Author Topic: Коронавирус  (Read 277842 times)

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #3980 on: 12.07.2021, 12:37:44 »
Ами откакто има вирус не съм се връщал. Миналата година въобще не си взех лятна отпуска, за залъгалка взех през септември 1 седмица в Швейцария. Там беше по-хлабаво и в магазините никой не беше с маска, защото не беше задължително, докато в Германия си е задължително. Но във влаковете и автобусите имаше задължителна маска и в Швейцария и всички бяха. Все някога трябваше да си взема голяма отпуска 1 месец и това е сега. Нося и две опаковки с тестове за самостоятелно тестване за близки, с които ще пътувам из България. Който даде положителен тест, остава вкъщи карантина.  :D
Ето в железницата към Юнгфрауйох на 1 август 2020 хората чинно си бяха с маски, не се заразих, въпреки че преди и след това още по 9 часа бях в ICE.
Може да ходят без маски там в България, аз ще си нося моята.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #3981 on: 12.07.2021, 12:41:25 »
Няма абсолютно никаква логика - хем упрекваш, че не се носи маска, хем не искаш да се предпазиш, като се ваксинираш.......в такъв случай защо изобщо излизаш на улицата, можеш спокойно да се заразиш и през маската в магазина. От постовете ти разбирам, че живееш в Хамбург - ами особено ако е в Харбург или Вилхелмсбург, то значи няма да ти е особено по-различно в България  :/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3982 on: 12.07.2021, 12:52:13 »
В София си се носи маска в магазините и градския транспорт! Само дето няма никакво значение щото така си беше и миналата година. И както ходихме по протести с хиляди и не се разболя никой, така като му дойде сезона в средата на октомври и края си очатка наред населението без да пита.
Нещо повече!
В средата на октомври месец аз придружавах болен възрастен човек от ковид до няколко болници. Беше го хванало много зле и трябваше да го държа за да може да ходи. И понеже не знаех (никой не знаеше), че има коронавирус сме били с маска само на обществените места, където е задължително. Като го вземах от вкъщи не бях. И никой вкъщи не се зарази от него въпреки непосредствения пряк контакт. Обаче в средата на ноември един заразен колега без какъвто и да е физически контакт - зарази цялата фирма.
Т.е. според мен единственото определящо е благоприятния сезон.
Освен това в България малко хора го изкараха тежко и да оцеляха. Повечето според мен са медийни случки. По мои наблюдения - 80% го изкараха супер леко, 10% не го изкараха и едва 10% са оцелели от тежък Ковид. И то според мен почти никой не е оцелял заради истинско лечение.

Освен това се стегнете, ако нямате истински здравословни проблеми! За мен ковида беше колкото една настинка! Нито съм ходил на лекар, нито е имало нужда да ходя. Имал съм много по-страшни болести през юни и септември от това. А аз пия хапчета за кръвно, защото имам висока долна граница. От порядъка на 100-105.
« Last Edit: 12.07.2021, 12:55:38 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3983 on: 12.07.2021, 12:55:16 »
Ами позна, в Хамбург работя, но живея в Шлезвиг-Холщайн в едно градче на 10 км североизточно от Хамбург. Много по-добре там, отколкото в гетата Вилхелмсбург и Харбург. Наложи се да се прекачвам на гарата в Харбург миналата събота, ходих с колелото в Люнебургер хайде да карам, и бяха само мургави типове, които гледаха лошо. Буквално накъдето се обърнеш бяха такива.
« Last Edit: 12.07.2021, 13:04:19 by yogimax »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3984 on: 12.07.2021, 12:57:18 »
Вие сигурни ли сте, че имате щастлив живот?
То страхове от зарази, мигранти ..... в България най-гадното нещо са съседите,работодателите и липсата на правосъдие в случай, че имаш нужда от него.

Е и здравеопазване няма....ама то на тоя етап е като да искаш да видиш северното сияние над София.
« Last Edit: 12.07.2021, 12:59:54 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3985 on: 12.07.2021, 12:58:12 »
....

Не само ти си живял в Хамбург  :/  спести офф-а.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3986 on: 12.07.2021, 13:03:05 »
Нося и две опаковки с тестове за самостоятелно тестване за близки, с които ще пътувам из България. Който даде положителен тест, остава вкъщи карантина.
Леле, да не съм ти роднина значи... Прибира се на гости някакъв близък от някъде си, за да ми връчи тест, който да покаже дали е безопасно да се среща с мен и ако не е - да си стоя вкъщи под карантина. Я по-добре не се прибирай.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3987 on: 12.07.2021, 13:07:40 »
Сестра ми ме помоли да донеса тестове, които са със слюнка, а не с бъркане в носа. Това е причината да нося две опаковки, а и с нейното семейство и с майка ще пътуваме из страната.
Иначе аз съм щастлив да, за мен 2020 беше много добра година, защото можех да се напасна към новите условия по мой си начин, а и също да се дистанцирам от шума навън и да се обърна повече към себе си. Но не всеки го разбира. Ето защо мнозина бяха нещастни по време на локдауните, не знаеха какво да правят със себе си, докато аз знаех...

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3988 on: 12.07.2021, 13:09:01 »
А най-вероятно е някой, който просто се бъзика. Добре че има игнор листа.  :)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3989 on: 12.07.2021, 13:15:46 »
Много хубаво е, че ще се тествате, ама няма от какво в момента! Да ползваш антигенен тест без да имаш симптоми на заболяване е като да си играете на табла, шах или на друга игра. Или пък на доктори.
Много по-полезно за лятото е да си донесете пробиотици и лекарства против разстройство щото е сезонът на ентеровирусните инфекции, които протичат много по-страшно от Ковид на млад човек.

Не забравяйте, че България е южна Европа и тука има жеги и сух климат към момента! Тука не е студена Германия.
« Last Edit: 12.07.2021, 13:17:30 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3990 on: 12.07.2021, 13:24:45 »
Не разбирам защо това се въприема с агресия и неприязън? Това са най-нормални за разумен човек неща, които написах.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3991 on: 12.07.2021, 13:28:52 »
Кое му е нормалното да ползваш антигенен тест без да имаш болен? То дори на доказано болен от коронавирус след 1-вата седмица ще покаже отрицателен резултат. Поради простата причина, че имунната система ще го е подпукала и свела нивото на антигените под прага не теста.
Пускал ли си си антитела досега? А твоите роднини в България? Много е вероятно да се страхуваш пък да имаш антитела щото си бил безсимптомен.
15 евро си заслужават на фона на това, че тестовете ти  (антигенните) са сигурно доста повече.
« Last Edit: 12.07.2021, 13:30:44 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3992 on: 12.07.2021, 13:34:24 »
Нямах предвид теб, а други агресивни подмятания по-горе. Със сигурност не съм боледувал от корона.
Антителата никой не ги признава и неслучайно.
А делтата може след 2 седмици да е взривила България, нищо че сега я няма още. Нищо не се знае. И в Индия е горещо, но мрат като мухи. В Испания и Португалия е сухо и горещо, но се заразяват с хиляди.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3993 on: 12.07.2021, 13:36:35 »
Това са най-нормални за разумен човек неща, които написах.
...каза човекът, който не пътува със самолети, затова ще пътува 2 дни с влакове и таксита и си прави тест, чиито срок може да изтече преди да успее да стигне границата
Със сигурност не съм боледувал от корона.
Може да не си боледувал, но е много вероятно да си се заразил без да боледуваш. Повечето заразени не боледуват и разбират слечайно, че са се заразили много след това.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3994 on: 12.07.2021, 13:42:21 »
Пътувам във влак в единична спална кабина без никакъв контакт с други пътници по време на пътуването. Докато в самолет стоят стотици хора в тясно малко помещение нашибани като сърдели. Познай къде е по-безопасно.
Не съм се заразил, защото не съм имал рискови контакти с хора. Хубаво щеше да е да съм го изкарал безсимптомно, но просто не е така.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3995 on: 12.07.2021, 13:47:09 »
Не е въпросът дали признават антитела, а дали ти нямат имунитет и да си хабиш централната нервна система в страхуване.
Що се отнася до делтата - миналия юли месец имаше много повече заразени за денонощие в България без делта.
Т.е. не се прави на Лъчо Томов! Като дойде ще е достатъчно красноречиво доста преди това.
https://www.dw.com/bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D1%8F%D0%B3%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-10-%D1%8E%D0%BB%D0%B8-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8F/a-54104029

Ето как е било преди 1 година:
240 новозаразени за ден

До затягането на мерките се стигна след като в последното денонощие България премина границата от 200 новозаразени за ден. През последните 24 часа в страната са направени 4286 PCR-теста. 240 от тях са дали положителен резултат. Така от началото на епидемията заразените в България стават 6342. Активните случаи на Ковид-19 в момента са 2917. От тях 498 се лекуват в болница.

Значи при 4286 ПСР теста- 240 новозаразени.
Я да видим сега:
55 са новодиагностицираните с коронавирусна инфекция лица в България за последните 24 часа. От тях 25 са установени с PCR, а 30 - с бързи антигенни тестове. Общо 12 565 са тестовете, направени през изминалото денонощие. 2 691 от тях са PCR, а 9 874 - антигенни. Това показва Националната информационна система. Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е, както следва: Благоевград - 3; Бургас - 1; Варна - 4; Велико Търново - 4; Враца - 2; Перник - 3; Пловдив - 6; Силистра - 1; Смолян - 1; София област - 5; София град - 19; Стара Загора - 6.

https://coronavirus.bg/bg/news/2096

Пътувам във влак в единична спална кабина без никакъв контакт с други пътници по време на пътуването. Докато в самолет стоят стотици хора в тясно малко помещение нашибани като сърдели. Познай къде е по-безопасно.
Не съм се заразил, защото не съм имал рискови контакти с хора. Хубаво щеше да е да съм го изкарал безсимптомно, но просто не е така.

Искаш да кажеш, че до скоро не си излизал от вас? Не се ли чувстваш с промит мозък от медиите?
« Last Edit: 12.07.2021, 13:49:51 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3996 on: 12.07.2021, 13:49:41 »
Познай къде е по-безопасно.
Категорично самолета. Ще се заразиш, но няма да боледуваш и ще придобиеш имунитет дори без да разбереш. С липсата на рискови контакти, първото ти заразяване ще е лошо и по-опасно, и е въпрос на време, ако не се ваксинираш. Пак най-вероятно няма да разбереш и ще си мислиш, че понеже си се пазил, не си се заразил, но все пак има доста по-голям риск от лошо протичане.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3997 on: 12.07.2021, 14:01:28 »
Това са някакви теории, но не е толкова просто. Ако спортуваш и се храниш здравословно, поддържаш добър имунитет, нищо че не си се срещал с вируси отдавна.
Аз не съм боледувал от абсолютно никакви вирусни откакто станах веган и започнах да спортувам редовно. Това е от 3 години. Преди това всяка година боледувах от тежки настинки, грипове, по 4 пъти на година, по 5-6 седмици на година отсъствах от работа заради такива глупости. Оттогава насам нито веднъж, дори хрема не съм имал. Защото имунната система е станала много мощна. Преди често ми настиваше и се схващаше врата, и при завъртане болеше със седмици. Сега в редките случаи, когато това се случи, минава за 1 ден, на другия я няма болката.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3998 on: 12.07.2021, 14:13:05 »
Еми ти си противоречиш. Хем си здрав като куче, хем те е страх от вирус, който е дори безсимптомен на такива като теб.
Украйна, победа!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3999 on: 12.07.2021, 14:28:05 »
...откакто станах веган...
Аааа, това обяснява много неща. Сега ако кажеш и че си антиваксър, съвсем ще се изясни картинката. Само горе, където си писал за разумните хора не се връзва много. Веган, антиваксър, супер здрав, неболедуващ и спортуващ, който не пътува със самолети и го е много страх от вирус, който за него е напълно безопасен.
« Last Edit: 12.07.2021, 14:33:13 by bdz43r »