Author Topic: Международни влакове  (Read 42624 times)

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • antiMASKer
    • View Profile
    • Email
Re: Международни влакове
« Reply #140 on: 20.07.2021, 09:50:37 »
Сръбската граница е всеизвестна; не само откъм  наша страна. 
Dream on @Радоц%ет, ама не си в час

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #141 on: 20.07.2021, 10:03:35 »
За съжаление висенето на влаковете по нешенгенските граници е неприемливо голямо. Спокойно може мобилни екипи да извършат проверката между гарите Русе и Гюргево.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #142 on: 20.07.2021, 10:45:51 »
Дачията стои само по 30-40 минути на Куртичи и на Локосхаза. Винаги е по толкова. Не е много. Минават гледат личните карти и веднага ти я връщат. Не слизаш и не ги събират.

Offline Spas237

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #143 on: 20.07.2021, 11:50:40 »
От България има добра връзка в Букурещ за Будапеща от русенския влак с влак 472. Най-добре е да се вземе по-рано директен онлайн билет Гюргево север - Будапеща от сайта на румънските железници https://bileteinternationale.cfrcalatori.ro , защото по този начин връзката е сигурна (отпечатва се вкъщи) и отделно билет Русе - Гюргево(3,20€ от някое международно гише на бдж). За българската част е най-добре да се вземе вътрешен бдж билет. :)
Giurgiu Nord - Budapest започва от 45€ с 6-местен кушет в нощния и запазено място в русенския влак.
51€ е с 4-местен кушет и 75€ с 3-местен спален.
За съжаление направиха по-скъпи спалните май напоследък, защото по-рано не беше толкова голяма разликата в цената между кушет и спален :neznam:
Който пътува от Унгария към Австрия и Германия е най-добре да си купи билет от jegy.mav.hu, a за Чехия от cd.cz , като естествено предварително са по-ниски цените до Виена започват от 13€, до Мюнхен - от 32€, а до Прага от 20€
« Last Edit: 20.07.2021, 12:06:20 by Spas237 »

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #144 on: 20.07.2021, 11:57:57 »
В дачията са си същите цени. Кушет четворка е 69 евро, а спален тройка 79 евро. Само 10 евро е разликата, няма смисъл, тройката спален е много тясна и има само умивалник, а четворката кушет е много просторна има много пространство

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #145 on: 20.07.2021, 13:30:33 »
Значи ако се удължи до Русе би имал и доволно пътници от България. Това е в пъти по удобно от който и да е автобус и цената е много добра.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #146 on: 20.07.2021, 17:39:20 »
На мен ми се подуваха глезените и ходилата от безкрайните пътувания с автобус до Германия. И е досадно да седиш през цялото време и да не можеш да мръднеш или да поглегнеш. Сега във влака няма как да ми се подуят.
Между другото има вариант и за хората от западна България да се доберат с влак до бяла Европа в Будапеща. Има влак Видин-Крайова. Оттам се прави връзка за Симерия и се успява поне за Истер за Будапеща. Е вярно, чака се 4 часа на Крайова, но пък после има само кратък участък с дразнещо ниска скорост, избягва се по-бавната източна част на трансилванското трасе.
я

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #147 on: 20.07.2021, 18:24:23 »
Колкото и романтично да е пътуването с влак, в днешно време има смисъл да го правил на такива разсточния само ако искаш да минеш на най-ниската тарифа или те е страх от самолети. До Виена от Варна се стига за час и половина със самолет за половианта пари на спалния вагон.
Пътуването с влак е обосновано за разтояния до около 500 км. - обикновено вътрешни или до съседна страна. От България определено би имало полза да се пуснат нощни влакове до Букурещ, Солун, Истанбул и Белград, където пътуването е точно колкото да се наспиш и да стигнеш.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #148 on: 20.07.2021, 19:04:05 »
Анджък де, точно защото ме е страх от самолет се блъскам по влакове. Заедно с таксито до Шумен и вип кабината във влака цялото пътуване от Хамбург до Шумен ми струваше точно 281 евро. Със самолет има уиз Еър Хамбург-Варна взех билет за майка на връщане за 74 евро с голям багаж включително.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #149 on: 20.07.2021, 19:27:04 »
Пак са пуснали директния влак Шумен-Русе честито! Влак 90104 Значи сега остава само да измислиш нещо за Русе-Букурещ и ще може да пътуваш цялото разстояние с влак
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Spas237

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #150 on: 20.07.2021, 19:27:26 »
На мен ми се подуваха глезените и ходилата от безкрайните пътувания с автобус до Германия. И е досадно да седиш през цялото време и да не можеш да мръднеш или да поглегнеш. Сега във влака няма как да ми се подуят.
Между другото има вариант и за хората от западна България да се доберат с влак до бяла Европа в Будапеща. Има влак Видин-Крайова. Оттам се прави връзка за Симерия и се успява поне за Истер за Будапеща. Е вярно, чака се 4 часа на Крайова, но пък после има само кратък участък с дразнещо ниска скорост, избягва се по-бавната източна част на трансилванското трасе.
я
Дори ако човек тръгне от София, вариантът през Русе е доста по-добър, защото се пътува същото време, качва се човек в нормално време на нощния влак от Букурещ и освен това влакът до Русе е по-приятен от този до Видин.
Когато сърбите си оправят линията след 3-4 години ще се реши проблемът с пътуването до Будапеща :)

Offline Spas237

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #151 on: 20.07.2021, 19:29:00 »
Пак са пуснали директния влак Шумен-Русе честито! Влак 90104 Значи сега остава само да измислиш нещо за Русе-Букурещ и ще може да пътуваш цялото разстояние с влак
Русе-Букурещ си има ежедневно влак и дори прави добра връзка с влак Истър за Будапеща както по-горе написах.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #152 on: 20.07.2021, 20:49:33 »
Хм вярно, че имало влак от Русе за Букурещ. Но за да стигна Хамбург после имам рисковани прекачвания по 29-40 минути на Будапеща и Виена и ако Истъра закъснее става късо. С дачията поне нямам грижи, слизам си на Виена и после има директен за Хамбург. 4-5 часа се разтъпквам из Виена по разходки и да си почина от пътуването и на обяд се качвам на хамбургския. Иначе за Будапеща, Виена и други места наоколо русенския е идеален вариант. И от Шумен мога нормално да се придвижва до Русе за 14 п.следобяд. Автобусите стигат за час и половина.

Offline Spas237

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #153 on: 21.07.2021, 11:18:26 »
За пътуване до Хамбург бих препоръчал нощен влак Nightjet , който заминава около 20ч. от Виена. Пътувал съм веднъж с Nightjet по друг маршрут и обслужването беше страхотно :)
Цените обаче за съжаление са доста динамични и трябва от рано да се резервира.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #154 on: 21.07.2021, 12:07:47 »
Пътувал съм с RJ до Хамбург от Цюрих. Не е вариант за мен, защото понеделниците съм на работа и трябва да съм се наспал, а в нощен влак това е невъзможно. До неделя вечерта трябва да съм се прибрал, а това е възможно само с дачията + ICE.

Offline Spas237

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #155 on: 05.12.2021, 18:37:46 »
От новото разписание се появява удобна връзка от София през Крайова за Виена с ново разклонение на влак Dacia. Един спален вагон ще се движи по маршрут Букурещ - Виена през Крайова като на Арад се съединява с останалите вагони на Dacia, които са през Брашов.

Друо интересно нещо е, че унгарските железници пускат нискотарифни билети до България, които са на принципа, колкото по-рано, толкова по-евтино. Казават се "Start Europa BG", като те предлагат такива вече за повечето европейски държави. Цената на София-Будапеща почва от 30 евро през Видин... За съжаление обаче за сега не могат да се купуват онлайн и ще бъде изключително глупаво ако БДЖ не направи нещо подобно, така че да може човек да си купи евтин директен билет София - Будапеща от София.
За сравнение:
В момента БДЖ предлагат двупосочен билет до Будапеща за 130 евро, а еднопосочен май за около 85 евро!
За мен би било много глупаво в Будапеща да се продава билет за 30-40 евро, независимо в посока България или Угария, а в София за същия маршрут за 85...

Offline Saruman

• Запален по ГТ
    • Yahoo Instant Messenger - saruman_1989
    • View Profile
    • Железниците Днес
« Reply #156 on: 06.12.2021, 12:49:00 »
Това е много добра информация - супер.

ПС. Къде я има информацията за тази нова оферта от MAV?
« Last Edit: 06.12.2021, 12:54:24 by Saruman »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #157 on: 06.12.2021, 13:48:00 »
Аз се надявам да се договорят от БДЖ да закачат един хубав реновиран климатизиран директен вагон на международните влакове, вместо толкова прекачвания. В пъти по-удобно и широко от който и да е автобус.

Ехх, а помните ли времената преди пандемията, отиваш на ц. гара 20 минути преди да замине влака взимаш си билет, качваш се и пътуваш до Букурещ, Будапеща, Белград...без тестове, ограничения, без прекачвания. На Калотина и Русе само поглеждаха личните карти. Дано пак се върнат тези времена.

Беше изживяване да пътуваш до Букурещ през Виделе в лачен вагон 43-та серия, международно с вагон предназначен за градски и крайградски железници. А от Румънска страна понякога пускаха много хубави вагони.
« Last Edit: 06.12.2021, 13:50:00 by Ivo »

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #158 on: 06.12.2021, 13:53:06 »
Няма как да има директен вагон, защото няма как да го закачат на Дезирото за Крайова.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #159 on: 06.12.2021, 15:55:10 »

ПС. Къде я има информацията за тази нова оферта от MAV?

Ето тук: https://www.mavcsoport.hu/sites/default/files/upload/page/ktgy_2021-22_honlapra_12-02.pdf
Но аз поне го разбирам като доплащане тези 30€, а не цената на основния билет.