Author Topic: БДЖ - обща тема  (Read 305069 times)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: БДЖ - обща тема
« Reply #1940 on: 17.12.2020, 00:08:33 »
Влезнах да разгледам новото разписание и ми прави впечатление нещо интересно, ПВ които са само до Лакатник са с ЕМВ 32-ра серия според иконката. Даже обедния влак Враца-София е с ЕМВ 32-ра серия, както и първия сутрешен от София за Враца :D Тая година май ще има доста електрички по дефилето, като в доброто старо време.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline dobriii123

• Маниак
  • Фен на железопътния и градския транспорт! :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #1941 on: 17.12.2020, 10:37:00 »
Влезнах да разгледам новото разписание и ми прави впечатление нещо интересно, ПВ които са само до Лакатник са с ЕМВ 32-ра серия според иконката. Даже обедния влак Враца-София е с ЕМВ 32-ра серия, както и първия сутрешен от София за Враца :D Тая година май ще има доста електрички по дефилето, като в доброто старо време.
Как успя да го видиш? За нито един влак не е посочен конкретен състав. Някои от влаковете ще са с вагони, другите със Сименс.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1942 on: 17.12.2020, 14:55:30 »
Вчера вечерта ми излизаха сега вярно не показва иконка  :neznam:
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #1943 on: 17.12.2020, 16:40:59 »
Никой не похвали новия Радар на БДЖ. 

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1944 on: 17.12.2020, 17:38:04 »
Никой не похвали новия Радар на БДЖ.

Преди малко в едни репортаж по този повод, една пътничка на БДЖ каза: "Това не ме грее. Искам влакът да идва навреме и вагоните да са чисти". Споделям нейното мнение.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1945 on: 17.12.2020, 17:58:32 »
Вчера вечерта разглеждайки тази нова придобивка, видях около 20 влака, 8 от които се движеха със закъснение между 30 и 80 минути. Трудно ми беше да се зарадвам. Информацията в rovr.info за мен върши доста повече работа от това да виждам къде ми е влака.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1946 on: 17.12.2020, 18:28:23 »
Този радар си е тъжна работа - в час пик в България се движат около 70 влака. За сравнение само от гарите в Прага (град съизмерим със София) заминава същия брой влакове в рамките на час и половина.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1947 on: 17.12.2020, 18:28:50 »
Освен закъсненията, прави впечатление, че доста пътнически влакове се заместват от автобуси.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #1948 on: 17.12.2020, 19:25:46 »
Информацията в rovr.info за мен върши доста повече работа от това да виждам къде ми е влака.
Това е една и съща информация, визуализирана по различен начин. Името "радар" създава асоциация за нещо в реално време, с точно местоположение, но не е така.

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #1949 on: 17.12.2020, 22:53:10 »
Информацията в rovr.info за мен върши доста повече работа от това да виждам къде ми е влака.
Това е една и съща информация, визуализирана по различен начин. Името "радар" създава асоциация за нещо в реално време, с точно местоположение, но не е така.
Мда, това ми направи впечатление щом видях как БВ2626 "сякаш е спрял" на сп. Житница, БВ2615 - на сп. Царевци, а БВ3636 - на сп. Тръстиково. Няколко пъти рефрешвах, но 10 минути по-късно още ги показва на гореизброените места. :crazy: :help:
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1950 on: 17.12.2020, 22:59:05 »
Може ли линк, къде ги гледате тези неща?

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Citaro

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1951 on: 17.12.2020, 23:00:14 »
Може ли линк, къде ги гледате тези неща?
https://radar.bdz.bg/bg

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1952 on: 17.12.2020, 23:01:14 »
Мда, това ми направи впечатление щом видях как БВ2626 "сякаш е спрял" на сп. Житница, БВ2615 - на сп. Царевци, а БВ3636 - на сп. Тръстиково. Няколко пъти рефрешвах, но 10 минути по-късно още ги показва на гореизброените места. :crazy: :help:
Много просто - показва ги в междугарието и те реално са там. Това не са данни от ГПС а от диспечерската система "Ръководство и организация на влаковата работа" съкратено РОВР.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1953 on: 18.12.2020, 12:23:12 »
Как успя да го видиш? За нито един влак не е посочен конкретен състав. Някои от влаковете ще са с вагони, другите със Сименс.

В момента при мен излизат иконките, явно още не са знаели какво къде ще се движи и са ги променили. https://razpisanie.bdz.bg/bg/sofia/mezdra/19.12.2020

Пътника до Враца го дават вече със Сименс, но пътническите до Лакатник ги дава с ЕМВ 32-ра серия, както и някои пътнически до Мездра.  Някой от вас пътувал ли е по дефилето по новото разписание, има ли наистина толкова 32-ки? Или пускат всеки ден каквото има.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline dobriii123

• Маниак
  • Фен на железопътния и градския транспорт! :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #1954 on: 18.12.2020, 23:47:40 »

В момента при мен излизат иконките, явно още не са знаели какво къде ще се движи и са ги променили. https://razpisanie.bdz.bg/bg/sofia/mezdra/19.12.2020

Пътника до Враца го дават вече със Сименс, но пътническите до Лакатник ги дава с ЕМВ 32-ра серия, както и някои пътнически до Мездра.  Някой от вас пътувал ли е по дефилето по новото разписание, има ли наистина толкова 32-ки? Или пускат всеки ден каквото има.
И аз видях същото и единствено поради чисто съвпадение на някои влакове е посочен правилният състав. На 90% от останалите влакове е посочен състав, неотговарящ в момента или по принцип на реалността.

Offline eco_power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #1955 on: 26.12.2020, 19:46:44 »
Една интересно написана статия с доста точна оценка за състоянието на родния ни жп превозвач - иронията също си я бива  :P

https://politika.bg/bg/a/view/han-asparuh-zakysnjava-na-vtori-kolovoz-79698

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1956 on: 28.12.2020, 09:34:30 »
Една интересно написана статия с доста точна оценка за състоянието на родния ни жп превозвач - иронията също си я бива  :P

https://politika.bg/bg/a/view/han-asparuh-zakysnjava-na-vtori-kolovoz-79698

Малко повърхностно написано.

За мен иронията в тази сделка се заключава в нещо друго. В Европа в момента е трудно да се издири пътнически превозвач, купуващ локомотиви и вагони. Сред малкото изключения са RailJet съставите, или пък Nurnberg-Munchen-Express, но и в двата случая там става въпрос за закупуване на цели, практически неделими композиции. Всички останали покупки на пътнически жп състав са от мотрисни влакове - както за регионални, така и за международни превози.
На този фон БДЖ купува локомотиви Смартрон. Интересни факти за тази покупка:
1, БДЖ е първият национален жп превозвач, закупил локомотиви Смартрон, оригинално предвидени като евтина опция за малки железопътни оператори.
2, БДЖ е първият превозвач, закупил локомотиви Смартрон за пътнически превози.
3, Закупените Смартрони нямат ETCS оборудване и фактически не могат да се използват с максимална скорост по българската жп мрежа.
Тези факти не говорят добре за управленските способности на хората от Иван Вазов 3. Да, така закупените локомотиви в последващ етап може да бъдат прехвърлени към ТП и да бъдат оборудвани с ETCS, но това ще стане само когато за ПП бъдат осигурени още локомотиви (?) или по-добре мотриси. Но аз се питам - защо новите не са закупени директно за ТП, а старите локомотиви от ТП не се прехвърлят в ПП до идването на нов ПС? Защо в конкурентната обстановка, където другите товарни жп оператори закупуват нови локомотиви и осъществяват възвращаемост на инвестициите си, БДЖ е неспособен и недалновиден да състави реална конкуренция?
Новите локомотиви не са първата комично-срамна история от последните десетилетия в БДЖ. А имената на локомотивите ги правят още по-абсурдни.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1957 on: 04.01.2021, 15:11:51 »
Ето как изглеждат вагоните с новото оцветяване. Хубаво е, ама честно казано червено-бялото повече ми харесва, това ми седи някак ретро с това синьо. Не знам каква им е рекламната стратегия с новите разцветки да видим и какви ще са на крайградските влакове. Вътре не е нищо особено, даже са сложили по-опростени бели ламперии от оригиналните имитация на дърво, но поне за сега е чисто и ново всичко.

И друго, модернизираните вагони за новите експреси, хубави са чисти, новички но не видях по абсолютно нищо да се различават от стандартните вагони 63-та серия, каквито има на ПВ до Мездра, Дупница и др, дори изработката ми се струва да е една идея по-дървена от на 63-та серия. И седалките не се нагласят дори. Може би трябваше да сложат климатична инсталация при ремонта на 74-та, 40-та и 50-та серия и щеше да е по-добре за влаковете до Варна и Бургас, отколкото такива салонни, по-подходящи според мен за ПВ.

Друго което видях, неотдавна ремонтираните вагони 44-та серия, с климатиците и лепените стъкла. Няма и 10-тина години, а вече ламарините са ръждясали, стъклопакетите разлепени и разхерматизирани, вътре е студ. Кога успяха толкова бързо да се амортизират, явно такива материали са им дали за ремонта. Дано новоремонтираните да не станат и те така след някоя друга година.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1958 on: 04.01.2021, 15:35:09 »
Серия 63 не са ли ограничени до 100 km/h?  :rolleyes: При такова ограничение не са подходящи за бързите влакове на дълги разстояния с повече и по-дълги участъци с по-висока допустима скорост примерно тези за Варна и Бургас. Модернизираните вагони за новите експреси не би трябвало да имат подобни ограничения. :rolleyes:

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #1959 on: 04.01.2021, 15:54:13 »
Не всички са ограничени.