Poll

Коя от изградните метростанци е най-хубава и най-добре архитекрурно оформена?

Обеля
15 (6.9%)
Сливница
6 (2.8%)
Люлин
11 (5%)
Западен парк
38 (17.4%)
Вардар
21 (9.6%)
Константин Величков
15 (6.9%)
Опълченска
12 (5.5%)
Сердика
100 (45.9%)

Total Members Voted: 199

Author Topic: Метростанции в участъка Обеля-Сердика  (Read 104392 times)

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ясно...
Аз наистина (мисля, че вече съм го споменавал) намирам Сливница и Опълченска за най-зле, защото интериорът им е най-недоизмислен, особено на Сливница с това болнаво виолетово и оранжево.. прилича на престаряла слива в оцветена стъклена фруктиера.. ужас! :)
« Last Edit: 09.04.2009, 21:52:53 by blagun »

Offline s_o_kv_v_zp_l_s_o

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Ясно...
Аз наистина (мисля, че вече съм го споменавал) намирам Сливница и Опълченска за най-зле, защото интериорът им е най-недоизмислен, особено на Сливница с това болнаво виолетово и оранжево.. прилича на престаряла слива в оцветена стъклена фруктиера.. ужас! :)

Тва за престарялата слива ми хареса  :fan: :fan: :fan: :D :D :D :D :D
Аз пък бях чул , че станция Опълченска щяла да е най-красивата , обаче преди да я пуснат се срутила и са я понатупали набързо с по-прост интерьор

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Така е, ама не се срути цялата станция, а само плочите на западната касова зала. Мисля даже, че имаше и смъртни случаи...

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Да , само плочата на касовата зала под Опълченска беше паднла.

редактирано: частта от мнението неотговарящо на т.3 от правилата е премахнато
« Last Edit: 18.03.2009, 08:22:51 by LG_ »

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Изложбата, на която беше изложено предложението за метростанция ЦЕНТРАЛНА ГАРА приключи... някой да каже нещо по въпроса с предложения интериор?

« Last Edit: 18.03.2009, 08:21:54 by LG_ »

Offline ivan krastev

• View Profile
 за каква изложба става дума за Централна гара ?

« Last Edit: 18.03.2009, 08:23:21 by LG_ »

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Нека се върнем на темата. В крайна сметка резултатите от така интересната анкета са красноречиви - победа за МС Западен парк. Тя е най-харесваната станция, ако се изключи Сердика, където е и инвестирано най-много в архитектурно оформлание
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline aliaska

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Нека се върнем на темата. В крайна сметка резултатите от така интересната анкета са красноречиви - победа за МС Западен парк. Тя е най-харесваната станция, ако се изключи Сердика, където е и инвестирано най-много в архитектурно оформлание
което я прави да изглежда най-просторна и светла. :angel:

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
което я прави да изглежда най-просторна и светла. :angel:
Това, че е най-харесвана, я прави най-просторна и светла !?

Offline aliaska

• Маниак
    • View Profile
    • Email
не оформлението и свежите цветове,които са използвали я правят такава.Сравни ги с останалите и най-вече вардар и люлин,които са като гробници... :bb:

Offline etnies

• Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Вардар е една от най-оригиналните като решение. Черно-червеното създава особено впечатление - за нещо загадъчно дори.

Откакто на Люлин започнаха да обличат колоните с реклами (нескафе, розлин парк... ) пък доста се отвори. За мен най-постна е Сливница.

Offline popov.dinko

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Доста мнения се натрупаха за това коя от станциите ни са най-хубави и
мисля, че темата малко се поизтърка и трябва ли вече да започнем да
сравняваме и новите, които се очакват да се открият догодина. Така де
по снимки, нищо, че още не са открити.   :D :D :D

Offline ivan krastev

• View Profile
На мене пък никак не ми харесва че колоните на Люлин и Вардар са облепени с реклами ! Губи се архитекрурният чар !

Offline Jorr

• Маниак
    • View Profile
Доста мнения се натрупаха за това коя от станциите ни са най-хубави и
мисля, че темата малко се поизтърка и трябва ли вече да започнем да
сравняваме и новите, които се очакват да се открият догодина. Така де
по снимки, нищо, че още не са открити.   :D :D :D

Аз чак днес успях да заредя сайта на метрополитен и да видя графики за станциите до Младост-1. Има ли наистина някъде из нета снимки на пероните? Би било интересно да се види, ако изобщо са готови с външния им вид.

По скромното ми мнение твърдо интерпред е най-грозната от новите станции. Тези.. вероятно полусфери работят доста прилично в чешкото метро, но тук ми изглеждат покъртително, особено ако по някакви неясни причини се запази електриковото синьо около тях. Станцията на стадиона също изглежда твърде сива и простичка. Като че ли най-много ми харесват Въртопо, Младост 1 и Университетската, макар последната по неясни причини някак си да ми бие на соц-шарки :D

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Като че ли най-много ми харесват Въртопо, Младост 1 и Университетската, макар последната по неясни причини някак си да ми бие на соц-шарки :D
Ами, нормално е : тя си е по архитектурния проект отпреди 20 години.  :rolleyes:
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !
                                                     Не на LRT : системата - убиец  !

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Днес с известна доза късмет се набутах да разгледам станция Младост1, много е готина, готова е на 95%, дребни довършителни работи им остават, но е много готина
НЕ на хейтърството!

Offline Lubomir

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Люлин.  :P
« Last Edit: 17.07.2009, 19:28:13 by Lubomir »

Offline Lubomir

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
А,точно тази тема ми трябваше  :D Искам да изкажа впечатленията си,че сега на Константин Величков е ужасно грозно.Никъде от двете страни на перона не пише"Константин Величков",оставените празни места между плочките са адски грозни...абе въобще според мен не трябваше да правят ремонт на тази метростанция.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Вижте какво намерих - пространството около трите метростанции - гара Обеля, Обеля и Връбница:

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Това не беше ли ПУП-а за Северния парк. Там някъде трябваше да е и спортната зала, която я преместиха в последствие в Младост.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!