Author Topic: Уредби за съобщаване на спирките  (Read 96485 times)

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Re: Уредби за съобщаване на спирките
« Reply #620 on: 18.01.2021, 18:18:11 »
И мен също много ме дразни това съобщение за маските, както и това еди коя си линия с еди кои си прави връзка еди къде си
За мен това е напълно ненужно като информация

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #621 on: 18.01.2021, 20:12:37 »
И мен също много ме дразни това съобщение за маските, както и това еди коя си линия с еди кои си прави връзка еди къде си

Аз не помня по коя линия беше, но към Плиска като тръгне да съобщава връзка с E184, E84, A76, A204, A213, A280, A604 ... после същото и на английски с ужасно бърза интонация, бяхме спряли на спирката, а мъжът още съобщаваше линиите. Малко като развален телефон, толкова бързо говори, че нищо не се разбира. И почва едно чудене какво е E one hundred eighty-four, A seventy-six.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #622 on: 18.01.2021, 21:07:47 »

Аз не помня по коя линия беше, но към Плиска като тръгне да съобщава връзка с E184, E84, A76, A204, A213, A280, A604 ... после същото и на английски с ужасно бърза интонация, бяхме спряли на спирката, а мъжът още съобщаваше линиите. Малко като развален телефон, толкова бързо говори, че нищо не се разбира. И почва едно чудене какво е E one hundred eighty-four, A seventy-six.
Това е на тролеите. Те дрънкат малко повече от достатъчното.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #623 on: 18.01.2021, 21:22:49 »
Само нека не споменаваме човека, стоящ зад тези безумия, че от известно време се трият мнения, когато стане дума за него...

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
« Reply #624 on: 18.01.2021, 21:56:26 »
Или пък съобщението гласящо, че можем бързо, лесно и удобно с автобуси 63 и 66 да се качим на Витоша. Това естествено е част от цялото съобщение (продължавао скромните 20 секунди), което наподобява реклама на някой Телешоп за матраци или Нутрибулет.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline Chezare

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #625 on: 19.01.2021, 12:42:50 »
Трябва да се съобщават само и единствено спирките и евентуално връзките с други линии!!! Друга информация е излишна!!!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #626 on: 20.01.2021, 20:18:57 »
Хубаво е че напоследък взе да се обръща внимание на информацията, ел.табелите, но информацията взе да става досадна и да идва твърде много. Например достатъчно беше в МАН-овете съобщаването с деликатния женски глас "Следва спирка еди коя си" и като спре на спирката "спирка еди коя си", а междудвременно пускаха и приятна музика и това правеше много добро впечатление. Единствено можеше да се добави връзка с метро на метростанциите, или връзка с влак на централна гара. Всичко друго за маските, кампании за дарения, връзки с всички други автобуси според мен са абсолютно излишни. Да не говорим че в повечето МАН-ове смениха деликатния женски глас с мъжка реч.

Също така, на табелите на МАН вече не пише целия маршрут, а само крайната спиркакъм която отива. Това от една страна е по-добре като че ли, не знам, от друга обаче не се виждат и двете дестинации вече като преди. Най-добре беше на зелените Мерцедеси като изписваше дестинацията към която отива а под нея се сменяха главните междинни спирки.
« Last Edit: 20.01.2021, 20:20:29 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #627 on: 20.01.2021, 23:06:07 »
На зелените изписваше двете дестинации и горната се сменяваше с някоя междинна спирка - за 76, 204, 213 и 305 Орлов мост, 313 Подуене, 306 Окръжна болница, 413 Ж.К Дървеница 2, 88 Ж.К Дианабад, 11 Цточна гара, 102 Хотел Хемус и за 83 Орион .

С една дестинация е далеч по-добре, защото никой не го интересува откъде идва возилото, а накъде отива и освен това с една дестинация текстът е доста по-голям и четлив.
« Last Edit: 20.01.2021, 23:09:48 by RADOCVET »

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #628 on: 26.01.2021, 21:56:31 »
С оглед новата заповед на МЗ от 1.02 - ще бъдат ли променени записите за носене на маски в транспорта?
Отпада текста "или друго средство, покриващо носа и устата", т.е. шлемовете, шаловете и кърпите са забранени.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #629 on: 11.02.2021, 11:13:09 »
Понеже вие от ЦГМ, вечно нещо не знаете, сега е време да разберете. Пътниците не са глухи, че да усилвате звука до степен всичко да кънти. Да намалите до нормални нива нивото на звука в метрото и специално в автобус 3159. Какво наричаме нормално ниво на звука? Може и да ви трябва обществена поръчка и специално проучване с бюджет, траещо месеци наред. Дано някога изобщо успеете да разберете отговора!
Edit 16 април 2021 г. сега автобус 3146 е с прекалено усилена уредба.
« Last Edit: 16.04.2021, 01:37:39 by tm0 »
████████████████████████ 

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #630 on: 11.02.2021, 14:48:45 »
Понеже вие от ЦГМ, ....

Форума е ЦГМ, или ЦГМ е форума, или аз дъм ЦГМ, или ние сме ЦГМ...вече съвсем се обърках !?!  :blink:

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #631 on: 12.02.2021, 08:58:10 »
Понеже вие от ЦГМ, ....

Форума е ЦГМ, или ЦГМ е форума, или аз дъм ЦГМ, или ние сме ЦГМ...вече съвсем се обърках !?!  :blink:

Той колегата от няколко години пише в този стил, въпреки че му е обяснено, че ЦГМ нямат нищо общо с този форум и никой не го чете. Оплаквания и жалби да не пише тук.

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #632 on: 18.02.2021, 19:49:59 »
Не знам кой измисля съобщенията в уредбите на ГТ,но вече не се издържа!Освен  единствената нужна информация за спирките трябва да търпим куп идиотии,то бърборене нонстоп...днес изтърпях за маските,за театрите,за музея на София,да отстъпя на възрастен,да внимавам да не ме оберат,за екологията.........

Offline TRIZUBECA

• Маниак
  • пендел
    • View Profile
« Reply #633 on: 18.02.2021, 20:43:11 »
ТБ 8 още го съобщават към Окръжна;
Иначе по темата, съобщенията за маршрутите на ГТ (прекачвания, метро, линии) не бих ги нарекъл идиотии. За маските навсякъде е написано и мнението ми е, че като сме в пандемия, би трябвало първия приоритет на хората да е здравето - следователно да предпазват своето и на околните чрез маски и дистанция (дали хората го спазват това, е друга тема), затова постоянното напомняне според мен не е нужно. Това за обирането не съм го чувал...дано да е сарказъм :D

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #634 on: 18.02.2021, 20:47:36 »
Това за обирането не съм го чувал...дано да е сарказъм :D
Уважаеми пътници , бъдете бдителни . Пазете личните вещи и багажа си   :laugh:
Иначе да ти дудне на главата на всяка спирка за маските е абсолютна простотия. През 5 спирки е нормално да съобщава.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #635 on: 19.02.2021, 09:37:02 »
Записите са под всякаква критика в последно време. Както тризъбецът каза в тролеите от Младост още се съобщава за 8ца на Винарово колело. В 3ката, уж нова линия, с уж нови записи и слушам как мога да направя връзка с тролейбус 5, тролейбус 8!! и тн. За да се спести работа са лепнали записа от линия 5 и са добавили от някъде връзката с въпросната линия и се получава абсурдно. Също така между студентски общежития (сегашното кв. Изток) и Плиска, като почне едно дуднене и до отваряне на вратите не се спира. Пък ми съобщава, че имало електрически автобусни линии, че еди какво си и тн. Защо не започнат да съобщават и за разписанието на полетите и влаковете в автобусите като трябва нещо през цялото време да шуми от уредбата. Не отричам работата на екипа, но вече са се престарали, хората не ги интересува примерно, че автобусът е електрически или че трябва да отстъпват място на хората в неравностойно положение (това се учи в първите 7 години) и други екстри, които ме "забавляват" по времена пътуването ми. Да кажем, че имам някаква полза ама то вече е прекалено като са го надули с все сила.
« Last Edit: 19.02.2021, 09:41:47 by Pesho1991 »

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #636 on: 19.02.2021, 15:51:07 »
Той техникът винаги така прави. Започва нещо хубаво и непременно след това се престарава и осира. :fan:

Offline georgi_L

• Запален по ГТ
  • Изработвам модели на ГТ.
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #637 on: 19.02.2021, 18:49:38 »
На мен като цяло ми харесва направеното, но наистина някои записи са излишни, но други много полезни. Това с театрите, маските, връзките подробно, електробусните линии, насърчаване за ползване на метро и тем подобни реклами са излишни и досадни. Но предупрежденията за личните вещи, да се отстъпва място на бременни, възрастни, хора с увреждания и така нататък е много смислено и полезно. Това е го има и в МГТ в Русия. За маските през 3 спирки да говори е достатъчно, връзките също трябва да се съобщават възможно най-кратко без посоките на линиите а просто примерно "връзка с тролейбуси 4 и 11 и автобуси 280, 604 .

Offline georgi_L

• Запален по ГТ
  • Изработвам модели на ГТ.
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #638 on: 19.02.2021, 19:34:14 »
Всъщност съобщението за маските е по идея на ЦГМ. В началото първата му версия беше доста по-дълга и безсмислена, сега обаче се готви ново препрограмиране и там това е съкратено максимално точно и ясно в рамките на 10 секунди, което е благодарение на целия ибис екип, а не на един човек прищявка, както се пише масово, за което адмирации. Таблетите "Инфосистемс" нямат опция за през няколко спирки да се съобщава, за това има внесено предложение за преминаване към независимо оповестяване. Тези неща ги има в страницата им във фейсбук качени и всеки, който желае може да следи актуално нещата там.

Offline T_4

• View Profile
« Reply #639 on: 20.02.2021, 23:45:06 »
Всъщност съобщението за маските е по идея на ЦГМ. ...
Този, който е предложил въпросното съобщение, не ползва градски транспорт или не е видял, или по-точно чул, как е реализирано. Днес пътувах с един приказлив Ман по А204 от Орлов мост до Борово. Честно казано ми се наду главата и нямах търпение да сляза.

Както някой вече каза, пандемията е около нас вече почти година. И на малките деца им стана ясно, че трябва да се носят маски на закрити обществени пространства. Определено няма нужда това да се напомня на всяка спирка.

През лятото пътувах с автобус, в който имаше съобщение на всеки 4-5 спирки и това беше много по-добре.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775