Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 860007 times)

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6501 on: 27.06.2021, 23:02:49 »
В ситуацията с 2402 - предполагам, че трамваят е завил без да има видимост към спирката с другите два трамвая и е останал в средата на кръстовището.
По-скоро не съм съгласен.

Ситуацията, която се вижда на тази снимка е от момента, в който се опитват да закачат 680 към 3031. Преди това 680 беше доста по-назад и със сигурност ватманката на 2402 би трябвало да го виждала още преди да навлезе в рамките на кръстовището...  :neznam:

Но аз спирам да чета тук.
И аз!
Аз също.
И аз също
Това звучи като поведение на щраус.  :neznam:

"Не го виждам, значи няма проблеми" :/ :neznam:

Не знам дали го осъзнавате, но всеки с подобно мислене/поведение се превръща в част от проблема. :/

Всички тези неща, които се случват около нас всъщност са генератор на още повече такива неща. Когато човек види общински трамвай, които стои 20 минути в средата на кръстовище; когато види, че автобуст/тролейбус/трамвай от общинския градски транспорт преминава на забранителен сигнал на светофар; когато види, че полицейска патрулка е спряла по неправилен начин без да има необходимост от това (полицаите са слезли, за да си купят кафе); когато види, че някой прави "дрифтове" на голям оживен булевард в час пик; когато види, че съсед е паркирал върху цветятата до детската площадка пред блока; когато види, че друг съсед хвърля боклуци през прозореца; когато чуе, че някой е минал годишен технически преглед с технически неизправед автомобил и се горедее с това; когато чуе, че някой си е купил цигари без бандерол или гориво на черно и тези хора също се гордеят с това; когато чуе, че съседа работи в сивия сектор - и когато вскичките тези неща останат без последствия, това малко по малко води до съзнателна или дори несъзнателна промяна на нагласите на този човек. Дори и най-съвестните и отговорни хора могат да се променят, ако постоянно са изложени на тези примери.

Това, което искам да кажа, че подобна среда мултиплицира тези практики и с времето те се развиват в прогресия. :/ И всеки, който е толерантен към която и да е нерегламентирана практика, всъщност е съучастник, защото с действия или бездействия той/тя допринася за корупционното развитие на такова общество. :/

Аман вече!

Как пък все сте криви и попадате на такива...все едно сте някакви чантаджии, които не работят а само проверяват и топят и нямате друга занимавка освен да гледате кой как си върши работата!
Човек, нищо лично, но ти си най-изразеният представител на това, което описвам по-горе. Твоят начин на мислене е пагубен и няма как да има здраво и пълноценно общество, съставено от хора, които мислят като теб.

На теб цялата ти философия опира до:
- щом някой си върши работата (основно свързана с изпълнението на някакъв тежък физически труд) и никой не е умрял (дори и тогава може да се намерят оправдания :/), значи всичко е наред;
- вскеки, който върши работа, която не изисква тежък физически труд, е недостоен;
- всеки, който търси отговорност и/или отговаря за контрол е жалък злобар...
:neznam: :neznam: :neznam:

Аз пък да си кажа, че ползвам ГТ поне 2 пъти в седмицата и нямам никакви оплаквания от линиите които ползвам! 76, 213, 305 най-често. Дори напротив.
Да, защото за теб, без оплаквания означава да пътуваш от спирка А до спирка Б, без оглед на това, което се случва между двете. :neznam:

Хвърляш ли един поглед дали шофьорът, който те вози, винаги минава на зелено? А дали спира правилно на спирките (само по един автобус на единична спирка; между пътен знак Д24 и спиркознака; плътно влизане в джоб или плътно до бордюра, когато няма джоб)? А дали отваря първа врата? Дали продава билети? Дали пуши? И много други?

Или се качваш, мислиш си за твоите неща, и си слизаш, а през това време не обръщаш внимание на нищо?  :neznam:

Почти винаги са с униформи
Дори не си се усетил как си написал нещо, което е точно за тази тема. "Почти" означава невинаги. Значи си ставал свидетел на недобросъвестност.

Респект и уважение към тези хора, сапсили хиляди животи и превозили живи и здрави до дома хилади деца, родители, баби и дядовци! Ако не бяха те, още много хора щяха да са в ежедневната статистика на ПТП-тата, нищо чудно и някои от нас! Представям си че всичко това е на техен гръб и отговорност. Доста от тях преди 30 години бяха младежи на по 30, когато аз бях ученик, сега са предпенсионна възраст мъже на по 60-така.  Не се знае като се пенсонират дали ще има кой да ги замести. Човек не може да работи на 80-90.
Това звучи като нескопосоно политечско послание от времето на социализма... :help: :crazy: :/
« Last Edit: 27.06.2021, 23:14:06 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline 2828

• Защо пиша толкова много?
  • 506
    • View Profile
    • Email
« Reply #6502 on: 27.06.2021, 23:42:46 »
По-скоро твоето следене на ватманите и търсенето на под вола теле напомнят за социализъма. И само да кажа като минаващ поне два пъти седмично през въпросните спирки - заради навесите въобще не се виждат трамваи, спрели на срещуположната спирка! Нито от Ботев към Мария Луиза, нито обратното.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #6503 on: 28.06.2021, 12:14:37 »
Васко излиза за едноимесечна почивка, за да може спокойно да състави списък с водачите за разстрел.

Иначе всеки, който желае, може да го сложи в списъка с игнорирани и да не вижда постовете му.
Моля да докладвате, ако се появи някой от "двойниците" на vasko.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6504 on: 28.06.2021, 12:38:51 »
И още веднъж апелирам тази тема да бъде най-после заключена и изтрита, защото само създава конфликти. Не мисля че такива клеветнически теми имат място във форум където уж са фенове на транспорта и трябва да обсъждат технически характеристики, развитие, технологии, тази тема си е направо грозна. Поне да се заключи и без това повечето вече няма да я четат.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6505 on: 29.06.2021, 15:02:36 »
Ще прощавате, ама не разбирам защо Васко излиза в почивка? Кое правило е нарушил?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #6506 on: 29.06.2021, 15:16:00 »
Ще прощавате, ама не разбирам защо Васко излиза в почивка? Кое правило е нарушил?
Препълни темата с дългите си пътеписи и оплакването и от най-дребното нещо. Това е форум, а не блог.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #6507 on: 29.06.2021, 23:22:32 »
Няма ли някакъв технически метод просто да има ограничение до брой редове и мнения на брой дни? Така може Васко да почне само по същество.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #6508 on: 30.06.2021, 00:58:30 »
Такова мрънкало просто няма място в никой форум, грешка беше че пак беше допуснат във форума. Нищо градивно няма в неговите постове, просташко намиране на маана по всички въпроси.
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6509 on: 01.07.2021, 12:21:28 »
Имам чувството , че сте братя.
И тъй като аз съм създател на тази тема - най-учтиво моля Драгон да я заключи. Ако бъде създадена нова - да я изтрие.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #6510 on: 01.07.2021, 12:50:07 »
И като сме тръгнали да се изокваме по въпроса - да се изокам и аз - аз съм против да се заключва темата. Има ежедневни примери, които трябва да се показват, за да се порицават. Всеки човек греши в работата си (да, и водачите на гт - също, колкото и да е невероятно) и за да не се повтарят грешките - трябва да се показват. Форумът е достатъчно популярен, чете се от много хора и такава тема допринася за посещаването му. Ако някой не му харесва темата - просто да не я чете.
Ще подам сигнал до модератор последните мнения да се изтрият, тъй като не са по темата.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Chezare

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #6511 on: 01.07.2021, 16:49:03 »
София 70, заради двама-трима човека да се заключва една тема? Не мисля, че е много правино.

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #6512 on: 01.07.2021, 18:11:54 »
Форумът се е доказал във времето като място за различни дискусии, дори по теми, които принципно са табу. Затова не трябва да се заключват теми - всеки има право на мнение, а ако то се изразява при спазване правилата на форума, значи няма никакъв проблем (въпреки принципните различия между една или друга клика, както все казва difian  :devil:). Заключването на една или няколко подобни теми няма да доведе до нищо добро - по-скоро ще се разводняват други теми.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6513 on: 01.07.2021, 18:13:31 »
Хайде, стига толкова! Чадър над никого няма да се разпъва. Да, доста от тирадите на Васко са дребнотемие,  от което най-много губи той: като на лъжливото овчарче никой няма да му повярва даже за резонни проблеми. Но има и обратният случай, и то - далеч по-често: описва се резонна нередност и тутакси се хвърлят адвокати да защитават провинилите се.
Темата ще си съществува, като по възможност ще се отстраняват както дребнотемията, така и прекаленото адвокатстване на нарушителите.

Темата ще бъде разчистена като намеря свободно време.

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6514 on: 09.07.2021, 00:01:10 »
Днеска водача на тролей 1663 по линия 2, движещ се към Хаджи Димитър се забърза да хване светофара на Васил Левски и Дондуков. в бързината откачи единия прът при преминаване през стрелката преди кръстовището. Нещо механизма не сработи както трябва и прътът засече доста високо във въздуха. на водача изобщо не му пукаше. запали дизеловия агрегат и продължи с един прът във въздуха, който закачаше елементи на контактната мрежа по пътя си. Мина на червено и чак на спирка Бяло море слезе да оправи нещата.

очевидно дизеловият агрегат не е само за аварийни ситуации, ами и за ситуации на мързел у водачите.

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
« Reply #6515 on: 12.07.2021, 12:45:20 »
С много лошо впечатление останах от шофьора на 3142 (първа смяна), при когото днес се возех по 76. Тръгва плавно от спирката, стига до някаква скорост и се почва газ-отпускане, газ-отпускане. Между бул. Черни Връх и гимназията по текстил и моден дизайн този МАН сигурно смени сто пъти от 2-ра на 3-та и от 3-та на 2-ра... Много неприятно, наистина.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6516 on: 12.07.2021, 13:19:38 »
Днеска водача на тролей 1663 по линия 2, движещ се към Хаджи Димитър се забърза да хване светофара на Васил Левски и Дондуков. в бързината откачи единия прът при преминаване през стрелката преди кръстовището. Нещо механизма не сработи както трябва и прътът засече доста високо във въздуха. на водача изобщо не му пукаше. запали дизеловия агрегат и продължи с един прът във въздуха, който закачаше елементи на контактната мрежа по пътя си. Мина на червено и чак на спирка Бяло море слезе да оправи нещата.

очевидно дизеловият агрегат не е само за аварийни ситуации, ами и за ситуации на мързел у водачите.

Можеше да нанесе сериозни повреди на контактната мрежа. Заслужава сериозно наказание - това не е обикновен мързел, а опасна безотговорност. :help:

Offline HST

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6517 on: 12.07.2021, 16:04:50 »
Аз това направо не мога да си го представя...

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6518 on: 12.07.2021, 20:28:56 »
Аааа, какво сега клюкарите работещите? Нали не е счупил мрежата?!?! Всеки греши!!!!!!1
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6519 on: 13.07.2021, 08:05:14 »
Имал е късмет да не повреди сериозно мрежата. :help: Това не оправдава подобни опасни действия. :help: