Author Topic: Коронавирус  (Read 230749 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Коронавирус
« Reply #4280 on: 21.10.2021, 21:21:39 »
Междуваксерски войни:
Епизод I - Невидимият Ковид
Епизод II - Мерките атакуват
Епизод III - Отмъщението антиваксърите
Епизод IV - Нова надежда със зелен серификат
Епизод V - Неваксинираните отвръщат на удара
Епизод VI - Завръщането на Щаба
Епизод VII - Мангъров се пробужда
Епизод VIII - Последният неваксиниран
Епизод IX - Възходът на ваксинираните
Отдавна бях предложил да се вградят реакции с емоджита, все повече настоявам това да се случи именно заради такива мнения. Аз бих предложил на Джей Кей Роулинг да напише нова книга за Хари Потър в стаята на неваксинираните.
« Last Edit: 21.10.2021, 21:54:13 by AGENT 006 »

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 58 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4281 on: 21.10.2021, 21:58:51 »
Казаха се някои глупости тука за грипа.
Птичия грип е с ужасно висока смъртност мисля около 30%. Но той за щастие не се разпространява от човек на човек, а само от животно на човек. Разбира се предимно от птици., но и от други.
Испанския грип от 1918 е един от вариантите на свински грип. Т. е. вие вече сте се срещали с онзи вирус.
Просто тогава е бил нов и не е имало никакъв имунитет,  нямало е кортико стероиди, а е предизвиквал цитокинова буря, нямало е антибиотици, а грипните вируси благоприятстват вторична бактериална инфекция.

Имаше малко неверни неща е и за туберкулозата.
Първото БЦЖ е в родилно отделение.  Другото е през първата година. После в начално училище има проверка с Манту и евентуално ваксинирането.
https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/

Да напомням ли, че през пролетта на 2020 г. стана ясно, че България е от малкото страни, които произвеждат БЦЖ, както и че е отпаднала ваксина в повечето страни?

Т. е в повечето страни няма Туберкулоза, просто защото я няма.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4282 on: 21.10.2021, 22:11:07 »
Съгласявам се, ти се интересуваш по-подробно, за птичия грип се подведох по предишното мнение.
За БЦЖ първата доза се слага след 2-рия ден след раждането. През първата и седмата година е само при отрицателно манту. Моето единствено, което помня, беше положително и не са ми слагали.

Туберкулозният бацил живее в изобилие в околната среда навсякъде около нас, както и в 1/3 от хората. Т. е. няма вариант някъде да "няма" туберкулоза.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4283 on: 21.10.2021, 22:38:13 »
Явно имунитета някак се предава след като не ги имунизират, но не се разболяват.

Едно писмо на А. Симидчиев до Кацаров.
https://m.fakti.bg/bulgaria/622930-simidchiev-do-kacarov-balgaria-se-lushka-kato-lodka-bez-kapitan

Т. е. критика от настоящия състав на ДБ към старото поколение от СДС-ДСБ в началото.
Ценно е!
Иначе обърнахте ли внимание в сайта на БНР за цената, на която са се разбрали за курс на лечение правителството на САЩ и Мерк? Беше около 700$ на курс лечение за 1 човек.
Повечето хора ще кажат, че това е много скъпо за България, но аз ще припомня, че едно погребение може да излезе в пъти повече, а за София това е минималната цена.
Демек май излиза евтино щом ако не ти мине без лечение и умреш,  пак ще дадеш сумата, че и отгоре в пъти....

А що се отнася до Кацаров - мисля, че Ангелов и сие. са в ступор как "антиваксър" за ден почна да ваксинира като луд. Сега почнаха да го играят като Мангъров. Това показва само едно - приликата в действията за съжаление води до приличащи си лоши резултати. Без да се лекуват хора от лекари няма да стане!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4284 on: 22.10.2021, 01:40:02 »
По повод дали ваксинираните пренасят вируса: https://nauka.offnews.bg/news/Meditcina_21/Ne-vaksiniranite-ne-razprostraniavat-sashto-tolkova-koronavirus_175858.html

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #4285 on: 22.10.2021, 01:55:56 »
Аз искам да се върне нормалният начин на живот и се дразня, че заради разни тъпанари антиваксъри, които са анти-всичко, се налага и аз да спазвам мерки. В Западна Европа постигнаха 70-80% ваксинация и мерките отпадат една по една. Тук още спорим дали има вирус и разни русофилски партии се опитват да раздават правосъдие... Наистина сме много изостанали като манталитет.

То и аз искам много работи, ама няма. Още повече да се върне старото или да стане нормално - не, не вярвам че ще бъде и по този начин. Но ето един интересен клип от (вече) вчерашната сутрин от Пирогов, в който шефът на ковид-отделението доц. Атанасов обяснява защо ваксинацията по този начин не е вариант: https://www.facebook.com/TrudnoVreme/videos/619287219084585/ би трябвало да може да се гледа и без регистрация; клипът беше изтрит много бързо от Нова и свързаните с тях сайтове, гледайте докато не са го изтрили и от фейсбук!

Не ми харесва обаче това разделение, което се опитваш да прокарваш по линията Западна Европа - антиваксъри - хора анти-всичко - русофили. Не е най-подходящата тема за целта, но не можеш и да обвиняваш никого - каквото си е посяла Европа, това ще жъне - и нито един българин не е виновен за тяхната неспособност и неадекватност.

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #4286 on: 22.10.2021, 01:57:45 »
Ето нещо интересно и от мен:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4287 on: 22.10.2021, 09:49:23 »
По повод дали ваксинираните пренасят вируса: https://nauka.offnews.bg/news/Meditcina_21/Ne-vaksiniranite-ne-razprostraniavat-sashto-tolkova-koronavirus_175858.html

Естествено, че го пренасят и Израел го доказа. Нямаше почти не ваксинирани,  а беше пълно със заразени.
Освен това няма логика едни антитела към шипове на стар вариант на вирус да спрат заразяване при мутация именно в шиповете.
Ако техници те по автомобилите и в БДЖ виждаха техниката както се гледа тоя вирус - нямаше да работи нищо!

Що се отнася до шефът на КОВИД отделението, който да припомним малко си пада усвоител на клинични пътеки за около милион:

1. Усещам ревност, как нахендрянето на населението тоя път не е от тях, а от врагът им.

Ето и доказателство. КостА твърди, че било глупост да имало зелен сертификат след 1-ва доза?
https://lupa.bg/news/kostadin-angelov-izrigna-glupost-e-da-ima-zelen-sertifikat-sled-parva-igla_144035news.html

А той зеления сертификат е само с валидност до втората доза? Неговия *@*@ мозък смята може би, че ако решиш да се боднеш с Астра Зенека и трябва да чакаш 3 месеца за зелен сертификат?! Или, че някой ако реши да се ваксинира с РНК ваксина трябва да изчака за зелен сертификат над 1 месец и ще иде изобщо да се ваксинира дори да иска? Или за да си свърши работата хем ще е с една доза, хем ще ходи да си прави тестове?!
Или пък ще е преболедувал (неофициално) и ще чака сто дози ваксини за да придобие имунитет като на прилеп за някакво листче?

2. Второто е за ваксърите от форума. Нали за ви много научни ваксините? Що в Пирогов има опашка за тестове от неваксинирани? Нали лекарите били разбирали? Е като разбират що са без ваксини?
« Last Edit: 22.10.2021, 10:07:33 by ooleg »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #4288 on: 22.10.2021, 10:08:52 »
Всички служители на Национален исторически музей са задължени да се ваксинират в следващите две седмици. Изисква също и зелен сертификат или отрицателен PCR за шофьорски изпит.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 58 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4289 on: 22.10.2021, 10:23:28 »
Всичко щеше да е "ОК", ако не се беше избягало от медицинската страна на нещата. Не приказваха тъпотии, че антителата от естествено боледуване не ставали.
Например тая тъпотия:
https://petel.bg/Prof--Nikolaeva-Glomb--Nyama-smisal-da-si-testvash-antitelata__422716
Имаше подобни тъпотии и от Радка Аргирова и други.

Да ги питам аз, като е доказано боледуването с PCR или антиген как антителата стават, а ако не е доказано - не стават за нищо!

Т.е. основния проблем е, че се ползва това не за предпазване, а за налагане на ваксинация!

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • мразя skyscrapercity com
    • View Profile
« Reply #4290 on: 22.10.2021, 10:50:09 »
del
« Last Edit: 22.10.2021, 10:53:08 by New_Passenger »
План за възраждане на forum.gtsofia.info - https://forum.gtsofia.info/index.php?topic=9768.msg100262463#new

Софийско метро, стари карти - https://drive.google.com/drive/folders/1v90JEwozXaRGVBWcwSNO0GnU_3pTYZbQ?usp=sharing

Софийско метро, хартиени карти - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #4291 on: 22.10.2021, 11:06:25 »

2. Второто е за ваксърите от форума. Нали за ви много научни ваксините? Що в Пирогов има опашка за тестове от неваксинирани? Нали лекарите били разбирали? Е като разбират що са без ваксини?
Те нашите лекари би следвало да са и най-добре запознати с ефекта от пушенето и алкохола например, което не им пречи да има пушачи и алкохолици сред тях. Между другото и първите наркомани в България са лекари, имащи достъп до морфин.

Българина традиционно не вярва в науката, а в мистичното и окултното. По нашите телевизии дават врачки... У нас се гледа на кафе, на карти, правят се магии за любов, тричат се кучета, вярва се в кемтрейлс, ХААРП, Илюминати, Скопци, Рептили, Бил Гейтс, 5G, Трилатералната комисия, Билдербергерите... Най-нормалното нещо е българина да е антиваксър, включително и лекарите и учените! Ние сме изостанали от развития свят на много нива, включително и социално. Впечатляващите  размери на антиваксърството, просто са поредното доказателство.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4292 on: 22.10.2021, 11:09:52 »
Пианизмът на професионално ниво с редовни делириуми има положителен ефект.  :) България е била няколко века част от най-напредничавата за времето си социална държава в Европа. :)
« Last Edit: 22.10.2021, 11:30:46 by V.Peichev »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4293 on: 22.10.2021, 12:35:38 »

Те нашите лекари би следвало да са и най-добре запознати с ефекта от пушенето и алкохола например, което не им пречи да има пушачи и алкохолици сред тях. Между другото и първите наркомани в България са лекари, имащи достъп до морфин.

Българина традиционно не вярва в науката, а в мистичното и окултното. По нашите телевизии дават врачки... У нас се гледа на кафе, на карти, правят се магии за любов, тричат се кучета, вярва се в кемтрейлс, ХААРП, Илюминати, Скопци, Рептили, Бил Гейтс, 5G, Трилатералната комисия, Билдербергерите... Най-нормалното нещо е българина да е антиваксър, включително и лекарите и учените! Ние сме изостанали от развития свят на много нива, включително и социално. Впечатляващите  размери на антиваксърството, просто са поредното доказателство.
Напълно съм съгласен с това мнение! Всеки стана разбирач от всичко, сега и от медицина. Доказателство е и тази тема. А част от лекарите са също некомпетентни, след като на мои познати са казали да не се ваксинират, защото има опасност от безплодие... а такъв риск изобщо не е доказан!

А това, че българинът за нищо не бил виновен - отново не съм съгласен. Голяма част от българите са се научили да не спазват правила, дали ще е за шофиране след употреба на алкохол, дали ще е за неизползването на коланите в колите, за изхвърлянето на боклук, където им падне. По същия начин реагира и за маските, и за ваксините - "те па ли че ми кажат на мене, я го знам най-добре". Затова сме и на това дередже...
И е показателно, че протестът на антиваксърите беше яхнат точно от проруските партии Атака и Възраждане. Те нали смятат, че при бай Тошо сме цъфнали и вързали и искат да излизаме от ЕС и НАТО, все едно те са ни виновни за всичко. Само че точно зависимостта ни от Русия е част от причините да сме толкова изостанали във всяко отношение.
Тъй че продължавайте да живеете със заблудата, че някой друг ни е виновен. Оставям ви да се кефите на антиваксърските си заблуди. Дано не ви се налага да посещавате болници скоро. Аз мисля да се занимавам с нещо по-смислено, а не да ви чета недоказаните глупости, които препредавате...

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4294 on: 22.10.2021, 12:42:33 »
Българите са прави за много неща - примерно Ясер Арафат воюва дълги години за правото на палестинския народ да си хвърля боклука през прозореца и в България това право се отстоява успешно.  :) Дългият период в първата в Европа социална държава също е оказал влияние.  :)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4295 on: 22.10.2021, 13:54:40 »
Ами аз ви казах, че съм работил 5 години с лекари и не ми се виждат еталон за нищо. Така, че обясняването на ваксърство или аниваксърство с лекари не ми допада.
Това, че някой работи нещо не означава нищо по подразбиране. Само процентът неваксинирани лекари означава социология в доверието на ваксините.
Например аз се занимавам с компютри от 1986 г. и нямам, не съм и имал профил с която и да е социална мрежа с изключение на LinkedIn. Обаче в нея ми омръзна да влизам и не влизам от няколко години.
Това нищо не доказва, нито за социалните мрежи, нито за мен! Обаче е пълно с баби-пенсионерки,  които имат профили от години там.

Иван Костов:
https://frognews.bg/novini/ivan-kostov-radev-svika-ksns-pita-formatsiite-kakvo-predlagat-sreshtu-krizata.html

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #4296 on: 22.10.2021, 14:14:37 »
Може ли хапчето на Merck да сложи край на пандемията?
04.10.2021 • Наука • • • Мерил Дейвидс Ландау •

Обещаващи резултати от клинични изпитвания показват, че хапчето на Merck може да стане първото ефективно домашно лечение срещу COVID-19.

Пероралният антивирусен медикамент молнупиравир на Merck намалява риска от хоспитализация или смърт при пациенти с лек или умерен COVID-19.
Пероралният антивирусен медикамент молнупиравир на Merck намалява риска от хоспитализация или смърт при пациенти с лек или умерен COVID-19.
Според първоначалните резултати от мащабно проучване, новото лекарство значително намалява риска от хоспитализация и смърт при хора, които започват приема му в ранен етап на заболяването. Това е първият перорален антивирусен препарат, за който е установено, че е ефективен срещу коронавируса.
При хората, преминали курс на лечение с молнупиравир (хапчето на Merck) - четири хапчета два пъти дневно в продължение на пет дни, до пет дни след появата на симптомите – шансът да бъдат хоспитализирани намалява наполовина.
„Да имаш хапче, което хората лесно могат да вземат у дома, би било страхотно. Ако то е достъпно в аптека, повече хора ще могат да го получат“, казва Албърт Шоу, специалист по инфекциозни заболявания в Yale Medicine в Ню Хейвън, Кънектикът, който не участва в изследването.
Към момента всички налични антивирусни препарати, включително ремдезивир и моноклоналните антитела, могат да се приемат само интравенозно в медицински условия. Моноклоналните антитела са много по-ефективни срещу COVID-19 и намаляват риска от хоспитализация и смърт с до 85 %, но това лечение струва почти три пъти повече от лечението с молнупиравир.

Как действат антивирусните лекарства
Антивирусните препарати се използват срещу много вируси, включително срещу херпес и грип. Те спират процеса на репликация на вирусите в човешките клетки, като по този начин не позволяват на болестта да прогресира.
Лекарството на Merck действа чрез въвеждане на РНК подобни елементи в генома на вируса при неговото размножаване, което създава множество мутации, нарушава репликацията и в крайна сметка убива вируса.
"Предотвратяването на размножаването на вируса е важно, тъй като многото репликации унищожават клетка след клетка, което влошава състоянието на човек", казва Уейлид Джавайд, епидемиолог и директор по превенция и контрол на инфекциите в "Болницата на планината Синай" в Ню Йорк, който също не участва в проучването. Освен това, когато в организма има твърде много вируси, имунната система може да се претовари. „В определен момент тялото открива непознат вирус и хвърля всичко срещу него. Това помага на тялото да елиминира този вирус, но така може да нанесе смъртоносни съпътстващи щети в цялото тяло”, добавя Джавайд.
Въз основа на този междинен анализ при 775 души, компанията Merck планира да подаде заявление за разрешение за спешна употреба до Американската администрация по храните и лекарствата, както и до регулаторните органи в други страни с надеждата, хапчето да стане леснодостъпно. Кога точно ще стане това, не е ясно, но правителството на САЩ вече се е съгласило да закупи 1,7 милиона курса на лечение по $ 700 всеки, отбелязва Merck.

За кого е подходящ молнупиравирът?
Засега не е ясно кой ще може да приема лекарството. Самото проучване включва хора, които са болни и неваксинирани и имат поне един рисков фактор за развитие на тежък случай на COVID-19 (възрастни хора, хора с наднормено тегло, със сърдечно или белодробно заболяване, с компрометирана имунна система и др.), казва Аарон Вайнберг, директор по клинични изследвания в Carbon Health и водещ автор на изследването.
Въпреки че хапчето изглежда обещаващо, лечението с него не е профилактично средство, каквото е ваксината. Лекарството не отрича необходимостта от ваксини, казва Шоу. Някои от пациентите развиват сериозни симптоми и са хоспитализирани въпреки приема на хапчетата. Що се отнася до страничните ефекти, по време на изследването се наблюдават само леки такива, предимно стомашно-чревни проблеми, казва Вайнберг. Но “проблемите с безопасността могат да възникнат при по-широко приложение”, казва Шоу.
“Все пак, резултатите от това проучване трябва да бъдат отпразнувани”, казва Джавид. Намаляването на случаите на хоспитализация с 50 % е сериозно постижение. “Може би на по-късен етап ще разполагаме с друго лекарство, което ще намали хоспитализацията с 80 или дори със 100 %. Но засега това е по-добро от всички съществуващи в момента антивирусни средства, което не е малко“, казва още той.

Какво има във ваксините :

https://www.facebook.com/100003996793697/videos/383511996768840/
« Last Edit: 22.10.2021, 17:01:59 by я л т а »
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #4297 on: 22.10.2021, 19:27:55 »
Да, мутагенното хапче. Честито на печелившите.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #4298 on: 22.10.2021, 19:36:52 »
Всичко щеше да е "ОК", ако не се беше избягало от медицинската страна на нещата.
Нищо не е наред!
Дори да са най-добри намеренията, излиза че един псевдолекар (бил той и на годината за всеобщ смях) може еднолично да предложи по свое усмотрение, а един министър може еднолично да нареди, също по свое усмотрение, да се ограничат основни права, гарантирани от Конситуцията и Конституционният съд, който трябва да брани същата Конституция не намира нищо нередно в това, а тези двамата които са го решили не носят никаква отговорност за тези си решения.
Есетствено, че никой никого не принуждава да се ваксинира... всеки може да си прави тест през ден... ако си го плати... и ако приеме риска, след този тест, който не винаги е достоверен, да бъде вече съвсем задължително затворен вкъщи за 2 седмици, дори след това да има 10 отрицателни теста. Дори съдът, като осъжда някой, трябва да е 100,0% сигурен във фактите. А понеже тестовете имат някакъв малък процент грешка, периодичното им правене увеличава вероятността от грешен положителен резултат. Имаше една закономерност, "Закон на някой си", не ми се търси сега, а и не помня как се казваше, че 1% вероятност, повторена незнам си колко пъти започва да клони към 100%.

Помните ли миналата година като затвориха парковете и градинките и задължиха всички да носят маски на открито? Това тихомълком отпадна след 1-2 седмици и никой повече не го спомена, но и никой не каза "Сбъркахме, беше грешно и ненужно", въпреки че по-рано първите думи на изгряващите тогава звезди от НОЩ бяха "Не знаем какво става, ще стреляме напосоки и ще видим какво ще се получи"... въпреки, че всъщност нищо не ставаше и нямаше какво да се получава. Тогава поне всичко това беше разрешено от НС, който все още беше единственият огран, легитимен да взима такива решения. После вече "знаеха" какво става и явно затова им се "получи". Не само нашите, а и като цяло уж цивилизования свят. Но пак ще се върна на основния въпрос, крайно обезпокоително е, че в съвременна Европа е възможно да съществува ограничение по ваксинационен статус в ежедневни дейности и работа, при това противно на всякаква научна логика, независимо колко добри са намеренията. В същото време в някои страни, където проблемът трябваше да е решен окончателно, имат рекорди по нови случаи, били те и с минимална смъртност. Само това, че ги броят и отчитат, значи че ефектът от масовата ваксинация не е очаквания, а това е още по-обепокоително - не, защото ваксините са вредни или опасни, не защото нямат очаквания ефект, а защото властите задължиха всички хора да приемат препарати, ефектът от които се оказва не такъв, каквото беше обявен, т. е. пак се стреля напосоки, но вече не само с ограничения, а и с инжекции.
« Last Edit: 22.10.2021, 19:45:16 by bdz43r »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4299 on: 22.10.2021, 19:54:34 »
Без да разибирам, имам съмнение че един от основните разпространители на вируса са именно децата и училищата. В работата въпреки че ежедневно работим с клиенти в пряк контакт, голям колектив сме и при най-тежките вълни нямахме нито един болен, но имаме доста хора с антитела. Само няколко болнични по-тежки, които са с деца. Тези, които живеят сами или с приателката си ходят на работа, по молове, но така и не се разболяха, за разлика от тези с деца.

Дечицата няма как да ги накараш да пазят физическа дистанция, те искат постоянно да се събират и да си играят, би било противопоказно за развитието им ако се ограничават.

Въобще не претендирам че разбирам, това са само мои наблюдения, защото около мен по-сериозно се разболяха предимно такива с деца. За ваксините в кобектива сме горе-долу 50/50. Аз с още 10-20% се ваксинирахме от пъривте още като пуснаха ваксината, тогава беше нормално другите да ги е страх още в начална фаза, вече като мина време и видяха че нищо ни няма постепенно още доста се престрашиха, другата част упорито се дърпат, като сега покрай тия тестове се оказа че доста имат антитела, без да подозират.

Друго интересно, че пак покрай зеления сертификат бройката заразени остана същата, но процента положителни падна а тестовете минават 40 000 на ден. Явно наистина има мноого много повече скрити безсимптомни заразени отколкото си представяме, които не са болни а са само преносители и в това се крие опасността. Може наистина случаите рязко да нарастнаха, заради лошото време и събиранията на хората вкъщи, тия 2-3 седмици като е по-хубаво времето и хората са навън на слънце ще спаднат и ще кажат че мерките дават резултат. Вече дали резултата е заради мерките или чисто природно едва ли някой може да каже.
« Last Edit: 22.10.2021, 19:57:23 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР