Author Topic: Проблеми с компютрите  (Read 32293 times)

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Re: Проблеми с компютрите
« Reply #180 on: 16.02.2017, 20:34:36 »
BIOS-ът пищи четири пъти точно при проблем с графичната карта. Или не работи картата, или не е вкарана хубаво (ако е отделна).

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #181 on: 16.02.2017, 20:39:27 »
Обикновено има и един четирипинов конектор към процесора.

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #182 on: 16.02.2017, 22:22:30 »
Монитора работи ли? Друг вариант е поради неизползване дълго време, компютърът да е прашен - почисти видеокартата леко, може и с прахосмукачка.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #183 on: 16.02.2017, 23:00:41 »
Оправих го - свалих цялото дъно, почистих РАМ паметта, видеокартата и всички букси, навързах кабелажа и компютърът тръгна без проблем. Благодаря за съветите!
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #184 on: 08.03.2017, 20:18:33 »
Днес забелязвам, че на много от полетата за login в различни сайтове и в двете полета за името и за паролата ми се появява следния текст при кликване. Текстът е с хиперлинк към Mozilla support, където обаче ми изписва съобщение, че страницата не е намерена. Не че е кой знае какво, но е много досадно. Някой има ли идея от какво може да се получава тази грешка?

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 58 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #185 on: 22.04.2017, 22:51:02 »
Споделям линк към следния сайт, тъй като ми се струва интересен. В него са поместени голям брой статии от стари списания (Млад конструктор и др.) на тема ЕЛЕКТРОНИКА. Сайтът е интересен и определено заслужава внимание - http://rte.my.contact.bg/

Offline hitar_potter

• View Profile
« Reply #186 on: 23.04.2017, 02:37:51 »
Днес забелязвам, че на много от полетата за login в различни сайтове и в двете полета за името и за паролата ми се появява следния текст при кликване. Текстът е с хиперлинк към Mozilla support, където обаче ми изписва съобщение, че страницата не е намерена. Не че е кой знае какво, но е много досадно. Някой има ли идея от какво може да се получава тази грешка?
Това означава, че връзката със сайта е некриптирана. Това не е твой проблем, а на администратора на съответния сайт, който трябва да се погрижи да осигури криптирана връзка, която да защити личните ти данни от трети страни, които евентуално подслушват трафика между теб и сайта.
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #187 on: 27.04.2017, 12:53:21 »
Хора, внимавайте къде вкарвате данните от кредитните карти, банкови и PayPal акаунти! Бях получил няколко emailа, уж от PayPal, че акаунтът ще бъде затворен и трябва да си потвърдя данните. Действително не бях влизал от месеци. Понеже съм разсеян и не огледах внимателно мейла, кликнах на "Confirm My PayPal Account" и те праща към страница, където трябва да си вкараш данните от PayPal акаунта, номер на кредитна карта и CVV кода, данните от банковия акаунт - чак тук се усъмних (малко късно) и забелязах, че този сайт само прилича нa PayPal-ския и тогава отворих истинския си акаунт и осъзнах каква глупост съм направил. Веднага звъннах на банката да ми блокират картата, смених и всички пароли, трих cookies и cache на браузъра и така предотвратих източването на картата. Сега ще се бръкна само с такса за блокиране и за преиздаване на картата, общо 30 лева.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #188 on: 27.04.2017, 13:37:57 »
Добре че си се усетил навреме. Аз също получвам периодично такива мейли, нищо че нямам такъв акаунт.

Offline hitar_potter

• View Profile
« Reply #189 on: 27.04.2017, 14:01:51 »
Хора, внимавайте къде вкарвате данните от кредитните карти, банкови и PayPal акаунти! Бях получил няколко emailа, уж от PayPal, че акаунтът ще бъде затворен и трябва да си потвърдя данните. Действително не бях влизал от месеци. Понеже съм разсеян и не огледах внимателно мейла, кликнах на "Confirm My PayPal Account" и те праща към страница, където трябва да си вкараш данните от PayPal акаунта, номер на кредитна карта и CVV кода, данните от банковия акаунт - чак тук се усъмних (малко късно) и забелязах, че този сайт само прилича нa PayPal-ския и тогава отворих истинския си акаунт и осъзнах каква глупост съм направил. Веднага звъннах на банката да ми блокират картата, смених и всички пароли, трих cookies и cache на браузъра и така предотвратих източването на картата. Сега ще се бръкна само с такса за блокиране и за преиздаване на картата, общо 30 лева.
Добре де, не видя ли на какъв „английски“ са ти написали писмото? Всяка втора дума е грешна! Силно препоръчвам и да се ползва gmail, който елиминира огромна част от спам съобщенията. И когато въвеждате чувствителна информация, винаги проверявайте дали връзката ви със сървъра е сигурна!
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #190 on: 27.04.2017, 14:43:13 »
Нали това казвам  - не прочетох мейла внимателно,  видях само, че мейлът е от service@paypal.com, отворих го и прочетох само, че акаунтът ще бъде затворен и трябва да го потвърдя.

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #191 on: 27.04.2017, 19:44:16 »
Станалото станало, да му пилите на главата на Васко няма смисъл. Васко, аз бих добавил, незабавно да си отвържеш и онлайн банкирането на тази карта, за да не остане опашка през телефона. Също така задължително виж какви Сървис-и вървят на РС-то, да не би някой да слухти.

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #192 on: 27.04.2017, 22:32:42 »
Класически фишинг!

Виждам, че пощата на ozzy е в abv - съветвам всички, които ползват услугите им, да внимават. Подобни съобщения (от PayPal, Facebook, НАП и т.н.) почти винаги са фалшиви. Винаги трябва да се гледа адресът на подателя - примерен официален за PayPal е:"PayPal" (paypal@mail.paypal.com).

Преди месец-два имаше подобна атака, но от името на НАП, предимно към abv-адреси, но и не само. Тогава в писмото любезен служител на НАП обясняваше как дължите сума от малко над 2000 лв. + стотинки заради дълг. Ако не го платите в кратък срок, ще се пристъпи към принудително събиране чрез ЧСИ. За повече информация - прикачения файл. Точно в този прикачен файл се криеше опасността - той представляваше Win Rar/Zip архив, съдържащ в себе си зловреден код (вирус). Още по-лошото тогава беше, че атаката бе осъществена в ден неделя срещу понеделник през нощта (с идеята, че в понеделник пощата ще е препълнена и потребителят няма да се усети).

Ползващите abv сигурно често получават имейл в който изстрадал човечец обяснява как е спечелил милиони от лотарията, обаче няма 500-1000$ за да си оформи документите, или просто е много беден и няма никакви пари да си плати пътните, или пък му трябват, за да си плати някаква гаранция и т.н. щуротии. В случай, че му изпратите исканата сума (най-често 250-500-100$), после ще ви даде половината от спечеленото  :D Понякога си мисля дали пък някъде не стои такъв човек, на когото да му трябват малко, а никой да не иска да му прати?  :devil:

Online vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #193 on: 27.04.2017, 22:35:46 »
Мен редовно ми пращат милиони от Нигерия и Конго в yahoo.  :)

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #194 on: 27.04.2017, 23:41:21 »
О и на мен, когато имах абв поща. Даже някаква нигерийска принцеса искаше да се женим, но само трябвало да я спася от чичо и.  :laugh:

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #195 on: 28.04.2017, 00:40:29 »
Винаги трябва да се гледа адресът на подателя - примерен официален за PayPal е:"PayPal" (paypal@mail.paypal.com).
Адресът на подателя при електронната поща е точно толкова достоверен, колкото написания на плика на обикновено хартиено писмо... можеш да напишеш каквото искаш и това съвсем не значи, че изпратено от този адрес. Той служи единствено като дестинация за отговор, но зловредните съобщения рядко разчитат на това.

Offline hitar_potter

• View Profile
« Reply #196 on: 28.04.2017, 00:46:48 »
Иронията е, че в писмото, което е получил долу си пише, че истинските писма от Пейпал се обръщат към теб по име, а пък фалшивите били от сорта на "Dear PayPal member". Така че нека този случай е обеца на ухото на всички ни и да не вършим такава важна работа прибързано и разсеяно!

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #197 on: 01.05.2017, 18:37:16 »
Стара игра, нова дата. Внимавайте с пощата от НАП  :D

Online vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #198 on: 01.05.2017, 18:46:54 »
Аз се чудя кой ли все още машинално, без да погледне мейла на подателя, дали е действителен, би дори отворил подобна глупост......

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #199 on: 01.05.2017, 20:07:17 »
Абе зарежете това калпаво Абв и бягайте в Gmail-а! Вярно, че редовно праща в спама читави съобщения (вкл. от настоящия форум), но по-добре презастраховане, отколкото пробив.