Author Topic: Тролейбусни превози - Стара Загора  (Read 142844 times)

Offline Magirus deutz

• Нямам спирка
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Тези май са без дизелов двигател, вижте на 1-вата снимка отзад,"мястото" за двигателя го няма. Иначе изглеждат супер.
Според информацията от приложение 2 ще има само електрически двигател.
« Last Edit: 19.07.2015, 15:27:11 by Magirus deutz »

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
Случайно да са пристигнали първите две Шкоди от новата доставка ?
НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Mammoth

• Нямам спирка
    • View Profile
В поста по - горе пише, че доставката започва през септември.
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline marto_pz

• Маниак
  • Škoda 9TrHT28 № 06 (1993-2015)
    • View Profile
    • Email
Честити да са ви 1039 и 1040..Лека и безаварйна ви желая и дано има още такива хубави тролеи.
Youtube channel - https://www.youtube.com/channel/UCgBcoi0ebMihw0ngkUHEQ-Q?view_as=subscriber
Facebook page - Transport Channel

Offline gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
Аз не съм ги забелязал на линия из града.Сигурно стоят в депото.
За закупуването на повече съчленени автобуси за Стара Загора!

Offline Mammoth

• Нямам спирка
    • View Profile
Доставят новите тролеи от септември

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
Доставят новите тролеи от септември
и аз така смятам - по договор най-рано август

Offline Magirus deutz

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
Ето информация от сайта на община Стара Загора и нека вече да престанат всички спекулации относно новите тролейбуси:
От 1 септември поетапно започват да пристигат новите 14 тролейбуса, които Стара Загора ще получи по изпълнението на проекта за модернизация и развитие на устойчив градски транспорт, финансиран по ОП „Регионално развитие". С това приключва изпълнението му, съобщи днес зам.-кметът Йордан Николов.

Offline diamond

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Днес дочух от собствени източници, че ги чакат към четвъртък-петък и ги карат с камиони новите тролей.
Иначе от ЗиУ-тата в момента единствено в движение са 1014, 1022 и 1028.
А от старите Шкоди-1002, 1003, 1009.
Всичко друго чака да бъде нарязано, а и тези скоро ще чакат за това, понеже местата им ще заемат новите машини.

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
Не знам дали не трябва да сменим името на темата (или да отворим нова) тъй като от няколко месеца общинското дружесство се казва Тролейбусни И АВТОБУСНИ превози.
Освен това до края на годината то ще изпълнява и реално всички автобусни линии!
« Last Edit: 19.08.2015, 17:18:57 by toto »

Offline Magirus deutz

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
Според мен след доставката на всички автобуси темите "Автобусен транспорт - Стара Загора" и "Тролейбусни превози  - Стара Загора" трябва да бъдат архивирани и да има само отделни теми за различни марки автобуси. Също така може да има и тема за новини. Въобще необходима е цялостна реорганизация на раздела "Стара Загора", но изглежда модераторът няма време за това.
« Last Edit: 19.08.2015, 17:33:43 by Magirus deutz »

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
Два експоната праща първа Стара Загора за бъдещия Музей на електротранспорта

Два тролейбуса - „Шкода“ и „ЗИУ“ от старозагорското депо ще бъдат първите експонати в бъдещия Музей на електротранспорта, който се създава в София, съобщиха от община Стара Загора. Идеята на столична община, дружество „Столичен електротранспорт“ и Асоциацията на електротранспорта в България и е подкрепена от ръководството на община Стара Загора.

http://www.stznews.bg/dva-eksponata-prashta-parva-stara-zagora-za-badeshtiia-muzej-na-elektrotransporta-14937.html

Offline Magirus deutz

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile

Два тролейбуса - „Шкода“ и „ЗИУ“ от старозагорското депо ще бъдат първите експонати в бъдещия Музей на електротранспорта, който се създава в София, съобщиха от община Стара Загора. Идеята на столична община, дружество „Столичен електротранспорт“ и Асоциацията на електротранспорта в България и е подкрепена от ръководството на община Стара Загора.

http://www.stznews.bg/dva-eksponata-prashta-parva-stara-zagora-za-badeshtiia-muzej-na-elektrotransporta-14937.html
Браво, много добра новина е създаването на този музей  :clap: . Дано в него да вземат и някоя пазарджишка Шкода 9тр(ако вече не са нарязани).
Иначе за музея, от Шкодите 14тр може би е най - добре да се вземат  1008 или 1009.
« Last Edit: 02.09.2015, 20:26:20 by Magirus deutz »

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile

Браво, много добра новина е създаването на този музей  :clap: . Дано в него да вземат и някоя пазарджишка Шкода 9тр.

Скоро писах на кмета с подобна идея, без да знам за бъдещия музей в София
Може и аз да съм помогнал малко ;)

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
Няколко новини от вчера и днес ;)
1. Предлагам темата да стане Тролейбусни и АВТОБУСНИ превози, имайки предвид че съвсем скоро общинската фирма ще изпълнява всички видове градски транспорт. Самата тя отдаване е преименувана
2. Всички стари тролеи Зиу и Шкода (около 13-14 парчета) са на наказателния общински паркинг. Не знам каква ще е съдбата им, но едно е ясно - освобождават място в депото за автобусите. Вчера вечерта ги видях, но не снимах защото беше тъмно.
3. Тази сутрин минах покрай депото на път за работа. Видимо расте бройката на новопристигналите автобуси Соларис. Доста от тях вече имат регистрационни номера и инвентарни също. Явно ще започват от 100, защото мернах 110 и 119. Колкото до СОР-овете и петте са тук, но (май) още не са регистрирани

Offline ivan3275

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Добре,а автобусния гараж какво ще го правят ще продават ли терена или там ще са старите автобуси на ДАП-а?

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
Добре,а автобусния гараж какво ще го правят ще продават ли терена или там ще са старите автобуси на ДАП-а?

До колкото знам е собственост на ЧАСТНОТО дружество Автобусни превози, което съвсем скоро ще бъде "отстранено"
« Last Edit: 17.11.2015, 13:19:04 by toto »

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
Последно сбогом!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Първо благодаря за снимките!  :fan: Искам да попитам, дали случайно си видял дали липсва 1002 и едно ЗиУ?

Offline Mammoth

• Нямам спирка
    • View Profile
Същата простотия като във Варна... Читави тролеи отиват на боклука...