Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 1021501 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6760 on: 22.01.2023, 19:30:24 »
Па да ви давам пари да вярвате. Толкова е със стаж 22 години, комшията ги взима, а и фиша ми показва. Иначе си философствайте-не ми пречите.
Свобода за Украйна !

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6761 on: 22.01.2023, 19:58:38 »
Аз пък имам мой машинистки фиш с 5300 лв, а съм виждал и с повече... комшията ти пасти да яде.

Поне малко не се ли замисляш, че единична сума в нечий фиш не е правило за всички и новопостъпилите са далеч по-назад? Освен това там се плаща и на километър пробег и той съвсем не е еднакъв за всички.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #6762 on: 22.01.2023, 20:35:07 »
Ватман със 1 годишен и 3 месеца стаж , работещ на 11 и 8 линия взима 2722 бруто , което е около 2050 лева НЕТО. Това с 9 часа извънреден труд.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #6763 on: 22.01.2023, 21:27:16 »
Аз пък имам мой машинистки фиш с 5300 лв, а

Снимай го, и го качи тук, както аз навремето качих мой фиш.
Свобода за Украйна !

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
    • View Profile
« Reply #6764 on: 22.01.2023, 21:47:10 »
Нека някой млад водач си снима фиша , да се види колко взима новопостъпил ватман/водач на автобус с 0% клас прослужено време .

Offline Ithebeast

• Маниак
  • Трамвайно депо "Банишора"
    • View Profile
    • Email
« Reply #6765 on: 22.01.2023, 22:02:37 »
Аз пък имам мой машинистки фиш с 5300 лв, а

Снимай го, и го качи тук, както аз навремето качих мой фиш.

Ето ти моят, с 5 години стаж като машинист за месец декември 2022.
Трамвайно депо ''Банишора''
Трамвайна мотриса инв. номер 509
Линия номер 1.

Online Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6766 on: 22.01.2023, 23:53:47 »
Най-лесното, ефективно и щадящо финанси решение е елементарно ...
Не мога да повярвам какво чета в транспортен форум... Ти чуваш ли се какви ги приказваш?

Ами започни да вярваш - едно е да четеш, друго е да разбираш прочетеното! Разбирам колко нереално ви звучи това, което казвам, поне към момента, но ако не се вземат мерки за облекчаване натовареността на водачите СЕГА, след няколко години ще се стигне точно до ситуации, казани в предишния пост - просто няма да има кой да кара - а от там насетне ще намалее цялата транспортна задача - ще отпадат курсове, цели коли, линии дори...  :devil: при такова положение е без значение колко нови автобуса или трамвая ще се купят и с какви пари ще се купят ако физически няма да има кой да ги управлява. Затова е по-правилно да се режат разходи от ненужни пера и да се насочват същите към критичните нужди за да има някакъв транспорт изобщо, отколкото да оставим цялата система да се разпадне, но в момента на разпад да си имаме GPS-и, нивомери, говорещи автобуси, табла и други алабализми от този род, които изсмукват пари от системата към приближени фирми, но реално не вършат почти никаква работа.

МТС обаче, типично по български, съвсем скоро ще се опита да гаси предстоящия пожар с бензин като свали изискванията за професионална книжка неофициално по настояване на "бранша" (липсвали им кадри, защо ли?!), а официално позовавайки се някаква си евродиректива, с която законова промяна ще дадат право на 18-годишни да придобиват директно професионалните категории - C, CE и D без изискване за възраст и стаж. Ако и това стане факт, предвид ежедневната ситуация по българските пътищата, тази тема едва ли ще събере тоновете оплаквания, които ще се провокират ежедневно 8)
В България си е най-хубаво и супер и всичко ни е страхотно. Единственото по-хубаво е България едно време, ама и сега си е най! ;)

Offline Chezare

• Маниак
    • View Profile
« Reply #6767 on: 23.01.2023, 14:32:40 »
GPS-и, нивомери, говорещи автобуси, табла, които реално не вършат почти никаква работа.
:help:

Никаква работа не вършат, да. Освен че правят пътуването на пътниците много по-удобно...
« Last Edit: 23.01.2023, 14:41:08 by Chezare »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #6768 on: 23.01.2023, 15:22:43 »
Остави го този, още страда по зрелия соц и закрилата на кремля.
« Last Edit: 23.01.2023, 22:04:24 by RADOCVET »

Offline snaker

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • DIEL TOURS
« Reply #6769 on: 24.01.2023, 21:55:05 »
Това за тичащите го написах нарочно, защото знам, че баш на тая гола кука ще клъвнеш, но за тръгването с аванс от начална спирка ни звук,ни вопъл, ни стон!
Никой не тръгва вече с аванс от първа спирка, тъй като е стриктно следено за това и те привикват за наказания. А относно тичащите - превозното средство е длъжно да качи пътниците, чакащи на спирката, а не тичащи, излитащи, подскачащи и т.н. Ако изчакаш един, ще се появи и втори, и трети и така до безкрай! Изчакването е жест от страна на водача, не негово задължение. Делнично време аз не чакам никого, празнично и за нощните се съобразявам и зачаквам. За влак, автобус или самолет сигурно отивате точно във времето на заминаване?

Не е вярно, че не се тръгва с аванс от начална спирка - 85 и 285 редовно тръгват по-рано от Връбница. 85 неведнъж се е случвало да идва с авнас от 3-4 минути и веднага да тръгва, може би защото през седмицата няма никакъв престой и така са свикнали. 285 пък не си обяснявам защо тръгват по-рано, като разписанието им е едно от най-разтеглените делник, поне в частта Връбница - Опълченска  :neznam:

Offline ivaylostoenchev

• View Profile
« Reply #6770 on: 25.01.2023, 18:37:05 »
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/signal-na-patnici-avtobus-na-stolichnija-gradski-transport-se-dvizhi-s-otvoreni-vrati.html
С тези блокажи дето масово се махат .. въпрос на време е да стане инцидент

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
    • View Profile
« Reply #6771 on: 25.01.2023, 20:17:00 »
Понеже все шофьорите и ватманите в устата, искам да споделя следното. На кръга на Илиянци имаше пиян човек , лежащ на последната спирка. Някой ватман се е обадил в центъра и идва патрулка. Полицаите го огледаха, дигнаха и оставиха на началната спирка е същото нетрезво състояние. Въпроса ми е, правилни ли са им действията или трябваше да го натоварят в патрулката и закарат в районното.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6772 on: 25.01.2023, 21:23:45 »
Ако не е агресивен и не нарушава обществения ред нямат основание да го карат в районното.  :rolleyes:

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
    • View Profile
« Reply #6773 on: 25.01.2023, 21:30:29 »
Значи трябва да се изсипе на релсите , да мине някой през него и тогава ще се сетят аджеба.

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/signal-na-patnici-avtobus-na-stolichnija-gradski-transport-se-dvizhi-s-otvoreni-vrati.html
С тези блокажи дето масово се махат .. въпрос на време е да стане инцидент
А за този случай- а автобуса има минимум 10 човека , 10 говеда , дето могат да снимат и да се жалват , но НИКОЙ няма да каже на шофьора, че вратата е отворена . Да , трябва да работят блокировките , НО.....автобусите се карат и от сменници, днес с този автобус , утре с друг. На единия му работят блокировките , на другия са изключени, този отпуска по -бавно блокажа от другия . И се получават такива ситуации, меко казани тъпи. Хора сме , грешим . Разсеял се е , забравил е да я затвори.....

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
« Reply #6774 on: 25.01.2023, 22:06:08 »
Тук и двете страни са за бой. Скандално е това с изключването на блокировките и се вижда горе нагледно защо. Но на клипа наистина се вижда как всички зяпат като пукели, все едно шофьора ще им скочи на бой ако се извикат че вратата е останала отворена. Тъпотия и от двете страни.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
    • View Profile
« Reply #6775 on: 25.01.2023, 22:23:28 »
Народа затъпя , .....видно е навсякъде. По Графа - мравуняк от хора , - базелски трамвай. Единия крак на звънеца , другия на магнетите. Пресичат без да се огледат, коли минават линиите, бутат се един друг от тъпотия . Виждаш човек вървящ с гръб , идва трамвая на 15 метра, и без да се обърне , да се спре и да се огледа се завъртя и пресече. Ниската скорост и аварийното спиране предотвратиха инцидент. По спирките се провикваш като глашатай да си натискат бутона, в салона-  отпред 30 човека бутат се , отзад и на ниското по 2-3 ма. Ефекта на стадото , - подминават 3 та и втора врата и идват на първа. Бонбони има там , аспиринчета....но отстрани да се плюе е много лесно.

Offline ivaylostoenchev

• View Profile
« Reply #6776 on: 26.01.2023, 00:40:52 »
А за този случай- а автобуса има минимум 10 човека , 10 говеда , дето могат да снимат и да се жалват , но НИКОЙ няма да каже на шофьора, че вратата е отворена .
Но на клипа наистина се вижда как всички зяпат като пукели, все едно шофьора ще им скочи на бой ако се извикат че вратата е останала отворена. Тъпотия и от двете страни.
То защото не пищи като луд зумерът и не мига таблото, че и камери има… хората да му казват. За мен това си е напълно умишлено, не може да не разбере шофьорът, че е тръгнал с отворени врати, а в движение врати не могат да се затварят, трябва да спре напълно, и той си е казал “бе ще спирам, я до другата спирка така”
А относно
Хора сме , грешим . Разсеял се е , забравил е да я затвори.....
Следващият път като се разсее и “забрави да я затвори” дано да не стане като с инцидента на Център по хигиена преди време

Дружба може би в момента е първенец от трите гаража по подобно изпълнение на МАН 2014, там даже по-скоро е рядкост някой да не е махнал блокировките

Offline Whatnow14

• Маниак
    • View Profile
« Reply #6777 on: 26.01.2023, 09:28:01 »
ТБ1631: водачът реши да мине на червено на пешеходния светофар, изведнъж видиш ли се появи пешеходец и наби спирачки, което доведе до доста сериозно залитане напред на няколко пътници, които бяха седнали, като по чудо без пострадали, и това в комбинация с колебливо тръгни-спри тръгни-спри, този човек или има нужда от почивка и са го претоварили от гаража, или нещо не е наред

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6778 on: 26.01.2023, 13:58:53 »
По спирките се провикваш като глашатай да си натискат бутона...

Защо, нямате ли микрофон и аудио уредба? Или някой е пробил вече говорителите с шило, че много му шумят обявленията за "следваща спирка"  :neznam:

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
    • View Profile
« Reply #6779 on: 26.01.2023, 17:27:49 »
Не на всички трамваи работят микрофоните, а за съобщаването на спирките - слагаш слушалките и не го слушаш.