Author Topic: Коронавирус  (Read 267801 times)

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #4860 on: 07.04.2022, 15:44:02 »
Днес е голям празник за протестното движение срещу ваксинационния тероризъм на германското правителство. На обяд то гласува дали да има задължителна ваксинация или не. Провалът му вече се виждаше още преди гласуването, тъй като големите усти канцлера Шолц и лудият здравен министър Лаутербах попритихнаха и се отказала от гласуване за ваксинация от 18 години, след което заобсъждаха такава от 50 години, но и това беше отхвърлено. Тогава като последна сламка компромисно искаха да пробутат инжекциите на от 60 годишните. Именно последното трябваше да бъде гласувано днес. От 683 депутата, 378 гласуваха против, 296 за, 9 се въздържаха. Разумът надделя. Няма да има задължителна ваксинация за никоя възрастова група! :punk:
По този начин това рядко неемпатично, арогантно и тоталитарно правителство, което 6 месеца лъга, плаши, тормози и оказва натиск на неваксинираните, се провали с гръм и трясък. Ние хората от улицата - немили недраги, хулени, унижавани, дискриминирани, победихме, катурвайки задължителната ваксинация ;)
« Last Edit: 07.04.2022, 15:45:35 by yogimax »

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4861 on: 07.04.2022, 23:57:50 »
Клипче е запечанало радостта на хората в момента, в който се съобщава новината за отхъврленото инжектиране. :)
https://www.facebook.com/100074169810097/videos/3382078868732352

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4862 on: 15.05.2022, 17:08:40 »
Добре де това нещо клас си го обяснявате?

https://fakti.bg/world/678916-pandemia-severna-korea-registrira-oshte-296-180-sas-simptomi-i-15-pochinali-s-koronavirus

Малко не ми се вързва. В смисъл, когато народа  по света мреше, те твърдяха, че нямат нито един. Сега от какво това? Толкова месеци монаха след появата на Омикрон и Делта.
А и ако е Омикрон,, това мрене на хора е в повече.
Дайте предположения.

Edit 16.05.2022
https://frognews.bg/novini/covid-epidemiia-severna-koreia-nad-1-mln-imat-simptomi-treska.html

Здравна криза в Северна Корея. Най-малко 50 души са починали, а над 1 милион имат симптоми на треска само седмица, след като Пхенян за първи път призна, че се бори с епидемия от COVID-19.

Севернокорейският лидер Ким Чен-ун нареди да бъде използвана армията за стабилизиране на доставките на лекарства в столицата и порица здравните власти за действия им срещу разпространението на вируса.

Южна Корея предложи помощ с доставката на ваксини.

Само преди дни севернокорейските медии публикуваха кадри, на които държавният ръководител Ким Чен-ун носи светлосиня медицинска маска за първи път от началото на пандемията.

Севернокорейската официална информационна агенция КЦТА съобщи на 12 май за първи случай на коронавирус в страната. По този повод беше проведено заседание на Политбюро на Централния комитет на управляващата Корейска трудова партия, председателствано от Чен-ун.

Всички участници в срещата бяха с маски, като лидерът свали своята по време на речта си. Кадри от началото на заседанието бяха показани от националната телевизия.

На заседанието лидерът на Северна Корея нареди блокиране на всички градове и окръзи. По думите му задачата на властите е да елиминират вируса възможно най-бързо, да предотвратят разпространението му и да осигурят бързо лечение на заразените.

На срещата бяха отправени критики към служителите в сектора за борба с епидемиите, като беше подчертана необходимостта здравната система да бъде поставена в режим на „максимална спешна карантина“.

Твърде, твърде странно развитие.  Твърдят, че на 12 май тази година им е регистриран първия случай, а на 16 май признават за 50 починали и 1 млн. с треска.
« Last Edit: 16.05.2022, 12:24:29 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4863 on: 23.05.2022, 08:44:54 »
Докато в С.Корея се борят с Ковид-19, явно из Европа в следващите месеци ще се говори за Шарка-22. За съжаление, нещата може и да тръгнат в кофти посока, а конспирации вече не липсват.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4864 on: 23.05.2022, 11:38:47 »
По-опасен ми се струва детския хепатит. Поради простата причина, че води до нужда от транспплантация на черен дроб. Шарката така или иначе не е на тоя етап застрашаваща живота, за разлика от атипичния хепатит.
Украйна, победа!

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4865 on: 25.05.2022, 05:07:13 »
Шарката може и да не е толкова страшна, обаче: Учен: Маймунската шарка е тръгнала от партита с хомосексуалисти в Европа

В интервю за агенцията, д-р Дейвид Хейман, който е оглавявал отдела за спешни случаи на СЗО, заявява, че водещата теория, обясняваща разпространението на болестта, е предаването по полов път сред гейове и бисексуални мъже на две рейв партита, проведени в Испания и Белгия.

Ако това наистина е нова болест, която я хващат само джендърите, вярвам, че природата се опитва по някакъв начин да ни даде знак опитвайки се да ни отърве от тях. Нека някой по-знаещ потвърди дали написаното в горната статия е вярно ;D

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4866 on: 27.05.2022, 16:59:33 »
А аз пък смятам, че трябваше да знаеш, че и СПИН тръгна така!
При нормалния секс е по-трудно да се случи, заради ниското pH при жената, което действа грубо казано леко дезинфекциращо.
Останалото предполагам, при хетеросексуалната връзка е ограничено от нрава на жените, които не допускат мъжете им да "хойкат", което пък при хомосексуалните връзки май е с негативни стойности.

Да смяташ, че едно вирусно заболяване зависи от пола, освен ако засегнатия орган от вируса не е строго характерен за самия пол е като да си убеден, че зелените коли се развалят по-малко от жълтите.
Понякога има стечение на фактори, като онези дето казах, които дават такъв ефект, но се дължи на дълга верига от особености.
Украйна, победа!

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4867 on: 28.05.2022, 17:17:59 »
Знам за началото на СПИН-а и точно това ме притеснява, защото историята може да се повтори.

Колкото до "хойкането", бъди сигурен, че и хетеросексуалните мъже и жени го практикуват, по-скоро изключение са тези, които си остават верни вече. И все пак, от медицинска гледна точка е добре е да се наложат някакви първични ограничения от здравен характер - като забрана на прайдове, забрана за събирания на голям брой такива лица на едно място и други в този дух :devil:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4868 on: 05.06.2022, 10:28:23 »
Вируса на шарката, за разлика от ХИВ и SARS-CoV-2 е ДНК вирус, а не РНК. Това до голяма степен определя ниската му изменчивост и висока стабилност. Известно е, че преболедуване осигурява траен и устойчив имунитет.
Смъртността, отчетена в Африка е 1%, моето за Европа дава перспектива за още по-ниска смъртност. Освен това има и ваксини.
Също така, не се разпространява чрез въздушно-капков път, а типично за шарката посредством кожните лезии.
Украйна, победа!

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4869 on: 16.06.2022, 20:22:04 »
Само да отбележим положителния тест на Фаучито, понеже нали науката дето я измисли е най-науката измежду всички науки. :fan:
Ние знаем, че те лъжат.
Те си знаят, че лъжат.
Те знаят, че ние знаем, че лъжат.
Ние знаем, че те знаят, че ние знаем, че те лъжат.
И все пак те продължават да лъжат.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4870 on: 23.06.2022, 17:11:11 »
Да отбележим и сефтето в София на маймунска шарка
https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18753/Parvi-sluchai-na-majmunska-sharka-u-nas_779666.html
Украйна, победа!

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4871 on: 24.06.2022, 01:52:36 »
Нормално, по-малко от седмица след провеждането на София прайд 2022! Надминаха дори и моите очаквания :hm:

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4872 on: 28.06.2022, 22:00:24 »
Този Омикрон 5 е доста заразен. В момента и за България и за Австрия има данни за много сериозно увеличение на случаите. Толкова хора около мен са болни и дори и в най-големите пикове не беше такова чудо.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4873 on: 28.06.2022, 22:36:41 »
Да, днес почти половината от новите случаи са от София, а столицата е вече в жълтата зона. Иначе навсякъде е зелено. Днес столицата светна.
Иначе има много болни, но какво е не знам.
От Гърция се носи някакъв вирус. Който познавам и се е върнал от Гърция е болен. Нещо като грип е.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #4874 on: 29.06.2022, 13:43:20 »
Но защо трябва да се притесняваме по какъвто и да е начин? Който е ваксиниран, ще го изкара леко. Който не е.....ами свободен избор.  :)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4875 on: 29.06.2022, 14:23:15 »
Хаха, да бе. Никаква гаранция, 2-ма колеги ваксинирани го изкараха много тежко, единия дори замалко до болница да стигне. По-скоро може да кажем, който се е ваксинирал ще остане жив, но може и да го изкара много тежко.

Иначе потвърждавам, около мен доста хора се оплакват от нещо като настинка, имам чувството че го караме отново но почти всички сме вече ваксинирани. Май ще мисля и аз за 3-та доза по-рано, мислех наесен, от ваксинацията ми вече мина година и половина.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #4876 on: 29.06.2022, 14:47:46 »
Хаха, да бе. Никаква гаранция, 2-ма колеги ваксинирани го изкараха много тежко, единия дори замалко до болница да стигне. По-скоро може да кажем, който се е ваксинирал ще остане жив, но може и да го изкара много тежко.

Иначе потвърждавам, около мен доста хора се оплакват от нещо като настинка, имам чувството че го караме отново но почти всички сме вече ваксинирани. Май ще мисля и аз за 3-та доза по-рано, мислех наесен, от ваксинацията ми вече мина година и половина.

Година и половина от втора доза на практика означава, че в момента си неваксиниран. Всичките ми колеги, включително и аз, по всяка вероятност, го изкарахме преди два месеца като най-тежкото, да чукнем на дърво, беше загуба на глас от моя страна за два дни. Остана ми единствено спорадична суха кашлица от дългия ковид, както и на останалите ми колеги. Един приятел, неваксиниран, в момента не може да стане от леглото и е с 40 градуса температура. Той, апропо, се прибра от България, по-специално от морето, преди 4 дни и от вчера е на легло.

Offline Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4877 on: 29.06.2022, 14:55:46 »
Може да е нормален летен вирус, не е задължително да е Ковид. И в България имаше доста болни предния месец, но нали не го казват по телевизора, всеки си го кара на крак. Не се тества масово, не се филмира  8)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4878 on: 29.06.2022, 15:07:52 »
Разбира се, че с ваксина ще се изкара като цяло по-леко, мисълта ми беше да не се разчита чак толкова че непременно ако си ваксиниран няма да те тръшне тежко.

Също не съм сигурен и това доколко все едно не си ваксиниран, ако си бил от първите, това също е строго индивидуално. Един познат, също от първите ваксинирани, напролет си прави тест колко антитела има за това дали да си прави трета доза и имаше напълно достатъчно и на доста високо ниво, година и 4 месеца след ваксинация. Мисля и аз да си направя тия дни един тест за антитела, любопитно ми е дали година и половина след ваксина е изфирясала или още държат високо ниво.

А това човек да загуби глас и два месеца след преболедуване да има още кашлица изобщо не бих го нарекъл леко. Това означава 2 месеца още не се е изчистил организма.
« Last Edit: 29.06.2022, 15:10:16 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4879 on: 29.06.2022, 15:33:24 »
Аз не съм кашлял много и боледувайки от първия вариант.
Обикновено кашлицата след 1-вия месец се дължи на раздразнена трахея , а не на проблеми с белия дроб.
За раздразнена трахея се пие Тавипек, което са капсули с лавандулово масло. Друга вероятност е да отделя жилав секрет , но при коронавирус няма такъв обикновено.
Украйна, победа!