Author Topic: Закъсненията на МГТ  (Read 90388 times)

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Закъсненията на МГТ
« Reply #640 on: 20.06.2021, 11:41:07 »
Става подобно на това с писането на акт ако те хванат да пътуваш гратис. Ако не се усетиш навреме да обжалваш на заплата ти запорират около 500 лева доколкото знам от изпатили си тарикати. Може след 2-3 месеца, но може и след година-две според зависи колко бързо се задействат и колко им се занимава с теб. Даже май ти пращат и снимка. В работата имам два случая на колеги дето се чудеха защо им запорираха на единия около 400 лева на другия около 500 от заплатите. След проучване единия установи че е заради пътуване гратис преди време, а другия заради ситуация подобна на тази. Отделно транспортиня оператор, в случая някой от гаражите може да те осъди още 400-500 лева за забавяне на движението и порпуснати ползи и съвсем да увиснеш. За това всеки трябва да мисли какво прави.

Второ че ако пътуваш с автомобил в чужбина въобще няма да те пуснат ако не си си платил глобата и задръжката причинена от теб, особено ако са ти продиктували номера и снимали.
« Last Edit: 20.06.2021, 11:43:13 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #641 on: 20.06.2021, 14:20:05 »
Реално нишо не се случва с водачите на колите, евентуално при трамваите да ги накарат да платят изгубените курсове. Звъниш на ЦДП, диктуваш номера на колата, те го проверяват в системата и звънят на собственика да дойде да си махне колата.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #642 on: 20.06.2021, 14:53:42 »
Има едни клепари - Контрол по паркирането - те трябва да са на място и да съставят акт , дори и водача да не присъства.

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #643 on: 20.06.2021, 17:20:21 »
Мисля си, че за ефективно решаване на подобни ситуации в бъдеше трябва да се направи предложение за промяна в ЗДвП, което да дава право на органите на КАТ - Пътна полиция да прекратяват служебно регистрацията на МПС и да му отнемат регистрационните табели за срок от 6 месеца до 1 година, когато възпрепятства движението на обществения транспорт. Свалянето на номерата е бързо, лесно и много ефективно решение спрямо нарушителите без да се губи излишно време в задръжки, а и ще бъде от полза не само на МГТ в София. Предлагам на Сдружението или Спасителите да се задействат по въпроса  :devil:

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #644 on: 20.06.2021, 23:59:48 »
Първо не си бил там , че да обвиняваш кой е некадърен и кой не.
Не съм бил там при конкретната случка, но няколко пъти съм ставал свидетел на същата ситуация.

Просто има автобусни шофьори, които го могат. Има и такива, които не могат. :help:

Предлагам да попътуваш малко с А26 и А150 в ж.к. Обеля-2 и да видиш какво означава професионализъм при някои шофьори и какво означава некадърност при други.

На това и на това кръстовище много редовно има паркирали коли в самото кръстовище. :help: :hammer: Редовно по А26 има съчленени автобуси MAN SG 262. Има шофьори, които успяват да вземат завоя със съчленен автобус (понякога с няколко маневри), при наличие на паркирана кола в самото кръстовище. Има и такива шофьори, които с единичен автобус BMC се отказват и звънят на диспечер, при начилие на паркиран автомобил чак на 3-4 метра от кръстовището... :help:

Без коментар , - 20 минути никой не дойде  :)
След 10-тина минути дойде линеен , който огледа ситуацията и помогна на водачът на автобуса да върне назад и да излезе в централното платно.
Последно?

Мисля си, че за ефективно решаване на подобни ситуации в бъдеше трябва да се направи предложение за промяна в ЗДвП, което да дава право на органите на КАТ - Пътна полиция да прекратяват служебно регистрацията на МПС и да му отнемат регистрационните табели за срок от 6 месеца до 1 година, когато възпрепятства движението на обществения транспорт. Свалянето на номерата е бързо, лесно и много ефективно решение спрямо нарушителите без да се губи излишно време в задръжки, а и ще бъде от полза не само на МГТ в София. Предлагам на Сдружението или Спасителите да се задействат по въпроса  :devil:
Според мен решението е в многократно увеличаване на броя на репатриращите автомобили тип "паяк".

Паяците трябва да започнат да контролират безразборното спиране на територията на цялата Столична община, а не са само в зоните за платено паркиране.

Ако има стотина паяка, които да са пропорционално разпределени в различните райони на общината и да има възможност паяк да пристигне до 3-4 минути до всяка една точка.

А също така и да работят денонощно.

За съжаление това няма да се случи, защото подобно нещо ще разсърди електората и ще се противопостави на мощното автомобилно лоби. :/
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #645 on: 21.06.2021, 01:58:45 »
Увеличаване броя на т.нар. "паяци" ще помогне частично, но няма да реши проблеми като този от снимката, тъй като при всяка необходимост от вдигане така или иначе се уведомява съответното РПУ, а в някой случаи на място пристига и екип на КАТ. Идеята ми е, че това е доста тромава процедура, а санкцията, типично по български, е само финансова - която, колкото и да е голяма като размер (в някакви приемливи за страната ни граници), едва ли ще повлияе върху поведението на водач на автомобил от висок клас. Затова си мисля, че по-реална (и отчасти финансова) санкция е точно свалянето на номерата за 6-12 месеца - това винаги ще има много по-възпитателен ефект от машиналното плащане на глоби  :rolleyes: (пп - за справка - Гърция - първо се свалят номерата, после се изясняваш).