Poll

Коя от изградните метростанци е най-хубава и най-добре архитекрурно оформена?

Обеля
15 (6.8%)
Сливница
6 (2.7%)
Люлин
12 (5.5%)
Западен парк
38 (17.3%)
Вардар
21 (9.5%)
Константин Величков
15 (6.8%)
Опълченска
13 (5.9%)
Сердика
100 (45.5%)

Total Members Voted: 201

Author Topic: Метростанции в участъка Обеля-Сердика  (Read 107849 times)

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
И даже има някакви парцали набутани при скрепленията между две отделни релси. Въобще коловозите на тази станция явно са били претупани.
Това с парцалите са изолираните настави за релсовите вериги. Общо взето те са и единствените настави в метрото.
А пък пробоксуваното е далеч от предпоставка за бели...

Online Unicode

• Маниак
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Една новина, излъчена днес в централната емисия на "bTV Новините" (към новината има и видео):

Задигнаха над 13 хил. лева от станция на метрото

Обирджии задигнаха близо 13 хиляди лева от станция на столичното метро.

Грабежът е извършен в малките часове на нощта, когато подземната железница не работи. По това време там няма и жива охрана.

Веднага след кражбата, била задействана алармената система в касата на метростанцията - "Сердика". Дошлите на място полицаи установили обира.

Взетата сума е толкова голяма, защото нападнатият пункт е на Центъра за градска мобилност, където освен карти за метрото са се продавали и билети за градския транспорт.

http://www.btv.bg/news/bulgaria/prestapnost/story/1189216249-Zadignaha_nad_13_hil_leva_ot_stantsiya_na_stolichnoto_metro.html

Като гледам, охраната по метростанциите на столичното метро май все още не е на достатъчно добро ниво. :angry:

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Става въпрос за центъра за продажба на билети и карти вляво срещу входа на станцията. Ако бяха обрали бившия Бързаков, или кафето вдясно, пак ли щеше да кажеш, че метрото няма охрана?!

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Малоумно е да държиш 13 бона зад една стъклена врата
НЕ на хейтърството!

devin

• Guest
Аз гласувах за "Люлин". Смятам, че тъмните и цветове напомнят  на нещо тайнствено. Когато колоните са облепени с реклами ми харесва още повече.

Offline rch

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Преди време в Сердика над перона в посока Младост близо до входа откъм Опълченска имаше теч. Някой знае ли от какво е? Като че ли се появява при дъждовно време съответно с локви на булеварда отгоре. Може да е било и теч на водопровод, но си мисля, че когато времето навън е мокро, той рецидивира. Не е ли опасен подобен теч напред във времето, предвид натовареността на конструкцията от булеварда и липсата на подпорни колони? Доколкото знам покривът е от метални греди и бетонни панели, а те имат неприятното свойство да корозират и да рухват(за справка еркерите на х-л Родина които рухнаха заради нарушена хидроизолация и грешни инженерни изчисления). Та кой ще поеме отговорността за този теч? И гаранцията на станцията изтекла ли е? Що за дефектна хидрозолация?!

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ако не се лъжа, над метростанцията има подземен паркинг...

Offline rch

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
На Булбанк ли? И какво променя това нещата, че вътре тече?
Тече и на Г.М. Димитров, още от миналата година. А горе, до спирката на своеобразния паркинг се образува такова езеро при валеж, че направо се чудя как не тече още повече. Та кой поема отговорност за тези очевадни дефекти и отстраняването им?
« Last Edit: 30.03.2011, 21:24:57 by rch »

Offline SILENT

• Напредващ
    • View Profile
Каква строителна дейност тече от няколко седмици в единия край на метростанция "Сердика", точно зад стената при края на перона? Виждат се минибагери и работници от мотрисите и в двете направления, а в по средата на двата тунела, където се работи, има подход към по-ниско ниво  :bounce:

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Злото е това, което ни разделя
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Гласувах за Константин Величков, червените метростанции, Константин Величков и Вардар ми допадат, но Константин Величков е с фаянсови плочки и това я прави доста по-здрава и добре изглеждаща в сравнение със станциите които са с облицовачни панели. Опълченска е добре, но ми се струва доста тъмна, Вардар също е тъмна. Не съм привърженик на метростанциите с колони или без такива. Струва ми се, че имам някакъв спомен от Западен парк преди да я облицоват със зелено-белите панели, беше не по-различна от Люлин, за Сливница не знам, защото никога не съм ходил натам. Но Западен парк ме дразни особено с това, че старите настилки от камъни имитиращи мрамор са се обезцветии, изронили и изтъркали и са в тотален контраст с облицовката, а галерията където са турникетите и касата за билети, пък изобщо не е пипвана, или обобщено смятам, че Западен парк не е напълно довършена с ремонта. Сердика е добра, течовете не ги знам, но някакси не ме грабва от пръв поглед за да я харесам толкова много.
« Last Edit: 07.10.2013, 18:32:06 by AGENT 006 »

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 82 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Западен парк винаги си е била зелено-бяла, и според мен е една от най-хубавите станции на западния радиус. На Сердика течовете ги спряха преди година-две.

Offline 2828

• Защо пиша толкова много?
  • 506
    • View Profile
    • Email
Най-много ми харесва Люлин.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Злото е това, което ни разделя
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Западен парк винаги си е била зелено-бяла, и според мен е една от най-хубавите станции на западния радиус. На Сердика течовете ги спряха преди година-две.
Не казвам, че е лоша, напротив, точно сред най-добрите е, но има какво още да се направи и да стане още по-добра.
Вчера като се отидох там да си чакам метрото видях, че часовниците са по зимно часово време, а тази стара реклама:
http://gtsofia.info/oldsite/viewpic.php?pic=19798
още стои и сигурно ще устои и докато станат 10 години откакто е там.
Поддръжката е лоша, старата реклама, часовниците по зимно часово време, има един рекламен монитор над перона, който незнам работил ли е някога, а сега показва само един и същ надпис "Няма сигнал". А освен това Западен парк се свързва и с необозначения подлез под кръстовището Д-р. Петър Дертлиев - Царица Йоана, който има табели, че е свързан с метрото отвън, но не и отвътре, не е добре осветен, а и всъщност трябва да се излезе от него и да се влезе в съседния подлез за да се стигне до метрото.
« Last Edit: 29.08.2012, 12:22:13 by AGENT 006 »

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 82 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
Вчера оправяха нещо по мониторите за машинистите в края на перона посока Младост. Следобед вечи ги нямаше.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Тази тема сега е леко странна, защото има 2 варианта за това, кои метростанции са МЕЖДУ Обеля и Сердика :)

Online Unicode

• Маниак
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Не казвам, че е лоша, напротив, точно сред най-добрите е, но има какво още да се направи и да стане още по-добра.
Вчера като се отидох там да си чакам метрото видях, че часовниците са по зимно часово време, а тази стара реклама:
http://gtsofia.info/oldsite/viewpic.php?pic=19798
още стои и сигурно ще устои и докато станат 10 години откакто е там.
Поддръжката е лоша, старата реклама, часовниците по зимно часово време, има един рекламен монитор над перона, който незнам работил ли е някога, а сега показва само един и същ надпис "Няма сигнал". А освен това Западен парк се свързва и с необозначения подлез под кръстовището Д-р. Петър Дертлиев - Царица Йоана, който има табели, че е свързан с метрото отвън, но не и отвътре, не е добре осветен, а и всъщност трябва да се излезе от него и да се влезе в съседния подлез за да се стигне до метрото.

Според мен точно тези рекламни пана с тези часовници над тях на станция Западен парк абсолютно никой от поддръжката не ги и поглежда. Според мен часовниците въобще не функционират от сигурно 5+ години. Преди месец два-ползвах станция Люлин и там видях нещо подобно - на перона има също стара, и то поизбледняла реклама на бившия кабелен оператор Евроком. Евроком НЕ СЪЩЕСТВУВА като кабелен оператор от поне 2-3 години, откакто стана сегашния оператор Blizoo, но независимо от това, старата реклама упорито си стои.

Интересното е, че и на Западен парк, и на Люлин на рекламните пана на стените откъм коловозите рекламите са си нови и актуални. Но е срамота на пероните на Западен парк на пероните да стоят тези пана с 5+ годишни реклами и с тези неверни и НЕРАБОТЕЩИ часовници над тях (не говоря за дигиталните LED часовници, дето са над коловозите в двата края на станцията и си показват вярното време). Еми по-добре тия пана с часовниците над тях направо да ги демонтират.
« Last Edit: 11.09.2012, 10:46:17 by Unicode »

Offline hitar_potter

• View Profile
Ето къде е най-евтината реклама, значи! Плащаш за няколко месеца, получаваш доживотно рекламиране!
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline T1000

• Ferrari S.p.A.
    • View Profile
    • www.diecast-utopia.com
Тази тема сега е леко странна, защото има 2 варианта за това, кои метростанции са МЕЖДУ Обеля и Сердика :)

Едната е Сердика, другата е Сердика II, така че не би трябвало да има обърквания, поне за форумците  :angel:
I'll be back®

Offline dani_hristov

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Гласувах за Сердика ,но мисля че всички нови станции са хубави и добре направени архитектурно,надявам се да се доразвиват все повече.