Author Topic: Коронавирус  (Read 277846 times)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Коронавирус
« Reply #4580 on: 04.12.2021, 01:26:14 »
Това не го казах с цел да не се ваксинира някой, напротив...подкрепям ваксините и че това е начина, а просто да не разчитате много само на това и пак да спазвате мерките, но все пак вероятността е по-малка. Понеже измина почти една година откакто се ваксинирах, обмислям отново да се ваксинирам, защото имунитета избледнява за 7-8 месеца.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4581 on: 04.12.2021, 19:36:44 »
Коя ваксина си сложи преди година? Коя ще си слагаш сега?
Мен като преболедувал преди година не ме приъеснява вирус, пеитесняват ме хората.
Украйна, победа!

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4582 on: 05.12.2021, 21:34:08 »
Мда, 120 души заразени на коледно парти в Норвегия, където са влизали само ваксинирани, които са били изтествани.
Не знам кой е решил, че сега е времето за партита, пък особено и с толкова хора.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4583 on: 05.12.2021, 21:52:01 »
А кога?!?!
В бункери ли да живеем? Това го бистрихме миналата година... очевидно е, че няма да изчезне. Ако преди този цирк някой беше започнал да тества хората за грип, резултатите щяха да са същите. Така работи света.

При нас от 50 души 1/3 бяха болни до скоро, един почина. В същото време от 10-те шофьора на служебните коли, които ни возят насам-натам и са возили поне по няколко пъти и болните докато са били в инкубационен период, нито един дори не подсмърчал. Не са ваксинирани.

Това сте ми много интересни една част от хората... хем "Страшен вирус, крийте се, не се събирайте, не празнувайте, не живейте", хем "Ваксините не работят, не са ефективни..." Какво предлагате? Ограничения и маски до края на света?

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #4584 on: 05.12.2021, 21:58:00 »
Мисля решението е ясно на всички.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4585 on: 06.12.2021, 13:48:07 »
Д-р Алберт Бурла, изпълнителният директор на Пфайзер, е заявил, че още много години ще се налага ежегодна ваксинация, в противен случай „фундаменталната структура на нашето общество би била застрашена”. Да се разбира: Трябва да се ваксинирате ежегодно с нашите ваксини, иначе ще измрете.
Като изключим глупостите за 5G и чипиране, това го приемам като 100% потвърждение на конспиративните теории и директен "приятелски" удар срещу хората, които ги осмиваха и наивно вярваха, че като се ваксинираме всички, пандемията ще приключи и ще заживеем постарому. Специално ще спомена @ozzy, който още поддържа тази теза.

И нещо повече, това е пряко признание, че фармацевтичните гиганти не просто имат интерес от "пандемията" и ваксинацията, а вече дори не крият, че искат това да продължи.

Този от отдавна ги казваше тия неща, но почти никой не обърна внимание.

Ако не си гледал "интервюто"  под сурдинка на Ник Карл от шмайзер, просто си го намери и го гледай. Естествено такива неща нямат значение пред съда, та са само за размисъл.
Ние знаем, че те лъжат.
Те си знаят, че лъжат.
Те знаят, че ние знаем, че лъжат.
Ние знаем, че те знаят, че ние знаем, че те лъжат.
И все пак те продължават да лъжат.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4586 on: 06.12.2021, 19:18:05 »
Изцяло в духа на моето мнение по въпроса - проблем има, но предложеното решение се превърна в по-голям такъв: https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/parvan-simeonov-sled-2-g-covid-19-nito-sme-zashtiteni-ot-virusa-nito-sme-svobodni.html

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4587 on: 07.12.2021, 02:35:30 »
Готино звучи Първан Симеонов, само че няма никаква разлика между експерт и политик или поне той не я казва - не разбирам понятието "политическа отговорност", още повече в рамките на нашата си, българската реалност. Какво губят и двата вида? Няма да ги дават по телевизора? Няма да заемат някой готин пост на държавна хранилка? Това не е болка за умиране, не е и до пари, понеже и двата вида си имат достатъчно. За мен лично, п(л)андемията отдавна мина медицинската фаза, вече говорим за чисто политически и икономическа фаза. Не ми харесва това, че се опитва да внушава, но и да сее разделение сред българското общество в национален ефир по медицински признак.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Злото е това, което ни разделя
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4588 on: 07.12.2021, 22:09:24 »
Днес баща ми е чул по новините за 40 ваксинирани испански медици, които до един дали положителни проби след като си направили купон.

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 82 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4589 on: 08.12.2021, 16:56:06 »
Юри Дейгин, който е един от участниците в Драстик, от няколко дни изказва предположения, че е възможно Омикрон да е отново продукт на някоя лаборатория, предвид разни странни и необясними обстоятелства и характеристики, които излизат. Дори има някакви италианци, които са си играли както в Китай през 2019г., но директно със SARS-2. Ще видим, дали ще излезе нещо по тази нишка.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4590 on: 09.12.2021, 13:10:35 »
не разбирам понятието "политическа отговорност"
Това понятие у нас е доста принизено, но като цяло смисъла в него е, че ако се издъниш като политик, си подаваш оставката, или ти я поискват, или на следващите избори губиш. С "експертите" няма такива положения - те могат да говорят каквото си искат и това най-много може да им разклати репутацията. В случая пробемът е, че мнението на експертите, неносещи отговорност за него и което вече видяхме, че в повечето случаи е грешно, има неоправдано голяма тежест пред това на икономистите, финансистите и т. н. В резултат след 2 години пандемия сме доникъде, но никой няма да си скъса дипломата, защото не са му се сбъднали предсказанията, на чиято база се налагаха радикални ограничения в живота на хората.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4591 on: 10.12.2021, 14:24:41 »
Ето го проектът за задължителна ваксинация в Австрия. С Google Translate може да се преведе грубо. Интересното е, че както беше 10, а до скоро и 14, сега са сложили 18 години като минимална възраст.

https://www.parlament.gv.at/PAKT/VHG/XXVII/ME/ME_00164/fnameorig_1024580.html

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4592 on: 10.12.2021, 18:19:01 »
Поне някаква малка положителна промяна - децата много рядко боледуват тежко и е по-добре да изградят пълноценен висококачествен естествен имунитет при минимален риск.  :)

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4593 on: 10.12.2021, 21:28:06 »
Германското правителство днес въведе задължителна ваксинация за работещите в медицинската сфера, включително гледачите на възрастни хора. До 15 март всички те трябва да са напълно ваксинирани. Мнозина от тях ще напуснат и ще оставят пълен хаос, за който това фашистко правителство ще е виновно!
Останалите засега се отървахме, няма да има задължителна ваксинация за нас.
Утре съм на протест в Хамбург, всяка събота има и е фраш. Ще пътувам с фалшифициран тест, защото го въведоха за работа и за влак и автобус. Няма QR код и не могат да ме засекат. Макар че досега съм пътувал вече поне 20 пъти и нито веднъж не е имало проверка. Те са луди. Това е война срещу нас, която се води от правителството.
Миналата събота на протеста една жена по викосоговорителя каза следното, опитващо много точно моментната непоносима ситуация тук.
Ако имам различно мнение от мейн-стрийма съм определян като конспиратор. Правителството по време на заседанието си от 18 ноември, на което се обсъжда въвеждането на задължителна ваксинация, са били квалифицирани онези, които не искат да се ваксинират, като егоисти. Всичко това след 24 години служба в здравната система и не повече от 10 дни болнични заслужавам да бъда наречена "егоист"? Сега искам да попитам - защо искате да въведете задължителна ваксинация, след като това е за собствена защита, а не за чужда защита? Защо искате да въведете задължителна ваксинация за една неизследвана ваксина? Защо моя естествено придобит имунитет не бъде проверен преди ваксинацията и защо не бива признат? Защо се пропагандира пандемията като пандемия на неваксинираните след като имунизационния статус за заболелите и починалите не се отчита и не е известен? Защо заразените се увеличават през зимата и падат през лятото въпреки постоянното задължително носене на маски? Защо в ресторантите при вървене съм зарАзен, а когато съм седнал на масата не съм? Защо съм здрав когато трябва да работя и да поддържам тази система плащайки данъци, но се считам за болен когато дойде свободното ми време, когато всичко ми е забранено? Защо аз не деля хората в моята професия в клиниката на млади и стари, на богати и бедни, а се грижа еднакво за всички, но политиците делят и дискриминират мен? Всичко това за мен няма нищо общо със здравето. Аз ви казвам оттук - с кървящо сърце напускам тази работа. Казвам всичко това с ясното съзнение, че след това мое изказване ще бъда още по-силно дискриминирана и изключена от обществото, както професионално така и в личен план. Но така както е в момента не искам нито едното нито другото! Аз няма да се оставя да бъда редуцирана до морско свинче, като приема да се ваксинирам с един експериментален медикамент. Аз няма да се ваксинирам само защото правителството така иска и само защото то си позволява да ми връща свободата при ваксинация. Никой не може да ми подарява свободата, защото аз изначално съм един свободен човек!

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4594 on: 11.12.2021, 04:04:36 »
Опасявам се вече, че ще се наложи да ни оставиш някакви координати, така че ако ви наложат задължителна ваксинация, поне да се организираме от форума и да те спасяваме от там по някакъв начин. И не, не е майтап, сериозно го казвам като гледам ежедневното развитие на ситуацията в Австрия и Германия. А какви държави бяха тези двете навремето - еталон и мечта за всеки емигрант или ученик...  :help:

Мисля решението е ясно на всички.

Да, час по-скоро трябва да се върнем към нормалността преди и това да стане необратимо. Като начало измисленият им сертификат трябва да отпадне навсякъде и то час по-скоро.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4595 on: 11.12.2021, 09:15:14 »
Винаги ще има вратичка за мен. Ако стане безизходно, връщам немското гражданство и като нямаш такова не могат да ме държат там. Ще ме пуснат да си отида в държавата, чието гражданство притежавам. А и със спестяванията, които имам мога да живея няколко години без да работя. Например с тези пари мога 10 години да плащам квартирата, а другите разходи са доста пп-малки. Така че им се изплъзвам по няколко параграфа. А и тук има 20 милиона неваксинирани, които никога няма да се ваксинират като слушам колко са надъхани по фейсбук групите за неваксинирани и как растат бройките по протестите. Ще ги изметем рано или късно, много сме. И ще ставаме все повече, защото много ваксинирани ще започнат да се събуждат, защото се чувстват прецакани, и нямат желание за бустерни дози.
« Last Edit: 11.12.2021, 09:19:04 by yogimax »

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #4596 on: 11.12.2021, 11:26:33 »
Ще си дойдеш и от бг банката ще ти блокират парите, ще трябва да доказваш произход и роднински връзки до Адам....  :D :help: Само банки никъде във форума не коментираме и по-добре....

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #4597 on: 11.12.2021, 13:40:55 »
Така е, попълва се декларация за произход на парите в банката. И кеш да ги внесеш в страната, трябва да ги декларираш на границата. Абе нашите служби хич не ги мързи да се занимават с обикновените хора. Виж, ако става дума за милиони, там няма вече страшно. Все ще се разберете  :devil:

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #4598 on: 11.12.2021, 14:56:24 »
Така е, попълва се декларация за произход на парите в банката. И кеш да ги внесеш в страната, трябва да ги декларираш на границата. Абе нашите служби хич не ги мързи да се занимават с обикновените хора. Виж, ако става дума за милиони, там няма вече страшно. Все ще се разберете  :devil:
За милионите видяхме - няма проблем 60 млн. кеш, от инкасо-циганин и т.н. Но това е ВИП обслужване за големи клиенти...

Все пяк обеъщам внимание на Йогимакс да го предвиди и това в плана, защото на законни и чисти пари, декларирани и с платени данъци, банките по своя инициатива запорират тук, в България....

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4599 on: 11.12.2021, 15:02:22 »
Не знам защо ми говорите за банки в България, ми те са в германска банка ;)
Мога да си тегля от кредитната карта от който си искам български банкомат от тях, както и правя когато се връщам в България. Отделно в българска банка имам други пари, които са от продаден апартамент и си стоят там от 15 години. :rolleyes:
Който има кредити да изплаща и има деца има кофти карти в случая. Хванат е в капан. Аз нямам не съм зависим толкова.
« Last Edit: 11.12.2021, 15:18:11 by yogimax »