Author Topic: Трафикът  (Read 423981 times)

Offline conecto

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Re: Трафикът
« Reply #700 on: 05.01.2009, 00:51:11 »
Сутринта беше мазало, тролеят, с който пътувах тръгваше с дрифт от всяка спирка, а качването на моста Чавдар беше истинска атракция. Не искам да си представям как 120 е изкачвал моста на Черковна...

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #701 on: 05.01.2009, 10:34:38 »
Малинов беше почистен, но за сметка на това циганките, които чистеха снега от спирката, го мятаха директно върху пътното платно. И все пак ми се струва, че беше доста спокойно по Малинов нагоре към Младост между 10 и 10:30. По Цариградско шосе обаче скоростта изведнъж рязко се намалява малко след Окръжна болница към Центъра

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #702 on: 05.01.2009, 13:51:42 »
Сутринта е било лошо по Малинов - 222 бл. - ХМС за 30 минути. Иначе сега навсякъде е спокойно
НЕ на хейтърството!

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #703 on: 05.01.2009, 17:53:11 »
По Ботев ли има задръстване, та преди малко 818 по 12 беше на +24, отзад 815 пак на 12, на +11 и отзад още една дванайска?
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #704 on: 05.01.2009, 18:09:06 »
ми намира се ама не е нещо страшно според мен е имало авария на някое чкд

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #705 on: 05.01.2009, 19:39:42 »
Военна академия - Орлов мост точно 90 секунди. Не съм си и мечтал да е по-добре. Обаче от Орлов мост до Окръжна болница колоната се точеше много бавно, като естествено 3585 успя да изпревари доста коли, карайки по почти опразнената си бус лента  :fan:

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #706 on: 05.01.2009, 19:44:04 »
Военна академия - Орлов мост точно 90 секунди. Не съм си и мечтал да е по-добре. Обаче от Орлов мост до Окръжна болница колоната се точеше много бавно, като естествено 3585 успя да изпревари доста коли, карайки по почти опразнената си бус лента  :fan:
Ето това трябва да е ежедневие
НЕ на хейтърството!

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #707 on: 05.01.2009, 19:59:50 »
94 днес се движеще абсолютно нормално, даже се влачеше по едно време, за да не натрупа огромен аванс. Направо се учудих, че на семинарията минахме без да изчакаме дори един светофар.

Offline conecto

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #708 on: 06.01.2009, 01:06:30 »
Потвърждавам, днес беше учудващо спокойно, като изключим сутрешния трафик по Цариградско, колоната започваше от спирката на Орлов посока Плиска.

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #709 on: 06.01.2009, 11:14:29 »
Хората се уплашиха от снега и не излизат с колите си
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline don_angelitto

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #710 on: 08.01.2009, 01:59:09 »
Хората се уплашиха от снега и не излизат с колите си
Ами да, то половин София е с летни гуми...

Offline unbekannt

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #711 on: 08.01.2009, 02:34:19 »
Е сега се вижда, че дори без толкова прехваленото метро, когато бездарните и неможещи да карат "софиянци" с летните гуми оставят бричките си пред панелките, трафикът е спокоен, а ГТ същевремнно редовен и способен да поеме дори увеличен пътникопоток. После нека някой ми обяснява, че ако ограничат "софиянци" със солена такса за влизане в центъра, в стил Лондон, трафикът нямало да намалее драстично и мигновено...

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #712 on: 08.01.2009, 08:35:06 »
Е сега се вижда, че дори без толкова прехваленото метро, когато бездарните и неможещи да карат "софиянци" с летните гуми оставят бричките си пред панелките, трафикът е спокоен, а ГТ същевремнно редовен и способен да поеме дори увеличен пътникопоток. После нека някой ми обяснява, че ако ограничат "софиянци" със солена такса за влизане в центъра, в стил Лондон, трафикът нямало да намалее драстично и мигновено...

Малко ти е крайно изказването. Не само автомобилите с летни гуми не се движат в момента. При тези температури строителството например и съпътстващия го трафик също ги няма и като се добавят и свободните БУС ленти - ето защо трафика е добър и ГТ редовен.
А относно необходимостта от метрото - просто няма две мнения
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #713 on: 08.01.2009, 09:40:05 »
Е сега се вижда, че дори без толкова прехваленото метро, когато бездарните и неможещи да карат "софиянци" с летните гуми оставят бричките си пред панелките...
ами виж сега аз съм също софиянец, колата ми е оборудвана с всичко що е необходимо за зимата също така и с чисто нови летни гуми, и все пак ходя на работа с автобуса защото мисля че 100 човека да го направят днес това означава 100 коли по-малко в центъра а и като време ми отнема 30 минути с кола нерви и псувни срещу 40 мин. с автобус който е отоплен достатъчно (а84) и слушам спокойно музика тъй че колега мисля че не си прав

Offline Svetoslav

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #714 on: 08.01.2009, 11:44:10 »
Е сега се вижда, че дори без толкова прехваленото метро, когато бездарните и неможещи да карат "софиянци" с летните гуми оставят бричките си пред панелките...
ами виж сега аз съм също софиянец, колата ми е оборудвана с всичко що е необходимо за зимата също така и с чисто нови летни гуми, и все пак ходя на работа с автобуса защото мисля че 100 човека да го направят днес това означава 100 коли по-малко в центъра а и като време ми отнема 30 минути с кола нерви и псувни срещу 40 мин. с автобус който е отоплен достатъчно (а84) и слушам спокойно музика тъй че колега мисля че не си прав
Браво, колега! :fan: Лошото, е че много малко хора мислят като теб. Повечето си държат на тяхното, че личният автомобил си е удобство и нищо не може да ги накара да го оставят и да се возят в градския транспорт. Едва ли не гледат с насмешка на това. Е да, ама не е никак смислено в задръстване в което и с кола и с автобус се стои 30 минути,  да са се събрали 150 човека в автобус( или друго обществено превозно средство) и да чакат повече от нормалното и да закъсняват само защото други не могат да "паднат на това ниво" да ползват обществен превоз, а реално на площта заемана от едно такова превозно средство могат да се съберат около 3-4 леки коли в които има не повече от 5-6 човека (понеже обикновено в кола има 1 или 2ма) Еми това е абсолютна безмислица. Превозното средство е закъсняло заради задръстването предизвикано от многото лични автомобили(не от многото превозни средства на обществения транспорт), съответно са се събрали прекалено много хора и в задръстването чакат наблъскани като в консерва. Ясно е че на всеки му се налага понякога да излезне с колата си на работа и т.н. или пък има хора, на които им се налага да пътуват доста дълго и там наистина е доста по удобно с личен превоз, ОК, но аз все си мисля, че ако само тези хора ползваха приоритетно колите си изобщо нямаше да има задръствания и определено градския транспорт щеше да си е редовен и да го няма това тичане, чакане и спокойно щеше да се стига навреме.

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #715 on: 08.01.2009, 11:57:52 »
Браво, колега! :fan: Лошото, е че много малко хора мислят като теб. Повечето си държат на тяхното, че личният автомобил си е удобство и нищо не може да ги накара да го оставят и да се возят в градския транспорт. Едва ли не гледат с насмешка на това.

Аз пък не смятам че такива хора са малко. Мога да причисля и себе си към тях.

Пропуснахме да отбележим и липсата на газ и метан по бензиностанциите, което със сигурност също се отразява на трафика

Offline etnies

• Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #716 on: 08.01.2009, 13:23:18 »
Браво, колега! :fan: Лошото, е че много малко хора мислят като теб. Повечето си държат на тяхното, че личният автомобил си е удобство и нищо не може да ги накара да го оставят и да се возят в градския транспорт. Едва ли не гледат с насмешка на това.

Аз пък не смятам че такива хора са малко. Мога да причисля и себе си към тях.

Пропуснахме да отбележим и липсата на газ и метан по бензиностанциите, което със сигурност също се отразява на трафика

Що, газ си има. А гадните бакшиши искат двойна тарифа - ако някой ви поиска звънете във фирмите и се оплаквайте.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #717 on: 08.01.2009, 15:43:55 »
 Бакшишите да умират! Те си карат на тарифи за бензин 2,60 лева, а на всичкото отгоре и реват, че са на метан. Толкова мангизи изкарват, че няма накъде. Боклуци! Най-гадното племе са! Иначе само метан станциите не работят. Газ(пропан-бутан) си има, тъй като това си е изкуствен газ, продукт на бензина :)
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #718 on: 08.01.2009, 17:27:04 »
Напълно съгласен! Мизерия за бакшишите!!!

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #719 on: 08.01.2009, 18:23:22 »
Пропан-бутана дори продължава да поевтинява.
Иначе в моментните условия си личи кой е купувал книжка и кой е минавал курмуване. За пореден ден автобусите по Цариградско и МАЛИНОВ се движат чувствително по-бързо от колите, въпреки задръстванията по всички улици. Задръстването по Евлоги започва малко след Оборище посока Орлов мост. От НДК към Орлите също е страшно. Цариградско почти непроходимо в двете посоки, Малинов също. 88 и 204 не могат да изкачат баира в Дружба и сега баща ми ще се прибира пеша. Електронния спиркознак на Плиска посока Дружба показваше, че 204 ще дойде след 52 минути, като малко след това 'подскочи' на 69.