има и определени законови, и подзаконови правила относно обслужването на пътници, които не са известни на широката обществена маса.
На метростанция "Искърско шосе" преди години една тичаща в мъртвата зона на дясното огледало се спъна и падна точно под задна дясна гума на автобус, и беше смъртно премазана. Добре че свидетели имаше, та шофьора се отърва.
Спрете си просташките мнения !

Offline Kukicha

• Наистина съм луд
  • 3306/1119 ✝(2003-2022)✝
    • View Profile
    • Email
« Reply #6959 on: 06.03.2024, 21:55:59 »
А ти беше ли на спирката , сигнализира ли на водача ,че ще се качиш ......не вземам страна , просто питам .
Действието става на спирката на МС Витоша, както обикновено си имаше около 30 човека в пиков момент, така че не бях само аз. Конкретно на мен не ми беше проблем, но за хората сигурно не са има харесали допълнителни 10 минути чакане, като общо стават 20+.

Друг такъв Землянски пример от преди малко:
1407 е на 83/7 и пристига на Зоопарка, където е и 1162. 83/7 е до Земляне и тръгва 5 мин след 83/6, колата на 1162. Но някой решава 1407 и 1162 да си разменят колите и се получава така - 1407 тръгва първи, целия се препълва зад него 1162 движи празен и така до Земляне, където 1407 се изключва и 1162 зад него пристига и пак се връща на колата която е бил. Така че логика в този гараж просто не съществува.