Author Topic: Как да стигна до ... ?  (Read 394785 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Как да стигна до ... ?
« Reply #1280 on: 13.04.2022, 16:43:56 »
Биомет мисля, че не спират никъде освен на обявените спирки. Ивкони по-скоро спират и имат автобус в 6.30. Не знам дали имат административна сграда, но завода на Видима е точно до главния път при бензиностанция Еко, а не в града.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1281 on: 13.04.2022, 16:48:53 »
Биомет мисля, че не спират никъде освен на обявените спирки. Ивкони по-скоро спират и имат автобус в 6.30. Не знам дали имат административна сграда, но завода на Видима е точно до главния път при бензиностанция Еко, а не в града.
Dragon за всеки случай ще питам на автогарата на гишето на Биомет

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1282 on: 13.04.2022, 19:45:01 »
Биомет тръгва в 8:30 - доста ще закъснееш.
Идеал Стандарт са на главния път, но се осведомете дали не ползват зала в града.

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1283 on: 13.04.2022, 20:42:51 »
Биомет тръгва в 8:30 - доста ще закъснееш.
Идеал Стандарт са на главния път, но се осведомете дали не ползват зала в града.
blagun обучението ще ми бъде в тренинг центъра на Идеал Стандарт срещу Севлиево плаза

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1284 on: 13.04.2022, 20:50:53 »
Значи в центъра на града до общината. Автобусът тръгва от София в 6:30, ще те остави на пътя към 9:20 и по моста тъкмо ще си навреме.
« Last Edit: 13.04.2022, 20:58:12 by blagun »

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1285 on: 13.04.2022, 21:08:37 »
По-добре виж дали някой друг ще ходи от София за това обучение и се комбинирайте с някоя кола. Ако ти е заради тръпката с автобус, от І-4 си вземи някое севлиевско такси да те закара до центъра, не бяха много скъпи. Би трябвало да ти поемат пътните все пак. Ще ти се наложи и да се върнеш до София по някое време.

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1286 on: 13.04.2022, 22:33:05 »
Значи в центъра на града до общината. Автобусът тръгва от София в 6:30, ще те остави на пътя към 9:20 и по моста тъкмо ще си навреме.
Благодаря ти blagun

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1287 on: 13.04.2022, 22:34:19 »
За 2 км в София надали ще намериш такси, може в Севлиево да е иначе, но става дума за малко разстояние.
С връщането проблемът е, че трябва да се разчита само на габровските автобуси, преминаващите по главния път надали вземат на стоп.
Най-късният автобус от Севлиево е Трявна-София на Юнион Ивкони около 17:30, въпреки че го няма да спира в Севлиево на centralnaavtogara.bg (има го в bgrazpisanie). Все пак добре е да питаш на място. От центъра до автогарата се стига по улицата, която до пазара е пешеходна, за 15-20 минути.
« Last Edit: 14.04.2022, 10:43:29 by blagun »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1288 on: 14.04.2022, 15:33:47 »
На сайта на Ивкони го има автобуса в 17:40 за София.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1289 on: 14.04.2022, 22:48:37 »
Засега чакам да видя дали ще се съберем повече хора с коли да пътуваме

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1290 on: 15.04.2022, 21:25:46 »
Това е най-добрият вариант.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1291 on: 15.04.2022, 22:52:35 »
За съжаление.  Севлиево на главен път. Срамота е да няма удобен обществен транспорт.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1292 on: 16.04.2022, 00:37:40 »
Ако спирката на главния път придобие официален статут, обслужването ще е повече от достатъчно.
Някога през ранните 90 пътувах доста често - дъщеря ни беше на бабешко отглеждане в севлиевско село и не можехме да си позволим винаги да пътуваме с кола,  когато сме без детето и без зимнина. Автобуси имаше,  друг е въпросът,  че много бавно беше пътуването, тъй като миноваха през Ловеч и Ябланица. Местната фирма Комета бус пълнеше само от Севлиево един сутрешен и един следобеден автобус. Очевидно сега пътуващите не са толкова много.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1293 on: 16.04.2022, 02:33:11 »
Град Севлиево е един от малкото радващи се на добро развитие в България. Доколкото знам стандарта на живот е доста добър, така че вероятно не са много желаещите да ползват автобусен транспорт и това е причината такъв да липсва.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1294 on: 16.04.2022, 17:11:00 »
Ами още повече. Аз под добро развитие разбирам и добро транспортно обслужване, а не всеки да яхва чайника щото може да сипе гориво.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1295 on: 16.04.2022, 18:42:04 »
То като цяло от опит от пътуванията ми из България при частниците е пълна трагедия. На сайтовете пише едни разписания и на автогарите като се обадиш или отидеш на място се оказва нещо съвсем друго, а спазването им е условно. Съвсем на различния полюс е държавния превозвач БДЖ. Там можеш да пътуваш с прекачване, чакат се връзки, можеш по всяко време да видиш кой влак къде се намира. За пореден път въпреки всички оплювания се оказва че държавата е много по-добра от частника, когато става въпрос за разни сериозни дейности, различни от въртене на кръчми, магазини и хотели.

За това съвсем закономерно скоро единствен пътнически превозвач скоро ще остане само БДЖ, а държавата по спешност ще трябва да купува автобуси и да създава междуградски линии до отдалечените от гарите места, подобно на пощенските автобуси в Швейцария. Аз това го предрекох още преди 10-12 години, а то наистина точно това става.

Има тук-там разбира се и читави частници. Понеже поживях известно време в Поморие, ме учуди че има малки читави частници с по 2-3 бусчета, които редовно си сменят разписанията на всяка спирка, бусчетата са им чисти и спретнати, дори видях на спирка в Поморие на един малък превозвач с няколко бусчета по линиите Поморие-Слънчев Браг дори човека си беше оставил телефона че може да се звъни за въпроси или ако някой закъснява с 2-3 минути да звъни. Другаде тагова нещо не съм виждал.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #1296 on: 16.04.2022, 19:53:17 »
Съгласен съм. Даже и до Троян не би им бил нужен редовен автобус. Достатъчно е да има 2 линии (една до Ловеч и една до Габрово), които да се изпълняват редовно, на интервали до 2 часа, по-добре всеки час, или най-добре синхронизирани със съответните влакове. Електричките от Габрово правят връзки с всеки влак през Балкана, предполагам и този от Троян също в гара Левски с всеки бърз по втора главна линия. Искам да кажа да имат 2 къси линии, с малко времепътуване, но затова пък изпълнявани редовно. Така няма да има нужда и от много возила за един нормален интервал на движение.
Изобщо, Севлиево е един от градовете-примери за това как автобусният транспорт трябва да изпълнява единствено довозващи функции там, където това е необходимо - до най-близката жп-гара. Това автобуси да дублират основни железопътни направления е безобразен overkill и БДЖ (по-точно управляващите го) следва да се вземат в ръце и да подсигурят регулярно обновяване на подвижния състав, а времепътуванията да се намаляват поетапно (за да станат автобусите излишни и да се самозакрият). Има наченки за това, но трябва постоянство!
« Last Edit: 16.04.2022, 19:58:38 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1297 on: 18.04.2022, 17:13:52 »
.... всеки да яхва чайника щото може да сипе гориво.

Манталитет.

Съвсем на различния полюс е държавния превозвач БДЖ.

Колко стотин милиона на година се изливат в него имаш ли представа?

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1298 on: 19.04.2022, 17:32:50 »
В крайна сметка днеска пътувах за Севлиево с още трима колеги и бяхме с служебна кола

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1299 on: 19.04.2022, 20:34:44 »
И сте стигнали за под два часа и не се е налагало да се хваща автобус в 6:30.