Author Topic: Коронавирус  (Read 267803 times)

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #4000 on: 12.07.2021, 14:50:58 »
Не съм антиваксър. Просто не мога да си сложа ваксина, която е изпитвана по-малко от година.
Майка ми се ваксинира миналата седмица с втората доза, не й забраних, сама си решава, а и за нейната възраст може да е повече от полза.
И млади и тренирани хора се разболяват тежко. От един друг форум едно момче от София, който спортува даже повече от мен, качвал Витоша пеша с тежести в раницата... се прибира и вдига температура. Коронавирус. 1 месец в болница, от които 10 дни на обдишване. Прескочи трапа, но още казва, че има главоболие и не се знае дали няма скрити поражения от липсата на кислород по време на обдишването. :/
А е с 15 г по-млад от мен, около 30. Аз съм на 46, макар че съм топ фит за възрастта си, на ден съм карал по 80 км колело и 4 пъти седмично тренирам за форма, все пак ми остават 4 г до 50 не съм в първа младост.
« Last Edit: 12.07.2021, 14:52:35 by yogimax »

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4001 on: 12.07.2021, 14:54:43 »
Аз пък ям месо редовно, боледувам си периодично от разни настинки, не взимам никакви специални предпазни мерки, контактувам свободно с хора и се заразих с корона вирус неизвестно къде, неизвестно кога и без дори да се разкашлям.
Родителите ми и те са се заразили някъде, някога, без да разберат, пък са на 72 и 78 години. Всъщност, майка ми миналата есен кашляше 2-3 дни, може тогава да е било.

За мен най-рисковият фактор не е нито възрастта, нито придружаващите заболявания, а ограничения социален и обществен живот, осигуряващ контакти с много други хора. Възрастните просто имат ограничени социални котакти, затова имат и най-слаб имунитет. Имам познат с трансплантация, на имуносупресори, в рисковата възраст, той също не взима никакви предпазни мерки и също се е заразил без да разбере и без да боледува, но има много активен социален живот.
« Last Edit: 12.07.2021, 15:04:31 by bdz43r »

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4002 on: 12.07.2021, 15:34:43 »
Радвай се, че си бил от тези 80%, за които се знае, че протича така, а не от другите 20...

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4003 on: 12.07.2021, 16:18:20 »
В моя случай все още нямаше локдауни, маски и изолации и бяха далеч повече от 80%.
И така щяха да си останат, ако светът не беше изтрещял.

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4004 on: 12.07.2021, 16:25:55 »
Така приказваше и един участник от един форум цялото минало лято, но през септември се зарази и след 2 седмици отиде там, откъдето вече няма връщане. При това млад човек, който се смяташе за умен и поради това невярваш на цялата "истерия"... Никога не знаеш дали ще си от щастливите 80+ процента или от губещите 5+ процента. Димо от ПИФ точно мой набор се оказа от губещите...
« Last Edit: 12.07.2021, 16:37:42 by yogimax »

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4005 on: 12.07.2021, 16:38:26 »
През септември много хора се заразиха и отидоха там и причината не е, че не са се пазили, а че другите ги пазеха по задължение.
Затова се радвам, че се заразих, когато все още беше лесно и възможно това да стане по безопасен начин и хората се заразяваха без да измират. Сега предпазните мерки унищожиха тази ценна възможност и предопределиха масовата смърт на работоспособни хора.

Между другото, в някои страни, където хората успяха да се заразят много масово преди локдауните, губещите са  0,05% и така е и до днес.
5% са починалите там, където истерията започна без да има много заразени и хората се пазеха масово.

И понеже спорът е безсмислен, ти си имаш своето мнение, аз моето и нито едно няма да се промени, ще завърша с това, че колкото и да се пазиш, няма да се опазиш и ако не си се заразил, ще се заразиш, и ако се пазиш много, ще се заразиш от там, от където най-малко очакваш и най-малко се пазиш, затова има най-голям риск от лошо развитие. В твой интерес е да имаш имунитет преди това, защото след това е късно.
« Last Edit: 12.07.2021, 16:46:29 by bdz43r »

Offline yogimax

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4006 on: 12.07.2021, 17:09:53 »
Има и друг вариант, 85% от хората да са имунизирани и тогава вирусът ще изчезне и останалите 15% неваксинирани минаваме между капките.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4007 on: 12.07.2021, 17:26:27 »
Вирусът никога няма да изчезне, както и не са изчезнали предишни вируси, причинили епидемии и пандемии. Тези 85% ваксинирани ще са предпазени от тежко боледуване и смърт, по-малко вероятно е да кашлят и кихат, и да разпръскват вируси, затова е по-малко вероятно да те заразят, но почти сигурно е, че някога, някъде ще попаднеш на вируса, който ще продължи да съществува и да циркулира в обществото, макар и без да причинява масов мор.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4008 on: 12.07.2021, 19:47:20 »
Гледай сега работа! Ама самолета и влака ги схванах, само ходенето на лекар ала купе не си го представям.
Уфф в края на краищата и от инфаркт се умира...
А има бошести, от които не се умира, а ти се иска.. или ппне до преди 10 години.
Една ревматоложка ми казваше, че ревматизма е заболяване, което не скъсява изобщо живлта, макар много болни с години да стжаляват, че е така живеещи дтлъг и болезнен живот.
Украйна, победа!

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • antiMASKer
    • View Profile
    • Email
« Reply #4009 on: 13.07.2021, 12:10:25 »
Още през пролетта на 2020, авиокомпаниите са направили изследване, касаещо заразяването в самия самолет. Оказва се близо до нулата, или ако го има е пренебрежимо ниско. В салона се използват яки филтри и вертикално насочени струи.
За съжаление, това не им е помогнало в борбата с пропагандната машина. Загубите им са колосални. Мистичното кови, трябва да "живее" на всяка цена, поне още 2 години.
Dream on @Радоц%ет, ама не си в час

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4010 on: 13.07.2021, 14:45:14 »
Интересна дата на кутията "novel coronavus" - 7/23/19.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4011 on: 13.07.2021, 14:54:37 »
Ама откъде е снимката?
Украйна, победа!

Offline svilata

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • http://trolei.pleven.bg/
« Reply #4012 on: 13.07.2021, 15:05:34 »
Интересна дата на кутията "novel coronavus" - 7/23/19.

Няма нищо интересно! Това са съкращенията на вирусите - причинители на предходните две корона-вирусни епидемии, които бяха ограничени/ се самоограничиха. Първа беше епидемията през 2003 година в Азия със Severe acute respiratory syndrome coronavirus (SARS-CoV), а втората през 2012 в Близкия изток, Азия и Африка с Middle East respiratory syndrome coronavirus (MERS-CoV). Тогава започва проучването и разработването на ваксини за тези вируси. След затихването на епидемиите обаче повечето проекти са прекратени и прибрани в килера.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4013 on: 13.07.2021, 15:08:38 »
Да обаче, термина "нов коронавирус" е от края на 2019 - началото на 2020, след което СЗО им даде сегашните имена.
Не се отнася нито за SARS (1), нито за MERS.
Украйна, победа!

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4014 on: 13.07.2021, 17:48:20 »
Снимката е от клип на NIAD, качен в Flickr. Има 4 снимки като се вижда, че цитираната е именно от кутията Novel Coronavirus. В интерес на истината,  месецът може и да е 9, а не 7. И все пак, това се пада малко рано.

https://www.flickr.com/photos/niaid/49465177603/

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • antiMASKer
    • View Profile
    • Email
« Reply #4015 on: 13.07.2021, 17:53:53 »
Всичко заскрежено, а пък т'ва не  :neznam:
пп Още един пирон в ковчега - малтийците, няма да допускат на острова си неваксинирани /ирреспонсибъл форинърс/  :crazy:

Offline vankatavla

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #4016 on: 13.07.2021, 23:52:16 »
Нали уж нямаше да е задължително да се ваксинираш???? а сега малко по малко се очертава че ако не си ваксиниран - няма да може да правиш почти нищо. няма да може да пътуваш. няма да може да ходиш на заведение. няма да може да работиш на определени места. доброволно, ама всъщност задължително????

Това е най-голямата измама в човешката история. не говоря за самия вирус. очевидно го има. става дума за цялата ситуация около него. досега щяхме да сме го забравили ако не беше цялата тази карантина и кви ли не други глупоси. ама фармацефтичните гиганти нямаше да са направили няколко десетки милиадра долара!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4017 on: 14.07.2021, 15:36:09 »
Стана интересно...
Бъдещият и екс депутат от ИТН и известен имунолог проф. Андрей Чорбанов не харесва предложената от неговата партия здравна министърка.
https://petel.bg/Aktualno--Biznesat-na-eksperta-Nikolay-Vasilev-s-2-miliona-dalg-i-633-hilyadi-leva-zaguba-za-2019-godina__411980

Изглежда кабинетът, който Слави Трифонов предложи, провокира не само реакции в обществото, но и в собствената му партия.

"Не споделям и дума от вижданията на кандидат-здравния министър по темата за мерките, задължителната имунизация, както и за имунния процес. Мога да бъда много по-обстоятелствен, но не сега е времето и мястото".

Това заявява в социалната мрежа Facebook проф. Андрей Чорбанов, който спечели убедително вота във Велико Търново като водач на листата на "Има такъв народ". Професорът от БАН, който разработва първата българска ваксина срещу коронавирус, получи най-много преференции, а партията му спечели с цели 5% пред втория, пише Факти..

Мнозина очакваха именно той да бъде и номиниран от "Има такъв народ" за здравен министър, но за такъв Слави Трифонов предложи в аванс Велислава Петрова.

"Сто пъти казах, че министър няма да бъда", заяви Чорбанов на учудени от номинацията за здравен министър на "Има такъв народ" потребители. "Искрено се надявам да не я видите", репликира той потребител, който изрази нетърпението си да види работата на обявения от Трифонов кандидат за здравен министър.
Украйна, победа!

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • antiMASKer
    • View Profile
    • Email
« Reply #4018 on: 15.07.2021, 10:44:27 »
В УК, от 100 дървени костюма, 60 са били ваксиирани, 40 не. Та така; мерете си антителата, и си плащайте : )

Ако перифразираме Едисон "пандемията" показа как точно не става:
- медиите не отразяват, а създават новина
- лекарите, не лекуват щото мерките
- политиците - локдаун, маски, карантина, ваксина ...

Колко ли от тези 18К+ още щяха да са около нас, ако не беше тази целенасочена истерия и бяха получили адекватна грижа, грижа без средновековния напън на властимащите? Колко уби вируса и колко мерките  :neznam: и тв математиците не могат каза.
Ами глобално?!
« Last Edit: 15.07.2021, 19:15:37 by madbatt »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4019 on: 15.07.2021, 23:35:33 »
Много интересна стратегия за дискредитация на Р. Малоун се мъти в последните седмици. Той определено е с основна заслуга за иРНК технологията и сега, след като изказа опасения за безопасността на иРНК ваксините, сега е целенасочено премахван от Уикипедия и от други места и заместван с други лица.