Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 821223 times)

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6460 on: 30.05.2021, 18:50:44 »
Ама ти от всичко правиш проблем.
Жалкото е, че не са много хората, които правят така. И това е причаната обществото ни да е на такова ниво.

Трябва ни по-изразено гражданско общество, което забелязва всеки проблем и се бори с него.

Ти за безгрешен ли се имаш?
Не, разбира се. Всеки прави грешки и аз съм напълно отворен към критика.

Обаче има разлика между грешка и целенасочено действие, за което деецът е наясно, че е против правилата. Аз се старая да не правя неща, които са против правилата.

А за грешки - ако допусната такава, се стремя да си взема поука и да не допускам повече същата грешка.

Въпросната ситуация е забранена и много опасна. Само шофьорът трябва да управлява автобуса и да има пълен контрол върху всичко, което се случва. Ако някой трябва да се учи, не е това начинът!
Бъркаш се. Това е начинът.
Казвам го с пристрастие, защото аз преди да получа право да карам влак, имам хиляди километри каране (не натискане на някое копче, а пълноценно управление) на влакове със стотици и дори хиляди пътници в пълна нелегалност и не бих си позволил да съдя който и да е, че е предоставил на някой възможността да натисне няколко бутона в автобус.
Това означава, че системата за обучение на нови кадри не е ефективна / не е добре структурирана, след като се налага налага някой да се учи по този начин.  :neznam:

Естествено това не снема отговорността на водача, но знаем, че затиснати от вратите има постоянно и при водачи с дългогодишен стаж, така че няма как да знаеш кой точно е пипал в този момент и нямаш право да обвиняваш никой само по предположения.
Аз ясно съм написал, че не знам кой е натиснал бутоните точно в този случай, но е факт, че имаше затисната възрастна жена, докато се случваше това "обучение" на човек до шофьора.

А и как точно вратите са затиснали човек, не мога да си обясня. При Лионите като си близо до тях се връщат, пък видиш ли ти, били затиснали жената. Това не е номерен състав или български трамвай, та да има затиснати хора. Винаги си в центъра на събитията и яко в джаза, как го правиш не знам.
Написхах, че жената е напълно ОК точно поради причината, че се задейства защитата на автобуса. Както ти си написал, вратата се върна, след като сензорите установиха, че има човек там. Въпросът е защо някой е натиснал бутона за затваряне след като все още имаше качващ се пътник.
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6461 on: 30.05.2021, 19:21:55 »
Това означава, че системата за обучение на нови кадри не е ефективна / не е добре структурирана, след като се налага налага някой да се учи по този начин.  :neznam:
Точно така. Но това е положението.
В други държави действат други системи, където същото се случва в контролирана и регламентирана обстановка, но тук не е така и по този начин се запълва празнината.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6462 on: 30.05.2021, 20:53:17 »
Ама ти от всичко правиш проблем.

Написхах, че жената е напълно ОК точно поради причината, че се задейства защитата на автобуса. Както ти си написал, вратата се върна, след като сензорите установиха, че има човек там. Въпросът е защо някой е натиснал бутона за затваряне след като все още имаше качващ се пътник.
Минавам да кажа , че възрастни или по-ниски хора хванали се за дръжките на вратата не се виждат в огледалото. И като се забавят със слизането , водача затваря вратата и я затиска .
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6463 on: 30.05.2021, 23:23:37 »
Точно така. Но това е положението.
Само където не си написал: "Това е положението. Или се съобразяваш с него (научаваш и ти да я играеш тази игра) или Терминал 2". :/ Чувал съм подобни изказвания, затова го казвам.

Само че аз не искам да се примирявам, нито пък да използвам Терминал 2.

В други държави действат други системи, където същото се случва в контролирана и регламентирана обстановка, но тук не е така и по този начин се запълва празнината.
Бих искал и в нашата държава да има такива системи, които не създават празнини, които да се запълват по "друг" начин.

Минавам да кажа , че възрастни или по-ниски хора хванали се за дръжките на вратата не се виждат в огледалото. И като се забавят със слизането , водача затваря вратата и я затиска .
Само че в случая жената се качваше.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6464 on: 31.05.2021, 00:54:38 »
Това, което сега ще разкажа си заслужава отделен пост, на който може да сложим мото: Екология, безопасност на движението, безопасност на труда, оптимизирани публични разходи. :crazy: :crazy: :crazy:

Както вече отбезязах в темата за спомагателния подвижен състав, при ремонта на стрелка на бул. "Христо Ботев", в близост до пл. "Възраждане", използваха не един, а два агрегата, които тровиха въздуха в целия район.  :help: :help: :help:

Как се паркират служебните МПС:

на трамвайна спирка, която в този момент обслужваше най-дългите трамваи в София. :neznam:
(след като шофьорът видя, че снимам камиона, реши да го премести)

блокирайки 5 паркоместа, едно от които е за инвалиди. :help:

върху тротоара. :eek:
(дали този тротоар е предвиден за такова натоварване?)

Безопасност на труда:

Въпрос: Колко работници имат каски на главата? - Отговор: нито един. :help: :neznam:
Въпрос: Колко работници носят светлоотразителна жилетка? - Отговор: трима (от девет).  :help: :help: :neznam:

Поне старата българска традиция се спазва с пълна сила: едни-двама работят, а други 5-6 човека им дават акъл. :crazy: :crazy: :crazy: :rev:
Обаче всички са си на заплати, които се плащат от обществените пари.  :help:

Като си говорим за безопасност на труда - на строителен обект е допуснат работник с превързана (вероятно - счупена) ръка:

:eek: :eek: :eek:

Безопасност на движението:

Нека да видим каква беше временната организация и сигнализация?

Направление Север-Юг:

Четири конуса.  :help: :help: :help:

Няма пътни знаци А39, А23, А9, В26???  :neznam: :help:  :neznam:

Направление Юг-Север:

Един конус, три стойки с подвижни пътни знаци - Г9, А23 и Г9 (може и да е Г7) в този ред, и червено-бяла лента.  :help:

Нека да отбележим, че знак А23 е втори по ред, и то е поставен вече в района на ремонтните дейности, а трябва да бъде поставен преди това. :help:

Няма пътни знаци А39, А9, В26???

А също така знаците не се виждаха много добре, защото върху тях бяха метнати устройствата, които мигат с жълто-оранжева светлина (ако изобщо работят), а пък един работник очевидно беше решил, че стойката с подвижен пътен знак всъщност върши много добра работа като закачалка за дрехи:

:crazy: :crazy: :crazy:

Значи принципно КАТ имат проблеми да одобряват или неодобряват някои банални неща като например, че трябва задължително да има някакви ограничители по пешеходната ул. "Граф Игнатиев" или пък да не одобрят някоя временна промянана линия на градския транспорт, която би била много полезна на гражданите. А къде е били от КАТ при тази ситуация??? Кой е одобрил тази временна сигнализация???  :hammer: :hammer: :hammer:

Няколко общи въпроса:
- Защо преди тази работа е отнемала 4 часа през нощта, а сега отнема 2 дни през деня??? :neznam:
- Защо има толкова много работници на терен, при условие, че работят само между един и трима от тях в даден момент??? Защо се харчат толкова много общствени пари за заплати на толкова много хора??? :neznam:
- Защо има толкова много МПС-та??? Например, защо е необходим цял автобус? Не може ли работниците да отидат до мястото с... градски транспорт? Защо са необходими толкова много камиони, при условие, че инструментите, които ползвахаq можеха да се съберат изцяло в малкото камионче, което беше паркирано най-близо до бул. "Александър Стамболийски"??? Освен горивото, което са изхабили всичките тези камиони (които също така не са много екологични), колко средства са отишли за заплати на шофьорите им? Между другото шофьорите на различните МПС си стояха по кабините или слизаха да изпушат по цигара отвън и заплатите им си вървяха...  :help:
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6465 on: 31.05.2021, 07:54:05 »
Васко, ти си уникално мрънкало! Без никакъв опит и с ограничени знания присъдите ги раздаваш ангро! Моля те , запознай ни с някое твое безгрешно дело ! Само при безделниците няма риск от грешки !  :)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6466 on: 31.05.2021, 12:04:16 »
Не си прав. "Който не работи, той не греши" е вечното оправдания на некомпетентните илитерати, които управляват града в последните 15 години - и резултатът е налице.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline snaker

• Маниак
    • View Profile
« Reply #6467 on: 01.06.2021, 20:55:05 »
Ако се абстрахирате кой е автора на поста на Васко, всъщност някои от нещата, които е написал са доста на място - като например багера върху тротоара или пък липсата на обезопасителни знаци. За дрехата закачена и закриваща знака, няма какво да кажа - родна действителност или иначе казано откровена мърлявщина!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6468 on: 01.06.2021, 21:18:09 »
Проблемът не е в това, че нещата не са проблемни, а че авторът целенасочено ги търси, снима и т. н. с единствената цел да мрънка тук, търсейки внимание или някакво психологическо самозадоволяване и нищо повече, като при това демонстрира тотална липса на обща култура по нещата, които коментира.
След толкова обсъждане по всякакви теми, Васко нито един път не каза, че е сигнализирал за посочените нередности компетентните служби по каналния ред. Само мрънка колко нередно е всичко и до там.

При това, дори ако мине през Терминал 2 и отиде в някоя цивилизована държава, ще открие, че 2/3 от нещата, които му се струват толкова нередни, са налице и там. Ами аз в Швейцария съм пътувал във влак, каран от ученик...
« Last Edit: 01.06.2021, 21:22:23 by bdz43r »

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #6469 on: 01.06.2021, 21:32:39 »
Проблемът не е в това, че нещата не са проблемни, а че авторът целенасочено ги търси, снима и т. н. с единствената цел да мрънка тук, търсейки внимание или някакво психологическо самозадоволяване и нищо повече, като при това демонстрира тотална липса на обща култура по нещата, които коментира.
След толкова обсъждане по всякакви теми, Васко нито един път не каза, че е сигнализирал за посочените нередности компетентните служби по каналния ред. Само мрънка колко нередно е всичко и до там.

При това, дори ако мине през Терминал 2 и отиде в някоя цивилизована държава, ще открие, че 2/3 от нещата, които му се струват толкова нередни, са налице и там. Ами аз в Швейцария съм пътувал във влак, каран от ученик...

Именно това ме дразни и мен - точно този автор не търси нито ред, нито справедливост, нито нищо, освен задоволяване на собствените си обсесивни състояния. А че почти никъде не е такъв порядък, какъвто на някои от нас ни се иска, за жалост също е вярно, аз също в Швейцария съм се разминавал на около пет сантиметра да не ме прегази на бензиностанция нов "швейцарец" с тунинговано Волво, който мина на пет сантиметра от мен и на пет сантиметра от бензиноколонка с едни над сто километра в час, защото реши да свие от магистралата през бензиностанцията за по-интересно, не за да зареди, след което се върна на магистралата - и това в държава, дето иначе като те снимат със 125 на ограничението 120 и работиш няколко дни само да си платиш глобата... Примери колкото щеш, не ми е това идеята да обясня как навсякъде са маскари, а че търсенето на кусури е градивно когато води до някакво подобрение на нещо, в случая е именно самозадоволяване на специфични вътрешни потребности.
« Last Edit: 01.06.2021, 21:34:13 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #6470 on: 01.06.2021, 23:56:32 »
Проблемът не е в това, че нещата не са проблемни, а че авторът целенасочено ги търси, снима и т. н. с единствената цел да мрънка тук, търсейки внимание или някакво психологическо самозадоволяване

Именно това ме дразни и мен - точно този автор не търси нито ред, нито справедливост, нито нищо, освен задоволяване на собствените си обсесивни състояния.
Петър Дънов го е казал категорично.

„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6471 on: 06.06.2021, 05:55:38 »
Нов Соларис,по 1-ва линия- некадърно до мозъка на костите си.Паркинсон има на десния крак Спирката на 20 метра,той се сили  и  набива спирачки.Толкова е непривлекателна тази професия,че се затварят очите за такива индивиди .Ще едитна после инвентарния ,че не го видях.
2811 е.
« Last Edit: 06.06.2021, 08:55:57 by София 70 »

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6472 on: 11.06.2021, 00:23:34 »
2683 с електронни табели 7 Гоце Делчев (!) посока Люлин , обяснява на една жена, че бил до Банишора. Питам го за депо ли е, че на табелите пише Гоце Делчев и той ми отговаря ти като си за Люлин защо си се качил като пише Гоце Делчев.. тъй като беше изключително нагъл и не пожела да си смени табелите (човешко е да забравиш, селско е да караш умишлено така) и ме издразни - звъннах си на ЦГМ и те си поеха случая и ще го санкционират.
На Банишора се качват хора, защото пише Гоце Делчев и той се развика все едно е на село - ми ако си беше пуснал правилна табела, вече никъде нямаше да пише 7 и нямаше да имаш проблеми  :help:

Offline HST

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #6473 on: 11.06.2021, 09:17:47 »
По наряд го няма 2683 писан за 10.06. 1-вата смяна е отпуска, вторта (аз) - почивка... Дали са го на колега с развалено тролейче,  вероятно...

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6474 on: 11.06.2021, 10:04:12 »
По наряд го няма 2683 писан за 10.06. 1-вата смяна е отпуска, вторта (аз) - почивка... Дали са го на колега с развалено тролейче,  вероятно...
Напълно е възможно, работеше на 7/7. Дори и да е на друг тролей титуляр - не е основание да не си използва правилно електронните табели, когато е за депо.

Offline HST

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #6475 on: 11.06.2021, 10:45:06 »
Някакво описание на шофьора?

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6476 on: 17.06.2021, 22:42:47 »
Действието се развива на спирка № 0330 "Бул. Ломско шосе".

На спирката беше спрял 2724 по А26. В същото време ватманът на 701 по ТМ6 искаше да премине покрай спирката, движейки се в посока ж.к. Обеля-2.

Тъй като автобусът не беше се прибрал максимално навътре в джоба, ватманът подхождаше много внимателно и бавно. Разстоянието между огледалата на двете превозни средства беше 10-15 сантиметра.

В един момент, точно когато двете превозни средства щяха да се изравнят, автобусът мръдна разко :fear: - потегли и веднага след това спря. :help: Ватманът задейства аварийна спирачка. След това поздрави родителя от женски пол на шофьора на автобуса. :help: Шофьорът на автобуса не му остана длъжен и не спираше да натиска клаксона докато трамвая не напусна района на спирката. :help:

Чудя се кой от двамата беше по-недобросъвестен?

- шофьорът, който не се е прибрал максимално навътре в джоба на спирката / който не се оглежда преди да потегли / който натиска калксона без видима причина.

- ватманът, който може би трябваше да изчака, след като вижда, че има автобус, който е на самата граница на трамвайния габарит / който псува.

:neznam:

Това беше днес, малко преди 17:00 часа.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6477 on: 17.06.2021, 22:45:46 »

За нас е важно, че ти си съвестен и си винаги в епицентъра на събитията. Гледайки няколко епизода от Порталът , си мисля, че вероятно и ти преминаваш през времето, защото винаги си на места , където има проблем .

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6478 on: 18.06.2021, 10:10:04 »
Просто служителите на МГТ вече тотално са се разпасали и такива сцени са ежедневие.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6479 on: 18.06.2021, 10:54:03 »
Всеки си носи отговорността индивидуално ,Нито всички шофьори са лоши нито всички лекари нито всички полицай и т.н. Такива обобщения са крайно глупави , заради единици от дадена гилдия или група или професия да се обобщава и демонизират всички в нея.