Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 819701 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6280 on: 26.12.2020, 09:32:37 »
Когато се подсигури място за закупуване на закуски НА КРАЙНА спирка и има достатъчно време , тогава мрънкай. Нито на Хюндай , нито на зоопарка има нещо повече от тоалетна .
Не е толкова до баничката, със здраве да си я хапне шофьорът! Но спирането насред кръстовище е върховна тапирщина и типигьозлък!

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6281 on: 26.12.2020, 10:35:12 »
Там няма къде да остави автобуса иначе, а на снимката се вижда че точно тогава няма никой и никакъв трафик, даже в автобуса няма почти никой.

Иначе щом на последните спирки няма, нямам нищо против водача да спре за 2-3 минутки да си вземе за ядене или да отиде до тоалетна където има нормална в някой търговски обект дори и да е посредата на маршрута, при все че веднага се наваксва после и никой не е ощетен.

Не виждам например какво пречи като по ТМ18 на Журналист няма тоалетна и ядене, ватмана да изтича до едно заведение за бързо хранене на Гарибалди да си вземе нещо и да отиде до тоалетна, защото преди време и там съм виждал един пътник-толуп да прави забележка на ватмана за такова нещо. Разбира се ватмана въобще не го отрази:)

И друго, 100 пъти се каза като се качват такива снимки че е задължително да се замаскират номерата на автобуса. Защото заради такива като вас може да глобят някой ако недоброжелател или някой заядливко види тази снимка, заради вас може някой да изгърми с пари на заплата така.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #6282 on: 26.12.2020, 11:41:19 »
Тук има някои хора, дето ако става дума за водач в ГТ са готови да го оправдаят за всичко. Не сте ли пресичали на пешеходна пътека, където някой е скрил цялата видимост? Карали ли сте МПС без да виждате има ли човек на пешеходната пътека или да правите ляв завой пред спряло такова? С какво една баничка е по-важна от здравето и живота на хората, колкото и малък да е шансът да стане инцидент?
В поне половината от професиите хората не могат да си вземат топла баничка и кафе и това определено не е болка за умиране.
Това не е по-малко опасно, от карането с 200 по магистралата.
Този шофьор трябва да изгърми не само с пари в автотранспорта, ами и с глоба и точки от КАТ.
« Last Edit: 26.12.2020, 11:43:22 by Dragon »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6283 on: 26.12.2020, 13:18:41 »
Сладури, айде моля ви се. В 95% от случаите ТАМ в дясната лента има спрели коли, и място да спре този 19 метров рейс няма.  Вместо да се обръща внимание на по-важни неща като задръстванията и закъсненията на 83 , тука се спори , че е спрял за 2 минути за една баничка.....
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #6284 on: 26.12.2020, 13:22:04 »
Сладурко, къде виждаш спор?. Аз забелязвам един наглец, който счита че всички са длъжни да се съобразяват с него. Не виждам някой да протестира че водача е слязъл да си купи храна, протестира се срещу начина по който това се случва.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6285 on: 26.12.2020, 13:24:25 »
Аз пак казвам, че има паркирали коли назад и този 19 метров рейс не може да се намести , дори да има място .

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #6286 on: 26.12.2020, 13:29:15 »
Това, че има много идиоти, които спират така, не значи, че и ти трябва да го правиш. Карам кола от 10 години и не съм си позволявал подобно спиране, колкото и неудобности да ми е създавало, но много пъти ми се е случвало да имам неприятни ситуации заради подобни спирания "за малко". Ако беше спрял 5 м. по-назад или след пешеходната пътека, нямаше да има никакъв проблем. И задръстванията, закъсненията, глада на шофьора и други подобни неща не са по-важни от безопасността и пренебрегването на правилата за движение, измислени точно за това, ни нарежда на челните места по катастрофи, пострадали и загинали.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6287 on: 26.12.2020, 19:55:33 »
Правилно е да спре СЛЕД пешеходната пътека тъй като така спрял закрива видимостта към нея, а това е много опасно !

Интересна работа! Аз съм 12 часа на смяна и през това време мога да отида само до тоалетна . Как ли оцелявам без прясна и топла баничка а си нося храна от къщи !!!

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #6288 on: 27.12.2020, 19:52:53 »
Всеки път като прочета за угнетеното битие на трудещите се и как сложните условия на труда им оправдават всичко, включително предумишлено убийство, и се изприщвам. Този селянин е за уволнение и за всички полагащи му се наказания от КАТ, ако ще да е разкошен шофьор с 40-годишен стаж и страшна компания на маса. Има неща, които са опасни, и те са проблем - това действие е опасно, драги защитници на угнетените работници. Жена ми, която работи в ИТ сферата и е хоум офис от началото на ситуацията с вируса, е средно по 7 часа на ден в срещи онлайн, вършейки основната си работа в следващите около 5 часа. Тоест, работи натоварваща психиката работа по минимум 12 часа на ден и така е едни 20 дни в месеца средно. Нямайки време за ТОАЛЕТНА, а не за да се чуди откъде точно да си купи баничка, салатка, скаричка или бургер... Някъде след втория месец във въпросната ситуация си говорехме, че ако аз не съм с по-гъвкаво работно време, щеше да има дни, в които нито да е закусила, нито да е обядвала. А доста често - и вечеряла. И в подобно положение са хиляди, десетки хиляди вмомента. Дали според вас тя ляга напреки на Цариградско шосе в пристъпи на ступор, щото й е дошло в повече и видите ли, й е време за обяд?? Айде стига с тия детинщини как тая професия била важна, останалите не били, важни са хората и общата картинка, а грубото нарушаване на смислени и касаещи живота и здравето на хората правила си е проблем, все едно от какво е продиктувано...
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #6289 on: 27.12.2020, 22:45:37 »
Това спиране е абсолютно просташко, спор няма

Нямайки време за ТОАЛЕТНА.

Ми щом аз, и много други мои колеги може да си пикаем по време на движение в шишенца, що пък съпругата ти да не може да си пикае в легенче,- още повече че работи хоум офис............., само трябва да е предвидлива да си го приготви предварително до бюрото.
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #6290 on: 28.12.2020, 16:18:16 »
Аз на снимката със сигурност виждам работещ десен мигач, не се вижда обаче дали работят аварийните светлини. Ако те работят, спорът е напълно излишен - може да има дузина основателни причини за спирането и напускането на превозното средство от страна на водача, които ние няма как да знаем. Останалото е информационна агенция ЕЖК.

По отношение на така модерния напоследък хоум офис, сравнението е неуместно, а абсолютно никой и никога няма как да забрани на някого да отиде до собствената си тоалетна вкъщи или пък да го кара да работи по 12 часа - ударници вече няма, медали за това също не се дават отдавна, погледнато реално всичко си е до човек. И за да не ме упрекнете отново, само ще допълня, че почти няма да намерите човек, който да иска да смени работата си в класически офис с такъв на колела.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6291 on: 30.12.2020, 20:27:38 »
Не знам дали е тук мястото, не искам да клеветя никого с конкретни примери , но МАСОВО тролейбусните водачи от депо Искър не спират правилно в джобовете на междинните спирки по Цариградско. Или ще спре на метър от бордюра при възможност да влезе плътно, или ще спре в бус лентата без да влиза изобщо в джоба.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #6292 on: 30.12.2020, 22:54:36 »
Аз имам впечатлението че тролейбусните водачи като цяло са най-недисциплинираните шофьори от целия МГТ.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6293 on: 31.12.2020, 16:41:20 »
Аз побих се радвал ако потеглят и спират плавно...

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6294 on: 10.01.2021, 17:39:39 »
На спирките до МС Константин Величков цари пълна анархия от страна на водачите на трамваи и автобуси. Постоянно има такива, които отварят вратите като второ возило на единичните спирки. И в двете посоки спирките са натоварени - има много хора. Пероните са тесни. когато някой види, че неговото возило е отворило вратите отзад - започна да тича. Хората се блъскат. Има хора, които си изпускат транспорта, защото не виждат, че отзад тяхното возило е отворило врати, а след това се изнизва с мръсна газ, без да спре още веднъж пред спиркознака.

Понеже на снимката не се вижда инвентарния номер на трамвая - 510 по трамвай 11.

Тука човека с лилавия плик слезе от трамвая директно на пътното платно и се чудеше къде се намира и как да се измъкне оттам:

Понеже на снимката не се вижда добре инвентарния номер на състава - 4174+4175 по трамвай 22.

Всички тези снимки ги направих за период от около 25 минути в петък някъде около 17 часа. Инвентарните номера и линиите се виждат на снимката. А тези, които не се виждат - съм ги написал.

Ето още едно изпълнение малко по-късно същата вечер.

4152+4154 по трамвай 22.

И за десерт - друго просташко изпълнение на ватман на трамвай 2043 по ТМ3, който се движеше в посока към Орландовци. Кръстовището със Стамболийски беше затапено от коли, които бяха навлязли откъм Красна Поляна посока Банишора, без да могат да напуснат кръстовището. Да, това е нарушение на въпросните шофьори, но това не оправдава действията на ватмана! Светна разрешителния сигнал за наляво, но трамвая нямаше как да мине заради въпросните коли върху релсите. Изтече разрешителния сигнал, но колите още не бяха помръднали. Малко след това колите се размърдаха и тогава ватмана реши, че трябва да мине. Навлезе в кръстовището като се набута между колоната от коли. Задръсти кръстовището, защото светофарът вече беше пуснал движението по Стамболийски и трамвая нямаше как да продължи. А в същото време може би и одраска една от колите, защото слязоха нещо да се разправят с шофьора. Трамваят остана доста задръствайки кръстовището и създавайки опасност от ПТП. Щеше да мине по-бързо, ако беше изчакал следващия разрешителен сигнал.

Някъде около 17:05 в петък. Трамвай 2043 по линия 3.

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #6295 on: 10.01.2021, 18:23:48 »
Petur1111, абсолютна малоумщина е на натоварена спирка, на която спират 5 линии, от които 4 са редовни, да е единична. Това води до закъснения на ППС и недоволство от пътниците. Относно тройката - на следващия сигнал положението ще е същото.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6296 on: 10.01.2021, 18:36:39 »
София е целодневно пълна с автомобили, често с по един човек. Само вечер и почивните дни (не навсякъде) има малко коли. Има огромен трафик, който върви добре заради интелигентната светофарна система. Приемаме опитите на водачите да се спазват разписанията и да не се допуска две коли от една линия да се застигат. Нека да си минават няколко на една фаза и който автобус може, нека да изпреварва предно стоящия му трамвай. Добре, че останаха зимните разписания с много превозни средства на градския транспорт, за да не се струпват пътници в салоните.
████████████████████████ 

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6297 on: 10.01.2021, 20:48:29 »
То ако всеки иска желаното от него превозно средство да спре пред краката му , то и 1 час да стои все някой ще тича.
На спирките при метростанцията се стои по минумум 30 секудни , достатъчно да се качат пътниците. Пък който си е блейка , - ще стои да си чака следващото превозно средство.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #6298 on: 11.01.2021, 12:14:50 »
И всичко това касае организацията, и не е за тази тема. Кое е недобросъвестното ? Трамвая ако не навлезе на червения сигнал, на следващия цикъл ще е пак същото,- и така до кога ? Много има да работят по организацията на движението в София, много, ама не разбират, защото от зад бюрото не могат да направят правилна организация на движението.
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6299 on: 11.01.2021, 13:24:54 »
На спирките до МС Константин Величков цари пълна анархия от страна на водачите на трамваи и автобуси.

Анархията идва от "Московска" №33. Хубави снимки си направил, прати им ги. Може да ги ползват да си направят ПР с тях, колко добра организация на движението са създали.