Author Topic: Ремонт на трамвайното трасе по Цар Борис III и Македония  (Read 53445 times)

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Има период на боледуване след поставянето.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Най-важното е да не стане мочурище още след следващия силен дъжд.  :rolleyes:

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Както си е редно, тревата вече е почнала да увяхва.

Вижда се поливна система, за разлика от Руски паметник този път са сложили...

Offline Kukicha

• Приятел на ГТ
  • °3306°
    • View Profile
    • Email
Малък ъпдейт от последните дни (по мои наблюдения):
Почнали са свързването на релсите от трамвайното трасе към депо Трамкар, стеснено е движението по бул. Цар Борис lll откъм страната на ТМ трасето. Монтирани са и S-ки.
Също така на някои спирки се работи усилено по оформяне на пероните.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Монтирани са и S-ки.

S-ката не е ли само една?

Offline Kukicha

• Приятел на ГТ
  • °3306°
    • View Profile
    • Email
Монтирани са и S-ки.

S-ката не е ли само една?
Объркал съм се като съм го писал, моя грешка, S-ката е една да.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Само не става ясно дали ще възстановят релсите и в двете посоки към Трамкар, или тази стрелка и S-ката ще си останат така без смисъл сложени.

Offline 2828

• Защо пиша толкова много?
  • 506
    • View Profile
    • Email
Ще ги възстановят както си бяха, даже в момента е изкопано по източното платно на Борис III и е направена основата.

Offline C6K

• Приятел на ГТ
  • 4190 <3
    • View Profile
    • Email
Днес минах през Македония и видях, че всичко е почти готово - опъната е ККМ и е озеленено. Та кога се очаква да приключи ремонта?
Топ трам: 22
Топ тролей: 6
Топ авто: 83

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
Сложен въпрос задаваш - никой не знае. Нали видя с плМакедония какво стана - 20 дни стоя така - готово , без да е възстановено движението .

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Защо пиша толкова много?
    • View Profile
3029 беше на проби, от Македония до руски паметник преди няколко дни.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Сега почват поройните дъждове - най-рано за 15 септември може и да стане.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Злото е това, което ни разделя
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Защо си мисля, че тук четох юни месец? Може би се бъркам, няма значение, дано да съм прав. През април минавах през „Цар Борис III“ и имаше съвсем малки участъци, където не бяха положени релси, но на останалите места бяха поставени и само леко завити. Работеше се обаче активно по останалите части от трасето и пероните, има основание да се смята, че го готвят за юни, пък да видим. По-същественият въпрос на дневен ред в момента според мен е дали ще се започне каквото и да е друго, след като започна строителството на метрото и още се работи по трасето към „Княжево“. Някой говореше, че наподобяват на действане по новото кръстовище на „Свети Климент Охридски“ и „Андрей Ляпчев“, аз си мисля, че би трябвало да започнат и нещо като работа по продължението на „Тодор Каблешков“, но да, навлизам в офтопик, това е за други теми.

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 81 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Мда,за мен също е интересно дали ще започне вторият етап.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Вече беше споменато, че изпълнителят иска анекс за повече пари,  базирайки се на форсмажор в цените на строителните материали. Щяло да се преговаря,  евентуално да се съдят. Дотогава след завършване на Етап 1 ще работи цялото трасе - наполовина ново,  наполовина старо. Ще бъдат ли закърпени кратерите между релсите в Княжево,  не е ясно.
Независимо как завърши съдебната сага по обществената поръчка  (на първа инстанция  -12 млн.  от СО), проектът се очертава като по-голяма издънка от Графа. Нека си припомним първата прекратена ОП, както и сагата  Песа ws Шкода.

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Вече беше споменато, че изпълнителят иска анекс за повече пари,  базирайки се на форсмажор в цените на строителните материали. Щяло да се преговаря,  евентуално да се съдят. Дотогава след завършване на Етап 1 ще работи цялото трасе - наполовина ново,  наполовина старо. Ще бъдат ли закърпени кратерите между релсите в Княжево,  не е ясно.
Независимо как завърши съдебната сага по обществената поръчка  (на първа инстанция  -12 млн.  от СО), проектът се очертава като по-голяма издънка от Графа. Нека си припомним първата прекратена ОП, както и сагата  Песа ws Шкода.
Ясно значи!В крайна сметка е нормално след дигането на цените да поискат повече пари,обаче не е нормално ако се допусне да не почне ремонта и да пуснат песите до Княжево.Те и без това се трошат лесно тия Песи. Инеконите ако ги пуснат по Македония с хубавата тревичка,тя бързо ще замине.Общо взето ти подсети за издънките които се нижат една след друга.....

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
Като прочетох последните няколко поста и се присетих за едни от една друга тема, където коментирате разписанията и минутите между спирките. Може някой капацитет от тези, които измислят разписанията, да даде идеята Песа до жк Бъкстон и там прекачване на БГ вагон или CKD (вече не би ме изненадало). :crazy: :D
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Ясно значи!В крайна сметка е нормално след дигането на цените да поискат повече пари,обаче не е нормално ако се допусне да не почне ремонта и да пуснат песите до Княжево.Те и без това се трошат лесно тия Песи. Инеконите ако ги пуснат по Македония с хубавата тревичка,тя бързо ще замине.Общо взето ти подсети за издънките които се нижат една след друга.....
Не е нормално! Колко е забавянето в изпълнението по вина на изпълнителя (не ръсете пак глупостите за форсмажори от типа, че са си мислели, че София се пише със "З - Зофия" и т.н.)!? Материалите не ги купуват всеки ден от кварталната железария... Импотентно управление, стандарт за България от поне 33 години и фиаско при всеки опит, дори и пирон да забият...
« Last Edit: 03.05.2022, 05:44:53 by difian »

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Мисля, че на всички ни е ясно, че това "поскъпване" на материали е заради глобата от 12 милиона лева наложена на общината заради неясни условия в ОП. И неслучайно тези неща наизлязоха в 1 ден и тогава уж изпълнителят бил виновен и обстановката и всичко, а не загубените 12 млн. лв. Та като цяло ще видим какво ще бъде, но съм сигурен, че изпълнителят се е подготвил за целия ремонт и просто общината оправдава по някакъв начин пренасочването на 12те милиона, да кажем от кварталните улици, към трамвая на Борис.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Силно намаляха строежите на пътища на национално ниво и Шиши трябва да избива пари от някъде.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София