Author Topic: Коронавирус  (Read 277837 times)

Online Sixkiller

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #4600 on: 11.12.2021, 15:23:39 »
Нищо не казвате за завъртане през офшорки - такива зони има в изобилие, даже и в рамките на Европа. Този вариант хич не е за подценяване, даже доста хора го практикуват у нас и то с не до там чисти доходи.

Но пък варианта "да се разберете" с властите у нас е в пъти по-вероятен, отколкото в Германия...

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4601 on: 11.12.2021, 22:52:53 »
Мега протест се получи днес в Хамбург. Десетки хиляди участваха и казаха Не на диктатурата, Не на терора, Не на лъжите и манипулациите, Имузинирани сме срещу пропагандата, Мир, Свобода, Право на самоопределение и много други. Полицията за разлика от Виена, където тормози протестиращите, в Хамбург тя взе страната на протестиращите!!! Беше пусната и песента на Скорпиънс "Вятъра на промяната". И действително дойдоха съдбоносни времена точно както преди 30 години. Чувстото да участвам в тази борба е невероятно. Дойде време това престъпно правителство да изпита ответния натиск. Протестите НЯМА да секнат докато това червено правителство не махне всички мерки!

« Last Edit: 11.12.2021, 22:54:35 by yogimax »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4602 on: 12.12.2021, 05:04:53 »
Д-р Кембъл на база на актуалните данни смята, че сме късметлии с Омикрон и е възможно да се оттървем най-накрая. При това, не заради това, че имаме ваксини или локдауни или др., а заради това, че се очертава заболяването да е по-леко, пък макар и супер заразно. Ако е така, то тогава е редно да не се ограничава Омикрон и той да измести опасната Делта.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4603 on: 12.12.2021, 10:59:00 »
А каква е гаранцията, че вирусът няма да пръкне друга мутация и ще спре точно с тази, след като досега постоянно мутираше? Това е много наивно изказване, целящо печелене на време и разтягане на диктатурата във времето.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4604 on: 12.12.2021, 11:08:34 »
Гаранция няма за нищо... Но имунитетът, стимулиран от една мутация ще действа, дори частично и при друга. Затова още по-силно заразна, но безобидна мутация е най-добре да се разпространи максимално. Това разбира се не променя политическите и комерсиални интереси, които движат нещата в момента и ще се стремят да противодействат максимално на такова благоприятно развитие.
Всъщност моята теза е, че така трябваше да се развие пандемията още отначало, когато смъртността беше изключително сред 80-90 годишните и то основно тези в старческите домове, но след това се започна с мерките и всичко се обърка.
« Last Edit: 12.12.2021, 11:10:26 by bdz43r »

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #4605 on: 12.12.2021, 11:15:46 »
Хамбурглията по-горе, няма ли най-накрая да ни отъвеш от безкрайното си мрънкане в темата, да си вдигнеш чукалата, да се върнеш в България и да си фалшифицираш тестове и сертификати колкото си искаш. Ама да нямаш никакви претенции после към нищо. *аси комплексаря, мрънкаш като петгодишно дете, че се хвали и как щял да си мести парите......А и да не забравиш да пускаш периодично глас за Възраждане, че на следващите избори да имат повече от 6%.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4606 on: 12.12.2021, 11:36:21 »
Това че ти вече си хванат на въдицата и си клъвнал, слагйки си ваксина, не означава, че трябва да обиждаш останалите. Някъде да си видял да се оплаквам? Имам достатъчно различни ходове и имам смелост да оставя всичко, което там имам, ако се стигне дотам. Излизам и се боря за правата си на демонстрации, не рева по интернет като мнозина ваксинирани как неваксинираните им пречели да живеят нормално и как се опитват да се бъркат в личните решения на неваксинираните.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #4607 on: 12.12.2021, 11:55:25 »
Никой не ми пречи. Пречи ми това, че афишираш как не спазваш законите. Лично на мен ми е безразлично и съм против всякакви ограничения за когото и да било. Но и абсолютно всеки да си носи последиците от решението си. И ако има запълнено отделение с неваксинирани или фалшиво ваксинирани, а навън да се отлагат планови операции на онкоболни, то тогава ще продължавам да застъпвам задължителната ваксинация. Още повече че тези първите сами са си избрали да не се ваксинират, но пречат на вторите, които едва ли са си причинили сами онкологичното заболяване.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4608 on: 12.12.2021, 12:18:13 »
Това че ти вече си хванат на въдицата и си клъвнал, слагйки си ваксина, не означава, че трябва да обиждаш останалите.
Няма нищо лошо във ваксинирането. Това, че ти не желаеш да го направиш (което смятам, трябва да е твое право без да води до различни права), не значи, че всички ваксинирали се са будали. Проблемът тук не е че хората се ваксинират, а че това води до различно третиране в обществото според ваксинационния им статус и в същото време, вече съвсем явно, не води до отпадане на масовите ограничения, дори след ваксиниране на почти цялото население, както беше щедро обещавано миналата година.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Злото е това, което ни разделя
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4609 on: 12.12.2021, 12:33:15 »
Обсъждате сложна тема, в която има редица обстоятелства за подчертаване, които пропускате. Първо ако си избрал да живееш и работиш в чужбина и това е продължило дълго време с взаимна изгода по всяка вероятност вече имаш двойно гражданство, а това значи, че си пълноправен гражданин на съответната държава и имаш пълното право да претендираш за правата си, а дори и да не си огромна част част от работната ръка в Германия специално е от наемни работници от източна Европа и Турция, така че дори и тези хора да не са пълноправни германски граждани германската икономика до голяма степен зависи точно от тях, така че трябва да бъде угаждано и на тях. Да не говорим, че пропагандирането на ваксините като решение, както се беше изразил преди месец или два гръцкия премиер, че пандемията продължавала заради неваксиниралите се, това категорично не е вярно, защото ваксините предпазват единствено и само ваксиниралият се от усложнения и фатален изход, а хората с хронични, онкологични и автоимунни заболявания, до огромна степен и сърдечно-съдови, са с противопоказания, от което следва, че в държави със силно застаряващо население и особено с изключително лошо здравеопазване като България, няма как да не контактуваш с такива хора и ваксиниран или не ако си носител ти можеш да ги заразиш и да ги убиеш. Сами виждаме, че откакто тече пандемията, особено откакто има ваксини вече една година, онкоболните, хроничните заболявания, автоимунните заболявания и т.н. са зачеркнати от вниманието на медиите защо ли, защото доказателствата за безсмислието на принудителната и задължителната ваксинация са неопровержими.

През 2009 г., докато навън се топеше сняг и беше хлъзгаво и опасно, баба ми си счупи шийката на тазобедрената става при падане вкъщи, след което последва операция, която ѝ докара прогресивна деменция и огромни проблеми за всички вкъщи, така че никога не можеш да предпазиш някого абсолютно, както се пропагандира, че могат да направят ваксините срещу ковид сега.
« Last Edit: 12.12.2021, 12:45:13 by AGENT 006 »

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 82 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4610 on: 12.12.2021, 20:42:43 »
Напоследък имам навика да превеждам от немски някои ключови мнения, неудобни на правителството и поради това банвани. Но видеото беше качено отново в друг канал и се наканих преди малко да го преведа. Това е лекар! Всичко е точно в десятката. ;)
Никога досега не е имало ситуация, при която на народа на една страна да е била натрапвана ваксинация с такава неописуема агресия. Никога досега хората не са били въвеждани в такава заблуда, с аргументи, които не само са толкова глупави, но и представляват пропаганда. Никога досега не са били разпространявани лъжи, че приемането на една дълбоко съмнителна, непроверена, с неясна полза и опасна експериментална ваксина представлява акт на солидарност. И всичко това само защото един здравен министър, който по професия изобщо не е лекар, твърди че ваксината е сигурна и работеща, далеч не означава, че това е вярно. Никога досега хората не са били настройвани така едни срещу други, само защото една част от тях милиони хора са си позволили да използват правото си да отхвърлят тази медицинска интервенция. Това е тяхно човешко право. Никога досега едно правителство не е лъгало и заблуждавало своя народ по толкова нагъл и агресивен начин, на базата на незнание и дезинформация. Никога досега не е имало случай, когато правителството вместо да се придържа към определените закони, безсрамно да си позволява ден през ден с невероятна честота да ги променя. Никога досега не е имало толкова коплексно предателство от едно правителство, базирано на липса на компетентност, самовлюбеност и политически слугинаж. Никога досега в медицината не е имало толкова огранициран дефицит на знание. Никога досега не е имало такова журналистическо предателство, със съвсем малки изключения. Никога досега не е имало толкова организирано предателство на множество парламенти в различни държави, базирано на пропаганда, партийна дисциплина и лични изгоди. Или се лъжа, това вече го имаше един или даже два пъти в Германия, което е още по-лошо.
Защо политиците толкова много напират за продължаваща ваксинация и за бустерни дози, въпреки че в Германия няма никакви изследвания относно ползата от тези ваксини? Защо нашите политици толкова параноично натискат за ваксинация, въпреки че световната здравна организация категорично не препоръчва бустерните дози? Това може да се прочете в английското научно списание Journal. Бустерната доза не дава никаква допълнителна полза. Защо правителството в лицето на досегашния здравен министър Йенс Шпан е поръчало за 2022 година 204 милиона дози от ваксините? С това количество може да бъде ваксинирано цялото население на Германия по три пъти, въпреки че изобщо не се знае как ще се развие пандемията след година. Че през зимата и есента ще има пандемични вълни година след година, можех да ви кажа и аз още през 1980 година. Защо е всичко това? Защо трябва да търся реални данни в американската база данни, за да разбера доколко точно опасни са ваксините? Там усложненията след ваксините се архивират и съхраняват. Защо в Германия няма такива данни? Защо не мога да се обърна за такива данни в германските научни институти? На един от тези институти посветих живота си. Защо няма открити и честни, неприкрити данни относно вредите от ваксините в германските институти? Защо няма конкретни данни относно броя и съотношението на ваксинирани и неваксинирани в интензивните отделения? Това е най-простото. Липсата на такива данни е умишлено прикриване на фактите! Защо не знаят хората, че ако един ваксиниран има симптоми, се записва в статистиките на неваксинираните?! Това не е нито медицина, нито наука. Как се чувстват хората, които повярваха на политиците и се ваксинираха, приемайки да участват в този неясен експеримент? Когато им казаха, че ваксините са сигурни и защитават от зараза. Когато им беше обещано, че ще е по-леко за тях. А сега са принудени да ходят с маски навсякъде, на места трябва и да се тестват. Вие чувате за заразени ваксинирани, чувате за опасността да се заразите, да се разболеете и да заразите и други хора. На вас ви остана обещанието, че няма да се разболеете тежко. Но кой ви казва това? Къде са данните в подкрепа на това твърдение? Няма такива. Това е изначално грешно твърдение. Що за ваксина е това? Какво се случва тук? Имаме въдедено правилото 3Г: ваксинираните и преболедувалите могат също да се заразят, но тях не ги тестват. Единствените, които биват тествани в случая са неваксинираните. Чрез това те са единствените, които знаят, че са негативни незаразени. Здравият неваксиниран може по този начин съвсем спокойно да се зарази от нетестваните преболедували и ваксинирани. Искам да започнете да мислите самостоятелно. И днес не говорим за болни, а за хора с положителен тест. Само тези, които имат симптоми са болни, а заразни са само болните. Това не е толкова трудно за разбиране ако имаш желание да го разбереш. Започнете да мислите и да събирате самостоятелно информация. Има интернет, има бази данни, които не са трудни за разбиране. Не вярвайте на онова, което държавните медии ви разказват. Не позволявайте да ви сплашват разни дървени философи по ток-шоутата и от новините. На 15 ноември бъдещият здравен министър Лаутербах заяви „неваксинираните не трябва да имат достъп до нищо друго, освен до работа, до супермаркета и до аптеката“. Господин Лаутербах, от 15 ноември вие за мен престанахте да бъдете лекар, дори да увеличите размера на дипломата си и я окачите на стената. Едно такова изказвате е толкова антимедицинско, колкото и нечовешко. Моят баща е участвал във втората световна война, аз съм роден 1954 г., никога не можех да разбера как германците са могли да се държат толкова нечовешки през втората световна война. Аз не можех да проумея, как един иначе толкова умен народ, е можел да се остави да бъде толкова заблуден да върши такива престъпления? Ние се карахме с баща ми, аз отричах, че това е възможно, ние не си говорихме по цели дни. Не можех да го повярвам и не можех да го възприема. Сега искам да му се извиня. Сега, в актуалната политическа ситуация в страната аз разбрах какво се е случило с този народ по време на втората световна война. Сега сигурно разбирате, защо няма да се ваксинирам. На мен не ми трябва ресторант. Ресторантът има нужда от мен! На мен не ми трябва кино, но киното има нужда от мен! Аз ходех с удоволствие на театър, но не на всяка цена! Аз съм здрав и доволен със самия себе си и с моето обкръжение. Аз се ползвам от правото си на свободно изразяване на мнение. Аз не съм противник по презумпция. Аз съм лекар и знам чудесно за какво говоря. Всички вие също знаете за какво говоря, особено вие моите колеги лекари. Съберете фактите, които се случват в болниците и вижте конкректните причини за пълните болници. Къде е пандемията? Къде е катастрофата? Ако не се правеха тестове, никой нямаше да изживее някаква драматика, която да е по-лоша от онази, позната ни от всяка предходна година. Нито едно от твърденията и заплахите на всички тези политици от началото на пандемията, не се оправда дори в най-малка степен. Не търсете виновници за това, че пандемията не приключва. Вие самите се причина тя да продължава. Започнете са мислите и да събирате информация. Политиците изглежда тотално са изгубили ориентация. Пазете се.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4611 on: 13.12.2021, 11:25:49 »
Ако при 7 хиляди дневно има 9 починали, то Омикрон би бил спасението ни от коварния Делта.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4612 on: 13.12.2021, 13:32:43 »
Нормално е вирусите да еволюират към по-заразни, но по-слабо патогенни форми за да се разпространяват ефективно. Омикрон е логична и очаквана стъпка в тази посока.  :)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4613 on: 13.12.2021, 15:21:40 »
Само дето в ЮАР няма много възрастни. Т.е. има гета с много повече от 10 малки негърчета, които напомнят на нашите тука.
Един бивш колега си беше хванал гадже от ЮАР и съм гледал какво се вижда при кацането. Не буди много възхищение. Така, че в ЮАР нещата не са база за сравнение.

Примерно нещо такова какво ще ни даде като представа за Европа?
« Last Edit: 13.12.2021, 15:23:46 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4614 on: 13.12.2021, 21:53:10 »

Нека не коментираме личността на Доц. Мангъров, пускам го просто за информация.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4615 on: 15.12.2021, 22:23:44 »
Все повече и по-ясни факти излизат относно вредата от ваксините. Анализа на данни от 185 държави както и на изследване на Харвард е показал, че с увеличение процента на ваксинираните нараства и съотношението на заразените и на жертвите. До същия извод достига и изследване на учени от Тюрингия. Prof. Dr. Rolf Steyer und Dr. Gregor Kappler установяват, че между процента на ваксинираните и повишената смъртност има връзка. Анализът на данните от 6 септември до 10 октомври 2021 г. показва, че във всички 16 германски провинции има увеличена смъртност спрямо средното между 2016 и 2020 г. Като броят на жертвите от ковид, който бил много малък дял и като се приспадне остават тези 10-16% нарастнала смъртност. Същото важи и за цялата 2021 г., която се отличава с ясно увеличена смъртност на фона на предходните 5 години. Интересното е, че най-малко е увеличението на смъртността в двете провинции, в които има най-малък брой ваксинирани, едва около 50% Саксония и Тюрингия. Другите провинции показват между 10 и 16% увеличение на смъртността при процент на ваксинираните между 65 и 71%.
Престъпните политици се опитват да увъртат и да не признават връзката между ваксините и увеличената смъртност. Едно от глупавите им предположения било, че възрастовата структура на населението се била променила, и това било причина за увеличена смъртност. Поредната тъпотия. Между 2016-2020 г. и 2021 г. трябва да има толкова голяма разлика във възрастовата структура??? :laughm: Тя дори се подмладява с продължаващия прием на млади рязани мигранти. Двете провинции с най-малко жертви поради най-нисък брой ваксинирани са източни провинции и там има най-малко мигранти, т.е. те са най-застарелите провинции, но имат най-малка смъртност. Тази версия отпада естествено. Друго глупаво обяснение било увеличен стрес и страх от ваксините, чрез които се е съпровождала ваксинацията, като те може да са довели до увеличена смъртност. :palm1: :palm: Значи ако не ваксините са причина за увеличената смъртност, тогава причината е терора и насаждането на страх от правителството у народа. :deal: Опетлаха се в собствената си мрежа. Не знам какво повече да кажа, днешният свят се управлява от изключително тъпи некадърници, у които няма никакви скрупули, доблест и човечност.
Съвсем очевидно, е че ваксините са убили тези 10-16% в повече и ще продължават да убиват и още хора, докато престъпните правителства не спрат всички ваксини.
https://www.wochenblick.at/corona/schock-studie-beweist-je-mehr-impfungen-desto-mehr-tote/

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4616 on: 15.12.2021, 22:41:56 »
Именно това е цялата драма на тази така наречена пандемия - управлява се от политици с политически мотиви, не от експерти. Аз гледам YouTube канала на ТВ1, когато „Въпросите“ се води от Светла Петрова, един от малкото останали истински журналисти от добрата стара школа в България и ако се гледат тези предавания нещата стават ясни.
Ето тук има интервю с американски специалист, който си казва, че пандемия не се бори с ваксини, защото това благоприятства мутирането на вируса към форми извън тяхната защита:

А Доц. Мангъров и други от своя страна казват, че ваксините са разработени за противодействие на алфа варианта, който между другото надали някой вече обследва и не се знае дали въобще продължава да съществува и на практика би могло да излезе, че специфичната насоченост на ваксините, които ни принуждават да си прилагаме вече е изгубена и с тях печелим, в нашия специфичен случай само право за достъп в заведения и други обществени места, но не и предимство в здравословен план.

Ето пък тук мнението на инженера, че ваксинирането и процеса на преболедуване трябва да вървят с по-изравнени темпове също потвърждава американската теория, че вирусът не се бори с ваксини, защото след като ваксините „озлобяват“ вируса и го карат да се трансформира с идеята да ги преодолее то този процес би се развил най-лесно сред население, което няма достатъчно натрупана естествена среща с вируса. Оставяме настрана купищата вече и наистина налични данни за вредните странични ефекти. Най-малкото ваксините си имат листовки, защо тяхното съдържание не се изкарва публично достояние? Защо не се опишат заболяванията, при които не се препоръчва да бъдат прилагани мо та мо, както са написани там? Ето това ще бъде информация наистина.
« Last Edit: 15.12.2021, 22:44:24 by AGENT 006 »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4617 on: 16.12.2021, 07:28:50 »
Ох, нещо съвсем обърнахте темата на антиваксърска...

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4618 on: 16.12.2021, 09:42:46 »
Ти не беше ли в Австрия, не висеше ли задължителната ваксинация като дамоклев меч над главата ти?

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4619 on: 16.12.2021, 11:10:05 »
Ти не беше ли в Австрия, не висеше ли задължителната ваксинация като дамоклев меч над главата ти?
Аз съм против, но това не значи, че не съм ваксиниран.