Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 419311 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #1800 on: 13.02.2016, 15:47:51 »
Толкова ли е трудно да разбереш, че този строй ФАЛИРА и затова хората живеят сега зле?

Въобще не съм съгласен ! Този строй не фалира, той се трансформира ! В някакво подобие на Китайския комунизъм ! Модерен робовладелчески строй, прикрита демократична демагогия, където демокрацията усещат само престъпниците !
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #1801 on: 13.02.2016, 22:47:52 »
Толкова ли е трудно да разбереш, че този строй ФАЛИРА и затова хората живеят сега зле? Заради онзи строй сега мизерстват! Защото НРБ живееше на кредит, който не може да погасява! Стига профанизирахте разговора. Стига го опростявахте! И аз сега ако тегля 10 хил. лева ще поживея 6 месеца добре, ама после ще мизерствам 5 години докато ги върна.

И специално за така експлоатираната тема със селяните:

Едно е да имаш голям заем, друго е да фалираш. Но дори и да приемем че си прав, как ще обясниш, че 26-та поредна година държавата върви само надолу във всяко едно отношение? И пак наблягам на цифрата - 26 години! В един момент тези прословути заеми ще се изплатят. Тогава нещо у нас дали ще се промени? Съмнявам се. Вероятно след още 26 години, държавата ще е още по-зле, и разбира се, затова виновен пак ще е комунизма. Това оправдание вече се изтърка. Минаха достатъчно години, в които имаше възможност да се покажат добрите страни на демокрацията и да се направи достатъчно, за да повярват хората в нея и да преценят сами кое е добро и кое лошо. Но това не се случи. По повод на заемите - и сегашните управляващи преди година взеха 16 млрд. лв., но за тях така и не се разбра къде отиват, нито пък нещо се промени към по-добро.

Аз не профанизирам разговора (ако на някой му звучи така - вината не е в мен), а казвам истини от живота в България. А този живот е суров. Общественият строй е едно нещо, но на черното бяло не можеш да кажеш - повечето хора имат добри спомени от този период, понеже са били в известна степен материално задоволени. Затова и не очаквай човек/пенсионер с 200 евро заплата/пенсия да се радва на държавата, в която живее, и на състоянието, в което се намира той самия. И отиди да му обясняваш как преди 89-та за него било лошо. Няма да ти повярва.

А за обезлюдяването vesko76 е напълно прав. При цялата картинка, която описах по-горе, обезлюдяването е нормално следствие.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1802 on: 14.02.2016, 13:16:17 »
Ела ги обясни на майка ми тези глупости колко е хубаво преди '89 да видиш как ще те подреди. Въобще не си подготвен по темата.
Имало разлика между голям заем и фалит. Да има. А да знаеш, че Луканов обявява 1990 година мораториум по изплащането на външния дълг? Направи си труда да прочетеш това което постнах до тука, а не само да пишеш. Ако го беше прочел щеше да разбереш, че дългът е изплащан до миналата година. Щеше да разбереш и че освен външния дълг от 10 милиарда тогавшни долара, които взимайки под внимание ифлационния индекс се равняват на 17 милиарда днешни долара, има и 23 милиарда лева вътрешен дълг и 10 милиарда лв бюджетен дефицит при постъпления в бюджета от 26 милиарда лв. Или с други думи, бюджетния дефицит е 38% при днешен дефицит от 3%.

По повод 26-те години. В колко от тях управляваха комунистите? Луканов- мораториум по дълга, купонна система; Виденов- зърнена криза, хиперинфлация, Станишев- замразяване на еврофондовете, либерализиране цените на газа, БЕХ и НЕК доведени до дефицит благодарение на Белене и Цанков камък, Орешарски ...

Ако ще казваш нещо, казвай го с цифри, събития, имена и доказателства! Бабите с 200 лв. пенсия ги остави на мира!. На майка ми пенсията е 165 лв. и съвсем други неща ще ти каже.

Offline It_s_Real

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 344034812
    • View Profile
    • extrahost.BG
    • Email
« Reply #1803 on: 14.02.2016, 13:54:37 »
Комунизма не си е отивал, демокрация в България никога не е имало.

Възхвалата по комунизма идва от там, че е имало една партия, нещата са ясни, за нея гласуваш, за нея работиш, за нея се кланяш до гроб. Или това или Белене.  След 89-та, същите номеклатурчици продължават да са по върховете на властта, да диктуват новите правила, по които се изгражда едно уж новото общество. Заблуди, лъжи и демагогия. От 10.11.1989 до ден днешен.

Престъпност и наркотици е имало винаги, просто в тогавашната власт е имало една обществена медия, която е контролирана от ... знаете от кого.

П.С - Stahlgewitter на мен не ми дреме за мнението на майка ти относно каквото и да било, не знам защо, всеки път се въртиш около това и защо я намесваш.

И моята е съдена от народния съд, понеже се е развела 1986 от съпруга си, който е син на комунистическа съдийка, само, че едва ли някой го вълнуват тези неща.

« Last Edit: 14.02.2016, 13:57:41 by It_s_Real »

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1804 on: 14.02.2016, 16:38:59 »
Защото Sixkiller твърдеше, че всички пенсионери ронят крокодилски сълзи по комунизма. Ама що ли ти обяснявам, нали не ти дреме...

Offline It_s_Real

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 344034812
    • View Profile
    • extrahost.BG
    • Email
« Reply #1805 on: 14.02.2016, 16:59:11 »
Защото Sixkiller твърдеше, че всички пенсионери ронят крокодилски сълзи по комунизма. Ама що ли ти обяснявам, нали не ти дреме...

Е голяма част от тях си го правят, по простата причина, че цял живот са си живуркали под шапката на добрата стара БКП.
Една доста по-малка част (вкл. и моята майка) са блъскали от ранни зори до късна доба, понеже са нямали избор.

Нима сега с нас, младите не е същото?
Ако си на когото трябва роднина или партийно спуснат, ти намират добра престижна работа, я из държавната администрация, я из фирма, която печели не до там прозрачни обществени поръчки. Колко си кадърен няма значение, тя партията по принцип умни не харесва, глупавите по-лесно се управляват и манипулират.
Синовете и дъщерите на управляващите къде завършват вишуту си образование? Преди 89-та в СССР, сега в Хамерика.
Я върви приказвай против партията сега, колко бързо ще изхвърчиш на улицата.
Нещо да се е променило?

« Last Edit: 14.02.2016, 17:07:55 by It_s_Real »

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #1807 on: 16.02.2016, 21:06:19 »
Stahlgewitter, не желая да обяснявам нищо на майка ти, и аз не разбирам защо я намесваш изобщо. Не съм финансист и не мога да влизам в детайли, просто посочих някой предимства на системата тогава за нормалните хора. Да, може постигнатото да е било с цената на заеми, но все пак е направено нещо, защото в момента държавата ни (и въобще държавите, не само нашата) взимат заеми, но обикновените хора това не го усещат (или поне не положително). Но пък от друга страна, ако за теб, за всяко едно нещо, е виновен комунизма (дори за пенсии по 200 лв. след 40 г.) то не виждам смисъл да продължавам разговора.

http://septemvri23.com/Bg_kapitalizxm_socializxm.htm - Сравнение на икономическото развитие на България при капитализма и социализма

Защото Sixkiller твърдеше, че всички пенсионери ронят крокодилски сълзи по комунизма.

Такова нещо не съм казвал никога! Има много пенсионери, които открито не харесват комунизма. Има също и много други от тях, които действително са работили стабилно на по 3 смени и въобще не са си "клатили краката", каквито ги изкарват в момента. Дадох ти прост пример с който исках да ти покажа, че в момента България не върви на никъде, но същевременно и не се прави нищо, а само се плюе. Ако България се беше мръднала поне малко напред за толкова години в момента едва ли щеше да водим тоя разговор.

Ето един виц за преустройството, за разведряване на темата: В едно село упрекнали един поп, че не полага необходимите усилия да подготви населението за преустройството и настъпващите промени. Той, като чул, казал че не е вярно и че преди малко дал нагледен пример на своите миряни - преди преустройството, ако имаш вуйчо владика, ще станеш поп. Сега, след промените, ако нямаш вуйчо владика, няма да станеш поп. Или иначе казано от It_s_Real:

Нима сега с нас, младите не е същото?
Ако си на когото трябва роднина или партийно спуснат, ти намират добра престижна работа, я из държавната администрация, я из фирма, която печели не до там прозрачни обществени поръчки. Колко си кадърен няма значение, тя партията по принцип умни не харесва, глупавите по-лесно се управляват и манипулират.
Синовете и дъщерите на управляващите къде завършват вишуту си образование? Преди 89-та в СССР, сега в Хамерика.
Я върви приказвай против партията сега, колко бързо ще изхвърчиш на улицата.
Нещо да се е променило?

И 2 интересни статии на DW* точно по темата (с втората не съм много съгласен, но е интересна):
По-беден ли е българинът днес?
Бедна България

*Линковете нарочно са към 2 коренно различни един от друг сайтове, пиша го за да не ме упреква Stahlgewitter за източниците на информация.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1808 on: 16.02.2016, 23:07:20 »
Бръщолевенията на 23 септември, могат да предизвикат у мен само смях. Тези стойности които представят, не са статистически. Те са математически постигнати. Едно бързо търсене в Гугъл веднага показва примерно изследване на Байрот къдто стойностите са съвсем други.
Много ми харесва и как през 1967 година България и Гърция били изравнение. Аз обаче си направих труда да сваля цялата статистика на въпросния Ангъс Мадисон,. която е достъпна от тук: http://www.ggdc.net/maddison/maddison-project/home.htm
и какво да видя?!? През 1989 г. гръцката икономика е 1,62 пъти по-голяма от българската!!! Или с думи прости, за цялото управление на комунистическата паплач, те са постигнали наваксване спрямо Гърция от 0.03 %. БРАВО!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #1809 on: 16.02.2016, 23:40:46 »
те са постигнали наваксване спрямо Гърция от 0.03 %. БРАВО!

Е как да се постигне повече, след като след 1980 година започна едно поголовно крадене на всички нива !!!!!!!!!!
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1810 on: 17.02.2016, 11:59:29 »
Поголовното крадене е от доста по-рано - при Вълко Червенков е имало сурови закони близки до сталинските приравняващи краденето и разхищението на държавна собственост на вредителство, саботаж и диверсия, които са ограничавали реално злоупотребите и разхищенията. Тези закони са на практика премахнати от Тодор Живков и започва масовото крадене.  :rolleyes:

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #1811 on: 20.02.2016, 17:07:14 »

Само освирквания за този чехльо, пред паметника на Левски ще ми говори за корупция, КТБ и разни алабализми. Няма по-слаб политик в историята на България, вече 5 години ни излага по света.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1812 on: 20.02.2016, 17:16:54 »

Само освирквания за този чехльо, пред паметника на Левски ще ми говори за корупция, КТБ и разни алабализми. Няма по-слаб политик в историята на България, вече 5 години ни излага по света.
От движение "русофили" са дали за освиркванията по някоя рубла на няколко алкохолика.

Offline Sofia

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1813 on: 20.02.2016, 17:20:43 »
Плевньо вече го освиркват където и да се появи. На Роженския събор никой не беше давал рубли на хората, за да го освиркат. А той си е за освиркване не, ами за импийчмънт.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1814 on: 20.02.2016, 17:27:06 »
И за какво е за импйчмънт?

Offline Sofia

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1815 on: 20.02.2016, 17:32:44 »
За това, че е марионетка, която през целия си мандат обслужва чужди национални интереси. Както и за това, че многократно предизвиква дипломатически скандали с абсурдните си, непремерени изказвания из световните медии, които вредят на имиджа и интересите на България.

Offline hitar_potter

• View Profile
« Reply #1816 on: 20.02.2016, 19:31:42 »
Доста маймунска реакция... Не показват толкова неуважение  към личността му, колкото към Васил Левски... Тотална липса на морални ценности
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1817 on: 20.02.2016, 19:32:31 »
За това, че е марионетка, която през целия си мандат обслужва чужди национални интереси. Както и за това, че многократно предизвиква дипломатически скандали с абсурдните си, непремерени изказвания из световните медии, които вредят на имиджа и интересите на България.
Като например?

За съжаление цялата ни нова история гъмжи от мазньовци, които било от рубли, било от глупост идентифицират руските с българските интереси. И сигурно сме единствената държава в света, в която националисти веят знамена на друга държава. А за избрания повод за изявата - просто нЕмам думи!
« Last Edit: 20.02.2016, 20:13:47 by blagun »

Offline Sofia

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1818 on: 20.02.2016, 20:14:08 »
Доста маймунска реакция... Не показват толкова неуважение  към личността му, колкото към Васил Левски... Тотална липса на морални ценности
Напротив, неуважение към Васил Левски е такъв персонаж като Плевнелиев да изнася реч в деня на обесването му, да интерпретира и да говори за ценностите му. Плевнелиев е антипод на Левски.

Като например?

За съжаление цялата ни нова история гъмжи от мазньовци, които било от рубли, било от глупост идентифицират руските с българските интереси. И сигурно сме единствената държава в света, в която националисти веят знамена на друга държава.
Пък най-новата ни история гъмжи от мазньовци, които било от долари, било от глупост идентифицират американските с българските интереси. Плевньо е един от тези мазньовци, а крайните русофоби го възприемат като някакъв борец срещу руския ботуш. А той е просто един незначителен лакей, на който се подиграват дори и господарите му, защото никой не обича лакеите. Още по-абсурдното е, че Плевнелиев произхожда от комунистическо семейство и се е възползвал напълно от привилегиите, които са му били дадени, а сега лицемерно се прави на голям демократ и антикомунист, та чак измисля истории за плакати от тапети и митинги, на които уж е ходил.

А примери за марионетно и антибългарско поведение бол. Например искането му да се увеличат санкциите към Русия. Това напълно противоречи на българските интереси, защото от санкциите към Русия губи българската икономика. Откакто санкциите са в сила, износът ни за Русия е спаднал драстично. Руските туристи, от които до голяма степен зависи туризмът ни, също сериозно намаляха през тази година.
« Last Edit: 20.02.2016, 20:26:34 by Sofia »

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1819 on: 20.02.2016, 20:45:51 »
Какви долари, какви американски интереси! САЩ е на 8000 км от България, Русия е на 500. От америка ли купуваме най-скъпия газ в Европа, към Америка ли изтече 1 милиард за АЕЦ Белене. В България про-американска партия ли има или про-руска вееща руски знамена? Ню Йорк таймс ли излиза на български или Комсомолская правда?

Санкциите към Русия трябва естествено да бъдат увеличени. Към това призоваха и от Полша и от Румъния и от други страни които са най-близо до болния човек на Европа. Защо? Защото руската заплаха е реалност! В парламента ни боя между БСП, Атака и АБВ е кои са по-големи русофили! Руския патриарх дойде на посещение и получи доктор Хонорис кауза на вездесъщия библиотекарски. Освен вестник, скоро ще пуснат и пропагандна телевизия. По черноморието живеят 300 000 руснаци, в Бургас откриха руско училище. Говори се за руски университет. Ако това не е заплаха за националната сигурност, здраве му кажи. Руснаците си ни грабят и чрез газа, чиито цени либерализира кабинета на Станишев и чрез Белене и чрез Южен поток, а Лукойл ни граби чрез монополно положение и спекулация с цените на горивата.
И за какво ревем? За "необятния" руски пазар. Икономиката на Русия е по-малка от тази на Италия!!! И туризмът ни вече въобще не е зависим от руснаците- вече идват от цяла Европа. Санкции за Русия, докато фалира и Путин падне от власт.