Author Topic: Какво сънувахте?  (Read 67527 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Какво сънувахте?
« Reply #380 on: 02.12.2018, 10:30:41 »
Тази нощ сънувах, че сме с майка ми във Велинград и трябва да отидем до едно не чак толкова близко село, на няколко километра, но на мен не ми се ходеше пеша. Имаше две тролейбусни линии, но нямах идея на какви интервали, имаше и междуградски автобуси. Тролейбусните линии се обслужваха от гараж „Надежда“, даже спиркознаците бяха същите като софийските. Ние случихме на 2606, а видях също и 2902. Обръщалото на последната спирка в селото беше същото като това в „Люлин“, като все едно са строени по калъп, а самият Велинград въобще не приличаше на това, което е в действителност.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 50 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #381 on: 20.02.2019, 23:27:56 »
Преди 2-3  години имах много странен сън! Сънувах,че съм м/у Вишнева и Летен театър.Датата е 16-11-1989г.,часът е 14:52:39 и движи татра по линия 10 с номер 2032.
Преди 3 години сънувах,че спирката на Семинарията в посока центъра е след кръстовището и минават трамвайни линии-9,10,13,16.Спирката е с логото на СКГТ и на спиркознака намирам стари снимки с трамваи.
« Last Edit: 20.02.2019, 23:29:46 by Трамвай 17 »

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #382 on: 07.03.2019, 16:20:19 »
Скоро сънувах двоен сън-в първата част сънувах, че като всяка година съм на море в Ахтопол и слагат ККМ за тролеи, които скоро щяха да пускат, а във втората карах нов трамкарски трамвай, не беше нископодов, а със средна нископодова секция, но не беше с "кафемелачка" а с тиристорен регулатор и Т-образен джойстик. 8)

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #383 on: 04.05.2019, 10:08:00 »
Изключително странен сън, снощи сънувах че във Варна има някакъв ТЕДОМ с номер В 1503 РК. Във Варна ТЕДОМ-ите са с номера най-ниско до 1504. :laugh:
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #384 on: 16.05.2019, 12:47:29 »
Сънувах, че щяха да пускат динозаврите и имаше един на проба до Хладилника. :)

Offline Sailor Moon9521

• Запален по ГТ
  • 私はイカルス―ガンツ280.92Tがすきです。
    • View Profile
« Reply #385 on: 24.05.2019, 22:42:49 »
Изключително странен сън, снощи сънувах че във Варна има някакъв ТЕДОМ с номер В 1503 РК. Във Варна ТЕДОМ-ите са с номера най-ниско до 1504. :laugh:

Преди време сънувах как във Варна пътувам по 8ми приморски със софийски Ютон и то по линия 305.

Offline Sailor Moon9521

• Запален по ГТ
  • 私はイカルス―ガンツ280.92Tがすきです。
    • View Profile
« Reply #386 on: 25.05.2019, 01:21:57 »
Няма как да не отбележа и този кратък, но запомнящ се сън. Лятна сутрин на Графа малко преди Алабин, по линия 12 премина българска,в софийска ливрея, мотриса в следната конфигурация: беше подобие на Т6М само, че вместо с 2 секции, беше разделен по средата сиреч нямаше геленг. Между двете секции бяха закачени метални скоби. Беше все едно трамвай състав моторен+ремарке, но с ремарке което не можеше да се откачи без намесата на оксижен.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #387 on: 24.04.2020, 10:43:33 »
Сънувах, че се качвам на 120 от Хладилника. В предната си част автобусът е нископодов, по средата - нормален, а по-назад даже става и "високоподов". Слязох в Левски-Г, за да се прекача на някой от селските рейсове. Имаше и още, ама съм го забравил.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #388 on: 16.06.2020, 10:24:07 »
Тази нощ сънувах, че са правили ремонт на някакви 200 метра от „Шипченски проход“ с премахване на трамвайнототрасе с тенденцията да го премахнат от целия булевард, а 20 е била прокарана през някакъв неясен маршрут, след което по „Кръстю Пастухов“ и надясно по „Искърско шосе“, а мен ме беше неописуемо яд как така на разклона за летището повече няма да има трамваи.  :D

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 50 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #389 on: 19.06.2020, 22:47:53 »
Аз пък сънувах че са върнали на линия 1645 и са го пуснали на 42 и се разминава с 8059 на който са му сложили инвентарен номер 2021

Offline София 100

• View Profile
    • Email
« Reply #390 on: 31.10.2020, 15:34:04 »
  Вчера сънувах необичаен сън, с още по-странен край. Случи се точно преди да се събудя.  Аз бях в селскостопански двор на изоставено ТКЗС,  което се намираше някъде след последната част на кв. Овча купел. Както се разхождах из стопанството на едно място черния път се прорязваше от доста широко корито, в което течеше почти пресъхнала рекичка. Над нея се извисяваше сив ламаринен мост с допълнително сложен парапет като от тераса, около който всичко беше обрасло с къпини, шипки и бръшлян. Изведнъж погледът ми беше привлечен от формата и размерите на моста, както и от сивият му ламаринен под. Имах усещането, че пред очите ми стои нещо толкова познато, но има липсващ елемент, заради който не мога да отгатна цялостната картина. Вгледах се в моста: насреща ми имаше три части, като тази в средата беше малко по-къса от другите, които бяха еднакво дълги. Започнах да вървя по моста и на две от секциите, въпреки калта и ръждата личаха следи от люкове! Веднага разбрах, че се движа по покрива на бракувана  София-70, но къде беше останалата част от трамвая?! С джобното ми ножче  :D започнах да режа и разплитам бръшляна и другата растителност отстрани, когато напипах още ламарина и стъкла. Скочих в реката за да довърша започнатото. Водата в реката се оказа една педя.  След още рязане изведнъж ясно забелязах силуетът на жълт заоблен трисекционен трамвай! Дори вратите му все още бяха на мястото си, а талигите му стояха до половина затънали в калта. Веднага се устремих към предната част на трамвая, с надеждата да видя инвентарният му номер, понеже страничните му номера бяха замазани с по-тъмно жълта боя. Пропълзях между брега на реката и трамвая и стигнах до предницата. На нея все още стояха фаровете, чистачката и масивната метална емблема, а на мястото на инвентарния номер беше залепена малка реклама на Кока -  Кола. С нокти започнах да разлепям рекламата и скоро под нея се показа числото 103! Реших мигновенно да се кача за телефона ми за да снимам трамвая. Изкачвайки се на брега обаче пред очите ми се откри друга гледка:  около 15 души бутаха Чавдар 11 М3 в цвят екрю с червени и оранжеви ленти и псуваха звучно, че автобусът и днес не могъл да запали  :laugh: В този миг автобуса запали, избълва огромен облак черен дим, но шофьорът загуби управление над него и Чавдара се заби в лявата част на солидна ламаринена спирка от социалистическо време. В ТКЗС да има спирка!  А на спирката стояха две баби! Като по чудо спирката се огъна като чадър над тях, но те бяха невредими. Накрая съня ми завърши със скандал на работното ми място… Най-интересното е, че два пъти вече се получава така, че не мога да го публикувам в темата. При първия път тока спря и файла ми се оказа изтрит, сега пък нямам Интернет… Най-после успях!
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #391 on: 24.12.2020, 13:14:45 »
Нощеска сънувах ама много странен сън. Сънувам че съм на Орлов мост и пресича да чакам превоз да стигна до работата, докато пресича се разминава с два тролея. Единият беше ДАК а другият беше съчленено ЗИУ по линия 12

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #392 on: 27.12.2020, 10:50:56 »
Тази нощ сънувах несъществуващ трамвай - София 70, който беше състав от моторен вагон + ремарке, точно във вида на 146 от филма с Жан Клод ван Дам (на снимката). Съставът беше боядисан по следния начин - светло-кафяви престилки, бели врати, жълто до прозорците, нагоре бяло, а точно под прозорците имаше светлосива ивица, която отпред се скосяваше да образува буквата V между фаровете. Номерът беше 244, но в съня ми се смени няколко пъти. Беше с табели за 5-ца, кафези. Другото много странно е, че беше тиристорен :eek:
Ще се опитам да го проектирам на модел, докато не съм го забравил.
« Last Edit: 27.12.2020, 10:53:59 by tiristor »

Offline София 100

• View Profile
    • Email
« Reply #393 on: 21.02.2021, 11:34:12 »
  Тази нощ сънувах следния сън: някъде из полето под метален навес видях паркиран запустял "Чавдар 11М4". Автобуса беше боядисан в кафяви и бежови линии, с касова врата. Около паркомястото имаше нещо като рампа и можеше да се надникне в салона на Чавдара. Вътре почти нямаше седалки, с изключение на тази на водача и част от реда пътнически места зад нея. Пода беше покрит с папки с документация и снимки. Вгледах се в една от тях и върху нея пишеше "ЗТС - Готова продукция". И изведнъж О, небеса! На пода се търкаляше снимка на чисто новия 715 по 9 малко след хотел Хемус :D На момента поисках да вляза в автобуса и да прибера всички тези ценни неща. Грабнах някакво желязо и разбих един от страничните прозорци.  Тогава от някъде се чу загрижен глас: "Какво става тук?", но аз вече бях влязъл вътре. За момент се поколебах дали да продължа с дейността си, но като видях, че никой не дойде при мен продължих да събирам и разглеждам удивителните находки, на които бях попаднал. Всичко, което попадаше пред очите ми ме опияняваше с красотата си, видях новопроизведения 439 също по 9 на обръщалото на Хладилника, накратко бях в еуфория :) Изведнъж и самия автобус ми стана интересен и отидох до мястото на шофьора. А там за мое учудване си стоеше контактният ключ! Веднага го завъртях и автобуса, изглеждащ като разпадащ се склад за вехтории веднага запали! Със звучният глас на мотора на Шкода 706 РТО :fan: :fan: 8) Дадох пълна газ и откраднах Чавдара...
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #394 on: 12.03.2021, 16:10:04 »
Снощи сънувах че на обръщалото на тб 6 и 7 в Люлин имаше паркирани автобуси Чавдар 11г5 и  пристигащи икаруси 280 чисто червени и на единия от тях видях инвентарен номер 2700 или нещо подобно и в същото време видях откъм улицата при 9 то районно нещо като клетка за брак и там имаше няколко тролея ЗиУ 9 и два икаруса единият от които беше 1323