Author Topic: Тролейбуси  (Read 215449 times)

Offline Chiwth

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Тролейбуси
« Reply #140 on: 17.01.2010, 21:25:52 »
Тя зимата винаги може да ни изненада. :D  А за ЕГГЕД не казвам, че са прекрасни, но по отзивите съдя, че май са по-малкото зло.
А те ще намерят ли тролей, който да тества мрежата и да сваля леда от нея, както Батаклиев намери?  :rolleyes: Явно не.  :D
А те ще намерят ли най-големите боклуци в тролейбусния транспорт, да ги вземат за без пари и да ги представят за едва ли не нови?  :D

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #141 on: 17.01.2010, 21:35:30 »
А те ще намерят ли най-големите боклуци в тролейбусния транспорт, да ги вземат за без пари и да ги представят за едва ли не нови?  :D
За Пловдив СА НОВИ, а и в приватизационния договор не пише задължително да са нови, колко пъти трябва да се повтаря това като месирка в папагал?!  :angry:  А и какво те притесняват Зауерите, Ванхоловете, МАН-овете? Е, повечето тук са с резерве към Боверите от Канада, повечето не ги харесват, но това е техен проблем.
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline kotseto1001

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #142 on: 17.01.2010, 22:30:43 »
Нека 1-во да дойдат от Бургас канадските, 2-ро да вземат и да тръгнат по линиите и тогава ще се види дали стават за нещо, дали са пълни таралясници или има живот в тях и ги плюем незаслужено.  :rolleyes:

Иначе, да, общината си е виновна, че такава важност като НОВИ са пропуснали. И все пак аз поддържам мнението, че е по-добре със стари машини, отколкото без (не само заради ЕКо-страната, а и много други).

Offline maniaka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #143 on: 19.01.2010, 21:54:32 »
Това означава ,че Батаклев си е свършил първият етап от работата с тролейте- хората да си спомнят от къде минава 134.Следваштият етап е за разработване на линията- като пусне повече превозни средства и наистина да са конкурентно способни на автобусите-подмяна на стрелките :fan: :) :rolleyes:
Бойкот на микроавтобусите

Offline kotseto1001

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #144 on: 19.01.2010, 23:22:30 »
Днес нарочно заседнах да чакам на централна гара 134, което дори и не ме кара до нас точно, но все пак пустия мерак...та след 20мин, 2 222, 2 29, 2 не знам си какво още най-после дойде 122-ката, като учудващо се качиха поне 5-6 човека във ВанХол-а. Та иначе си бяхме <10 пътника де. Страхотно впечатление ми направи чистотата и безшумната работа на тролея - говорех по мобилния и отсреща 1 приятелка от Сф се учуди как така ме чува докато се возя в тролей и какви са тези пловдивски тролеи толкова тихи  :fan: .

Хубав тролей, ама скапана мрежа! На Сточна гара таман тръгнахме с 5км/ч и бам...откачени тиранти....на ВСИ на левия завой бам...откачени тиранти...ейййй, тези стрелки кърпени каквото е там направо убиха конкурентноспособностите на тролея - и 9, и 18, и 44 го издухаха....е как няма да са празни. Дори се учудих, че на прав участък караше с 40км/ч (по "Санкт Петербург")...тоя тролей там трябва като Икарусите в София да лети със 70....а то....влачене....после пак влачене на кръговите....ужас...И като за капак на 3та врата пред седалките имаше не стълко, а грозен шперплат...започнала е циганизацията.  :(

Последно, чия е мрежата (кабели, стрелки + токоизправителни станции)?
« Last Edit: 19.01.2010, 23:29:16 by kotseto1001 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #145 on: 20.01.2010, 00:44:59 »
Последно, чия е мрежата (кабели, стрелки + токоизправителни станции)?

Общинска.

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #146 on: 20.01.2010, 21:10:08 »
Контактната мрежа е включена към активите на "Градски транспорт", което означава, че е толкова на общината колкото и моя   :P
Когато искат могат да развиват добра скорост - говорим за правите участъци разбира се - днес 29-та се влачеше през цялото време зад 123, защото тролея се движеше с доста добра скорост. Иначе по кръстовищата сме пълна скръб.
Новините от тази седмица са няколко:
- 103 вече е оправен и се очаква от другата седмица да е на линия - сменили са някаква проблемна платка по електрониката
- четвъртата шкода с разцветките на заурер е 288 - според мен само хабят боята
- на 120 му е заминал диференциала и скоро няма да го видим в движение
- 269 има проблем при тръгване - внимавайте да не се окажете пред него на кръстовище  :rolleyes:  - видях го как върти гуми и вдига пушилка - хората си мислят, че ватмана се гаври нещо  :D  но проблемът е в машината
- сериозно се е обсъждал въпросът какво ще се прави с волвата на ГТ след конкурса - според мен по-добре би било да се изчака резултата от конкурса, за да не се окаже че ще се чудят после и BMC-тата какво да правят. Ако тенденцията за разделечаване на позициите на БСП и Воеводите продължава е много вероятно Батака да остане само на тролеи.

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #147 on: 20.01.2010, 22:09:51 »
Ами ако Батаклиев мине само на тролеи, то по-добре Волвата да станат на тролеи.  :D
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #148 on: 20.01.2010, 23:14:41 »
Новините от тази седмица са няколко:
- четвъртата шкода с разцветките на заурер е 288 - според мен само хабят боята
- на 120 му е заминал диференциала и скоро няма да го видим в движение
- 269 има проблем при тръгване - внимавайте да не се окажете пред него на кръстовище  :rolleyes:  - видях го как върти гуми и вдига пушилка - хората си мислят, че ватмана се гаври нещо  :D  но проблемът е в машината
- сериозно се е обсъждал въпросът какво ще се прави с волвата на ГТ след конкурса - според мен по-добре би било да се изчака резултата от конкурса, за да не се окаже че ще се чудят после и BMC-тата какво да правят.
- Напълно споделям мнението за 288 смятам, че много по-добре би било едно Джими да го замести.
- 120 не могат ли да го оправят, нали имат 1 за части.
- 269 щом не е добре, и той с едно Джими да го сменят, или с някой Ванхол нали са останали и други които рядко излизат, а и има такива, които още не са излезли да ги видим.
- За волвата, могат да ги оставят, нали са нужни за петицата. Евентуално може да са нужни и за други тб линии, ако в един момент останат много автобусни шофьори и само тб линии примерно.

Утре е датата за гласуване на условията на конкурса, може и изненади да има. Ще е интересно.

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
« Reply #149 on: 21.01.2010, 07:55:59 »
- Напълно споделям мнението за 288 смятам, че много по-добре би било едно Джими да го замести.
По-добре MAN, дори и Škoda 14TR бих ги предпочел пред едно Джими.

- 269 щом не е добре, и той с едно Джими да го сменят, или с някой Ванхол нали са останали и други които рядко излизат, а и има такива, които още не са излезли да ги видим.
Бих предпочел с VANHOOL, пред едно Джими ще предпочета даже такива дето вече са бракувани и не виждаме повече, като например ЗИУ, DAC Чавдар, на такива с по-голям кеф ще се возя. И какъвто и да е нов съветски, него също без съмнение ще го предпочета пред една канадска барака.

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #150 on: 21.01.2010, 11:54:21 »
По-добре MAN, дори и Škoda 14TR бих ги предпочел пред едно Джими.

Бих предпочел с VANHOOL, пред едно Джими ще предпочета даже такива дето вече са бракувани и не виждаме повече, като например ЗИУ, DAC Чавдар, на такива с по-голям кеф ще се возя. И какъвто и да е нов съветски, него също без съмнение ще го предпочета пред една канадска барака.
Значи сме на едно мнение, че тези трябва да ги сменят с някои други тролеи.
МАN наистина биха били по-добри от BBC, но все пак ще пристигнат най-накрая, а и нямат макари и въжетата им висят, което не ми допада, но ако ги пуснат, ще ги тествам. :)

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #151 on: 21.01.2010, 12:01:12 »
Те Джимитата вече до 1 седмица трябва да дойдат, иначе ще ги конфискуват.

Offline Chiwth

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #152 on: 23.01.2010, 19:08:34 »
Тия канадски тролеи едва ли ще стигант до нас..  :D :D да не говорим за МАН-овете  :D

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
« Reply #153 on: 23.01.2010, 20:46:06 »
Тия канадски тролеи едва ли ще стигант до нас..  :D :D
По силна вероятност няма, и ще е по-добре.

да не говорим за МАН-овете  :D
Те по-нека да дойдат. А между другото за тях има ли нещо като краен срок, както 31 януари за канадските бараки ?

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #154 on: 23.01.2010, 20:51:06 »
Ирисбусите са побългарени още с поръчката (жокер-табла,липса).  :rolleyes:

А между другото за тях има ли нещо като краен срок, както 31 януари за канадските бараки ?

Да. Беше преди няколко години и се отнасяше за 65 тролея.Някакси срока изчезна...

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #155 on: 23.01.2010, 20:55:13 »
да не говорим за МАН-овете  :D
Те по-нека да дойдат. А между другото за тях има ли нещо като краен срок, както 31 януари за канадските бараки ?

Личното ми мнение е, че ще потеглят за Пловдив следващия месец след превеждането на субсидиите и към началото на март сигурно ще са тук.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #156 on: 23.01.2010, 21:19:49 »
Личното ми мнение е, че ще потеглят за Пловдив следващия месец след превеждането на субсидиите и към началото на март сигурно ще са тук.

Той от субсидиите получава едва 80 хиляди,с които плаща заплатите,тъй като другите 200 хиляди отиват за изплащане на лизинга,да не говорим,че за 2009 имаше не изплатени две субсидии,към всички превозвачи,но сега казват всичко било 6 за 2009. ;)

petar1

• Guest
« Reply #157 on: 24.01.2010, 01:32:37 »
Е те канадските тролей до края на месеца ще са в Пловдив,защото ако до 31-ви януари никой не ги вземе от пристанището в Бургас,ще бъдат отнети от държавата.Той Батаклиев едва реши да купи тролей и вече ги е платил,така че няма да ги остави ей така да ги вземе държавата.Сигурно максимално се възползва от сроковете които има и може на 30-ти да ги вземе. :D
« Last Edit: 24.01.2010, 01:34:46 by petar1 »

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #158 on: 24.01.2010, 05:25:42 »
Хич не ги е купувал тези от Канада - подарък са му. Ама го е яд че е платил доста за транспорт по вода. Сега пък представете си нахалниците му искали 200 хилки за мито - как не ги е срам. Аз пък ще се изкефя да му ги конфискуват - не че ще успеят да ги продадат после, но тоя тъпак това заслужава. Чудя се само как му се връзват на фалшивите фактури още повече че му ги признават. Най ме е яд на общината и на Главчо и воеводска дружина. Сега ще кажете - ама то приватизацията беше преди Славчовото управление - да ама батаците станаха в сегашното и ако си бяха на място Батаклиев нямаше да е на неговото - досега един нормален кмет да го беше изритал тоя. Та и контактната мрежа е негова и никой друг не може да стъпи - по-голяма тъпотия не съм виждал от много време. И ако забелязвате всеки се прави на гламав за №25 - така ще си остане и туй то. Като нищо и 5-цата може да я вкарат в конкурса.

Offline kotseto1001

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #159 on: 24.01.2010, 14:01:39 »
Е как да не ги е - някъде се мотаеше цена от $2000..
Мда, ако БСП не се бяха намърдали нямаше и да се точи гафа с Панаира, а за Стадиона не знам онези дали са бесепари или да....а ГТ е още по-зле с Батака....хмм...А и този швепс с увътрянето за спирки, но без монтирани снимки ееее...зле......мнооого зле....То има сглобени модули, ама чакали в склад заради променен дизайн или то сорта..ппак умни общинари са се навряли сами в блатото....и последно това за Младежкия хълм...те ще ни затрият хубавия град!  :angry: