Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 435146 times)

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
На Луи Пастьор и Царица Йоанна строят третия Лидл, вече има два - в Люлин-5 и Люлин-2.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Online bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Да, при това имаме и 4 Били, ако броим и тази в мола. Фантастико и Кауфланд да не се ослушват, защото изостават с бройките :crazy:

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Аз също съм в Люлин, Багерчо забравяш и че имаме 4 т-маркета, един кам маркет, един промаркет, СВА и БМ маркет който е на гърба на строящия се Лидл

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Да, при това имаме и 4 Били, ако броим и тази в мола. Фантастико и Кауфланд да не се ослушват, защото изостават с бройките :crazy:
Поне Кауфланд са друг формат магазини и имат общо 10 в София..  Метро са само два... А Биллите след ксто преди години промениха стратегията, само клек шопове не започнаха да отварят...

Online bagercho

• View Profile
Аз също съм в Люлин, Багерчо забравяш и че имаме 4 т-маркета, един кам маркет, един промаркет, СВА и БМ маркет който е на гърба на строящия се Лидл
Забравил съм ги, защото тия изобщо не ги броя. Приравнявам ги с квартална бакалия, не със супер-дупер-хипер маркет.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
На Луи Пастьор и Царица Йоанна строят третия Лидл, вече има два - в Люлин-5 и Люлин-2.
Откриване 15-ти февруари.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 45 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
Време беше Лидъла да се сдобие с още един магазин в мегаполиса Люлин. Тук наистина има от всички вериги. Само Карфур така и не успяха, иначе щяха да бъдат в несъстоялия се мол до Западната дъга.

Безспорният супермаркет ветеран е "Макс" в Младост 2. 1998 г. със сигурност вече съществуваше.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Безспорният супермаркет ветеран е "Макс" в Младост 2. 1998 г. със сигурност вече съществуваше.
... известен с основното си име Хит, а Макс е приставката на новия собственик.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Освен утичнението на Благун за името, трябва да уточним и годината, която е 2002 г. ... ;)

Offline hitar_potter

• View Profile
... известен с основното си име Хит, а Макс е приставката на новия собственик.
Мисля, че за това става въпрос
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
Макс си е Макс, на един арменец ли бяха - Младост 2, Дружба 1, Герена.

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Offline hitar_potter

• View Profile
Даже може би си го е имало като Макс и отпреди 98-ма година. Имам смътни спомени, че съм влизал в него през 97ма година и щандовете бяха почти изцяло празни.
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Online bagercho

• View Profile
Ветеранът като цяло не е ли Фантастико и сателитната им верига ДАР?

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Макс си е Макс, на един арменец ли бяха - Младост 2, Дружба 1, Герена.
Е, хайде сега, ако броим всички бакалии, докъде ще стигнем.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
Да, същият. За младостдвечани си е легендарен супермаркет. Още 1998 се виждаше табелата "Макс" откъм булеварда Малинов. Може да не са я пипали, най-много да я са я пребоядисали. За Фантастико и Дар не знам, 1998 нямаше

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Има сума супери от соца, вероятно по-стари от Макс, които се ребрандираха, при това далеч по-истински. Примерно ВМВ в Дианабад.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
Бе не е точно ребрандинг. "Hit Max" си е ребрандинг, защото логото и дизайна са променени. Концепцията също може да се променя. ВМВ в Дианабад просто са взели помещението на стария квартален супермаркет. Т Маркет също ползват старите ХС и супермаркети.  METRO и тем подобни са други габарити и сами си строят.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Бе не е точно ребрандинг.
Да го кажем касова и (под)масова приватизация. При това доста от соцсуперите и РУМове излязоха изобщо от хранителния бранш.

Online bagercho

• View Profile
Фантастико в Люлин 1 го откриха 2000 или 2001 година, като преди това помещението беше стар супермаркет от соца, който май не работеше. Номерът му е Ф15, от което би следвало да е 15-ят магазин от веригата, първият им магазин (май на Мадрид беше) е открит още в самото начало на прехода през 1991 година. Та реално трябва тях да смятаме за първата верига супермаркети в София, а вероятно и в България. Този Макс съм ходил няколко пъти, докато работех в Младост, и ми се струваше доста мизерен. От 1998 май не е мръднал особено. Единственият му плюс е, че е денонощен. ВМВ в Дианабад е хубав, но това че няма паркинг прави преминаването в района в малък кошмар.
« Last Edit: 11.02.2021, 12:04:16 by bagercho »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
ВМВ в Дианабад е хубав, но това че няма паркинг прави преминаването в района в малък кошмар.
Най-малко 3000000 пъти съм писал във форума, че ВМВ ИМА паркинг - на 50 метра в пресечката Кирил Цонев. Но Ганьо държи на паркинг току до вратите на магазина. Неудобно е, че не можеш да дотъркаляш количка дотам, но аз го правя - досега охраната не ми е правила забележка.