Author Topic: МВМ 81-717.4/81-714.4 (номерни състави/старите влакове)  (Read 107558 times)

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Утре заминават два. Едва ли са други.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
Аз вчера уцелих А2 и не бях забелязал, че на лед дисплея освен следващата станция се изписва и с колко км/ч се движи влака.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Аз вчера уцелих А2 и не бях забелязал, че на лед дисплея освен следващата станция се изписва и с колко км/ч се движи влака.
До колкото знам това е по-скоро бъг, а не екстра. Много рядко се случва(само при определена комбинация) да изпише скоростта, защото не би трябвало. Поне по мои наблюдения. Ако се е променило нещо си оттеглям мнението.

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Ето снимки от клюкарника:
https://www.facebook.com/groups/127472724107530/permalink/1675849979269789/
Поверителна е и нищо не се вижда.

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Ето снимки от клюкарника:
https://www.facebook.com/groups/127472724107530/permalink/1675849979269789/
Поверителна е и нищо не се вижда.
Съжалявам за което.

Offline turboto96

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Локомотивът на първата сника, изглежда в по-лошо състояние и от метровлаковете. :fan: :help:

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Че те метровлаковете въобще не изглеждат лошо. Освен това са постоянно на закрито и са доста по-нови.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
До колкото знам това е по-скоро бъг, а не екстра. Много рядко се случва(само при определена комбинация) да изпише скоростта, защото не би трябвало. Поне по мои наблюдения. Ако се е променило нещо си оттеглям мнението.
Само по себе си не е бъг. Явно си е заложено като функция, но не е активирано да се показва. "Бъгът" в случая е, че се показва за кратко.

Offline Dimitar155

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Влаковете са стигнали до Унгария на 27-ми март и са изрисувани частично по път. Отвътре са извадени доста работи, вероятно за резервни части.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Яко видео :fan:

Унгарските и сръбските графитаджии не спят, доста са ги нашарили. Има разлика между първите кадри в Унгария и последните, появили са се още графити. Иначе се чудя, за какво са им на нашите толкова части от номерните, след като всички ще минат модернизация? Доста са ги изкорубили...

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Много правилно им свалят частите, няма смисъл да се пращат напълно окомплектовани, все пак отиват за модернизация. А тези части ще се използват за останалите състави. Да не забравяме, че надали до края на 2021 ще се модернизират всички.

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Много правилно им свалят частите, няма смисъл да се пращат напълно окомплектовани, все пак отиват за модернизация. А тези части ще се използват за останалите състави. Да не забравяме, че надали до края на 2021 ще се модернизират всички.

Напълно съгласен. Ако не ги свалят частите тук, руснаците ще си ги гепят за резервни за тяхните влакове. Все пак сме дивият изток.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Offline 111

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
Всичките 18 метровлака ли ще ходят на модернизация, няма ли да запазят един в оригиналния му вид ?
Все пак това са първите влакове които тръгнаха тук в София, хубаво е да се запазят 1-2 или да ги ремонтират, като ги запазят в автентичния вид. Ще е много глупаво всички до един да се модернизират.

Offline CNN

• Наистина съм луд
    • View Profile
Всичките 18 метровлака ли ще ходят на модернизация, няма ли да запазят един в оригиналния му вид ?
Все пак това са първите влакове които тръгнаха тук в София, хубаво е да се запазят 1-2 или да ги ремонтират, като ги запазят в автентичния вид. Ще е много глупаво всички до един да се модернизират.

Те са 12  влака. И да всичките ще ги реновират

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
У нас традиционно музейната стойност на всякакви неща е дълбоко пренебрегната, така че ми е странно, че някой изобщо си е помислил, че може да има идея дори да се запазва влак в оригинален вид.

Offline 111

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
Уф, да 12 са, просто си мислех за трамваите Инекон в момента, които са 18 и се обърках.  :D
Много глупаво всички да отиват на модернизация, поне в един да запазят салона в автентичния му вид.
Тези влакове поставиха началото на метрото в София, глупаво е всички да заминат.
Ще пиша до метрополитена и столична община, но едва ли ще обърнат внимание. Трябва повечко хора да се включим.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Не знам има ли по други градове музеен метро подвижен състав (сигурно има), но определено не е ключовото това в една малка мрежа като нашата. Превозните средства все пак са преди всичко превозни средства, и като такива е страхотно това че се модернизират всичките.

Големи мрежи с по 10+ линии може и да могат да си позволят такъв лукс, за останалите, вкл. нашата, по-скоро си е неоправдан този лукс.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Има музейни метро влакове естествено...
Точно това имах предвид по-горе. У нас изобщо не се отдава значение на тези неща, докато в повечето западни страни се пазят музейни екземпляри от всичко и повечето даже се и движат и излизат периодично на разни събития и метрото не е изключение, въпреки че ние го смятаме за все още ново и без кой знае каква историческа стойност.
Един влак по-малко няма да събори графика, но след още 20-30 години ще е голяма атракция, ако доживеем да мислим малко извън ежедневието.
« Last Edit: 09.04.2021, 23:32:06 by bdz43r »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ще ходим до Прага да си ги спомняме, там има запазен номерен състав в музея. Но е по-стара модификация, с обикновени лампи с крушки, а не с луминесцентни лампи.