Author Topic: Антиобществени прояви на пътниците  (Read 221960 times)

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Маркерът слиза даже с по-силна мокра кърпа, не е толкова фатално, нито пък рядко срещано. Трябва само да се чисти своевременно в депата.

Offline HST

• Приятел на ГТ
    • View Profile
С лакочистител са го изчистили, питах колегата

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
То идиотчетата действат и вътре.  :(

https://www.facebook.com/groups/127073140679233/permalink/4026488757404299/

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
По инерция тръгнах да пиша в темата "Недобросъвестни шофьори и ватмани" :blush2:, но после се замислих, че може би историята не е точно за там... Или? :neznam:

Вчера се качвам в автобус по А26 и вътре вони отвратително, въпреки че всички прозорци бяха отворени. :help: :help: :help:

Видях, че някой беше... дефекирал върху една седалка.  :eek: :eek: :eek: :qdosan: :qdosan: :qdosan: :help: :help: :help:

Дори и никой да не е казал на шофьора, той със сигурност е "усетил" ситуацията. Не би ли трябвало да направи нещо? Да извика някой да почисти? Или ако няма такава практика - да поиска смяна, за да може автобусът да се прибере и да бъде почистен в гаража?

Или (тук усещам как цялата адвокатска колегия - защитници на водачите от градския транспорт, ще ми скочи на нож) той самият да почисти?  :neznam: 
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Или (тук усещам как цялата адвокатска колегия - защитници на водачите от градския транспорт, ще ми скочи на нож) той самият да почисти?  :neznam:
Е, може и с вилица и ножче, и малко шарена сол... :devil:
Тук моментът наистина е ако - ако го е усетил. Ако го е видял. Ако се е случило на предишния курс, и той си е огледал превозното средство. След прекаран Ковид някои хора губят част от обонянието си за месеци - аз например не усещам този тип миризми. Практиката е да се прибере ПС за почистване, но това не се случва веднага, а при възможен подходящ случай.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
А защо да чисти водача - при такъв съвестен гражданин на борда, той да чисти. Ето ти поле за изява - почисти една седалка, снимай се във фейсбук, бъди активен гражданин, изпъкни; за една минута мръсна работа, цял живот активен софиянец във фейса... даже се чудя как не си снимал седалката поне, та да имаме някакво доказателство  :crazy:

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
...
Вчера се качвам в автобус по А26 и вътре вони отвратително, въпреки че всички прозорци бяха отворени...
Видях, че някой беше... дефекирал върху една седалка...

А ти каза ли на шофьора?
Обади ли се на посочения телефон на гърба на кабината?
Ако си се обадил да съобщиш, какво ти отговориха?
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Тук моментът наистина е ако - ако го е усетил. Ако го е видял. Ако се е случило на предишния курс, и той си е огледал превозното средство. След прекаран Ковид някои хора губят част от обонянието си за месеци - аз например не усещам този тип миризми.
Не бях се замислил за хипотезата загубено обоняние следствие коронавирсната инфекция.

Предполагам, че се е случило на предишния курс, тъй като автобусът се движеше по направление ж.к. Обеля-1 - кв. Гниляне, гр. Нови Искър и пристигна празен на спирка 6240 "Метростанция Обеля". Почти никой не ползва А26 или А150 между ж.к. Обеля-1 и метростанцията.

Практиката е да се прибере ПС за почистване, но това не се случва веднага, а при възможен подходящ случай.
Благодяра за информацията!

Но какво значи не се случва веднага? :neznam: Така най-много се наказва водача, тъй като той няма изобр и трябва да търпи... ароматните последствия от подобна висша простотия. :hammer: :hammer: :hammer:

...
Вчера се качвам в автобус по А26 и вътре вони отвратително, въпреки че всички прозорци бяха отворени...
Видях, че някой беше... дефекирал върху една седалка...

А ти каза ли на шофьора?
Обади ли се на посочения телефон на гърба на кабината?
Ако си се обадил да съобщиш, какво ти отговориха?
Не съм му казал.

Въпросното изпълнение беше на седалка в задната част на автобуса и това принуждаваше всички пътници да се натъпчат отпред. Аз бях в пространството срещу втората врата и между мен и шофьора имаше доста правостоящи, които се опитваха да се отдалечат максимално много от неприятната миризма. Слязох на следващата спирка, защото за мен вонята беше нетърпима. :help:

Надявам се, че някой от пътниците, които са били в билзост до водача са му казали или той самият би трябвало да установи, че нещо не е наред, след като всички пътници са му на главата, а пък всички седалки от втората врата назад са празни.  :neznam:

Не съм се обадил на въпросния телефон, защото аз имам принципен проблем по този въпрос.  :help:

Смятам, че телефонните линии за информация и за подаване на сигнали за нередности към общински и държавни структури трябва да са напълно безплатни.

Телефоните номера 0700 не са на цената на един градски разговор за потребителите на мобилните оператори. А колко ли човека все още имат домашен телефон?

Въпросът не е за конкретната сума, а е принципен.

Телефонът трябва да е с 0800 или в краен случай - стационарен номер като този за загубен багаж в метрото, към които номера почти всички абонаментни планове имат включени минути. Но това пак е крайно компромисен вариант, защото дискриминира хората с предплатени карти и т.н.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Е като си принципен - вози се в нас*ан автобус и чакай някой друг да изпълни своя гражданки дълг да каже на шофьора или да се обади на телефона.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Е като си принципен - вози се в нас*ан автобус и чакай някой друг да изпълни своя гражданки дълг да каже на шофьора или да се обади на телефона.
Мисля, че описах доста ясно ситуацията, при която трябваше да изръгам 7-8 правостоящи пътници в тясната пътечка между седалките, за да стигна до шофьора. В противен случай щях да му кажа веднага. Аз не се притеснявам и десетки пъти съм съобщавал на водачите проблеми, които съм забелязвал в съответното превозно средство. За съжаление, в повечето случаи съм получавал обидно отношение, включително псувни, и никаква реакция. :/

СБОГОМ, GTSofia.info

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
На телефона на ЦГМ вдигат веднага. По едно време често звънях за неработещи климатици и по-висока сметка не помня да съм имал. Много интересен принцип. :)

Online hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Офтопик но... Има едно приложение (явно и сайт) с алтернативни номера на 0700 номерата. И аз се дразня супер много на номера 0700 и не звъня на такива, освен при крайна необходимост. Мобилните планове могат да имат намсиколко гигабайти на намсикаква скорост, неограничени минути към бг и много минути към Европа, но 0700 и SMS-ите (???) обикновено се плащат допълнително. Та както и да е – справка с приложението и намираш телефон, който не е 0700.
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
ЦГМ общи въпроси - 028015257. Това е към 070013233, т.е. отива към един кол център.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Офтопик но... Има едно приложение (явно и сайт) с алтернативни номера на 0700 номерата. И аз се дразня супер много на номера 0700 и не звъня на такива, освен при крайна необходимост. Мобилните планове могат да имат намсиколко гигабайти на намсикаква скорост, неограничени минути към бг и много минути към Европа, но 0700 и SMS-ите (???) обикновено се плащат допълнително. Та както и да е – справка с приложението и намираш телефон, който не е 0700.
Хиляди благодарности за тази информация! :fan: :fan: :fan:

ЦГМ общи въпроси - 028015257. Това е към 070013233, т.е. отива към един кол център.
Вече съм си го запазил в телефона. Сигурно ще го ползвам съвсем скоро. :rolleyes:
СБОГОМ, GTSofia.info