Author Topic: Нощен транспорт  (Read 188043 times)

Offline coast96

• Маниак
    • View Profile
Re: Нощен транспорт
« Reply #1100 on: 08.04.2018, 01:30:25 »
В сайта на разписанията все още ги няма, пък според виртуалните табла 4 е N4 и след това Н 4 като две отделни линии.
Този, който видях, беше с електронни табели, показващи грешната посока и не спря за чакащите хора на спирката, докато те не извикаха “АЛОООУ” след него :D качването е само от първа врата
Качването не е само от първа врата. Пътувах с първия от Батенберг към Гоце Делчев . До Ручей пътувахме общо трима човека. Аз , едно момиче и едно момче. От Ручей се качиха около 15 човека и докато кондуктора успее да таксува всички две жени слязоха на следващата спирка без да бъдат таксувани... До Гоце Делчев пътувахме общо към 20 човека като от Борово се качиха още хора. Дори имаше и възрастни хора. Аз лично съм възхитен и много доволен от проекта. Дано да остане за постоянно.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1101 on: 08.04.2018, 04:10:45 »
Според мен не е редно и си е живо наказание за пътниците простотията на Repcho абонаментните карти да не важат за нощните линии. Даже нещо повече, дневната карта следва да стане 24-часова - да се маркира първоначално и да важи до същия час на другия ден, както и да се продава и от водачите. Какви рейсове са - от тухлите ли?
Fafan, пишеш пълни глупости. Първо, в наредбата ясно е посочено в кои случаи шофьорът може да откаже превоз. Краткото разстояние не е сред тях. Второ, на който му трябва такси на кратко разстояние, със сигурност не е от глезотия.Има болни, трудноподвижни хора, такива с много багаж, гонещи влак, автобус, самолет и т.н., за които МГТ не решава проблема на момента. Преди Коледа, докато още бях в Калгарево, се почувствах много зле след работа и си викнах такси до спешния център, който беше на 2-3 километра. Там се оказа, че съм с 42 градуса температура - не знаех, че в Канада грипът е много лош и може да те прати в интензивното.Преди няма и седмица пък хванах такси от автогарата до вкъщи, пак не повече от три километра, заради многото багаж. Така, че....Проблемът е много лесно решим. Просто управителят на фирмата пуска следното: "Заповед": "Считано от..........ЗАБРАНЯВАМ на диспечерите при приемане на поръчки да запитват клиента за дестинацията на пътуване. На нарушителите ще се търси най-строга дисциплинарна отговорност". Кратко и ясно. Да не говорим, че от пет къси курса таксиджията може да изкара повече отколкото от един дълъг заради петте първоначални такси и/или цени за повикване. Да отбележа също, че в Канада такса за повикване няма, има само първоначална такса, а пък за  "помпи" не са и чували, нищо, че всички до един шофьори са я индийци, я араби, я черни от Сомалия, Судан и т.н. За каквито и да е шменти-капели не може и дума да става, понеже колите са с видеонаблюдение, а тарифите се регулират от общината, няма значение на коя фирма ще се обадиш....
« Last Edit: 08.04.2018, 06:31:47 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1102 on: 08.04.2018, 06:07:38 »
Коментира се вече, дано преди лятната почивка нощният транспорт се включи като нов вид карта с доплащане.
████████████████████████ 

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1103 on: 08.04.2018, 12:30:57 »
Проблемът с признаването на картите е административен - по въпроса с бюджета и компенсациите за карти, а не от нежелание (това декларират управляващите и заместник-кмета). Компенсациите за нощен транспорт не са заложени в бюджета. Възможно е в края на деветмесечието, като стане ясно как върви бюджета, да се заложи актуализация и да се въведе вариантът с някакво малко доплащане за абонаментни карти и за дневна+нощна карта с левче повече - 5 лева. Иначе от януари 2019 , при продължаване на услугата, компенсациите ще се заложат в бюджета за 2019-та. Те не са чак толкова много, а с постоянния контрол в превозните средства това може да се остойности с абсолютна точност, тъй като картите трябва да се маркират от контрольора.
Иначе е тъпо да не са оборудвани ютонгите със стоп бутони. В момента трябва да заявиш за слизане - провиквайки се, на контрольора или просто настойчиво да си се залепил за вратата.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1104 on: 08.04.2018, 12:38:16 »
Ъ, как да нямат СТОП бутони Ютонгите? Нали даже са се престарали китайците, та са сложили на всяка дръжка  :neznam:

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #1105 on: 08.04.2018, 13:21:39 »
Май всички автобуси в София имат стоп бутони, включително и 0305 и 0305Г, друг е въпросът дали работят.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1106 on: 08.04.2018, 13:22:09 »
На вратите мисля че нямат от тези за заявка. Аналогични на сините на Шкодите, например. Но ако тези работят - пак е добре.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1107 on: 08.04.2018, 13:25:51 »
Може би е обсъждано по-назад, но съм пропуснал - защо все пак бяха избрани Ютонги за нощните линии?

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #1108 on: 08.04.2018, 13:42:19 »
На вратите мисля че нямат от тези за заявка. Аналогични на сините на Шкодите, например. Но ако тези работят - пак е добре.
Такива нямат. Проблемът със стоп бутоните, а и с другите, е, че софиянци не бяха научени правилно да ползват бутоните за заявка, а именно да натиснат бутона, преди ПС да спре, поради което автобусът може да пропусне спирка.

Може би е обсъждано по-назад, но съм пропуснал - защо все пак бяха избрани Ютонги за нощните линии?
Мисля, че е заради камерите.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1109 on: 08.04.2018, 13:44:16 »

Защото са единствените, в които има камери в салона.

Offline Whatnow14

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1110 on: 11.04.2018, 00:16:14 »
Разписанията ги мързи да ги качат или е планирано завинаги да останат в тайна? Виртуалните табла си показват каквото си искат общо взето.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
« Reply #1111 on: 11.04.2018, 01:00:43 »
Прикачвам и нагледно доказателство ^

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #1112 on: 11.04.2018, 11:53:41 »
Нямам думи за ЦГМ вече... това да сложиш табела с lorem ipsum, че и преведено...
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1113 on: 11.04.2018, 13:16:45 »
 :devil: Вероятно крайните станции на Н3 все още не са 100 % сигурни и подлежат на промяна ! Евентуално.  :crazy:

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • мразя skyscrapercity com
    • View Profile
« Reply #1114 on: 11.04.2018, 20:19:04 »
Нямам думи за ЦГМ вече... това да сложиш табела с lorem ipsum, че и преведено...

Не са точно на ЦГМ, а на познатата на всички нас организация.
Софийско метро, хартиени схеми - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Offline coast96

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1115 on: 11.04.2018, 20:38:11 »
За 3 дни над 900 души пътували с нощните автобуси
Над 900 души са пътували с четирите нощни линии на градския транспорт в София, през първите 3 дни от експеримента. Най-много - близо 500 са пътували в нощта на Великден, отчитат от Столичната компания за градски транспорт. От СКГТ дават пример с 2009г. , когато отново е имало нощни автобусни линии на интервал от 1 час. Тогава за месец са пътували едва 2700 души, а очакванията са, че сега техният брой ще е десетки пъти повече.
« Last Edit: 11.04.2018, 20:40:05 by coast96 »

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #1116 on: 11.04.2018, 20:39:20 »

Те ли са напечатали и сложили табелите? Или просто си говориш, но нищо не казваш?

Offline mitkov2

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1117 on: 11.04.2018, 20:40:05 »

А КОЙ ги одобрява и монтира? Не съм аз, или някоя НПО, при всички положения. В училище, когато преписвам от някого, аз нося отговорност за преписаното, аз получавам оценката, не източникът. Отговорността е изцяло на ЦГМ!
« Last Edit: 11.04.2018, 20:45:03 by mitkov2 »

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • мразя skyscrapercity com
    • View Profile
« Reply #1118 on: 11.04.2018, 20:53:34 »
Много ясно че се разпечатват от предварително изготвени мостри. Явно и ЦГМ не са обърнали внимание.
Софийско метро, хартиени схеми - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Offline mitkov2

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1119 on: 11.04.2018, 21:06:16 »
Много ясно че се разпечатват от предварително изготвени мостри. Явно и ЦГМ не са обърнали внимание.
Това говори много за ЦГМ... Какво значи не са обърнали внимание?!