Author Topic: Новини и общи дискусии  (Read 99982 times)

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Новини и общи дискусии
« Reply #501 on: 15.08.2021, 14:33:55 »
Тая Биляна Якова как може да е ръководител на проект, кокто е приключил преди 5 години! И това дето съобщава няма връзка с тоя проект, но липсват неща двто са били въърв като БРТ и првдимството на светофари.
Имам усещането, че общината е застинсла в 2013та. Иначе е яко с един проект да изкараш до пенсияи и той да не стане.
Украйна, победа!

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #502 on: 15.08.2021, 15:05:33 »
Предлага се вдигане цената на билетите. Остава опцията 60 и 90 мин. Билет за 60 мин от спирка 1,50 лв. Билет от автобус и тролейбус 2 лв. Билет онлайн 1,30 лв.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline bgdimitrov

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #503 on: 15.08.2021, 15:50:54 »
Колата се затвърждава като предпочитано превозно средство.  :fan:

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #504 on: 15.08.2021, 15:58:44 »
А тролейбусна линия 86 закрита ли е окончателно?

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #505 on: 15.08.2021, 16:07:30 »
Покрай пандемията (не помня даже дали не беше и преди това, колегите да ме поправят ако греша) я спряха и от тогава нищо не се е чувало за по-нататъшното й пускане. Иначе пък за сметка на това, както и друг път сме коментирали, 83 си върви най-редовно, нищо че от първата й спирка до центъра (която се пада предпоследна спирка) се дублира изцяло с 88. И предвид възможностите за прекачване, които дава новата система за таксуване, въпросната линия става още по-безмислена, тъй като до гарата може да се слезе с 82, 22, 41, 13, 10 и още куп други линии.  :rolleyes: Да не говорим, че дори при сегашната транспортна схема пак има достатъчно алтернативи на 83 от коя да е точка по маршрута й. Помня, че се говореше преди години да се пусне от Владиславово до Почивка, но едва ли това ще се случи това в обозримо бъдеще.
« Last Edit: 15.08.2021, 16:12:28 by transtriumf »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #506 on: 15.08.2021, 16:54:39 »
За 83 от Владиславово към Почивка трябва да се монтират допълнителни стрелки и кръстовки на кръстовището на Съборни и Рачински или евентуално да се прави завой на дизел.  :rolleyes: Дублажът с 82 е сериозен, с 88 огромен и определено е по-смислено да има линия към Почивка. :rolleyes:

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #507 on: 15.08.2021, 21:00:40 »
Всъщност има ли някой, който да си мисли, че нещата са наред като цяло, щото обратното има сериозните си почитатели.
Аз съм абсолютно убеден, че са нужни по-малко усилия за да научиш английски, събереш пари и завършиш Харвард, отколкото очевадни неща в градския транспорт да бъдат леко побутнати и оправени.
Не бих се учудил и да е по-лесно да се направи леко метро, отколкото да се пусне 86 и спре 83!
Най-лошото е, че почти не съществува някой, който някога да е давал наистина смислено обяснение.
Украйна, победа!

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #508 on: 16.08.2021, 10:21:40 »
Все ми се струва, че основната спънка и проблем на 86 да се затвърди като другите тролейбусни линии е липсата на пътници на сп. Катедралата и сп. Музея в посока Почивка, защото има много по-редовен транспорт по успоредния бул. Мария Луиза, който се намира по-близо до центъра и хората естествено ходят само до там. Затова го държат още 83, защото за разлика от 86 има пътници, които да се качват от централните спирки, нищо че ходи само до Възраждане. Иначе линия 86 е много по-смислена да тръгва от Аспарухово, отколкото от ЖП гара. Ако се развие както, когато е била в началото, би могла и от двете места да тръгва, но отново ще трябва да се ограничи транспорта, който я дублира по бул. Вл. Варненчик и бул. Мария Луиза.

Снимка от стрийт вю на прилично пълен тролей по 86:
https://maps.app.goo.gl/htcAMNeHL7oxTspb9
« Last Edit: 16.08.2021, 10:50:10 by klutsohor »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #509 on: 17.08.2021, 19:42:31 »
Предлагат двойно поскъпване на хартиените билети, купени от автобус във Варна

Що се отнася до 86, още със самото й пускане си беше обречена, поради факта, че се обслужваше на 30-минутен интервал. При толкова дублиращи и по-редовни линии от/до Аспарухово и Почивка (и застъпването с тях), извън пиковите часове си вървеше с по 5-6 човека. При цялостна промяна на транспортната схема (така очаквана повече от 10 г. ), в която освен всичко друго да заляга и изтеглянето на пътникопоток към тролейбусните линии (със съответните маршрутни промени, сгъстяване на интервалите на обслужване и включване на неизползваната към момента контактна мрежа), 86 може и да се разработи, че и 83. Но за Варна такива неща изглеждат като част от научнофантастичен проект за бъдещето. :rolleyes:
« Last Edit: 17.08.2021, 19:59:03 by transtriumf »

Offline bgdimitrov

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #510 on: 18.08.2021, 12:13:46 »
2 лева за билет, Варна ми стана по-скъпа от София! А заплатите? :D  :blink:  :(

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #511 on: 18.08.2021, 14:12:14 »
Какви са тея сто карти, сто билети и цени. Заболя ме главата само при вида им...  :help:

Offline pesho

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #512 on: 19.08.2021, 03:30:20 »
Става интересно за новите билети. На пресконференция се съобщи, че цените за билетите и картите ще са едни и същи без значение Варна или Тополи примерно. Вече за учениците са почнали продажба на електронни карти. По причината, че всички карти стават електронни и няма да има хартиени се налага промяна местата за продажба на карти. Освен това вече картите ще са от дата до дата и отпадат кампаниите. Ако Общински съвет предложи още видове билети ще се добавят. Всички тези цени ще станат факт след приемане на решение от съветниците.
И пак въпрос, който никой журналист не попита. Имаме линия 409 и учениците пътуват с нея. С Градски транспорт ученика ще си валидира електронната карта, но с Ченсфилд какво правим? Билетите с Градски транспорт ще са 1,20; 1,50; 2,00 лв. А при Ченсфилд остават сегашните цени или и за тях ще има някакви апарати, защото вече имат право да купят и за тях? Все въпроси, на които отговор няма никакъв.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline KillKill

• Маниак
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #513 on: 19.08.2021, 16:44:15 »
Къде е отчетът за тези цени билет за 2 за 90 мин, а за цял ден 4 лв, нещо не ми се връзва. Искат да компенсират нещо, явно новите китайски електротаралясници които ще дойдат. Но 2 е много за 90 мин. Надявам се, че оригиналните Варненци ще се размрънкат и мекотелото което имате за кмет и там замове, ще обмислят решението си до нормални цени с най-много до 40 ст повишение. Отделно, че разписанията са ви трагедия ама хайде претединрате за 350-400 хиляден град,а една редовна линия имате, срамота. :)
« Last Edit: 19.08.2021, 17:11:44 by KillKill »

Offline Chezare

• Маниак
    • View Profile
« Reply #514 on: 19.08.2021, 17:59:32 »
Качеството на услугата във Варна НЕ заслужава вдигане на цената на билета! Има само 2 линии на интервал 10 мин. или по-малко, а в 3,5 пъти по-малкия Плевен има 4 такива линии!
Отделно, няма град в България, който да заслужава вдигане на цената на билета! Двата заслужили града вече го направиха, като за мен, в Бургас билетът трябва да е 1,30, а не 1, 50!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #515 on: 19.08.2021, 18:28:53 »
Не ми се обиждайте и сърдете, но преди години лично, по особено тежък и труден начин разбрах, че масата варненци си заслужават това положение защото просто активно го толерират. Толерираха Кирил Йорданов, сега толерират Потника, толерират ТИМ-аджиите, огромната част от тях работят в ТИМ-аджийските фирми и са доволни...Шуменлии се фукат как за 20 минути, с много над разрешената скорост естествено, стигат до Варна, за да работят. Масово се казва "тьез тролеи, по-добрье бьез тях". Целта на всички е да си направят къща във вилите зони около Траката, Чайка или Журналист върху свлачищата и да имат по пет брички на семейство - на сина, дъщерята, зетя и т.н., и ходят с тях и до кенефа. Читавите варненци отдавна избягаха по София и по чужбина най-вече. И в Пловдив е същата работа....И проектът за леко метро, трамвай и т.н. е въздух под налягане, въпреки отдавнашната нужда от него. Те не могат една читава система за таксуване да направят, нито БРТ коридор, характерен основно за Африка и Латинска Америка....
« Last Edit: 19.08.2021, 18:38:35 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Chezare

• Маниак
    • View Profile
« Reply #516 on: 19.08.2021, 19:06:07 »
Читавите варненци отдавна избягаха по София и по чужбина най-вече. И в Пловдив е същата работа...
Демек, всички от този форум, живущи в тези два града, сме идиоти ли?

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #517 on: 19.08.2021, 22:07:58 »
Не съм казал това, но за тези два града се говори единствено примерно с какви простотии ежедневно се проявяват Петко, Чолак, Весо, колко курса има непокрити, какъв щъркел са пуснали на натоварена линия, как не работят климатиците, системите за таксуване, как късно вечер няма с какво да се прибереш, за бакиите с 409, за двете нормални линии на кръст във Варна, едната от които с бакии, за нищоправенето с години на кака ви Биляна и в крайна сметка с десетилетия нищо не се променя....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #518 on: 19.08.2021, 23:00:50 »
Не съм казал това, но за тези два града се говори единствено примерно с какви простотии ежедневно се проявяват Петко, Чолак, Весо, колко курса има непокрити, какъв щъркел са пуснали на натоварена линия, как не работят климатиците, системите за таксуване, как късно вечер няма с какво да се прибереш, за бакиите с 409, за двете нормални линии на кръст във Варна, едната от които с бакии, за нищоправенето с години на кака ви Биляна и в крайна сметка с десетилетия нищо не се променя....
Колега, за съжаление, такъв е мат'риалът. Може да прозвучи малко нескромно, но покрай мои мнения ставаха разни ползотворни дискусии по същество (нещо различно от кой автобус как пърдял или каква реклама му била залепена)... И така, докато не се появи някой от тези от "мат'риала" да каже колко голям спам съм бил направил, как може да повдигам отново една и съща тема. С две думи, опитаха се да ме направят на маймуна (минаха 2 години от тогава, може и да са повече). И понеже целият този цирк беше на светлинни години под достойнството ми, просто "си тръгнах", образно казано, от този раздел. Респ., тръгна си и още някой и друг съфорумец, който не разсъждава като тях. Заформихме си нещо като "варненски раздел Прим" в зоната на личните съобщения, където си обсъждаме важните за града теми, които, оказа се, са оффтопик тук. Така в раздела останаха да пишат само феновете на реклами, водачи и клетки за брак. В този смисъл, ако си имал по-големи очаквания от раздела за Варна - ще трябва да те разочаровам. :rolleyes: :/ В допълнение - не казвам, че само по себе си обсъждането на реклами и шофьори е нещо лошо, даже напротив - внася разнообразие. Проблемът тук е, че "конекапацието", ако мога така да се изразя, превърна разнообразието в еднообразие, в единствена тема на разговор, вместо да бъде допълваща тема към по-важните такива.
« Last Edit: 19.08.2021, 23:07:11 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Mammoth

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #519 on: 22.08.2021, 23:28:04 »
...
Колега, за съжаление, такъв е мат'риалът. Може да прозвучи малко нескромно, но покрай мои мнения ставаха разни ползотворни дискусии по същество (нещо различно от кой автобус как пърдял или каква реклама му била залепена)... И така, докато не се появи някой от тези от "мат'риала" да каже колко голям спам съм бил направил, как може да повдигам отново една и съща тема. С две думи, опитаха се да ме направят на маймуна (минаха 2 години от тогава, може и да са повече). И понеже целият този цирк беше на светлинни години под достойнството ми, просто "си тръгнах", образно казано, от този раздел. Респ., тръгна си и още някой и друг съфорумец, който не разсъждава като тях. Заформихме си нещо като "варненски раздел Прим" в зоната на личните съобщения, където си обсъждаме важните за града теми, които, оказа се, са оффтопик тук. Така в раздела останаха да пишат само феновете на реклами, водачи и клетки за брак. В този смисъл, ако си имал по-големи очаквания от раздела за Варна - ще трябва да те разочаровам. :rolleyes: :/ В допълнение - не казвам, че само по себе си обсъждането на реклами и шофьори е нещо лошо, даже напротив - внася разнообразие. Проблемът тук е, че "конекапацието", ако мога така да се изразя, превърна разнообразието в еднообразие, в единствена тема на разговор, вместо да бъде допълваща тема към по-важните такива.
Скъпи колега, искрено те моля да спреш да даваш квалификации на потребители от форума, претендираш че си супер начетен, пък поведението ти нещо не отговаря на такъв човек. Кой се опита да те направи на маймуна, за всичките ти писания за това как всички линии във Варна да станат тролейбусни, или? Ще ме прощаваш много, но аз съм фен на тролейбусния транспорт, но живеем в реален свят с реални условия и т.н. Не го казвам да се похваля, но толкова жалби колко аз съм изписал към община, градски транспорт и т.н., най-вероятно никой друг от тоя раздел не е писал, за други мои заслуги също няма да обяснявам, както има и други колеги от този раздел които са допринесли страшно много, но тях също няма да ги споменавам. Преди да плюеш по даден човек, няма да е лошо първо да помислим преди да си излеем с извинение диарията към някого. Най-малкото като имаш някакъв проблем с мен, или който и да било можеш да напишеш на лично съощбение, има и други способи за изясняване. Аз също не съм съгласен с някой мнения, но не съм включил отново с извинения лайномета.

Във раздел Варна се обсъжда - подвижен състав, новини около градския транспорт на града, тролейбусен транспорт и тролейбусна ККМ, от известно време има отделна тема за необичайни изяви по линиите. Не виждам абсолютно никакъв проблем да се водят дискусии в темата в която аз пиша в момента. Това, че за теб мнението на другите не е правилно, и ти не можеш да приемеш чуждото мнение, не е проблем на другите съфорумници. Варненския раздел стана доста систематизиран от към теми, което според мен е в доста голям плюс относно коментиране на определени новини и други.

Приключвам тази драма тук, и отново моля, ако имаш някакъв проблем с мен, той да бъде изясненен на лично съобщение, а не да ходиш и да ме плюнеш из форума, благодаря.
« Last Edit: 22.08.2021, 23:52:34 by Mammoth »
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)